Polonia Bytom

2

Wisła Płock

0

• Koniec spotkania! Polonia całkiem zasłużenie pokonuje Wisłę Płock i awansuje na 14. miejsce, uciekając tym samym ze strefy spadkowej.

• Wisła próbuje jeszcze zdobyć bramkę honorową, ale nie będzie to łatwe, jeśli będą padać tak nie celne strzały jak ten przed chwilą, w wykonaniu Joao Paolo.

• 3 minuty doliczone.

• Świerczok ma chrapkę na hattricka! Strzał z 16 metra jednak obroniony, choć nie bez trudu.

• "100 lat, 100 lat!" z trybun dla Dariusza Fornalaka. Trener Polonii obchodził wczoraj 46 urodziny.

• Gueye do Bilińskiego, ale ten zagrywa fatalnie i mamy aut bramkowy.

• I ostatnia zmiana. Alancewicz schodzi, a w jego miejsce Matusiak.

• Biliński zza pola karnego płasko, tuż obok bramki. Bardzo żałuje tej okazji napastnik Wisły.

• Chomiuk zmienia Górala.

• Akcja Wisły Płock zakończona niecelnym strzałem Gueye sprzed pola karnego.

• Pokotyluk, tuż obok bramki!

• Góralski ukarany żółtą kartką.

• Balaż wyłapuje groźną wrzutkę.

• Góral dośrodkowuje na Świerczoka, ale Wyczałkowski wybił piłkę.

• Oficjalna liczba widzów - 3056 osób.

• Gueye pokusił się o strzał z dystansu! Niewiele brakowało, a mielibyśmy pięknego gola, ale piłka o centymetry minęła okienko bramki Balaża.

• Skumórski na lewej stronie dośrodkował na głowę Joao Paolo. Piłka wylądowała minimalnie obok bramki!

• Maksym Pokotyluk zmienia Mąkę.

• Świerczok z lewej strony strzela zza pola karnego, ale chwyta ta piłkę Kamiński.

• Mąka dośrodkowywał do Alancewicza, ale obrońca Wisły w ostatniej chwili sprzątnął piłkę z głowy pomocnikowi Polonii!

• W końcu szansa dla Polonii i od razu wykorzystana! Świerczok pędził z piłką, podał ją na chwile do Górala. Góral chwilę później oddał ją młodemu napastnikowi, a ten pewnie pokonał Kamińskiego!

• Zmiana w Wiśle. Ricardinho za Hiszpańskiego.

• Mąka ujrzał żółtą kartkę za faul

• Daleko wycofana piłka do Jakubowskiego. Ten wrzuca ją w pole karne, ale mamy aut bramkowy.

• Dobra piłka do Bilińskiego, ale ten pogubił się i piłka wybita na rzut rożny.

• Tym razem piłka na 11 metr, ale faulowany Gamla i piłka dla Polonii.

• Ogromne zamieszanie w polu karnym Polonii po rzucie rożnym Gueye. Piłka wybita i jeszcze jeden rożny.

• Gueye dobrze podaje daleko do Joao Paolo, ten próbuje odegrać do Bilińskiego, ale Killar wybija.

• Alancewicz dostał piłką od Kulpaki i padł na boisko. Nieprzyjemna sytuacja, ale chyba wyjdzie z tego. ;)

• Poloniści rozpoczynają II połowę.

• I jeszcze Skumórski za Jaronia.

• Kamiński schodzi, za niego Gueye.

• Zawodnicy wracają na boisko.

• Koniec I połowy. Polonia prowadzi, a jeżeli chodzi o Wisłę to trzeba przyznać, że mało z ich strony akcji ofensywnych.

• Zembrowski zza pola karnego, piłka odbiła się jeszcze po drodze od zawodników, ale złapał ją Balaż, zanim dobiegli do niej napastnicy Wisły (który i tak byli chyba na pozycjach spalonych).

• Kolejna świetna piłka do Górala, ten dośrodkowuje, ale Mąka nie zdołał dobrze strzelić głową.

