Polonia Bytom

1

Arka Gdynia

3

• Koniec spotkania. Polonia Bytom żegna się z pierwszą ligą, żegnana gwizdami własnych kibiców.

• Kobylik żółta kartka.

• Sędzia doliczył aż cztery minuty, pytanie tylko po co?

• Kibice mają dość. "Jeszcze jeden, jeszcze jeden" skandują w stronę Arki Gdynia, zdegustowani postawą Polonii.

• Prostopadła piłki do Kowalskiego, który dopiero co wszedł na boiska, ten wyszedł sam na sam z Cabajem i podwyższył na 3:1.

• Ostatnia zmiana w Arce. Niedziela za Flisa.

• Zmiana w Arce. W miejsce Kuklisa, który nabawił się urazu, wchodzi Szwoch.

• Jeszcze zerwała się Polonia. Wilczyński z prawej strony uderzył z ostrego kąta, ale obok bramki.

• Zmiana w Arce. Z boiska schodzi Jędrzejowski, w jego miejsce Kowalski.

• Wrzutka w pole karne Arki, ale piłka przeszła przez nie nie niepokojona przez piłkarzy Polonii.

• Zamieszanie przed polem karnym Arki, ale nie wykorzystali złej interwencji Szrmonika gospodarze.

• Desperackie próby Polonii na niewiele się chyba teraz zdadzą. Kibice umilkli, zawiedzeni postawą zespołu. A tymczasem z kolejnymi atakami wychodzą goście. Flis zagrał w pole karne do Kuklisa, ale wtrącili się w porę obrońcy i Cabaj.

• Po wrzutce z prawej strony źle interweniował Cabaj, który strącił piłkę pod nogi Flisa, który nie miał litości i wpakował ją do bramki.

• Dramat Polonii Bytom! Flis wyprowadza Arkę na prowadzenie!

• Dogodną okazję miała teraz Arka. Po wrzutce z rzutu rożnego Kuklisa z piłką minął się na długim słupku Pruchnik.

• Ostatnia zmiana w Polonii. Za Paulistę wchodzi Szkatuła.

• Suną kolejne ataki Arki, ale Polonia stara się także zaatakować. W końcu teraz ma nóż na gardle. Wyniki na innych boiskach układają się idealnie i teraz Poloniści mogą mieć pretensje tylko do siebie.

• Rzut wolny dla Arki. Wrzucał Kuklis, ale nie sięgnął dobrze piłki nogą Mazurkiewicz i piłka wyszła za linię końcową.

• Trener Fornalak reaguje szybko. Zmiana. W miejsce Alancewicza wchodzi Maliszewski.

• To się musiało tak skończyć! Po kolejnym rzucie rożnym wybijający piłkę głową obrońca gospodarzy nabił Brodzińskiego, który wepchnął piłkę do bramki tuż przy słupku. Ten wynik sprawia, że Polonia spada do II ligi.

• Cóż zrobił teraz Trytko! Dostał idealną piłkę przed bramką, ale wyraźnie uderzył nieczysto i złapał ją Szromnik.

• Kolejne dwa rzuty rożne Arki i Polonia rozpaczliwie się broni. Goście sprawiają jednak wrażenie, jakby odstawiali nogę w decydujących momentach, kiedy robi się na prawdę groźnie.

• Znowu groźnie w polu karnym Polonii. I znowu Cabaj zdążył na czas wygarnąć piłkę rywalom spod nóg.

• Arka cały czas w natarciu. Tym razem rzut wolny w okolicach połowy boiska. Uderzał Radzewicz, ale trafił w mur.

• Po rzucie rożnym z prawej strony i wrzutce Radzewicza na długim słupku strzał głową oddał Pruchnik, ale został zablokowany i kolejny korner. Tym razem wybiciem głową wyjaśnił sytuację Trytko.

• Ależ było groźnie, Pruchnik wypuścił prawą stroną Kuklisa sam na sam z Cabajem, ale bramkarz Polonii rzucił się pod nogi rywala i wybił piłkę.

• W ataku Arka. na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Pruchnik, ale uderzył wysoko nad bramką.

• A jednak mamy zmianę w Polonii. W przerwie szedł Hermes, w jego miejsce Kobylik.

• Od środka drugą połowę rozpoczynają goście. Oba zespoły bez zmian.

• Piłkarze Arki wracają już na boisko. Za nimi także Polonia Bytom.

• Arka Gdynia - Polonia Bytom
    W przerwie zapraszamy do galerii zdjęć z trybun.

• Ładnie rozegrany rzut wolny. Kuklis wrzucił do Pruchnika, który zgrał głową na długi słupek, ale tam Radoslavljevicia uprzedził Cabaj. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę.

