Polonia Bytom - Arka Gdynia ONLINE. Walka o awans w Pucharze...

Polonia Bytom - Arka Gdynia ONLINE. Walka o awans w Pucharze Polski. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

3 dogrywka 2 połowap.

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

• Już w najbliższy piątek losowanie 1/8 FORTUNA Pucharu Polski.

• Arka Gdynia z problemami, ale zasłużenie awansuje do następnej rundy FORTUNA Pucharu Polski. Polonia Bytom może skupić się na walce o utrzymanie w 2. Lidze.

• Koniec meczu w Bytomiu! Arka Gdynia po dogrywce wygrywa z Polonią 3:1

• Jeszcze jedno ofensywne wyjście Arki i jest rzut rożny dla gości.

• Zagranie w pole karne Arki, ale arbiter odgwizdał spalonego.

• Polonia nieśmiało próbuje atakować, ale wydaje się, że grają bez przekonania.

• Rozegranie rzutu rożnego bez zagrożenia.

• Karol Czubak oddał strzał z dystansu, ale piłka odbita od rywala wyszła na rzut rożny.

• Bardzo nieudana wrzutka z narożnika boiska w pole karne Arki.

• Polonia wygląda na zrezygnowaną. Gospodarze już nie atakują z takim zapałem jak w drugiej połowie meczu.

• Wznawiam grę w Bytomiu!

• Koniec pierwszej połowy dogrywki. Arka bardzo bliska awansu!

• Olaf Kobacki dostał piłkę przed polem karnym rywali, wpadł w "szesnastkę" i precyzyjnym uderzeniem podwyższył rezultat!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Olaf Kobacki podwyższa na 3:1!!!

• Wrzutka w pole karne Arki, ale tym razem bez zagrożenia.

• Karol Czubak popędził na bramkę Polonii, ale stracił piłkę.

• Kolejka stuprocentowa szansa Szymona Jopka! Gracz Polonii dostał piłkę na przedpolu bramki gości, ale zupełnie niepilnowany, fatalnie spudłował!

• Kolejna szansa gospodarzy, ale tym razem uderzenie Szymona Jopka zostało zablokowane!

• Zagranie w pole karne Arki, do strzału doszedł Szymon Jopek, ale świetnie interweniował bramkarz!

• Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Kasjan Lipkowski.

• Dobre rozpoczęcie gry przez Arkę, piłka trafiła w polu karnym gospodarzy do Kasjana Lipkowskiego, a ten sytuacyjnym uderzeniem zdobył bramkę dla Arki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Kajsan Lipkowski zdobywa bramkę w pierwszej akcji dogrywki!!!

• Zaczynamy dogrywkę!

• Zmiana w bramce Arki Gdynia. Kacper Krzepisz zmienił Martina Chudego.

• Koniec podstawowego czasu gry. Będziemy mieli dogrywkę!

• Michał Marcjanik ukarany żółtą kartką.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Dwie wrzutki w pole karne Polonii bez zagrożenia.

• Dobra akcja Arki, Karol Czubak zagrał do Kasjana Lipkowskiego, ale jego strzał został zablokowany.

• Natomiast Krzysztof Ropski pojawił się w miejsce chyba kontuzjowanego Lucjana Zielińskiego, bo ten niedawno pojawił się na boisku.

• Dwie zmiany w Polonii Bytom. Igor Ławrymowicz zmienił Dawida Wolnego

• Jeden z graczy Polonii potrzebuje pomocy medycznej po uderzeniu głową w bandę reklamową.

• Karol Czubak dostał piłkę w polu karnym Polonii, ale nie zdołał oddać strzału.

• Natomiast Olaf Kobacki pojawił się w miejsce Marcela Predenkiewicza.

• Dwie kolejne zmiany w Arce Gdynia. Hubert Adamczyk zastąpił Michała Bednarskiego

• Michał Marcjanik oddał strzał z połowy, ale wyglądało to na strzał rozpaczy.

• Znakomite zagranie w pole karne Arki, ale gospodarze nie potrafili oddać celnego strzału.

• Marcel Predenkiewicz ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Natomiast Karol Czubak pojawił się w miejsce Jakuba Wilczyńskiego.

• Dwie roszady w Arce Gdynia. Dawid Gojny zmienił Kacpra Skórę

• Wrzutka z narożnika boiska w pole karne gości, ale bez zagrożenia.

• Natomiast Lucjan ZIeliński pojawił się w miejsce Konrada Andrzejczaka.

• Dwie zmiany w Polonii Bytom. Daniel Ściślak zmienił Filipa Żagla

• Marcel Predenkiewicz ruszył prawą stroną, wpadł w pole karne i oddał strzał, ale bramkarz wybił piłkę na rzut rożny.

• Dłuższa akcja Polonii, Michał Szmigiel dostał piłkę w polu karnym rywali, oddał strzał, ale piłka minęła bramkę Arki.

• Arka próbuje uspokoić grę. Goście czują, że to spotkanie wymknęło im się spod kontroli.

