Polonia Bytom

0

Arka Gdynia

1

• Nic nie zagrażało Arce, w tym meczu, w drugiej połowie. Wystarczyła jedna bramka by pokonać czerwoną latarnię ligi. Man of the match zdecydowanie Damian Krajanowski. Sporo sytuacji po stronie Arki, jednak tylko raz piłka wpadła do siatki. Polonia wciąż bez zwycięstwa i sytuacja dla Bytomian jest co raz gorsza. Dziękujemy za uwagę!

• Sędzia Szrek kończy mecz! Arka wygrywa w Bytomiu 1:0!

• Tomasik faulowany przez Górkiewicza, na połowie gospodarzy.

• Faulowany Pruchnik na połowie Arki.

• Żółta kartka dla Formelli za wybicie piłki po gwizdku.

• Ależ uderzenie Brodzińskiego z 20 metrów! Ale Mika jest na posterunku i pewnie broni.

• 3 minuty doliczone do czasu gry drugiej połowy.

• Dośrodkowanie Polonii z lewej strony na głowę Białasa, ale strzał lepiej zostawić bez komentarza.

• Znakomicie wrócił Tomasik i powstrzymał Górkiewicza.

• Arka gra na czas wywalczając raz po raz wrzuty z autu.

• Da Silva zagrał mocną prostopadłą piłkę do Tomasika, ale ten był zbyt zmęczony by zdążyć do podania.

• Ostatnia zmiana w Arce, mocno defensywna, Rzuchowskiego zastępuje Brodziński.

• Rzuchowski znalazł się w polu karnym po podaniu Formelli ale jego strzał był zbyt słaby żeby zaskoczyć Mikę.

• Po dośrodkowaniu Szkatuły z rzutu rożnego Szlaga wypiąstkował piłkę.

• Tomasik swoją interwencją sprokurował rzut rożny dla Polonii.

• Zbyt mocne dośrodkowanie Tomasika z rzutu wolnego ląduje w rękach Miki.

• Rzut wolny dla Arki po faulu na Rzuchowskim.

• Arka od kilku minut nie jest w stanie stworzyć sytuacji, ale Polonia ma ten problem niemal przez całą drugą połowę...

• Mamy oficjalne dane o frekwencji. Mecz oglądają 1154 osoby. Chyba najsłabsza frekwencja w tym sezonie w Bytomiu. Przykre, tym bardziej, że to mecz przyjaźni.

• Ostatnia zmiana w Polonii, Gamla opuszcza boisko a w jego miejsce Walesa.

• Nieporozumienie Tadrowskiego i Krajanowskiego piłka dla Polonii.

• Krajanowski biegnąc z prawego skrzydła złamał piłkę do środka, mijając obrońcę i uderzył z 16 metrów po ziemi, broni Mika.

• Spróbował dośrodkowania po ziemi Dettlaff ale najpierw z piłką minął się Formella, a zanim ta zdążyła dotrzeć do Da Silvy wybił ją obrońca.

• Kolejna szansa dla Tomasika z rzutu wolnego, tym razem spróbował strzału ze znacznej odległości ale wyłapał piłkę Mika.

• Żółta kartka dla Kamila Białkowskiego za faul na Tomasiku.

• Dobre dośrodkowanie Górkiewicza ale strzał zawodnika Polonii głową był za słaby, piłka w rękach Szlagi.

• Zmiana w Arce, słabego dziś Górskiego zmienia młody Formella.

• Ładnie na obieg do Dettlaffa zagrał Tomasik, a dośrodkowanie tego pierwszego zostało zablokowane.

• Zmiana w ekipie gospodarzy, Kulpakę zmienia Białkowski.

• Rzut wolny dla Arki wykonywał Jarzębowski, który miękko zagrał piłkę w pole karne, głową zgrał futbolówkę Górski, do Rzuchowskiego, ale ten nie sięgnął piłki, która ląduje w rękawicach Miki.

• Żółta kartka dla Broniewicza za faul na Górskim.

• Nie doszedł do piłki Marcus po podaniu Górskiego.

• Uderzenie Michalaka z 30 metrów wysoko ponad bramką.

• Dwójkowa akcja Górski - Rzuchowski ale złe przyjęcie tego drugiego pod polem karnym i piłka przy nodze Gamli.

• Zmiana w ekipie gospodarzy Płókarza zmienia Kaczor.

