Pogoń Szczecin

4

Zagłębie Lubin

0

• Koniec! Portowcy zasłużenie zdemolowali Zagłębie Lubin! Cóż za niespodzianka w Szczecinie. W przeciwieństwie do gości piłkarze Pogoni stanowili zespół co wystarczyło do ogrania Lubinian. Piękna bramka Ediego była ozdobą tego meczu. Za uwagę dziękuje Szymon Tomaszewski.

• Jedna z ostatnich akcji Zagłębia. Obrońcy Pogoni nadal bezbłędnie

• 3 minuty doliczył arbiter

• O mały włos Djouse podwyższyłby na 5:0. Na jedenastym metrze dostał piłkę i uderzył na bramkę Gliwy. Ta jednak odbiła się od obrońcy.

• Niesygnalizowane uderzenie Akahoshiego w boczną siatkę bramki Gliwy. Portowcy kontrolują spotkanie.

• Na murawę lecą konfetti i serpentyny. Kibice Portowców świętują!

• Hricko wycofał pilkę na jedenasty metr gdzie czekał już Djousse, który półwolejem umieścił piłkę w siatce!

• GOOOOOOOOL DJOUSE! Zagłębie na kolanach!

• Radosław Wiśniewski wchodzi na boisko za Kolendowicza.

• Zagłębie wywalczyło rzut rożny. Z dośrodkowaniem dobrze poradziła sobie solidnie dziś grająca defensywa szczecinian.

• W doskonałej sytuacji fatalnie pudłuje Djousse.

• Piłkarze Zagłębia jeszcze próbują walczyć, lecz brakuje pomysłu na rozegranie piłki w ataku.

• Z boiska schodzi strzelec bramki Traore. Za niego pojawia się Djousse

• Dobre wyłożenie piłki przez Akahoshiego. Do podania dobiegł Kolendowicz i wywalczył rzut rożny.

• Groźny strzał Małkowskiego z rzutu wolnego w boczną siatkę bramki Janukiewicza.

• Papadopulos za Hanzela

• Przy bramce Bonina asystował niezawodny Edi Andradina

• Zagłębie gra zbyt niedokładnie by zagrozić bramce Portowców. Grzegorz Bonin przebija się z piłką w pole karne, mija bramkarza i bez problemu umieszcza piłkę w bramce!

• BONIN! GOOOOOOOOL!

• Po rzucie rożnym Rogalski próbuje uderzenia głowa z szesnastego metra. Z problemami broni bramkarz Zagłębia.

• Ciekawe, czy już żałują w Lubinie, że pozbyli się Mouhamadou Traore? T-Mobile Ekstraklasa. Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin

• Strzał Ediego z dystansu z trudem broni Gliwa

• Pierwsza zmiana w Pogoni. Z boiska schodzi Wojciech Golla, który zbiera zasłużone brawa od publiczności. W jego miejsce Takafumi Akahoshi

• Gdy wydawało się, że Zagłębie wyrówna niesamowita indywidualną akcję przeprowadził Traore! Bez problemu minął trzech piłkarzy Zagłębia po czym posłał płaską piłkę w długi róg bramki Gliwy!

• GOOOOOOOOOOOOOL!!! TRAORE!

• Portowcy spuścili z tonu co próbują wykorzystać piłkarze Zagłębia. kilka groźniejszych akcji zamknęło gospodarzy na własnej połowie.

• Edi truchta w środkowej części boiska. Czas na zmianę. Tymczasem akcja zagłębia "wyczyszczona" przez Hricko.

• Portowcy starają się uspokoić grę w środku boiska.

• Abwo za Małkowskiego

• Z dośrodkowaniem Golli minął się zarówno Gliwa jak i Traore. Zagłębie od bramki

• Seria rzutów rożnych po którym przed szansa stanął Pawłowski. Piłka po jego strzale poszybowała nad bramką Janukiewicza.

• Pawłowski szarżował prawym skrzydłem i wywalczył rzut rożny.

• Bonin po rajdzie lewym skrzydłem wywalczył rzut rożny dla Portowców.

• W ataku Zagłębie, lecz obrońcy pogoni skutecznie blokują dostęp do bramki Janukiewicza.

• Rzut wolny po drugiej stronie boiska. Strzał Małkowskiego, który próbował powtórzyć wyczyn Ediego. Brakuje mu jednak umiejętności by zaprezentować podobne uderzenie. Piłka mija bramkę w bezpiecznej odległości.

