Pogoń Szczecin

1

Zawisza Bydgoszcz

3

• Chwilę później sędzia kończy mecz! Zawisza Bydgoszcz wygrywa z Pogonią Szczecin 1:3!

• Ależ teraz pech Wójcickiego! Zawodnik Zawiszy mógł podwyższyć na 1:4, jednak piłka po jego strzale trafia w słupek!

• Pogoń walczy jeszcze o kontaktowe trafienie, jednak dobrze bronią się bydgoszczanie.

• Sędzia dolicza 3 minuty.

• Z prawej strony Lewczuk dośrodkowuje do Masłowskiego, a ten podwyższa na 1:3!

• Krótko rozegrany rzut rożny Zawiszy i ponad bramką strzela Ciechanowski.

• Nie brakuje emocji w końcówce meczu! Obie drużyny stwarzają sobie okazje na strzelenie bramki.

• Szansa Pogoni i bardzo dobrze broni Kaczmarek.

• Dudek kapitalnie zagrywa do Ciechanowskiego, a ten stanął przed kolejną szansą na strzelenie gola. Dobrze jednak zachował się obrońca Pogoni i Zawisza wywalczył rzut rożny.

• Ależ okazja Zaiwszy! Z lewej strony Masłowski do Goulona, a ten odgrywa do Ciechanowskiego, który źle trafia w piłkę i marnuje kapitalną okazję na podwyższenie prowadzenia!

• Frączczak do Robaka, a ten marnuje świetną okazję do zdobycia bramki! Futbolówka minimalnie minęła słupek bramki Kaczmarka.

• Nieporozumienie teraz w formacji obronnej Zawiszy i mało brakowało, a przed świetną okazją na wyrównanie stanęli Portowcy. Swój błąd naprawili jednak w porę defensorzy Zawiszy.

• Akcję Portowców z wielkim spokojem przerywa Goulon.

• Z prawej strony okazje miał Ciechanowski i zawodnik Zawiszy wywalczył rzut rożny. Z narożnika wznawiał Petasz i pewną interwencją popisał się Janukiewicz.

• Petasz próbował zagrywać prostopadle do Wójcickiego, jednak dobrze odczytane zostały zamiary bydgoszczan i akcje przerywają gospodarze.

• Zmiana w drużynie bydgoskiego Zawiszy. Igor Lewczuk zmienia Vasconcelosa.

• Akcja Petasza i Vasco. Piotr Petasz wbiegł w pole karne Pogoni, minął obrońcę i wycofał do Vasco. Ten oddał strzał, który blokowali gospodarze i rzut rożny mieli Bydgoszczanie, jednak futbolówkę pewnie łapie Janukiewicz.

• Okazja gospodarzy i piłkę przechwycił Goulon. Francuz minął dwóch rywali i odegrął na prawo, gdzie prze szansą stanął Wójcicki. Zawodnik Zawiszy odgrywał jednak do Vasco, a ten nie przyjął piłki. Chwilę później obrońcy niebiesko-czarnych blokują strzał zawodnika Pogoni.

• Coraz cieplej robi się pod bramką Zawiszy...

• Dwukrotnie rzut rożny mieli Portowcy, jednak nikt nie oddał celnego strzału na bramkę Kaczmarka.

• Bardzo złe wznowienie gry przez Kaczmarka - piłka opuściła linię boczną boiska.

• Kolejna zmiana w ekipie gospodarzy. Edi Andradina w miejsce Maksymiliana Rogalskiego.

• Próba Pogoni. Dośrodkowanie z lewej strony Tchamiego i w piłkę nie trafia Robak.

• Ciechanowski faulował Tchamiego i za to zagranie został ukarany żółtą kartką.

• Kolejna zmiana w ekipie Zawiszy. Sebastian Dudek w miejsce Hermesa.

• Arbiter spotkania wyrzucił na trybuny trenera Pogoni - Dariusza Wdowczyka, który protestował przeciwko żółtej kartce dla jego zawodnika.

• Masłowski odebrał piłkę Frączczaka i uciekał lewą stroną boiska. Zawodnik Pogoni faulował Masłowskiego i został za ten faul taktyczny ukarany żółtą kartką.