• Tomasz Gajda ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Koronkowa akcja Polonii, ale Michał Bedronka stracił równowagę i stracił piłkę.

• Dawid Wolny uderzył z dystansu, ale piłka powędrowała obok bramki gości.

• Pierwsza zmiana w Polonii Bytom. Szymon Jopek zastąpił Dawida Krzemienia.

• Po zdobytej bramce to Polonia przejęła inicjatywę. Wyraźnie widać, że od początku drugiej połowy gospodarze chcą atakować.

• Znakomita oskrzydlająca akcja Polonii, Tomasz Gajda zagrał w pole bramkowe do Patryka Stefańskiego, a ten z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Polonia Bytom wyrównuje po bramce Patryka Stefańskiego!!!

• Dobre zagranie w pole karne Polonii, ale tam Marcel Predenkiewicz podał wprost pod nogi rywala.

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Bardzo wolno rozkręcała nam się pierwsza połowa meczu. Od momentu zdobycia bramki przez Arkę mieliśmy znacznie więcej emocji. Druga połowa meczu zapowiada się eksctująco!

• Koniec pierwszej połowy. Arka prowadzi 1:0.

• Martin Chudy broni uderzenie Dawida Wolnego z rzutu karnego!!!

• Sebastian Milewski ukarany czerwoną kartką za obronę strzału ręką!

• Po wrzutce z rzutu wolnego zakotłowało się w polu karnym Arki! Jeden z graczy Polonii oddał strzał i gracz z pola Arki obronił to uderzenie ręką!

• Michał Bedronka ukarany żółtą kartką za ostry faul w środku pola.

• Do pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Kacper Skóra oddał potężny strzał z dystansu, piłka trafiła w poprzeczkę, do dobitki dopadł Przemysław Stolc i sytuacyjnym uderzeniem wpakował piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Arka Gdynia obejmuje prowadzenie po trafieniu Przemysława Stolca!!!

• Sebastian Milewski potężnie huknął z dystansu, ale piłka trafiła tylko w słupek!

• Wrzutka w pole karne Polonii teraz bez zagrożenia.

• Kacper Skóra znowu potężnie uderzył z dystansu, ale świetnie interweniował bramkarz!

• Świetna wrzutka w pole karne na głowę Martina Dobrotki, ale skutecznie interweniował bramkarz!

• Kacper Skóra oddał strzał z dystansu, ale piłka po odbiciu od rywala, wyszła na rzut rożny.

• Marcel Predenkiewicz wrzucił w pole karne Polonii, ale spokojnie interweniował Eryk Mirus.

• Marcel Predenkiewicz ruszył lewą stroną boiska, ale łatwo stracił piłkę.

• Próba zagrania w okolice pola karnego Polonii, ale zupełnie nieudana.

• Konrad Andrzejczak zagrał z lewej strony w pole karne Arki, ale tam żaden z jego partnerów nie doszedł do piłki.

• Dora wrzutka w pole karne gości, tam do piłki doszedł Konrad Andrzejczak, ale uderzał zbyt lekko.

• Zagranie w pole karne Arki, tam Dawid Krzemień zagrał wzdłuż bramki, ale pierwszy przy piłce był Martin Chudy.

• Prostopadłe zagranie do Dawida Wolnego, ale ten na spalonym.

• Polonia Bytom minimalnie częściej utrzymuje się przy piłce, ale na razie niewiele z tego wynika.

• Michał Bednarski pokusił się o strzał z dystansu, ale piłka powędrowała na aut.

• Na razie mało dzieje się pod polami karnymi obu zespołów. Dominuje walka w środku pola.

• Faul gracza Arki pod polem karnym rywala.

• Po starciu w polu karnym Arki Adrian Piekarski potrzebuje pomocy medycznej.

• Patryk Stefański pokusił się o strzał z dystansu, ale piłka powędrowała nad bramką rywali.

• Pierwsze minuty dosyć wyrównane. Gra toczy się w środku pola.

• W odpowiedzi dośrodkowanie w pole karne Polonii, ale również żaden z graczy Arki nie doszedł do pozycji strzeleckiej.

• Pierwsza wrzutka w pole karne Arki, ale bez zagrożenia.

• Zaczynamy starcie w Bytomiu!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Bytomiu. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Mateusz Jenda z Warszawy. W tym sezonie najczęściej sędziuje mecze 2. Ligi, jednak jeszcze nie prowadził meczu z udziałem Polonii Bytom.

• Natomiast oto zestawienie Polonii Bytom:

• Tak prezentuje się skład Arki Gdynia na dzisiejsze spotkanie:

• Po raz ostatni oba zespoły natrafiły na siebie w rozgrywkach FORTUNA 1. Ligi sezonu 2012/13. Wtedy w Bytomiu Arka wygrała 1:0, a w Gdyni 3:1. W tamtym sezonie Polonia Bytom spadła z ligi, natomiast Arka Gdynia zakończyła rozgrywki na 5. miejscu w tabeli. Natomiast w PKO Ekstraklasie oba zespoły po raz ostatni grały ze sobą w sezonie 2010/11. Wtedy bytomianie wygrali u siebie 2:0, natomiast Arka pokonała rywali w Gdyni 2:1. W tamtym sezonie oba zespoły spadły z ligi.