• Kartka dla Vidanova. Po raz kolejny Edi z rzutu wolnego. Obrońcy Zagłębia rozpaczliwie wybijają piłkę.

• Kolejny rzut wolny dla Portowców. Tym razem dośrodkowanie Ediego zatrzymało się na obrońcach Zagłębia. Dobijał Rogalski metr od bramki przyjezdnych.

• Dośrodkowanie Ediego wprost na głowę Dąbrowskiego. Strzał obrońcy minimalnie mija bramkę Gliwy

• Brzydki faul na Edim. Wejście od tyłu w nogi wiekowego zawodnika. Za to zagranie należy się żółta kartka.

• Zagłębie wyszło bardzo zmotywowane. W pierwszych minutach okupują pole karne Pogoni

• Drugą połowę rozpoczynają goście

• Tak prezentują się w Szczecinie fani gości: T-Mobile Ekstraklasa. Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin

• Cieszyć mają się za to z czego kibice Pogoni! T-Mobile Ekstraklasa. Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin

• To nie jest szczęśliwa inauguracja sezonu dla Csaby Horvata. Jak się dowiedzieliśmy Słowak doznał otwartego złamania ręki. Eliminuje go to na parę miesięcy z gry w piłkę. Oficjalna frekwencja to 8015 widzów.

• Koniec pierwszej połowy. Zasłużone prowadzenie Portowców, którzy grają z pomysłem. Wysoki pressing i dobra współpraca w środku pola pozwoliła kontrolować spotkanie. Ozdobą pierwszej części meczu była fantastyczna bramka Ediego i instynktowne interwencje Janukiewicza. Zagłębie sprawia wrażenie zagubionego.

• Groźnie pod bramką Pogoni. Strzał Rymaniaka nad bramką Portowców

• Dwie minuty doliczone

• Kontratak Kolendowicza. Rozpędzony Kolenda oddał piłkę Ediemu, który próbował strzelić z dystansu. Piłka odbiła się jeszcze od obrońcy i wyszła na rzut rożny.

• Obudziło się Zagłębie. najpierw strzał Łukasza Hanzela instynktownie broni Janukiewicz, a następnie swoich sił z dystansu próbował Jiri Bilek.

• Pogoń całe spotkanie gra wysokim pressingiem, który dezorganizuje grę przyjezdnych

• Rzut rożny dla Zagłębia lecz w bramce stoi Janukiewicz, który pewnie wyłapał tę piłkę.

• Indywidualna akcja Dąbrowskiego, który minął w środku pola kilku piłkarzy Zagłębia. Pogoń próbuje pójść za ciosem

• Fantastyczna bramka 38 letniego pomocnika Pogoni. Zdjął pajęczynę z okna bramki Michała Gliwy!

• Rzut wolny z dwudziestego metra. Do piłki podszedł Edi, który pięknym strzałem pokonuje Gliwę!

• Swoich sił próbuje Zagłębie, lecz jak do tej pory bez większych błędów defensywa Pogoni. Gospodarze szybko odebrali piłkę piłkarzom Zagłębia wyprowadzając szybką kontrę.

• Ryzykowna interwencja Gliwy, który wybiegł przed pole karne. Do piłki dobiegł Edi, który wolejem próbował przerzucić bramkarza. Piłka skozłowała i minęła bramkę Zagłębia

• W Pogoni wyróżnia się praktycznie cała druga linia, a w szczególności Bonin i Wojciech Golla.

• Rzut wolny dla przyjezdnych z okolic trzydziestego metra. Dośrodkowanie wypiąstkował Janukiewicz

• Beniaminek ekstraklasy nie odstaje od drużyny z Lubina, wręcz momentami dominuje nad przyjezdnymi szczególnie w drugiej linii.

• Po raz kolejny fantastyczna akcja Kolendowicza, który bez problemu minął obrońców zagłębia. Dośrodkowanie pomocnika jednak już zza linii końcowej.

• Rymaniak za Horvata

• Na boisko wjeżdża karetka. Prawdopodobnie piłkarz złamał/wybił nadgarstek.

• Na boisku leży Csaba Horvat. Chwila przerwy w grze, do zawodnika podbiega ekipa medyczna.

• Lekka przewaga po stronie Portowców, którzy raz po raz atakują bramkę Gliwy. Zagłębie próbuje swoich sił grą z kontrataku.