• Kolejny atak prawą stroną. Dobrze przedarł się Jędrzejowski i wrzucił piłkę w pole karne. Obrońcy zdołali ją wybić, ale przed polem karnym faulował Paulista i rzut wolny.

• Dwie minuty potrwa jeszcze pierwsza połowa.

• Co raz odważniej poczynają sobie Arkowcy, którzy w ostatnich minutach okupują połowę Polonii, która głównie przeszkadza i wybija piłkę.

• Mogło być 1:1. Z prawej strony z rzutu wolnego dobrze wrzucił w pole karne, a tam Pruchnik uderzył piłkę głową tak, że zatrzymała się na słupku i wybiciem na rzut rożny ratowali się obrońcy! Po wrzutce z kornera znowu było groźnie, ale tym razem strzał Jędrzejowskiego minął bramkę.

• Polonia nie ustaje w atakach próbując podwyższyć rezultat, ale po takich wrzutkach jak ta Alancewicza sprzed chwili, na pewno zagrożenia nie będzie. Piłka daleko obok bramki wyszła za linię końcową.

• Trytkow faulowany przed polem karnym Arki. Rzut wolny z około 25 metrów. Przy piłce ustawili się Mąka i Paulista. Uderzył ten pierwszy tuż nad poprzeczką.

• Na boisku leżał Pruchnik, ale po chwili jest już gotowy do gry. Rzut sedziowski i Arka oddała piłkę Polonii.

• Radzewicz szarżował lewą stroną, wszedł w pole karne, przełożył piłkę na prawą nogę i uderzył z ostrego kąta, prosto w Cabaja.

• Atak Białkowskiego lewą stroną i rzut rożny. Po krótki rozegraniu wrzucił na długi słupek Paulista, a tam Tanżyna mógł zamknąć akcję, ale zablokowany wywalczył tylko kolejny korner, po którym nie było zagrożenia.

• Rzut wolny dla Arki z prawej strony pola karnego. Radzewicz krótko rozegrał z Jędrzejowskim, w końcu poszedł do końca i wrzucił w pole karne, a raczej przerzucił je całe. Takie zagranie od razu zostało skomentowane przez jednego ze starszych kibiców Polonii: "Tak może grać cały mecz. Za takie zagrania piwo mu później postawię".

• Polonia Bytom - Arka GdyniaPolonia Bytom - Arka GdyniaPolonia Bytom - Arka GdyniaPolonia Bytom - Arka GdyniaPolonia Bytom - Arka Gdynia

• Hermes odebrał rywalom piłkę w środku pola, uruchomił Paulistę, jednak jego podanie zablokowane i tylko aut na wysokości pola karnego. Po kolejnym zagraniu na granicy pola karnego interweniował Szromnik.

• Nieporadny atak Arki i piłka za linią końcową. Od bramki Cabaj.

• Atak Arki prawą stroną. W końcu wrzucił w pole karne Jędrzejowski i znalazł na długim słupku Radzewicza, jednak ten niecelnie główkował.

• Mąka świetnie zakręcił Bochenkiem na lewym skrzydle i zagrał w pole karne, jednak nie znalazł tam kolegów z zespołu.

• Gra już wznowiona. Rzut wolny dla Arki z prawej strony spod linii bocznej. W pole karne wrzucił Radzewicz, ale Cabaj zdołał wypiąstkować piłkę.

• Upał sprawił, że sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów, z czego zawodnicy obu zespołów skrzętnie korzystają.

• Gra się nieco uspokoiła. Nie wydaje się, żeby Arka chciała zrobić krzywdę Polonii. Chociaż teraz zerwała się Polonia, Trytko przerzucił piłkę nad interweniującym Szromnikiem, ale powstrzymał go asekurujący bramkarza obrońca.

• Polonia Bytom - Arka GdyniaPolonia Bytom - Arka GdyniaPolonia Bytom - Arka Gdynia

• Kibice zaprezentowali okazałą sektorówkę i śpiewają i cieszą się, jakby Polonia już się utrzymała. Trzeba przyznać, że na razie wszystko układa się dokładnie po ich myśli.

• W odpowiedzi doskonała okazja Kuklisa, jednak piłka po jego uderzeniu z 5 metrów przeszła ponad bramką.

• Paulista zagrał idealną piłkę na lewym skrzydle do wbiegającego Białkowskiego. Ten po ziemi dograł na krótki słupek do Mąki, który zachował się wyśmienicie! Z obrońcą na plecach, przyjął piłkę, obrócił się i uderzył między słupkiem a bramkarzem. Świetna akcja Polonii i zasłużona bramka.

• Mąka i jest 1:0! Co za akcja!

• Rzut rożny dla Arki. A tymczasem kibice śpiewają "Arkowcy nic nie musicie", sugerując, by rywale odpuścili mecz Polonii. Jak na zawołanie Arka słabiutko rozegrała rzut rożny i straciła piłkę.

