Polonia Bytom

2

Sandecja Nowy Sącz

1

• Ostatni rzut wolny dla Sandecji... poza boisko! I koniec spotkania! Polonia cieszy się pierwszymi 3 punktami na wiosnę!

• Jeszcze Białkowski miał szansę wyprowadzić kontrę, ale wpadł prosto na obrońców.

• Polonia stara się jak najdłużej utrzymać przy piłce, co zrozumiałe. Jeśli się nie da - ratuje się dalekimi wybiciami piłki w siną dal.

• Dwa rzuty rożne Sandecji z rzędu, ale oba bez żadnego skutku.

• Trochim z rzutu wolnego w pole karne! Skacze do głowy Zlatohlavy, ale nic z tego... Widać jednak, że Sądeczanom zależy na remisie! Jeszcze 5 minut zostało doliczone do tego meczu!

• Cabaj wraca do gry.

• Piłka do Aleksandra, ale odbija ją Cabaj... przy okazji dostając od napastnika w twarz. Miejmy nadzieję, że z bramkarzem Polonii będzie wszystko w porządku.

• Groźna próba z dystansu Trochima, ale wyłapuje piłkę Cabaj! Brawa dla bramkarza!

• Paulista przytrzymywany przez Zlatohlavego i oczywiście żółta kartka.

• Mateusz Niechciał za Majkowskiego.

• Druga żółta kartka dla Wilczyńskiego za faul. Polonia końcówkę dogra w 10! Będą emocje w Bytomiu!

• Maliszewski za Alancewicza. Ostatnia zmiana w Polonii.

• I zmiana w Polonii - Białkowski za Szkatułę.

• Cabaj broni strzał Aleksandra, obijając piłkę na poprzeczkę, ale potem napastnik Sandecji dobija i mamy gola. Jeszcze jakieś kontrowersje na boisku, ale gol uznany. Żółta kartka dla Daniela Mąk za niesportowe zachowanie.

• Karny dla Sandecji!

• Zmiana w Sandecji. Bartosz Wiśniewski za Burkhardta.

• Aleksander zmusił Cabaja do interwencji, strzałem z lewej strony pola karnego. Brawa z trybun dla nowego bramkarza niebiesko-czerwonych.

• 2998 widzów dokładnie odwiedziło dziś stadion przy Olimpijskiej. To największa liczba widzów na stadionie Polonii w tym sezonie.

• Woźniak oddaje strzał! Niecelny, ponad bramką.

• Majkowski faulowany tuż przed polem karnym!

• Paulista ukarany za faul na Fechnerze.

• Była szansa na kolejną kontrę, ale długa piłka do Paulisty była nietrafnym wyborem i Trochim bezpiecznie odprowadził piłkę do Bieszczada.

• To była zabójcza kontra! Trójka gospodarzy uczestniczyła w tej akcji. Szkatuła z lewego skrzydła odegrał do Hermesa, a ten szybko do Mąki. Kapitanowi Polonii nie pozostało nic innego jak pokonać Bieszczada! Sandecja bez szans!

• Świetna akcja Polonii Bytom i Daniel Mąka zdobywa gola!

• Burkhardt pędzi z piłką. Odgrywa do Woźniaka, a ten podaje z powrotem do kolegi. Ofiarnie Burkhardt wślizgiem próbował oddać strzał, ale zabrakło szczęścia.

• Paulista w miejsce Trytki.

• Woźniak dobiega do bezpańskiej piłki i od razu oddaje niecelny strzał, ponad bramką.

• Majkowski z prawej strony pędzi z piłką, ale wybija mu ją spod nóg Michalak.

• Burkhardt dośrodkowuje z prawej strony. Wilczyński głową wybija piłkę, wyręczając Cabaja.

• Pędził lewą stroną Woźniak i wywalczył rzut rożny. Niebezpieczny strzał po wrzutce oddał Aleksander, ale złapał piłkę Cabaj.

• Trochim ukarany za faul.

• Szansa na kontrę Polonii po rzucie rożnym dla Sandecji. Jednak Kobylik niedokładnie podaje do Hermesa.

• 22 piłkarzy na boisku, więc możemy grać. Czas na II połowę.

• Zmiana w przerwie. Petran schodzi, a za niego Trochim.

• Sądeczanie już na placu gry. Czekamy jeszcze na gospodarzy.

• Poniżej oprawa kibiców Polonii z początku spotkania. Natomiast kibice Sandecji... opuścili już stadion Polonii (dzięki kks za poprawkę ;)). Część ich fanów nie została wpuszczona na trybuny i w ramach solidarności wszyscy opuścili trybunę gości.

• Oprawa kibiców Polonii Bytom

• Kobylik do Trytki, jednak ten zbyt wolno zmierza do piłki i przejmuje ją Zlatohlavy. Chwilę później sędzia Mularczyk odgwizduje koniec I połowy.

• Aleksander szukał wrzutką Gawęckiego, ale zbyt mocna piłka i Cabaj wznowi grę.

• 1 minuta doliczona do I połowy.

• Prawym skrzydłem pędzi Majkowski, ale zapędził się aż za linię końcową...

• Burkhardt z rzutu wolnego w mur.

• Majkowski pędzi na bramkę Polonii, jednak był faulowany przez Hermesa, choć z początku wyglądało to bardziej na jego własną nieporadność...

