4

Arka Gdynia

0

• Dziękujemy za uwagę i życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

• Koniec meczu!!! Polonia gromi na własnym stadionie Arkę Gdynia i znacząco poprawia swą sytuację w ligowej tabeli.

• Kibice na stojąco dziękują swoim ulubieńcom za świetną grę w dzisiejszym spotkaniu. Poloniści niewątpliwie zasłużyli na te owacje

• Łukasz Teodorczyk kolejny raz uderzał w sytuacji sam na sam z Moretto, ale znowu górą był bramkarz Arki

• Polonia nie rezygnuje. Będzie 5:0?

• Prostopadła piłka do Mierzejewskiego, pomocnik ,,Czarny Koszul" uderza w długi róg bramki Moretto i mamy 4:0. Pogrom przy Konwiktorskiej!!!

• Groźnie z dystansu przymierzył Labukas. Minimalnie nad poprzeczką...

• Głową ponownie próbował Piątek, ale tym razem piłka przeleciała obok słupka

• Kolejna żółta kartka dla piłkarza Arki: za faul na zawodniku rywali żółty kartonik obejrzał Ante Rozić.

• Żółtą kartką ukarany Denis Glavina

• Z ponad 30 metrów uderzał Filip Burkhardt, ale piłka przeleciała daleko od bramki Sebastiana Przyrowskiego

• Kolejna zmiana w Arce: Filip Burkhardt zastępuje Giovanniego Duarte

• Za faul na Adrianie Mierzejewskim żółtą kartką ukarany został Marciano Bruma

• Pierwsza zmiana w drużynie Arki: Rafała Siemaszko zastępuje Mirko Ivanovski

• 3:0!!!!!!!!! Łukasz Piątek wykorzystuje doskonałe dośrodkowanie Tomasz Brzyskiego i strzałem głową pokonuje Marcelo Moretto

• Przerwie nastąpiła jedna zmiana w ekipie z Warszawy: Kapitana drużyny, Radka Mynara, zastąpił Jakub Tosik. Opaskę kapitańską od czeskiego obrońcy przejął Adrian Mierzejewski

• Drugą połowę zaczynają goście...

• Piłkarze są już na murawie, za chwilę początek drugiej części gry...

• Koniec pierwszej połowy

• 2:0!!! Rzut karny pewnie wykorzystuje Adrian Mierzejewski

• Karny dla Polonii!!! Faulowany był Łukasz Trałka

• Pierwsza połowa potrwa jeszcze dwie minuty

• Tak jak w pierwszej, tak i w ostatniej minucie przed szansą zdobycia bramki stanął Daniel Gołębiewski, ale jego lob nad bramkarzem Arki był minimalnie niecelny

• W zamieszaniu we własnym polu karnym ucierpiał Andreu, ale po chwili spędzonej poza boiskiem, zdołał na nie powrócić

• Z rzutu wolnego uderzał Paweł Zawistowski, ale odbita od muru piłka wyszła na rzut rożny

• Przed polem karnym Polonii faulowany był Emil Noll. Będzie okazja dla gości

• Prostopadłe zagranie na prawe skrzydło do Radka Mynara, ten wycofuje piłkę na środek do wbiegającego w pole karne Daniela Gołębiewskiego, ale napastnik Polonii nie zdołał oddać strzału, gdyż przeszkodził mu w tym Paweł Zawistowski

• Po długim podaniu podaniu z głębi pola piłka trafiła do wbiegającego pod bramkę Andreu Mayorala, który zamiast uderzać z ostrego kąta zdecydował się wystawić piłkę lepiej ustawionemu Trałce. Pomocnik ,,Czarnych Koszul" wykorzystał mądre zagranie kolegi i wyprowadził swój zespół na prowadzenie

• 1:0!!! Łukasz Trałka!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• Świetna interwencja Marcelo Moretto. W sytuacji sam na sam z Bruno Coutihno bramkarz Arki zdołał obronić strzał pomocnika gospodarzy, po raz drugi ratując swój zespół przed utratą bramki

• W zamieszaniu pod polem karnym Arki ucierpiał Maciej Szmatiuk. Za faul na pomocniku gości żółtą kartkę obejrzał Bruno Coutihno.

• Sprytne rozegranie rzutu wolnego przez Arkę, zagrana płasko po ziemi piłka trafiła do Denisa Glaviny, którego strzał zablokowali jednak obrońcy

• Kwadrans gry za nami, a na boisku nie zdarzyło się na razie zbyt wiele. Gra toczy się głównie w środku pola, wypady pod bramkę kończą się zazwyczaj niedokładnymi podaniami w kierunku napastników. Poza dobrą okazją Daniela Gołębiewskiego na samym początku, żadna z drużyn nie potrafiła poważnie zagrozić bramce rywali

• Paweł Zawistowski ostro potraktowany przez Bruno. Pomocnik Arki długo podnosił się z boiska trzymając się za plecy

• Po rzucie rożnym głową uderzał Tomasz Jodłowiec, ale piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką

• Świetna okazja Daniela Gołębiewskiego, który w sytuacji sam na sam z ostrego kąta nie zdołał pokonać bramkarza rywali. Rożny dla Polonii...

• Zaczyna Polonia...

• Sędzia Adam Lyczmański z Bydgoszczy wyprowadza już piłkarzy na plac gry i za chwilę da sygnał do rozpoczęcia gry

• Na ławce rezerwowych drużyny Frantiska Straki zasiądą: Hieronim Zoch, Michał Płotka, Robert Bednarek, Filip Burkhardt, Paweł Czoska, Mirko Ivanowski i Mateusz Siebert. Do dyspozycji Jacka Zielińskiego będą natomiast: Michał Gliwa, Dariusz Pietrasiak, Janusz Gancarczyk, Łukasz Teodorczyk, Patryk Rachwał, Paweł Wszołek i Jakub Tosik

• Pierwsza jedenastka Polonii wygląda następująco: Sebastian Przyrowski, Radek Mynar, Tomasz Jodłowiec, Adrian Mierzejewski, Adam Kokoszka, Andreu Mayoral, Łukasz Trałka, Daniel Gołębiewski, Tomasz Brzyski, Łukasz Piątek, Bruno Coutihno

• Od pierwszej minuty w drużynie gości zagrają: Moretto Marcelo, Ante Rozić, Paweł Zawistowski, Tadas Labukus, Giovanni Duarte, Emil Noll, Marciano Bruma, Maciej Szmatiuk, Denis Glavina, Miroslav Bozok i Rafał Siemaszko

• Goście z Gdyni zagrają dziś w pełnym składzie, natomiast trener Jacek Zieliński nie będzie mógł skorzystać z zawieszonego na trzy mecze Euzebiusza Smolarka oraz kontuzjowanych: Artura Sobiecha i Macieja Sadloka