• Żółta kartka dla Tomasza Górkiewicza za faul na Tomasiku.

• Rzut wolny dla Arki, wykonywał Tomasik, ale podobnie jak Szwoch zbyt krótko zagrał w pole karne.

• Pierwsza zmiana w Arce, Szwocha zastępuje Marcus Vinicius.

• Tadrowski uderzał z dystansu, ale piłka zatrzymała się na obrońcy Polonii.

• Górski zatrzymany przez Broniewicza na prawym skrzydle.

• Złe dośrodkowanie Szwocha z rzutu wolnego, za krótkie i zbyt słabe.

• Alancewicz ogląda żółtą kartkę za faul na Dettlaffie. Rzut wolny wykona Szwoch.

• Zagotowało się w polu karnym Arki po rzucie rożnym dla Polonii wykonywanym przez Szkatułę, dwa uderzenie zawodników Polonii zablokowane, ale było bardzo gorąco.

• Dobrze bita ta piłka z rzutu wolnego przez Tomasika, na głowę Górskiego ale nie zdołał jej wpakować do bramki napastnik Arki, od bramki Mika.

• Krajanowski wywalczył rzut wolny bardzo blisko pola karnego Polonii będzie szansa dla Tomasika.

• Tomasik odzyskał piłkę na połowie Polonii, piłka trafiła do Krajanowskiego, ale po interwencji obrońcy mamy tylko aut.

• Krótko rozegrany rzut rożny, dośrodkował Szwoch, ale Jarzębowski nie zdołał uderzyć piłki głową.

• Rzut rożny dla Arki, po wybiciu Barana. Znakomicie wywierał presję na obrońcy Polonii Górski.

• Górkiewicz starał się dośrodkować z prawej strony, ale przeszkadzał mu Detlaff i do bramki zacznie Szlaga.

• Daleki wrzut z autu po stronie Arki, ale Krajanowski przegrał pojedynek w powietrzu z obrońcami.

• Dośrodkowanie Polonii z lewej strony, pewnie wyłapuje Szlaga.

• Była szansa dla Polonii, lewym skrzydłem przedzierał się Szkatuła ale Tadrowski wybił piłkę w aut.

• Szwoch źle przyjął piłkę pod polem karnym Polonii i akcję rozpoczyna Polonia.

• Drugą połowę od środka rozpoczęła Arka!

• Piłkarze wracają już na boisko.

• Jak na razie najlepszym zawodnikiem na boisku jest Damian Krajanowski, który rozgrywa świetne zawody. Po golu mieliśmy ładny obrazek kiedy piłkarze podbiegli do Petra Nemeca i cieszyć się razem z nim. Arka gra mądrze i stwarza sobie sytuacje, ale mecz jeszcze nie jest wygrany i piłkarze Arki muszą o tym pamiętać.

• Strzał Rzuchowskiego kończy nam pierwszą połowę. Do przerwy Arka prowadzi 1:0 z Polonią Bytom.

• Sędzia doliczył tylko minutę do czasu gry pierwszej połowy.

• Szkatuła znakomicie przymierzył z rzutu wolnego, ale Szlaga wspaniale interweniował!

• Rzut wolny dla Polonii około 30 metrów od bramki Arki.

• Arka kontroluje grę i nie daje przedrzeć się zawodnikom Polonii w swoje pole karne.

• Frekwencja na meczu przyjaźni nie powala. Zapełniona jest tylko trybuna kryta. Kibice na meczu przyjaźni Polonia - ArkaKibice na meczu przyjaźni Polonia - Arka

• Mogła być sytuacja sam na sam po błędzie Sobieraja i uderzeniu jednego z zawodników Polonii jednak pewnie interweniował Szlaga, a w dodatku był spalony.

• Fatalne krótkie rozegranie rzutu rożnego przez Arkę, zagrożenie po kontrze Polonii zażegnuje Szlaga.

• Piękne uderzenie Tomasika z rzutu wolnego! Piłka leciała w samo okno, jednak interwencją najwyższej klasy popisał się Mika!

• Dobrze dośrodkował piłkę z rzutu wolnego Mateusz Szwoch, przejął ją Sobieraj i dał się sfaulować 25 metrów od bramki Polonii.

• Pruchnik sfaulowany przez Gamlę około 35 metrów od bramki Polonii.

• Akcja Polonii prawym skrzydłem, dośrodkowanie do Szkatuły, ale ekwilibrystyczny strzał nie leciał nawet blisko bramki.