• Zmiana w zespole z Bydgoszczy. Na boisku pojawia się Michał Masłowski, a zastąpi on Piotra Kuklisa.

• W środku pola Hernani faulował Piotra Kuklisa.

• Tchami z lewej strony mija Ciechanowskiego i wycofuje do Robaka. Ten jednak traci piłkę.

• Ręką przed polem karnym zagrywał Ciechanowski i Pogoń miała rzut rożny. Akahoshi zagrał do Ławy, jednak dobrze zachowali się defensorzy Zawiszy.

• Coraz śmielej atakują Portowcy.

• Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany został Vasco.

• Świetne odegranie w polu karnym Zawiszy Tchamiego do Robaka. napastnik Pogoni nie zorientował się w intencjach partnera i stracił piłkę.

• Ależ okazja Portowców! Z lewej strony boiska piłkę otrzymał Lewandowski, ten dograł do Robaka, który oddał strzał minimalnie niecelny!

• Jakub Wójciki próbował dośrodkowywać, jednak piłką zagrana została zbyt głęboko i ląduje w rękach Jankiewicza.

• Boisko opuszcza także Michał Koj, a w jego miejscu pojawia się Mateusz Lewandowski.

• Mamy pierwszą zmianę w zespole Pogoni. Tchami w miejsce Murayamy.

• Zabrzmiał gwizdek sędziego Radkiewicza, a to oznacza, że rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Tomasz Radkiewicz zakończył pierwszą połowę meczu. Do przerwy Pogoń przegrywa z Zawiszą 1:2!

• Po rzucie rożnym piłkę z własnej szesnastki wykopał Herold Goulon.

• Rzut wolny dla Pogoni i na rzut rożny wybijają obrońcy niebiesko-czarnych.

• Akcja prawą stroną piłkarzy Dariusza Wdowczyka i kolejny strzał ponad bramką oddał Marayama.

• Pogoń z rzutu rożnego i piłkę z własnego pola karnego wybija Jakub Wójcicki. Chwilę później próba strzału Portowców, jednak problemów z obroną tego strzał nie miał Kaczmarek.

• Piłkę na prawym skrzydle od Goulona otrzymał Wójcicki. Kuba zszedł do środka pola i próbował prostopadle zagrywać do Vasco. Przytomnie jednak zamiary Wójcickiego odczytał obrońca Pogoni.

• Chwilę później przed szansą Murayama, jednak strzał zawodnika Pogoni minimalnie minął słupek bramki Kaczmarka.

• Zawisza miał rzut rożny, jednak bydgoszczanom zabrakło szczęścia przy wykończeniu akcji.

• Bardzo brzydko zawodnika gospodarzy faulował teraz Hermes. Sędzia mógł pokazać Brazylijczykowi kartkę, jednak tylko upomniał zawodnika Zawiszy.

• Dośrodkowanie w pole karne Robaka, jednak na spalonym znajdował się inny zawodnik Pogoni.

• Pogoń miała rzut rożny, a po dośrodkowaniu strzał ponad bramką Zawiszy oddał Michał Koj.

• Kolejna szansa Portowców. Ładne prostopadłe zagranie w pole karne, jednak bez zarzutu zachował się Wojciech Kaczmarek.

• Bramka dla Portowców zdecydowanie doda wiatru w żagle piłkarzom Dariusza Wdowczyka. Fakt ten jest gwarantem wielkich emocji!

• Akcja gospodarzy! Akahoshi zagrywa do Marcina Robaka, a ten ładnym strzałem pokonuje Wojciecha Kaczmarka. Mamy 1:2!

• Próba zespołowej akcji Zawiszy zakończona zejściem Wójcickiego do środka pola, gdzie stracił piłkę. Chwilę później kontratak gospodarzy. Piłkę przed szesnastką Zawiszy dostał Robak, jednak na posterunku był Wojciech Kaczmarek.

• Próba prostopadłego zagrania do wychodzącego na pozycję Robaka została przecięta przez Łukasza Skrzyńskiego.

• Portowcy próbują przedostać się pod pole karne Zawiszy, jednak to zadanie jest dzisiaj trudne.

