Polonia Warszawa 2 - 2 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Polonia Warszawa

2

Podbeskidzie Bielsko-Biała

2

• Tuż przed inauguracją sezonu Polonia Warszawa zremisowała z beniaminkiem Podbeskidziem Bielsko Biała 2:2. Dla obu zespołów było to ostatnie spotkanie kontrolne przed rozpoczynającym się sezonem T-Mobile Ekstraklasy. Za uwagę dziękuje Krzysztof Zaborowski.

• Koniec spotkania.

• Daniel Sikorski wykorzystał fatalny błąd bramkarza Podbeskidzia, który nie złapał piłki. Napastnik "Czarnych Koszul" pewnie umieścił piłkę pod poprzeczką.

• 2:2! Sikorski!

• Dwójkowa akcja Polonistów Cotra - Sikorski zakończona strzałem Serba. Rzut rożny po interwencji Richarda Zajaca.

• Rzut rożny wykonywany przez piłkarzy Roberta Kasperczyka i Podbeskidzie prowadzi 2:1.

• Po rzucie rożnym bramkę dla Podbeskidzia zdobywa Broniewicz. Oba gole autorstwa zmienników!

• Gol dla Podbeskidzia! 2:1!

• Bardzo groźna sytuacja w wykonaniu Podbeskidzia. Piłkę po uderzeniu z rzutu wolnego z trudem nad poprzeczką wybił Michał Gliwa.

• Polonia ponownie uzyskała przewagę, z której nic na razie nie wynika.

• Kolejny rzut dla Polonii rożny po akcji Grzegorza Bonina.

• Prosta strata Radka Mynara, ale prezentu nie wykorzystują piłkarze Podbeskidzia.

• Szarżował na skrzydle Grzegorz Bonin i wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.

• Składna akcja piłkarzy Roberta Kasperczyka zakończyła się bramką dla beniaminka. Nie popisała się defensywa Polonii.

• Cieśliński strąca piłkę po dośrodkowaniu Rogalskiego! Jest 1:1!

• Podbeskidzie doprowadza do wyrównania! 1:1.

• Coraz częściej do głosu zaczynają dochodzić piłkarze Podbeskidzia.

• Tomasz Brzyski po podaniu Tosika zdecydował się na strzał, który jednak okazał się niecelny.

• Rzut rożny dla Polonii.

• Oto jedenastka Polonii, która wybiegła na drugą połowę: Gliwa - Todorovski, Mynar, Ciach, Cotra - Bonin, Tosik, Piątek, Brzyski - Bruno - Sikorski.

• Rozpoczęła się druga odsłona spotkania.

• W pierwszej odsłonie zdecydowanie lepsze wrażenie sprawiały "Czarne Koszule", które zasłużenie prowadzą 1:0. Jedną bramkę zdobył Adam Kokoszka, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego wykonywanego przez Roberta Jeża. Wcześniej dobre okazje zmarnowali m.in. Łukasz Trałka i Miłosz Przybecki. Schowani za podwójną gardą podopieczni Roberta Kasperczyka ani razu nie zagrozili bramce Sebastiana Przyrowskiego. W trakcie spotkania wszyscy piłkarze rezerwowi obu zespołów rozpoczęli rozgrzewkę, dlatego też powinniśmy być świadkami kilku roszad w drugiej połowie.

• Koniec I połowy. Polonia Warszawa po bramce Adama Kokoszki prowadzi z beniaminkiem Ekstraklasy Podbeskidziem Bielsko Biała 1:0.

• Faulowany Maciej Sadlok, a za chwilę arbiter spotkania zaprosi oba zespoły na przerwę.

• Przybecki tym razem z dystansu próbował zaskoczyć rywali, ale na posterunku golkiper Podbeskidzia.

• Tuż przed końcem pierwszej połowy budzą się z letargu podopieczni Roberta Kasperczyka.

• Tym razem Maciej Sadlok pozazdrościł koledze z bloku obrony. Uderzenie byłego obrońcy Ruchu Chorzów niecelne.

• Podbeskidzie nie ma na razie pomysłu na odwrócenie losów spotkania.

• Gol dla Polonii! Adam Kokoszka wykorzystał kapitalne dośrodkowanie z rzutu rożnego egzekwowanego przez Roberta Jeża. Obrońca "Czarnych Koszul" wyskoczył najwyżej do piłki i pokonał bezradnego Richarda Zajaca.

• Jeż z rzutu wolnego, ale spokojnie wyłapuje piłkę golkiper Podbeskidzia.

• Przybecki bliski zdobycia pierwszego gola, ale nie wykorzystał doskonałego podania w pole karne Wszołka.

• Polonia tym razem zaatakowała prawą stroną, jednak dośrodkowanie byłego reprezentanta Polski Marcina Baszczyńskiego nieudane.

• Wciąż apatyczni są piłkarze beniaminka Ekstraklasy, którzy nie stworzyli do tej pory ani jednej groźnej sytuacji.

• Kolejna akcja "Czarnych Koszul". Piłkę z prawej strony otrzymał ustawiony w polu karnym Łukasz Trałka, którego strzał minął poprzeczkę bramki Podbeskidzia.

• Faul jednego z piłkarzy Polonii. Rzut wolny dla Podbeskidzia.

• Podopieczni Jacka Zielińskiego ponownie próbowali atakować lewą stroną boiska, ale skutecznie bronią się obrońcy beniaminka.

• Zarysowuje się coraz większa przewaga "Czarnych Koszul", którzy częściej utrzymują się przy piłce.

• Pierwszy groźny strzał autorstwa Pawła Wszołka. Futbolówka poszybowała jednak wysoko nad bramką Podbeskidzia.

• Zespoły zaczęły grę.

• Już za chwilę pierwszy gwizdek arbitra.

• Po raz pierwszy od początku spotkania w zespole "Czarnych Koszul" wystąpi Edgar Cani, który wczoraj obchodził 22. urodziny.

• Polonia Warszawa podczas zgrupowania w Austrii pokonała mistrza Niemiec Borussię Dortmund 2:1, a na zakończenie "Czarne Koszule" przegrały Olympiakosem Pireus 1:2. Podopieczni Robert Kasperczyka we wtorek musieli uznać wyższość Widzewa Łódź, który pokonał beniaminka 1:0.

• Do rozpoczęcia spotkania pozostał niespełna kwadrans. Dla obu zespołów to ostatni sprawdzian przed rozpoczęciem nowego sezonu. Na relację z towarzyskiego meczu Polonia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko Biała zaprasza Krzysztof Zaborowski.