• Oglądamy jak do tej pory ciekawy mecz wspierany głośnym dopingiem z obu stron.

• Rogalski urwał się kapitalnie prawą stroną po czym wstrzelił piłkę na piąty metr. Obrońcy Zagłębia w ostatniej chwili wybili piłkę na rzut rożny.

• Hernani popełnił błąd czym sprowokował groźną akcję Zagłębia. Chwilę później się zrehabilitował blokując strzał Woźniaka.

• Ładna akcja Golli z Boninem! Klepka z prawej strony pozwoliła młodemu pomocnikowi wyjść na czystą pozycję. Strzał jednak niecelny. Powinna być bramka

• Kontra Zagłębia. Goście wywalczyli sobie rzut rożny, po którym Woźniak był bliski strzelenia bramki. Fenomenalna interwencja Janukiewicza ratuje gospodarzy przed stratą bramki.

• Ładna akcja Pogoni. Kolendowicz pokazał swoją legendarną prędkość wyprzedzając na lewym skrzydle obrońcę zagłębia. Skrzydłowy wyłożył piłkę Traore, który przedłużył podanie do Bonina. Dośrodkowanie byłego piłkarza ŁKS-u trafiło do Ediego, który poślizgnął się i nie zdołał oddać czystego strzału.

• Rzut wolny dla Pogoni z 30. metra. Strzał Bonina trafia w mur.

• Portowcy odważnie w pierwszych minutach spotkania.

• Strzał/ podanie Kolendowicza z lewego skrzydła. Bez problemu Gliwa

• Dośrodkowanie Bonina wyłapał Gliwa, który musiał pofatygować się po piłkę na jedenasty metr.

• Dobre podłączenie się Hricko do akcji ofensywnej. Dośrodkowanie obrońcy wybite na rzut rożny. Słabe wykonanie kornera i przy piłce Zagłębie

• Kibice Pogoni pokazali ciekawa oprawę z użyciem 500 flag

• Akcja Zagłębia prawą stroną. Płaskie dośrodkowanie bez problemu przejęte przez obronę Pogoni.

• Bardzo aktywni fani Zagłębia. Zapowiada się ciekawa rywalizacja fanów obu drużyn.

• Pierwsza akcja Pogoni lewym skrzydłem. Wysoki pressing Kolendowicza, który fauluje w ataku.

• Pierwszy gwizdek sędziego w sezonie 2012/2013! Rozpoczęli piłkarze Pogoni!

• Przy akompaniamencie hymnu Dumy Pomorza piłkarze wychodzą na murawę.

• Atmosfera jest gorąca, podobnie jak pogoda. Warunki idealne do rozgrywania spotkań wbrew temu co uważa Piotr Ćwielong ; ) Kibice Pogoni prowadzą na młynie rozgrzewkę czekając na wyjście piłkarzy na boisko.

• Wśród kibiców Zagłębia wejściówki rozeszły się jak świeże bułeczki. Wykupili wszystkie 500 wejściówek. Fanów Pogoni powinno przybyć na stadion około 10 tysięcy.

• Kibice Zagłębia pewnie zastanawiają się jak zaprezentuje się na boiskach Ekstraklasy Michal Papadopulos. Na jego debiut będziemy musieli poczekać przynajmniej do drugiej połowy.

• Zaskoczeniem dla kibiców w Szczecinie jest brak w podstawowej jedenastce Akahoshiego. Szczególnie wobec nieobecności Bartosza Ławy przydały się ten kreatywny pomocnik na boisku. Prawdopodobnie Japończyk albo Sergiej Mosnikov zmienią Ediego w drugiej połowie.

• Rezerwa Pogoń: Pernis, Radler, Pietruszka, Djousse, Wiśniewski, Mosnikov, Akahoshi Rezerwa Zagłębie: Kozioł, Rakowski, Abwo, Papadopulos, Rymaniak,. Lira, Wilczek

• Zagłębie: Gliwa, Banaś, Vidanov, Horvat, Nhamoinesu, Pawłowski, Bilek, Hanzel, Jeż, Małkowski, Woźniak

• Skład Pogoni: Janukiewicz, Dąbrowski, Edi, Hricko, Frączczak, Kolendowicz, Golla, Bonin, Rogalski, Hernani, Traore

• Długo czekali kibice Pogoni na ten dzień. Po pięciu latach ekstraklasa wraca do Szczecina. Do meczu pozostały trzy kwadranse, a stadion powoli wypełnia się kibicami.