• Lewą stroną przedzierał się Robak, jednak powstrzymał go Paweł Strąk.

• Na trzydziestym metrze Bartosz Ława faulował Hermesa. Z rzutu wolnego próbował uderzać Piotr Petasz - jednak obrońcy Zawiszy nie udało się to zagranie.

• Kontra gospodarzy i Murayama przegrywa pojedynek z Goulonem.

• Z rzutu wolnego próbowali bydgoszczanie. Piotr Kuklis wrzucał w pole karne, jednak pewnie wybija Frączczak.

• Akcja Portowców z łatwością zatrzymana przez defensywę Zawiszy.

• Hernani w środku pola fauluje Vasconcelosa.

• Ława uruchomił Jakuba Bąka, jednak podanie przeciął Wojciech Kaczmarek.

• Eksperyment Dariusz Wdowczyka jak na razie okazuje się wielkim nie wypadłem.

• Kapitalna akcja gości! Kuklis prostopadłym podaniem obsłużył Wójcickiego, ten przytomnie mając przed sobą tylko Janukiewicza wycofał piłkę jeszcze do Petasza, który dopełnił formalności i zdobył drugiego gola dla Zawiszy!

• GOOOOOL! PETASZ!!

• Częściej przy piłce dotychczas Portowcy.

• Janukiewicz faulowany przy dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Pawła Strąka.

• Ładną akcję Sebastiana Ziajki, Golla zatrzymuję ręką. Rzut wolny dla niebiesko-czarnych.

• Gra toczy się głównie w środku pola.

• Na pozycji spalonej Piotr Kuklis.

• Ława po raz kolejny uderza z dystansu, jednak został zablokowany.

• Bartosz Ława uderza z dystansu niecelnie, jednak piłka za nim opuściła boisko odbiła się od jednego z defensorów Zawiszy.

• Hermes wrzucił piłkę w pole karne, Vasconcelos wybiegł za pleców obrońców i główką po krótkim rogu pokonał Janukiewicza.

• GOOOOOL! VASCO!

• Pierwszy atak Zawiszy, Wójcicki do Petasza ten jednak zatrzymany.

• Pierwszy gwizdek sędziego! Pogoń rozpoczyna spotkanie.

• Za kilka chwil pierwszy gwizdek sędziego!

• Pod nieobecność Łukasza Skrzyńskiego, kapitanem zespołu gości jest Paweł Strąk.

• Zawodnicy są wyprowadzani przez arbitrów dzisiejszego spotkania na murawę Stadionu Miejskiego w Szczecinie. Za kilka minut początek spotkania!

• Ławka rezerwowych Zawiszy Bydgoszcz:Andrzej Witan, Łukasz Skrzyński, Igor Lewczuk, Michał Masłowski, Sebastian Dudek, Vahan Gevorgyan, Paweł Abbott.

• Ławka Pogoni Szczecin:Dawid Kudła, Edi Andradina, Mateusz Lewandowski, Herve Tchami, Wojciech Lisowski, Abdul Ouedraogeo, Donald Djousse.

• Obie drużyny w tym sezonie już zagrały przeciwko sobie miało to miejsce w Bydgoszcz 15 dni temu. Po bramkach Akahoshiego i Goulona zespoły podzieliły się punktami.

• Pogoń Szczecin dziś w bardzo eksperymentalnym ustawieniu 3-6-1. Dariusz Wdowczyk postawił na tzw. "włoski styl".

• Od pierwszej minuty w miejsce Lewczuka dziś młody Damian Ciechanowski oraz w miejsce Gevorgyana Piotr Petasz, który ostatnio dał dobrą zmianę w spotkaniu z Piastem Gliwice.

• W składach obu zespołów są debiutanci! Dariusz Wdowczyk desygnował do gry w ataku Marcina Robaka, natomiast Ryszard Tarasiewicz dał od pierwszej minuty zagrać Andre Micaelowi.

• Witamy serdecznie! Zapraszamy na relację ze spotkania 1/16 Pucharu Polski, gdzie w Szczecinie miejscowa Pogoń zmierzy się z Zawiszą Bydgoszcz!