Polonia Bytom

1

Górnik Zabrze

2

• Piątek 13 okazał się pechowy dla Polonii, która oddaliła się dzisiaj od utrzymania. Teraz musi liczyć na potknięcia Arki i Cracovii, by pozostać nad strefą spadkową. Górnik awansuje na 5 pozycję.

• Tuż po bramce sędzia kończy spotkanie! Polonia przegrywa na własne życzenie!

• W ostatniej akcji meczu Jeż zdobywa bramkę po szybkiej kontrze Zahorskiego!

• Centra w pole karne za krótka, ale kontra Polonii nie udana. Strzelał jeszcze Magiera, ale ładne uderzenie minęło dalszy słupek bramki Juszczyka.

• Magiera trafił w mur. Piłka spadając minęła bramkę. Rzut rożny.

• Zahorski faulowany przed polem karnym. Hricko ukarany drugą żółtą kartką, w efekcie czerwoną. Rzut wolny z dobrej pozycji.

• Cztery minuty doliczone.

• Zmiana w Górniku. Kwiek zmieniony przez Nowaka.

• Hricko ukarany żółtą kartką za faul na Danchu.

• Doskonała okazja Górnika. Telichowski bliski samobója, jednak refleksem popisał się Juszczyk.

• Górnik w "10" stara się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i nie daje się zamknąć na własne połowie. Sikorski oddał strzał nad bramką, był dodatkowo na spalonym.

• Ależ zmieniła się sytuacja Górnika! Duża szansa otwiera się przed Polonią. Remis już mają, grają w przewadze i atakują. Końcówka meczu będzie ciekawa.

• Mateusz Żytko pokonał Stachowiaka lekkim strzałem po ziemi!

• Rzut karny, żółta kartka dla Pazdana i w efekcie czerwona.

• Podstawek w pierwszej akcji, przewraca się w polu karnym. Na moje oko rzut karny, ale sędzia każe zawodnika kartką za symulowanie. Hmmm...

• Z boiska schodzi Król, a jego miejsce Podstawek.

• Centra Radzewicza wprost na głowę Vascaka! Świetna okazja, ale piłka nad poprzeczką. Vascak ma dzisiaj pecha!

• Sikorski w pole karne, ale tam nie sięgnął do niej Zahorski. Było groźnie.

• Przybylski za Bonina.

• Polonia bez pomysłu na odrobienie strat. Kolejne dogodne okazje mogą się nie powtórzyć.

• Piłka w bramce Górnika, jednak na kilkumetrowym spalonym był Radzewicz i z radości kibiców nici.

• Zmiana w Górniku. Schodzi Gasparik. W jego miejsce Tomasz Zahorski.

• Próba odpowiedzi Polonii, ale Magiera ofiarną interwencją wybija piłkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu łapie piłkę Stachowiak.

• I wykrakaliśmy, niewykorzystane sytuacje Polonii zemściły się sromotnie...

• 1:0 dla Górnika! Lekki mierzony strzał Jeża po ziemi po dośrodkowaniu Magiery zaskoczył Juszczyka!

• Telichowski ukarany żółtą kartkę za przerwanie kontry Górnika faulem.

• Radzewicz uderzał nad bramką.

• Faul Gasparika kończy się żółtą kartką.

• Doskonałe uderzenie z dystansu Matusiaka. Piłkę zmierzającą w okienko broni Stachowiak.

• Telichowski z powodu urazu musiał na chwilę opuścić boisko, ale już wrócił do gry.

• Pazdan brzydko fauluje Telichowskiego. Żółta kartka.

• Po emocjonującym początku drugiej połowy oba zespoły zwolniły. Na boisku niewiele się dzieje, miejmy nadzieję, że to chwilowe.

• Ponownie Barcik doskonale znalazł kolegę w polu karny. Tym razem po wrzutce z prawej strony główkował Telichowski, jednak znowu zabrakło szczęścia. A niewykorzystane sytuacje lubią się mścić...

• Ależ okazja Polonii, Barcin dośrodkował z prawej strony, Vascak uderzył na bramkę, ale doskonałą interwencją popisał się Stachowiak.

• Pierwsza akcja gospodarzy. Było groźnie, od bramki jednak Stachowiak.

• Początek drugiej połowy.

• Koniec pierwszej połowy.

• Minuta doliczona. Tymczasem rzut rożny dla Polonii. Stachowiak wypuszcza piłkę ale zaraz ją łapie. Tak czy tak był faul, ale sędzia nie przerwał gry.

• Rzut rożny dla Górnika po błędzie Hricko. Szybkie rozegranie, jednak z oblężenia bramki Polonii nic nie wyniknęło.

• Radzewicz do Hricko na prawą stronę. Zamysł był dobry, ale Słowak nie dał rady przyjąć podania.

• W doskonałych sytuacjach na razie 1:1. Cały czas jednak bez bramek. A na trybunach trwa głośny doping, w odróżnieniu od Białegostoku, gdzie jak się dowiedzieliśmy kibice w ramach protestu zrezygnowali z meczowej oprawy.