• Kobylik miał szansę wyjść z dobrą kontrą. Miał przed sobą jedynie Trytkę. Sam postanowił wejść w gąszcz obrońców, bez korzyści. Strata piłki.

• Hermes fauluje Kosiorowskiego.

• Zółta kartka dla Wilczyńskiego. Za niesportowe zachowanie.

• Strzał niecelny Petrana, z dużej odległości.

• Alancewiczem zajmują się fizjoterapeuci Polonii, po starciu z rywalem. Wygląda na to, że z zawodnikiem Polonii będzie wszystko w porządku.

• Burkhardt ponownie z rzutu wolnego. Walczył tam o główkę Zlatohlavy, ale dobrze wyskoczył po piłkę bramkarz Polonii.

• Wrzutka Burkhardta, walka o piłkę w polu karnym i płaski strzał zza pola karnego Kosiorowskiego. Prosto w ręce Cabaja.

• Zderzenie Hermesa z Kosiorowskim i rzut wolny dla Sandecji.

• Ależ akcja Mąki, ale piłka tylko na aut bramkowy. Był tam blisko Trytko, ale nic z tego. Załamany kapitan Polonii, jak i trybuny, tą niewykorzystaną sytuacją.

• Aleksander na wolne polę do Burkhardta, ale zdecydowanie za mocno.

• Groźna wrzutka Wilczyńskiego do Michalaka... Bieszczad niemal przeskoczył ponad pomocnikiem Polonii i wyłapał tę piłkę.

• Akcję Polonii przerywa Woźniak, przejmując dośrodkowanie Trytki.

• Drybling Aleksandra, w którym ten w końcu sam się pogubił. Jeszcze akcję kontynuować próbowali Gawęcki z Burkhardtem, ale nic z tego.

• Okazja dla Sandecji. Majkowski do Aleksandra, ale obrońcy Polonii utrudniają napastnikowi przyjęcie piłki. W efekcie strzał mizerny, niegroźny dla Cabaja.

• Dla słowackiego obrońcy do oczywiście debiut w barwach Polonii Bytom. Póki co, zapowiada się świetnie. Całkiem zasłużone prowadzenie jedenastki Dariusza Fornalaka.

• Szkatuła z rzutu rożnego... do główki skacze Martin Baran i... zdobywa gola! 1:0!

• Majkowski do Aleksandra, ale ten powstrzymany przez Kulpakę.

• Majkowski pędził lewym skrzydłem, ale powstrzymał go Kulpaka do spółki z Baranem.

• Ni to podanie, ni to strzał Kosiorowskiego, ląduje w rękach Cabaja.

• Mąka z lewego narożnika... krótkie rozegranie, bez większych korzyści dla Polonii. Za to robi się gorąco, ze względu na agresywną grę gospodarzy. Woźniak i Trytko ukarani kartkami.

• Centra nowego kapitana Polonii, Daniela Mąki. Będzie rzut rożny

• Dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry bez większej korzyści dla gospodarzy. Kończy się dobitką ponad bramką Bieszczada.

• Burkhardt fauluje Wilczyńskiego. Rzut wolny.

• Michalak do Kobylika. Ten próbował szukać Trytki, ale trafia w obrońcę. Póki co, rysuje się lekka przewaga gospodarzy.

• Zdradliwe dla Bieszczada podanie Wilczyńskiego do Trytki. Napastnik Polonii stoczył z bramkarzem Sandecji ambitną walkę przy linii autu bramkowego. Ostatecznie górą drużyna gości.

• Liczna grupa kibiców Sandecji dotarła dziś do Bytomia na ten mecz. Część z nich nie dostała się jeszcze na trybunę. Niestety, w odpowiedzi na prośby, nie jestem w stanie wykonać dobrych zdjęć z miejsca, w którym siędzę.

• Świetne podanie do Trytki, jednak napastnik Polonii nieco się pogubił. Po odzyskaniu piłki odegrał jeszcze do Hermesa, ale nic z tego. Dośrodkowanie Brazylijczyka ugrzęzła wśród obrońców Sandecji.

• Tymczasem Burkhardt ponad bramką z rzutu wolnego, wysoko ponad bramką.

• Efektowna oprawa na trybunach, kibice Polonii świętują 50 rocznicę mistrzostwa Polski z 1962 roku.

• Zaczynamy!

• Sędzia spotkania wyprowadza obie drużyny na boisko. Warto przypomnieć, że Polonia Bytom wraca do tradycyjnych koszulek w niebiesko-czerwone pasy.

• Ciężko przewidzieć wynik tego spotkania. Poloniści, przed wznowieniem rozgrywek wymienili połowę kadry, i raczej nie uśmiecha im się drugi spadek z rzędu. Goście również liczą na podskoczenie w tabeli o kilka pozycji w górę, by zmazać plamę, jaką była kiepska końcówka rundy jesiennej. Zapowiada się emocjonująca walka! Zapraszam serdecznie!

• Przyszła wiosna! I to nie tylko w rozumieniu wznowienia pierwszoligowych rozgrywek. W Bytomiu fantastyczna aura - nic tylko zaprosić na mecz 1. kolejki rundy rewanżowej, w którym mocno odmieniona Polonia Bytom, podejmie Sandecję Nowy Sącz. Relację przeprowadzi dla Państwa Atanazy Wojdak.