• Na innych stadionach wyniki układają się po myśli Polonii. Rywale w walce o utrzymanie, Dolcan, GKS Katowice i Sandecja Nowy Sącz na razie przegrywają swoje mecze, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony kibiców, po tym jak spiker wyczytał aktualne rezultaty pozostałych spotkań 1 ligi.

• Znowu w ataku Polonia i po interwencji Szromnik o mało nie wpadł z piłką do bramki.

• Ależ okazja Białkowskiego. Dostał ładnie wrzuconą piłkę od Hermesa i uderzył z lewej strony z woleja, i Szromnik z trudem przeniósł piłkę nad bramką, popisując się świetną paradą.

• Poszła kontra Arki, jednak Cabaj wyprzedził Flisa w pojedynku o piłkę.

• Zaatakowała Polonia, ale Arka dobrze się broni i tylko aut na wysokości pola karnego. Po wykonaniu Michalak wrzucał piłkę do Trytki, ale ten nie opanował jej w polu karnym.

• Na boisku leżał Kuklis, ale Radzewicz mimo to poszedł z akcją i wrzucał w pole karne z lewej strony. Piłka jednak w rękach Cabaja po przepychankach w polu karnym.

• Trytko rozegrał piłkę z Mąką, ten odegrał na lewe skrzydło do Paulisty, który wbiegał w pole karne, ale próba jego płaskiego odegrania do Trytki została zablokowana.

• W odpowiedzi próba ataku Polonii, ale za mocna piłka wyszła za linię końcową i od bramki Szromnik.

• Bochenek rozegrał piłkę na prawym skrzydle z Jędrzejowskim, który wrzucił w pole karne, ale tam obrońca klatką piersiową zgrał piłkę do Cabaja.

• Prostopadła piłka do Trytki, ten szarżował na bramkę, jednak zagranie było za mocne i wygarnął piłkę Szromnik.

• Kibice prowadzą głośny doping, wspierając oba zespoły. Na trybunach czuć, że to mecz przyjaźni. Jak będzie na boisku?

• Pierwsza akcja Arki. Na prawym skrzydle piłkę dostał Jędrzejowski, ale z ostrego kąta uderzył obok bramki Cabaja.

• Początek spotkania. Od środka Polonia.

• Polonia - ArkaPolonia - ArkaPolonia - ArkaPolonia - ArkaPolonia - Arka

• Na trybunach da się już dostrzec pojedyncze osoby w barwach Arki, lecz nie ma wyraźnie zorganizowanej grupy fanów. Kibiców na trybunach jednak co raz więcej. A zespoły za moment wyjdą już na boisko. Polonia Bytom - Arka GdyniaPolonia Bytom - Arka Gdynia

• Arka Gdynia jest najstarszą zgodą kibiców Polonii Bytom. Na trybunach wisi już "zgodowa" flaga, a także flaga fanclubu Arki z Rumii. Mimo, iż kibice z Gdyni dostali zakaz wyjazdowy na jedno spotkanie, nie zdziwimy się, jeśli zasiądą dziś na trybunach wśród kibiców Polonii. Na pewno będziemy ich wypatrywać. Polonia Bytom - Arka GdyniaPolonia Bytom - Arka GdyniaPolonia Bytom - Arka GdyniaPolonia Bytom - Arka Gdynia

• Znamy już składy obu zespołów. Na ławce rezerwowych Polonii: Mika, Gamla, Kobylik, Kulpaka, Maliszewski, Płókarz i Szkatuła. Rezerwowymi gości są Szlaga, Jarun, Kasperkiewicz, Nwaogu, Niedziela, Szwoch i Kowalski.

• Oba zespoły intensywnie rozgrzewają się już na boisku. Wydawałoby się, że słoneczna pogoda będzie sprzyjać wysokiej frekwencji w tak ważnym meczu, ale na razie na trybunach garstka kibiców. Oba zespoły rozgrzewają się już na boiskuOba zespoły rozgrzewają się już na boisku

• Dzisiaj w Bytomiu piękna, słoneczna pogodna. Na trybunach na razie pustki, a miejscowi kibice zaczęli rozwieszać już flagi na Flotach. Przygotowana jest też okazała sektorówka. Polonia Bytom - Arka GdyniaPolonia Bytom - Arka Gdynia

• Witamy ze stadionu przy ulicy Olimpijskiej w Bytomiu, gdzie za niecałą godzinę rozpocznie się spotkanie przedostatniej kolejki 1 ligi pomiędzy Polonią Bytom a Arką Gdynia. Dla gospodarzy to mecz o być albo nie być. Jeśli dziś nie wygrają, niezależnie od innych wyników, spadną do drugiej ligi.