• Jeż od niechcenia oddał strzał zza pola karnego na bramkę Górnika. Piłka zmierzała w okienko, ale trafiła tylko w słupek. Juszczyk nawet nie drgnął.

• Barcin ponownie w pola karne z lewej strony, ale na piątym metrze Radzewicza uprzedził Magiera.

• W odpowiedzi Górnik. Strzał Sikorskiego głową broni jednak Juszczyk.

• Barcik zakręcił Boninem na lewym skrzydle i dobrze wrzucił w pole karne. Tam idealnie znalazł się Vascak, ale trafił w Stachowiak. Zawodnik Polonii chowa twarz w dłoniach. Jak mogłem nie trafić? - zastanawia się zapewne piłkarz Polonii.

• Magiera wrzucał w pole karne z lewej strony. Płasko zagrana piłka przeszła jednak przez szesnastkę nie niepokojona.

• Gasparik faulowany 40 metrów od bramki Polonii. Kwiek prostopadle do Magiery, ten w pole karne. Tam źle wybijał Radzewicz i Magiera zdołał oddać strzał, jednak nad bramką.

• Okres spokojniejszej gry. Na boisku niewiele się dzieje. Oba zespoły walczą o piłkę w środku pola.

• Sikorski odegrał w polu karnym piłkę do Bonina, ale ten nie sięgnął.

• Długa piłka do przodu, jednak w pogoni za futbolówką Telichowski fauluje w ataku Pazdana.

• Dobra centra Króla z prawej strony, Stachowiak nie wyszedł do piłki, jednak na 5 metrze dobrze znalazł się Magiera, który uprzedził czyhających zawodników gospodarzy.

• Je z w pole karne na krótki słupek, jednak Matusiak wyłuskuje piłkę i wybija ją do przodu.

• Znowu w ataku Górnik. Polonia zepchnięta do obrony. Rzut rożny.

• Jeden z nielicznych ataków gospodarzy kończy się przed polem karnym. Aut dla Górnika.

• Dośrodkowanie z prawej strony Bonina, który wrócił do składu Górnika po kontuzji, wyłapał Juszczyk. Piłka miękko zmierzała w kierunku... okienka bramki. Byłby bardzo ładny gol, gdyby bramkarz Polonii postanowił odpuścić tę piłkę.

• Gasparik dobrze wrzucił piłkę w pole karne, tam doszedł do niej Sikorski i uderzył z pierwszej piłki nad bramką. W międzyczasie zabrzmiał gwizdek sędziego - spalony.

• W pierwszym kwadransie przeważa Górnik, który częściej gości na połowie rywali. W atakach zabrzan brak jednak myśli przewodniej.

• Magiera z rzutu rożnego w pole karne. Piłka wybita głową przez jednego z obrońców.

• Próbował z dystansu Kobylik, jednak z lekkim strzałem bez problemu poradził sobie Stachowiak.

• Atak Górnika, strzał Bonina jednak zablokowany. Była szansa dla gości.

• Gasparik w pole karne do Jeża, jednak piłka w rękach Juszczyka. Słowak i tak był poza tym na spalonym.

• Barcik zdołał wrzucić piłkę z prawej strony, ale po drugiej stronie karnego Pazdan wygrał pojedynek z Królem.

• Długa piłka do Telichowskiego w pole karne, ten dał się przepchnąć Pazdanowi i upadł, jednak o faulu nie było mowy.

• Król z lewej strony w pole karne, ale tam osamotniony Vascak nie był w stanie przejąć piłki.

• Akcja Górnika lewą stroną, ale wrzutka w pole karne przechwycona przez obrońców i od autu Górnik. Prostopadła piłka do Sikorskiego za mocna i wyłapał ją Juszczyk.

• Strzał Gasparika z dystansu odbił się jeszcze od Hanka, ale Juszczyk pewnie chwycił piłkę zmierzającą do bramki.

• Kobylik do przodu, do Radzewicza, który przyjął piłkę na pierś, jednak futbolówka odskoczyła i z akcji nic nie wyszło.

• Pierwsza piłka do Sikorskiego, jednak wzięty w kleszcze przez polonistów nie doszedł do podania.

• Początek spotkania. Rozpoczęli gospodarze.

• Obie jedenastki wychodzą już na boisko przy dopingu kibiców miejscowych.

• - Ciągle jesteśmy nad kreską i wygrać pozostałe mecze to najprostsze rozwiązanie, by się utrzymać. Nie pozostaje nam nic innego jak dziś pokonać Górnika - mówi przed meczem Robert Góralczyk, trener Polonii Bytom.

• Witamy w relacji ze spotkania przy Olimpijskiej 2 w Bytomiu, gdzie czeka nas spotkanie o prymat na Śląsku. Polonia Bytom, walcząca o utrzymanie zmierzy się z Górnikiem Zabrze.