• To była 200% szansa dla Arki! Piękne mięciutkie podanie Górskiego do Tomasika w pole karne, ale pomocnik Arki nie zdołał celnie uderzyć piłki w sytuacji sam na sam!

• Szkatuła znowu powstrzymuje Tadrowskiego i mamy aut dla Arki.

• Byłaby szansa dla Arki, Tomasik miał sporo miejsca, ale znalazł się na pozycji spalonej.

• Aż dwóch zawodników Polonii na spalonym po długim wykopie bramkarza gospodarzy.

• Fatalnie rozegrany rzut wolny i od bramki zacznie Szlaga.

• Żółta kartka dla Rzuchowskiego, będziemy mieli rzut wolny dla Polonii przy linii środkowej.

• Rzut wolny dla Arki po faulu Alancewicza na Szwochu. Po krótkim rozegraniu stałego fragmentu gry, strzału z 35 metrów spróbował Sobieraj ale został on zablokowany.

• Błąd Krajanowskiego i będzie aut dla gospodarzy. Po szybkim wrzucie z autu, Szkatuła przegrywa pojedynek z Tadrowskim a przy okazji fauluje obrońcę Arki.

• Wielkie zamieszanie w polu karnym Polonii Bytom po rzucie rożnym wykonywanym przez Tomasika. Piłkę głową zgrał Jarzębowski na 5. metr do Górskiego, ale uprzedził go bramkarz.

• Zablokowany strzał Górskiego z 20 metrów, będzie rzut rożny dla Arki.

• Prostopadłe zagranie Alancewicza w pole karne ale pierwszy przy piłce jest Szlaga.

• Szkatuła zatrzymał Tadrowskiego, ale będzie aut dla Arki.

• Tadrowski dośrodkował w pole karne do Pruchnika, ale jego uderzenie głową było zbyt słabe i wyłapuje piłkę Mika.

• Zderzenie Alancewicza z Tomasikiem i mamy rzut wolny dla Arki w środku pola.

• Strzał zawodnika Polonii z 35 metrów bardzo niecelny.

• Baran popełnił błąd pod polem karnym Polonii, nie zauważył Górskiego za plecami, napastnik Arki mógł przejąć piłkę, ale Baran w ostatniej chwili podał do Miki.

• Długie podanie Jarzębowskiego do Górskiego, ale napastnik Arki nie był w stanie dobrze przyjąć piłki.

• Radość Krajanowskiego po zdobyciu bramki. Gol dla Arki

• Co za akcja! Szwoch wrzucił piłkę w pole karne do Tomasika, a ten inteligentnie podał do Krajanowskiego. Zawodnik Arki pewnym strzałem z 16 metrów pokonał Mikę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Arki! Damian Krajanowski!

• Tadrowski szarżował prawym skrzydłem, ale jego dośrodkowanie było bardzo niecelne i od bramki zacznie Mika.

• Ależ to była szansa dla Arki! Górski na prawym skrzydle zagrał w pole karne do Krajanowskiego, a ten dośrodkował wzdłuż bramki na piąty metr do Tomasika. Lewy pomocnik Arki nie był w stanie oddać celnego strzału w asyście obrońcy i piłka po odbiciu od jego kolana wylądowała za bramką strzeżoną przez Mikę.

• Źle rozegrany rzut wolny i piłka w rękach Szlagi.

• Kolejny rzut wolny dla Polonii tym razem po nieodpowiedzialnym faulu Tomasika 40 metrów od bramki.

• Pewna interwencja Sobieraja, który zastawia piłkę i pozwala jej wyjść na aut.

• Rzut wolny dla Polonii blisko linii środkowej po faulu Rzuchowskiego.

• Po raz kolejny Szwoch w pojedynku z Baranem przy linii końcowej ale pewnie zastawił piłkę obrońca Polonii i od bramki zacznie Mika.

• Wydawało się, że Baran faulował Szwocha, ale sędzia orzekł że nic nie było. Piłka w posiadaniu Polonii.

• Dobre dośrodkowanie Szwocha z rzutu rożnego, ale piłkę wybija Szkatuła.

• Dośrodkowanie Tomasika zablokowane i mamy pierwszy rzut rożny dla Arki.

