• Koniec spotkania. Sandecja rzutem na taśmę zapewnia sobie zwycięstwo !

• I gol dla Sandecji, a jego strzelcem wychowanek Polonii Wojcech Mróz !!!

• Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie.

• Kolejny rzut wolny dla Polonii i żółta kartka dla Makucha.

• Spróbują jeszcze Poloniści, żółta kartka dla Petrana i rzut wolny.

• Zamknięta Polonia na własnej połowie, ostatnie minuty spotkania pod dyktando Sandecji.

• Ładna akcja Kowalskiego z Burkhardtem. Podanie tego drugiego niecelne.

• Uderzenie Kowalskiego w kierunku długiego słupka niecelne. Mógł podawać Marcin Kowalski w tej sytuacji.

• Pięć minut do końca, nie zapowiada się na szaloną końcówkę. Czyżby nikt nie chciał schylić się po komplet punktów leżących na murawie?

• Odważnie ruszył Marcin Kowalski, faulowany w środku pola.

• Burkhardt przestrzelił po tym jak piłkę wyłożył mu... arbiter spotkania.

• "Nareszcie" rozległo się z trybun po dobrym, długim podaniu Alancewicza. W dogodnej sytuacji nie oddał jednak strzału Pietrycha.

• Cioch za Grzybka i gramy dalej.

• Kowalski już w akcji, dośrodkowanie z lewej strony i problemy z wybiciem piłki mają Poloniści.

• Marcin Kowalski za Wiśniewskiego, ostatnia zmiana trenera Araszkiewicza.

• W tym momencie bezradni Poloniści przyjęliby pewnie remis w ciemno. Sandecja częściej pod bramką rywala.

• Na ławce Polonii pozostaje już tylko dwóch zawodników...

• Pierwsza zmiana w szeregach gospodarzy. Gołąb za Walese.

• "Mika, Mika trzymaj się z trybun" Bramkarz Polonii będzie kontynuował grę.

• Dzisiejsze spotkanie ogląda 1520 widzów.

• Leży w swoim polu karnym Mika, nikt nie przerywa gry !

• Szeliga z dwunastego metra na bramką. Muszą się otrząsnąć gospodarze !

• Burkhardt z woleja, zbyt lekko by zaskoczyć Mike.

• Sandecja jakby się przebudziła, teraz to gospodarze częściej się bronią.

• Jeszcze jedna setka Aleksandra, raz jeszcze broni Mika !!!

• Dużo dobrego w grę Sandecji wniósł Mróz. Po jego akcji piłka znalazła się pod nogami Aleksandra, a ten z jedenastu metrów trafia w nogi Miki.

• Kontra Polonii zatrzymana faulem w środku pola.

• Banaś ofiarnie, wślizgiem wybija piłkę na róg.

• Kontra Polonii, Białkowski sam na sam z Cabajem, w porę zdążył obrońca gości.

• Faulowany w środku pola Mróz, kartka dla Grzybka.

• Groźnie goście ! Z lewej strony Wiśniewski zagrał w pole karne do Aleksandra, ten jednak nie trafia w światło bramki.

• Ładnie wyszli kilkoma podaniami z własnej połowy Poloniści, prostopadłe podanie Alancewicza pada jednak łupem Cabaja.

• Dośrodkowuje Szkatuła, zablokowany strzał Płókarza.

• Próbują Poloniści. Najpierw dośrodkowanie z prawej strony nie przyniosło strzału, później zablokowany został strzał Alancewicza.

• Zmiana w przerwie nastąpiła w szeregach gości. Mróz za Leśniaka.

• Rozpoczynamy drugą połowę.

• Obie drużyny wracają na murawę, drugą odsłonę rozpoczną gospodarze.

• Koniec pierwszej połowy, czekamy na lepsze widowisko po przerwie.

• Faul taktyczny w środku pola, żółta kartka dla Burkhadta.

• Nie ma dziś chyba na boisku lepszej drużyny. Widzimy słabą Polonię i jeszcze słabszą Sandecję...

• Doliczone dwie minuty.

• Faulował w ataku Martin Baran. Nie zgadzają się dziś z decyzjami sędziego Garbowskiego kibice gospodarzy.

• Kuriozalny błąd Cabaja, zabrakło piłkarza Polonii na piątym metrze.

• Uderzenie z rzutu wolnego Wiśniewskiego, pewnie w bramce Polonii Mateusz Mika.

• Niewiele dobrego można napisać o dzisiejszym spotkaniu, obie drużyny chyba czekają na przerwę. Tymczasem atakują goście.

