Polonia Warszawa

2

Cracovia

1

• Niepotrzebna nerwowa końcówka meczu. Natomiast Polonia mniej mając z gry, a więcej ze skuteczności zwycięża na własnym obiekcie i traci tylko jeden punkt do Ruchu Chorzów!

• Koniec!!! Polonia wygrywa z Cracovią 2:1!

• Struna uderza! Ale broni Przyrowski!

• Spieszą się krakowianie, ale mają bardzo mało czasu

• Sędzia dolicza 3. minuty!

• Tymczasem Sadlok zmienia Dwaliszwiliego

• Biezen GOOOOOOL!!! 2:1 i będzie interesująca końcówka

• Cotra druga żółta kartka i w "10" gra Polonia!

• Karny dla Cracovii!!! W poli karnym przewracany Biezen!

• Ostatnia zmiana w Cracovii. Bartczak pojawia się na boisku. Zmienia Boljevića

• Bruno! Ależ uderzył teraz Brazylijczyk. Broni jednak Kaczmarek

• Bruno faulowany przez Mateusza Żytkę i ok. 35 metrów do bramki Kaczmarka. Strzelał sam poszkodowany, ale prosto w mur gości

• Biezen teraz w defensywie ratuje Cracovię przed utratą trzeciej bramki! Naciera Polonia!

• Dwalishwili zobaczył od sędziego żółty kartonik za dyskusje

• Korner dla gospodarzy, ale piłka po stronie Cracovii

• Teraz fantastycznie broni Przyrowski! Szałachowski dogrywał do Biezena, ten nieźle uderzył, ale broni golkiper Polonii. Do piłki jeszcze dopada Suart, ale źle przyjmuje i nie ma bramki!

• Faul w środku pola i długie wrzucenie piłki w kierunku bramki Kaczmarka

• Zaczynamy drugą część spotkania! Od środka goście z Krakowa!

• Polonia dominuje i prowadzi grę. Choć Cracovia po szybkiej stracie bramki starała się stwarzać sytuacje nie udało jej się wyrównać. Dość nieszczęśliwe dla gości rozpoczęcie spotkania i po parunastu minutach lepszej gry Cracovii, to Czarne Koszule wyraźnie mogły prowadzić już większą ilością bramek. Zapraszam za parenaście minut na drugą odsłonę meczu!

• Koniec pierwszej połowy!

• Tuż zza pola karnego uderzał Kosanović, ale trafia w mur i jego dobitka również ląduje pod nogami obrońców Polonii

• Faul Kokoszki i żółta kartka dla tego zawodnika

• Minuta doliczona do pierwszej połowy!

• Cotra zwija się z bólu po niefortunnym upadku. Po chwili wszystko jest w porządku i gramy dalej!

• Zapraszam do typowania wyników i kulturalnego zachowania na forum:)

• Visniakovs! Ależ teraz ładnie uderzył i piłka minimalnie mija słupek Przyrowskiego!

• Poprzeczka!!! Po rykoszecie Jodłowca futbolówka prawie wpadła do bramki Kaczmarka!

• Trwa napór Polonii,a na trybunach wspólnie kibice obydwu drużyn śpiewają: "Cracovia nigdy nie spadnie"

• Trałka faulowany w środku boiska. Dośrodkowanie Brzyskiego do Trałki, ale ten nie trafił w piłkę i od bramki golkiper Cracovii

• Po okresie lepszej gry Cracovii, na boisku dominują gospodarze. Nad stadionem ulewa, a na trybunach gorący doping

• I Brzyski obok słupka po zgraniu od napastnika gospodarzy!

• Seria rzutów rożnych dla Czarnych Koszul. Nic z nich jednak póki co nie wychodzi

• Dobre dośrodkowanie Brzyskiego, ale Wszołek źle dogrywał i wybijają obrońcy Cracovii

• Błąd obrońców gości. Jednak nie wykorzystali tego podopieczni Michniewicza i od bramki kaczmarek

• Brzyski!! Interweniował Kaczmarek! Niewygodna piłka pod poprzeczkę i korner dla gospodarzy

• Faulowany Cani przez Kosanovićia, który nie trafił w piłkę i kopnął zawodnika Polonii. Ok. 25. metrów do bramki Kaczmarka

• Boljević! Po koźle piłka trafia jednak wprost w ręce golkipera gospodarzy!

• Ależ teraz Żytko zablokował w ostatniej chwili Dwaliszwiliego! Później dobitkę Caniego broni Kaczmarek! Mogło być 2:0

• Szeliga! Uderzał z 30. metrów, ale obok słupka Polonii!

• Teraz sympatycy obydwu zaprzyjaźnionych klubów weszli na stadion i rozpoczął się doping!

• Cisza na stadionie przy Konwiktorskiej. Kibice postanowili ze względu na małe wg nich zaangażowanie zawodników nie dopingować przez pierwsze 15. minut swojej drużyny

• Biezen prostopadłe podanie, ale dobrze wyszedł Przyrowski, który ubiegł Budzińskiego

• Strzał Budzińskiego, jednak piłka trafiła pod nogi defensorów Polonii. Cracovia próbuje odrobić straty

• Visniakovs! Świetne podanie od Boljevića, ale fatalnie Łotysz przyjmuje piłkę i obrońca gospodarzy wybija ją na rzut rożny!

