Polonia Bytom

1

GKS Katowice

1

• Koniec meczu! Niespodzianka w Bytomiu- Polonia remisuje z GKS-em Katowice 1:1. Po nudnych 70 minutach piłkarze dostarczyli nam wiele emocji w końcówce. Za uwagę dziękuje Michał Kopciński.

• Grzybek w miejsce Jarki.

• Nowak miał piłkę meczową! Znalazł się sam przed Budziłkiem. Bramkarz GKS-u broni w fantastyczny sposób strzał rywala.

• Zakotłowało się w polu karnym Polonii. Ostatecznie żaden z zawodników z Katowic nie potrafił oddać celnego strzału.

• Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki.

• Gol! Fantastyczne uderzenie z rzutu wolnego Nowaka! Mamy remis!

• Szansa dla gospodarzy. Będzie rzut wolny z 20 metrów.

• Te ostatnie kilkanaście minut jest dużo ciekawsze niż wcześniejsze 3/4 meczu.

• Pitry nie wykorzystuje karnego! Mika broni zarówno strzał z jedenastki, jak i dobitkę Goncerza.

• Karny dla GieKSy! Trznadel fauluje Goncerza. Kontrowersyjna decyzja arbitra.

• Walesa na boisku w miejsce Szkatuły.

• Żółta kartka dla Sadzawickiego.

• Kapitan GKS-u wykorzystuje uderzeniem głową precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego.

• Gol dla GKS-u ! Napierała!

• Kowalczyk podał prostopadle do wychodzącego Dudy. W ostatniej chwili ratuje zespół Odrzywolski.

• Zmiana. Goncerz za Czerwińskiego.

• 4 żółte kartki w 5 minut- zrobiło się bardzo ostro na boisku.

• Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Białkowskiego! GieKSa zagra w przewadze.

• Pokotyluk wchodzi w miejsce Wojsyka.

• Kolejny kartonik- ukarany Wojsyk

• Żółta kartka dla Bialkowskiego

• Bardzo dobrze w polu karnym ustawiony był Jarka,jednak niedokładnie przyjął piłkę i obrońcy GieKSy wybijają na korner.

• Żółta kartka dla Kamińskiego.

• Ręką w polu karnym zagrywał Kamiński, ale gwizdek sędziego milczy. Błąd arbitra- powinna być "jedenastka" dla Polonii.

• Zmiana. Arkadiusz Kowalczyk wchodzi w miejsce Rakelsa.

• Najgroźniejsza akcja w tym meczu. Po wrzutce z rzutu wolnego z woleja uderzał Kamiński. Piłka przechodzi centymetry od spojenia bramki strzeżonej przez Mikę.

• Potężne uderzenie z dystansu Nowaka. Ponownie bardzo niecelne. Siła uderzeń nie idzie dziś w parze z precyzją.

• Dobra indywidualna akcja Czerwińskiego zakończona zbyt mocnym dośrodkowaniem w stronę wbiegającego Gancarczyka.

• Kolejne nieudane akcje z obu stron. Z trybun słychać okrzyki i gwizdy.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego musnął piłkę głową Kamiński. Futbolówka przechodzi w bezpiecznej odległości od słupka.

• Jeśli pierwsze 45 minut było nudne to na prawdę nie wiem co napisać teraz...

• Dośrodkowanie Jarki z prawej strony boiska bardzo nieudane. Budziłek od bramki.

• GKS nie przypomina w dzisiejszym spotkaniu drużyny, która regularnie wygrywa wiosną. Póki co zawodnicy z Katowic nie oddali żadnego celnego strzału.

• Chwila przerwy. Zawodnicy sprzątają z boiska serpentyny rzucone przez fanów gospodarzy.

• Dobry rajd Chwalibogowskiego lewą stroną boiska przerwany w bardzo dobry sposób przez Banasia.

• Zablokowany strzał Nowaka.

• Mamy jedną zmianę w drużynie gości. Od początku drugiej połowy w miejsce Wołkowicza zagra Gancarczyk.

• Rozpoczynamy drugą połówkę spotkania.

• Koniec pierwszych 45 minut tego, stojącego na bardzo niskim poziomie, widowiska. Polonia Bytom-GKS Katowice 0:0. Wracamy za 15 minut.

• Bardzo mocno i bardzo niecelnie z dystansu strzelał Sadzawicki.

• I znowu spokojniejszy (czyt. nudny) fragment gry.

• Seria rzutów rożnych dla gości.

• Strzał z 30 metrów Jarki zbyt lekki, by zaskoczyć Budziłka.

• Dobry zwód w polu karnym Pitrego- zawodnik GieKSy próbuje również strzelać, jednak zostaje zablokowany.