• Krajanowski aktywny dzisiaj, tym razem przerwał akcję Polonii na połowie Arki i przy okazji wywalczył rzut wolny

• Krajanowski wpadł w pole karne po długim podaniu od Pruchnika i zderzył się z Miką i Michalakiem, rzut wolny dla Polonii.

• Dobre prostopadłe podanie Alancewicza w kierunku pola karnego, jednak spokojnie przejął piłkę Sobieraj do spółki z Detlaffem.

• Na razie dużo niedokładności, Krajanowski przejął piłkę w pojedynku ze Szkatułą, ale jego niecelne podanie spowodowało, że znowu przy piłce gospodarze.

• Fani Polonii i Arki wspólnie dopingują zespoły, jak na mecz przyjaźni przystało, na boisku sentymentów jednak nie ma. Frekwencja na stadionie dzisiaj nie powalaFrekwencja na stadionie dzisiaj nie powalaFrekwencja na stadionie dzisiaj nie powala

• Bardzo niecelne podanie, w wykonaniu Jarzębowskiego i piłkę przejmują obrońcy Polonii.

• Arka miała szansę na kontrę, jednak Górski stracił piłkę w środku pola.

• Arkowcy próbowali akcji z wykorzystaniem prostopadłego podania, ale zarówno Górski jak i Szwoch przegrali pojedynki biegowe z obrońcami Polonii.

• Pierwszy rzut rożny, dla gospodarzy, dośrodkowanie na głowę Broniewicza, ale piłka ląduje tylko na bocznej siatce.

• Pierwsza akcja Polonii, dośrodkowanie Szkatuł z lewej strony, głową wybija Jarzębowski.

• Losowanie wygrał kapitan Arki Tomasz Jarzębowski więc mecz, od środka, rozpoczęli gospodarze!

• Oba zespoły już na boisku, zacznie zaraz Polonia. Oba zespoły już na boisku

• Marcin Szrek wyprowadza już obie jedenastki na murawę.

• Zakończyła się już dogrywka, kibice powoli zbierają się na stadionie, frekwencja jak na kilka minut przed meczem jest mizerna. Grupka kibiców Arki jest na trybunie gospodarzy i już dała o sobie znać głośną przyśpiewką. Przed meczem Polonia - ArkaPrzed meczem Polonia - ArkaPrzed meczem Polonia - Arka

• Ławka rezerwowych Arki: Szromnik, Brodziński, Brzuzy, Marcus da Silva, Formella, Jędrzejowski.

• Ławka rezerwowych Polonii: Balaż, Kaczor, Pietrycha, Banaś, Krzemień, Walesa i Białkowski

• Trener Pierścionek stwierdził, że jak wygrywać to teraz, bo kiedy? Sytuacja jest fatalna, a może być jeszcze gorzej.

• Do Bytomia nie pojechał z Arką Marcin Radzewicz, były piłkarz Polonii Bytom zawieszony za czerwoną kartkę w spotkaniu z Zawiszą. W "18" meczowej ponownie znalazł się Krzysztof Sobieraj, który nomen omen wraca właśnie po czerwonej kartce, tylko że w meczu z Cracovią. Do Bytomia pojechał również Dariusz Formella, najmłodszy zawodnik w Arce, rocznik 1995.

• Z kolei bilans Arki nie daje nam pełnego obrazu, gdyż Arkowcy mają do rozegrania jeden mecz zaległy, z Termaliką: 2 zwycięstwa – 1 remis – 3 porażki U siebie: 2 zwycięstwa – 0 remisów – 2 porażki Na wyjeździe: 0 zwycięstwa – 1 remisy – 1 porażka

• Bilans zespołu Polonii w tym sezonie nie zachwyca: 0 zwycięstw – 2 remisy – 5 porażek U siebie: 0 zwycięstw – 0 remisów – 4 porażki Na wyjeździe: 0 zwycięstwa – 2 remisy – 1 porażka

• W międzyczasie, zapraszamy do poczytania naszej zapowiedzi tego spotkania dostępnej TUTAJ

• Witamy! Dzisiaj w Bytomiu zmierzą się ze sobą piłkarze Polonii i Arki Gdynia. Dla kibiców to mecz szczególny, gdyż fani obu zespołów od lat trzymają "sztamę". Jednak na boisku sentymentów nie będzie. Czy Polonia sprawi niespodziankę wygrywając swoje pierwsze spotkanie w tym sezonie? Może to Arka będzie górą? Wszystko przed nami.