• Faulowany Pietrycha na połowie rywala.

• Dziś niestety bez zdjęć.

• Atakuje Polonia, Alancewicz zbyt długo zwlekał z podaniem.

• Od kilku dobrych minut Sandecja ogranicza się do gry w obronie.

• Poloniści mają dziś pomysł na grę, jednak nie potrafią wykończyć akcji.

• Kibiców gości nie widzę z mojego miejsca, może być ich około 150.

• Kolejny korner, kolejny raz bez celnego strzału.

• Ładne dośrodkowanie Szkatuły, blisko pokonania Cabaja... Kowalski. Rzut rożny.

• Nie chciałbym strzelać, ale na oko 1500-2000 kibiców gospodarzy na dzisiejszym spotkaniu.

• Biegł, biegł, biegł Walesa jednak poplątał się w dryblingu na szesnastym metrze...

• Sandecja dziś na biało z czarnymi pasami na koszulkach, Polonia niebiesko-czerwona.

• Nie służy śląski klimat gościom. Na murawie leży Szymura.

• Nikt nie chciał dojść do piłki znajdującej się przed polem karnym gości, ostatecznie kiepsko uderzał Alancewicz.

• Płaskie dośrodkowanie Szeligi wyłapuje Mika.

• Kolejna kontuzja, na murawie leży jeden zawodników z Nowego Sącza.

• W polu karnym Sandecji góruje Cabaj.

• Grzybek na prawej stronie wywalczył kolejny korner dla gospodarzy.

• Robi się ciekawie ! Kowalski w pojedynkę zatrzymuje dwóch atakujących bramkę Cabaja zawodników !

• Groźnie Sandecja !!! W ostatniej chwili Mika skutecznym wślizgiem wygarnął piłkę atakującemu Aleksandrowi.

• Było groźnie, jednak na piątym metrze piłki nie przyjął zawodnik gości.

• Gra przeniosła się po drugą bramkę, rzut rożny dla Sandecji.

• Grzybek na osiemnastym metrze przymierzał się do strzału i... dośrodkował. Kolejny korner dla Polonii.

• Wymuszona zmiana w szeregach Sandecji, za kontuzjowanego Szczepańskiego wchodzi Szeliga.

• Przedarł się ładnie Białkowski, dośrodkował, mamy kolejny korner.

• Bez oczekiwanego efektu. Z autu goście.

• Zablokowane dośrodkowanie Szkatuły. Rzut rożny dla Polonii.

• Faul taktyczny w środku pola Michalaka. Bez kartki.

• Akcja Białkowskiego, bez strzału.

• Wyłapuje dośrodkowanie z rzutu wolnego Mika.

• Pierwsza akcja Sandecji i rzut wolny dla gości. Szansa na dośrodkowanie z lewej strony.

• Rozpoczęli goście !

• Jeszcze tylko losowanie stron i zaczynamy !

• "Jeszcze Polonia nie zginęła..." rozlega się z sektorów gospodarzy. Obie jedenastki wychodzą na murawę.

• Zaznaczyli swoją obecność na trybunach kibice gości. Ciężko z mojego stanowiska określić ich liczbę.

• Znamy już składy obu drużyn, o to jak prezentują się dziś ławki rezerwowych: POLONIA: Balaż, Cioch, Gołąb. SANDECJA: Sebastian Kosiorowski, Marcin Kowalski, Szeliga, Mróz, Zinyak, Młynarczyk, Piotr Kosiorowski.

• Kibicom Polonii dzisiejsi rywale kojarzą się dobrze, bo w zeszłym sezonie właśnie mecz z małopolskim rywalem był pierwszym wygranym spotkaniem w sezonie, a późniejszy wyjazd do Nowego Sącza zakończył się zwycięstwem 2:3 mimo, że to Sandecja zdobyła pierwsze dwie bramki.

• Oba zespoły nie rozpoczęły tego sezonu dobrze. Goście zdobyli trzy punkty za sprawą zwycięstwa nad Termaliką, natomiast Polonia jak na razie z zerowym stanem konta.

• Ze stadionu Polonii Bytom wita Państwa Albert Wegan, za dwadzieścia minut rozpoczniemy spotkanie, w którym gościem bytomian będzie Sandecja Nowy Sącz.

• Pogoda idealna do gry w piłkę, trybuny "Olimpu" powoli się zapełniają, piłkarze kontynuują przedmeczową rozgrzewkę.