• Po błędzie zawodników z Bytomia w stronę bramki popędził Rakels. Uderzenie z prawej nogi jednak bardzo nieudane.

• Pierwsze celne uderzenie Polonii w meczu. Strzelał Nowak, bez problemów broni Budziłek.

• Składna akcja GieKSy zakończona zablokowanym strzałem Fonfary.

• Groźne uderzenie z 20 metrów Rakelsa. Piłka przechodzi około metra obok słupka.

• Wieje nudą w Bytomiu. Przypomina to ostatnie spotkanie katowiczan z Flotą. Wtedy po przerwie zrobiło się dużo ciekawiej. Miejmy nadzieję, że dziś również będą jeszcze emocje przy Olimpijskiej.

• Równie mocne, co niecelne uderzenie z dystansu Pitrego.

• Czysty wślizg Odrzywolskiego przerywa akcję rywala. Mika od bramki.

• Groźna akcja lewą stroną katowiczan. Łotewski napastnik zbyt lekko podaje jednak w stronę Pitrego.

• Chwila przerwych. Przy interwencji ucierpiał Mika.

• Fatalne wznowienie z rzutu wolnego gospodarzy. Piłkę przejmuje Pitry i prostopadle podaje do wychodzącego na czystą pozycję Rakelsa- niestety dla przyjezdnych trochę zbyt mocno. Piłkę łapie Mika.

• Niecelne uderzenie z 20 metrów Nowaka. Piłka wyraźnie zeszła z nogi zawodnika Polonii.

• Na razie spotkanie nie powala ani tempem ani atrakcyjnością. Miejmy nadzieję, że szybko się to zmieni.

• GieKSa spokojnie rozgrywa atak pozycyjny- piłkarze w żółto-czarnych strojach czekają na błąd rywala.

• Pierwsza próba akcji Polonii- dobrze reagują defensorzy GKS-u.

• Banaś w bardzo dobry sposób przecina prostopadłe podanie Pitrego do Rakelsa.

• Groźne dośrodkowanie z rzutu rożnego Fonfary- piłkę wybijają obrońcy gospodarzy.

• Nieudana próba strzału prawą nogą Wołkowicza- Mika rozpocznie od bramki.

• Bardzo nieudane dośrodkowanie z rogu boiska. Polonia od autu.

• Pierwszy rzut rożny dla gości.

• GKS od początku chce ruszyć na rywala- piłkarze klubu z Katowic agresywnie atakują graczy Polonii.

• Zaczynamy!

• Obie drużyny pojawiły się już na boisku wraz z trójką sędziowską. Za chwilę pierwszy gwizdek arbitra, pana Grzegorza Jabłońskiego.

• Spotkanie rozpocznie się już za kilka minut.

• Ławka rezerwowych GKS-u: Sabela, Kowalczyk Jacek, Goncerz, Gancarczyk, Sobotka, Kowalczyk Arkadiusz.

• Ławka rezerwowych Polonii: Maścibrzuch, Popkotyluk, Grzybek, Radkiewicz, Walesa

• Warto wspomnieć, iż w ostatnim tygodniu Komisja Dyscyplinarna PZPN zawiesiła Polonii licencję na występy w I lidze- to na pewno nie pomagało w przygotowaniach do dzisiejszego meczu.

• Równie groźnym zawodnikiem dla bytomian powinien być Łotysz Deniss Rakels, który strzelił obie bramki w wygranym meczu ostatniej kolejki z Flotą Świnoujście (2:0).

• W rundzie jesiennej przy Bukowej w Katowicach GKS pokonał Polonię 4:2. Wszystkie bramki dla GieKSy zdobył wtedy Przemysław Pitry, który znajduje się w wyjściowej "jedenastce" dzisiejszego spotkania.

• Gospodarze trapieni są wieloma problemami:kadrowymi, finansowymi, organizacyjnymi. Ostatnia drużyna w tabeli I ligi ma już tylko czysto teoretyczne szanse na utrzymanie.

• Bytomianie natomiast przegrali 10 z ostatnich 11 meczów w lidze. Jedyne zwycięstwo w tym sezonie odnieśli u siebie z Flotą Świnoujście (2:1)

• Zdecydowanym faworytem tego spotkania są goście. GieKSa w siedmiu dotychczasowych spotkaniach ligowych w tym roku zdobyła aż 15 punktów i w tabeli rundy wiosennej plasuje się w ścisłej czołówce.

• Już za nieco pół godziny rozpoczną się pierwszoligowe derby Górnego Śląska . Polonia Bytom podejmie na własnym boisku GKS Katowice. Na relację live z tego spotkania zaprasza Michał Kopciński.