• Próba Mąki z dystansu sprawiła Kamińskiemu wiele kłopotów! Piłka wypadła bramkarzowi z rąk i tylko szczęście Wisły sprawiło, że nie wpadła do bramki!

• Sinclair zapędził się do przodu z piłką, w ostatnim momencie podał do Świerczoka, ale napastnik nie zdołał jej przyjąć.

• Prawie idealna piłka Joao Paolo do Bilińskiego, ale jednak bliżej do niej miał Balaż.

• Potyczka słowna Kulpaki i Hiszpańskiego, zakończona przez sędziego.

• Faulowany Góral tuż przed polem karnym i rzut wolny. Michalak strzela ponad bramką.

• Sinclair świetnie przerzucił piłkę do Górala! Cytat z trybun: "Wszystko mógł zrobić!"... niestety zmarnował tą piłkę dośrodkowując pochopnie i niecelnie (zeszła mu piłka).

• Dobra akcja Polonii. Michalak z Mąką na lewej stronie. Jednak Alancewicz dostał piłkę i podał bardzo niecelnie, chyba mają na myśli Świerczoka, jako adresata.

• Świerczok kolejny raz z wolnego w pole karne. Tym razem łapie Kamiński.

• Akcja Polonii, ale Sinclair, raczej niepotrzebnie, próbował strzału z dystansu.

• Kontra Polonii Bytom. Strzał Świerczoka obroniony, piłka trafia do Michalaka, a ten strzela wysoko ponad bramką.

• Próbuje też Wisła, ale Biliński minął się z dośrodkowaniem Jaronia.

• Świerczok z rzutu wolnego w pole karne... Efekt marny.

• Tym razem efekt już nie taki, jak przy tym wcześniejszym, ale jeszcze do piłki doszedł Mąka... kolejne dośrodkowanie... Świerczok głową! Ah, tym razem strzelał z dalszej odległości i nie trafił w bramkę.

• Świetna piłka do Górala, przepuszczona przez obrońców z Płocka, ale jednak ciężko było ją opanować. Mimo to, kolejny rożny.

• Lukas Killar ukarany żółtą kartką.

• Biliński przed polem karnym do Joao Paolo, ale ten oddaje nieudany strzał, po ziemi, daleko od bramki.

• Jak na razie poloniści spokojnie rozgrywają piłkę. Zawodnicy Wisły nie mają zupełnie pomysłu na grę w ofensywie.

• I gol! Dośrodkowanie Michalaka wykorzystuje głową oczywiście... Jakub Świerczok! Polonia prowadzi!

• Góral odgrywa pięknie do Świerczoka. Ten pędzi na bramkę i oddaje strzał wybity na rzut rożny przez Kamińskiego.

• Ależ przedzierał się Mąka w polu karnym! Piłkę do Świerczoka przejęli jednak obrońcy, ale była tam niezwykle ciasno!

• Zabrakło dynamiczności w wykonaniu tego rzutu wolnego. Odegranie do Górala i strata.

• W końcu ofensywna akcja Świerczoka i faulowany napastnik Polonii.

• Groźne dośrodkowanie Jaronia z lewej strony, mogło nawet wpaść za kołnierz do bramki Balaża. Zabrakło jednak kilka centymetrów.

• Hiszpański wpadł z piłką w pole karne, ale Killar wybija jego dośrodkowanie.

• Już w 2. minucie Balaż broni dwa groźne strzały z ostrego kąta Joao Paolo i Bilińskiego.

• Rozpoczynają goście.

• Zawodnicy zmierzają na boisko, wyprowadzani przez sędziego Pawła Dreschela z Gdańska.

• Zawodnicy rezerwowi. Polonia: Kiełpin, Chomiuk, Matusiak, Pietrowski, Pokotyluk, Ściański, Tomczyk. Wisła: Kwiatkowski, Ricardinho, Gueye, Skumórski, Drężewski, Sekulski, Zagurskas.

• Witam serdecznie ze stadionu w Bytomiu. Już za kwadrans początek spotkania miejscowej Polonii z Wisłą Płock. Za chwile składy.