• Wybicie piłki przez Puzigacę. Ale akcja Polonistów, uderzał Brzyski, jednak zablokowany

• Fatalne zachowanie Radomskiego, który nie wybił futbolówki i Kaczmarek musiał faulować we własnym polu karnym

• GOOOOOOOL!!! 1:0 dla Polonii! Bramkę strzela Gruzin- Władimir Dwaliszwili

• Rzut karny dla Polonii!!! Nieporozumienie między Radomskim, a Kaczmarkiem i karny dla gospodarzy

• Blisko gospodarze przy graczach Cracovii. Faul Wszołka na Puzigacy

• Walka w środkowej strefie boiska. Spokojna gra Polonii

• Zaczynamy! Od środka "Czarne Koszule"!

• Zawodnicy już na murawie i za kilka chwil pierwszy gwizdek sędziego!

• Niespełna 10. minut do rozpoczęcia spotkania! Miejmy nadzieje na duże emocje i wielkie widowisko w Warszawie!

• Jeżeli chodzi o Polonię, ta po potknięciach liderów tabeli ma świetną okazję dogonić czołówkę i wskoczyć na 4. miejsce. Władze warszawskiego klubu nie widzą innego scenariusza, jak pokonanie i to wysoko Cracovii. Czy zatem "Czarne Koszule" będą biły się o Europejskie Puchary i wbiją gwóźdź do trumny krakowianom, czy w meczu przyjaźni warszawiacy okażą łaskę "Pasom" i podtrzymają ich nadzieje na utrzymanie? Tego dowiemy się za około 2 godziny! Początek relacji o 18:30! Zapraszam!

• Cracovia panicznie walczy o utrzymanie się w Ekstraklasie i ostatnie mecze pokazały, że gra poprawiała się w znaczący sposób. Po wygranej z "Góralami" i przegranym meczu ŁKS-u z Wisła Kraków (2:3) Cracovia traci jedno oczko do łódzkiego klubu i cztery do Lechii Gdańsk, która także poległa w starciu z Lechem Poznań (2:1)

• Co ciekawe w meczu najprawdopodobniej nie zagra Saidi Ntibazonkiza. Podstawowy zawodnik Cracovii wszedł w konflikt z trenerem Kafarskim, gdyż nie zgodził się rozpocząć meczu na ławce rezerwowych. Burundyjczyk został w Krakowie.

• Jeżeli chodzi o kadrę na dzisiejsze spotkanie, to trener Michniewicz będzie miał prawdopodobnie wszystkich zawodników do dyspozycji. Natomiast Cracovia w dalszym ciągu boryka się z brakami kadrowymi. Kontuzje w dalszym ciągu leczą Nawotczyński, Hosek i Suvorov.

• Z kolei szkoleniowiec "Pasów" tak określił morale drużyny z Krakowa oraz dzisiejszego przeciwnika: - Na pewno łatwiej rozmawiać z piłkarzami po zwycięskim meczu, niż po przegranym. Prościej wtedy można ich zmotywować, przekonać do nakreślonego planu. My jednak dalej jesteśmy w nieciekawej sytuacji i choć zwycięstwo dało nam pewien spokój w naszej pracy, to jednak jesteśmy jeszcze daleko od celu - zaznaczył.

- Zdajemy sobie sprawę, że nasz najbliższy rywal jest również w trudnej sytuacji i że ten mecz będzie dla nich niezwykle istotny, jeśli chodzi o walkę o puchary. Dla nich mecz z Cracovią to mecz, w którym muszą koniecznie zdobyć trzy punkty. Z drugiej strony widzę w tym też szansę: nasz przeciwnik będzie grał pod wielką presją, a granie w takich warunkach nie jest łatwe. Wydaje mi się, że Polonia jest w naszym zasięgu, pod warunkiem, że zagramy mądrze. Mam nadzieję, że tak właśnie będzie - zakończył trener Kafarski.

• To będzie bardzo trudny rywal. Cracovia jest zespołem, który będąc skreślony przez wszystkich ekspertów dookoła, po zwycięstwie z Podbeskidziem dalej jest w grze. Inne wyniki też się dobrze dla nich ułożyły. Są na pewno bardzo mocno zmotywowani, uwierzyli w siebie i w trenera. Myślę, że czas spędzony z Tomkiem Kafarskim służy drużynie. Widać, że zaczynają już grać inaczej. Czeka nas trudne spotkanie. Gramy u siebie i chcielibyśmy zagrać jak najlepiej. Wiemy, że im bliżej końca, tym mniejszy margines błędu, a po porażce w Zabrzu tego błędu praktycznie nie możemy już popełnić - powiedział nowy trener "Czarnych Koszul" Czesław Michniewicz

• Na jesień w stolicy Małopolski w pojedynku zaprzyjaźnionych drużyn padł bezbramkowy remis. Jeżeli chodzi o ostatnie spotkania w ramach 25. kolejki, to Cracovia pierwszy raz w tym roku wygrała u siebie 3:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała, natomiast Polonia uległa w Zabrzu 1:0 z Górnikiem.

• Witam Państwa z relacji LIVE. Dziś przy Konwiktorskiej w Warszawie w ramach 26. kolejki T-Mobile Ekstraklasy stołeczna Polonia podejmie Cracovię Kraków. Na śledzenie meczu "akcja po akcji" oraz typowanie wyników zaprasza Tomasz Kozimala