• Kolejny sezon w czołówce klasyfikacji strzelców jest napastnik Arki, Karol Czubak, który ma na swoim koncie sześć trafień w FORTUNA 1. Lidze. Snajper gdynian w poprzednim sezonie strzelił aż 21. goli. Teraz również to jest jedno z najmocniejszych ogniw trójmiejskiego zespołu.

• Naprzeciw staje pierwszoligowa Arka Gdynia, która jest w znakomitej formie. Gdynianie wygrali pięć ostatnich meczów w lidze, a w rozgrywkach FORTUNA Pucharu Polski pokonała na wyjeździe Miedź Legnicę 2:0. Dzisiaj Arka jest zdecydowanym faworytem, ale pytanie, czy ważniejsza nie okaże się walka o awans do PKO Ekstraklasy i na rękę Arkowcom będzie pożegnanie się z rozgrywkami pucharowymi.

• Najlepszym strzelcem Polonii Bytom jest 29-letni napastnik Dawid Wolny, który ma na swoim koncie sześć trafień w 2. Lidze. Snajper bytomian strzelił gola także w poprzedniej rundzie rozgrywek.

• W poprzedniej rundzie FORTUNA Pucharu Polski drużyna Polonii Bytom rozbiła na wyjeździe trzecioligowe rezerwy Pogoni Szczecin 4:1. Warto odnotować, że w tamtym spotkaniu bramkę dla "Portowców" zdobył Adam Frączczak.

• Polonia Bytom jest niemal na samym dnie tabeli 2. Ligi. Bytomianie jednak w ostatnich meczach prezentują nieco wyższą formę. i jest promyk nadzieli na utrzymanie w lidze. W ostatni weekend Polonia Bytom wygrała u siebie z Olimpią Elbląg 2:1.

• Już za godzinę piłkarze Polonii i Arki zagrają w Bytomiu, jednak nie na tym legendarnym stadionie, który pamiętają kibice PKO Ekstraklasy.

• Witamy serdecznie! W meczu 1/16 FORTUNA Pucharu Polski drugoligowa Polonia Bytom zmierzy się na własnym stadionie z pierwszoligową Arką Gdynia. Na relację na żywo z tej rywalizacji zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Polonia Bytom - Arka Gdynia LIVE! Starzy znajomi walczą w Pucharze Polski

Polonia Bytom - Arka Gdynia LIVE! Starzy znajomi walczą w Pucharze Polski ©Jakub Steinborn

Fortuna Puchar Polski. Mecz Polonia Bytom - Arka Gdynia. Kiedyś walczyli ze sobą w ekstraklasie, dziś przyjdzie im walczyć o awans do 1/8 finału krajowego pucharu. Beniaminek 2 ligi zagra z pierwszoligowcem. Relacja LIVE od godziny 18:00 w GOL24.

Fortuna Puchar Polski. Mecz Polonia Bytom - Arka Gdynia ONLINE

W kwietniu minęło dziesięć lat od ostatniego meczu bezpośredniego. Drogi tych drużyn potoczyły się różnie. Arka wróciła na najwyższy szczebel, zdobyła Puchar Polski, zagrała w finale, dwukrotnie sięgnęła po Superpuchar, wystąpiła w eliminacjach Ligi Europy, aż w końcu w 2020 roku wróciła na zaplecze, z którego nie potrafi się wydostać do dzisiaj.

Polonia nie miała tyle szczęścia.
Po tamtym sezonie spadła do 2 ligi, zahaczyła o czwartą i długo przebywała w 3 lidze. Dopiero niedawno w klubie zaczęło się lepiej dziać, o czym świadczy awans do 2 ligi oraz powstanie kameralnego stadionu - akurat na potrzeby drugoligowca.

Zdecydowanym faworytem meczu jest Arka. To wicelider 1 ligi z serią sześciu wygranych, jeśli weźmiemy pod uwagę także Puchar Polski. Polonia szczebel niżej znajduje się na miejscu zagrożonym spadkiem. Ostatnio przełamała niemoc z Olimpią Elbląg (2:1), ale teraz skala trudności będzie znacznie większa.

Mecz Polonia - Arka poprowadzi sędzia Mateusz Jenda (Warszawa).

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Arka - Polonia 3:1 (1 Liga, 24.03.2013)
Polonia - Arka 0:1 (1 Liga, 19.09.2012)

Mecz Polonia Bytom - Arka Gdynia TRANSMISJA TV

Transmisja meczu na kanale Polsat Sport News. W internecie mecz w aplikacji oraz na stronie Polsat Box Go. Początek o godzinie 18:00. Relacja LIVE w GOL24 - zapraszamy!