Polonia Warszawa

3

Widzew Łódź

1

• Koniec spotkania. Widzew pokonany po raz pierwszym w tym sezonie. Polonia wygrywa po raz pierwszy u siebie. Za uwagę dziękuje państwu Daniel Kawczyński.

• Niewiele brakowało, a Widzew wbiłby drugą bramkę. Dhifallah po raz kolejny był jedna za wolny.

• Żółtko dla Brzyskiego.

• Drugą żółtą kartkę ogląda Phibel. Nie dość, że Widzew gra słabo to jeszcze będzie kończył w dziesiątkę.

• Wszołek wychodził oko w oko z Mielcarzem na lewej stronie. Widzewski bramkarz stanął wyszedł poza pole karne, ale gracz Polonii zdołał lekko posłać piłkę pod jego nogami. Nic z tego jednak nie wynikło.

• Konwiktorska brawami żegna Teodorczyka, a buczeniem wita Caniego.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL !!!!!!!!! Gołębiewski wykorzystuje zamieszanie w polu karnym i gapiostwo defensywy łodzian. Akcję zainaugurował Pazio, który wspaniale dograł z lewej strony.

• Poloniści wyraźnie przysnęli w ostatnim kwadransie, przez co narażają się na groźne natarcia Widzewa.

• Na drugą zmianę decyduje się Stokowiec. Pazio w miejsce Cotry.

• Tylko cud, a właściwie mozolny ruch Dhifallaha uratował Polonię od bramki. Po wrutce Rybickiego, Kokoszka nie trafił w piłkę, a Tunezyjczyk powtórzył jego wyczyn. Futbolówkę przejął Pawełek.

• Widzew nie ustępuje. Przed momentem obrońcy zablokowali uderzenie Rybickiego, a do wrzutki nie doszedł Ben Dhifallah. W odpowiedzi Teodorczyk zagrał prostopadle do Gołębiewskiego. Jednak zdecydowanie za mocno.

• Łódzcy fani ogłuszającym dopingiem przytłumili gospodarzy. Oni wciąż wierzą, że ich zespół nie przegra.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLL !!!!!!!!!!!!!!!!! Widzew łapie kontakt ! Rzut karny pewnie na bramkę zamienia sam poszkodowany, czyli Broź ! Tu mogą być jeszcze emocje !

• Szarżujący w polu karnym Broź podcięty przez Kokoszkę, który ogląda żółtą kartkę. Będzie jedenastka !

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!! Polonia zasłużenia podwyższa prowadzenie. Teodorczyk fenomenalnym, górnym zagraniem uruchomił Wszołka. Ten wbiegł w pole karne, ograł Mielcarza i trafił z narożnika do pustej siatki.

• Polonia nie forsuje się, lecz i tak próbuje coś rozegrać w ofensywie.

• Abbes w ostatniej chwili przeciął wrzutkę zmierzającą do Teodorczyka.

• Strzała rozpaczy Dudka wyraźnie nad bramką.

• Widzew stara się nie schodzić z połowy przeciwnika. Chce wymusić stratę po której przeprowadzi akcję zakończoną golem wyrównującym. Póki co to tylko marzenia.

• W Widzewie, na placu gry melduje się trzeci nominalny napastnik. Rybicki zastępuje Bartkowskiego.

• Na trybunach Polonii trwa zabawa :)

• Widzew będzie jeszcze walczył o remis. Mroczkowski desygnuje na plac gry dtrugiego napastnika. Na boisku wchodzi Stępiński w miejsce Bartoszewicza.

• Zmiana w Polonii. Gołębiewski zmienia Dwaliszwiliego.

• Płaski strzał Teodorczyka z ostrego kąta, zatrzymany przez Mielcarza.

• Polonia Warszawa - Widzew Łódź

• Na stadionie zasiada 5521 kibiców. Niezły wynik :)

• Na boisku leży opatrywany przez medyków Teodorczyk.

• Fatalna wrzutka Kaczmarka. Widzew zdaje się nie mieć pomysłu na grę.

• Na boisku trochę mniej emocji. Widzew próbuje budować akcje, ale nie bardzo mu wychodzi. Brakuje dokładności i mnożą się straty.

• Czarne Koszule suną z kolejną akcją. Tym razem z daleka bramkę próbWował znaleźć Wszołek. Phibel zdołał go zablokować.

• To mógł być piękny gol ! Po wrzutce z rzutu rożnego autorstwa wolej Dwaliszwilego z 18.metrów minął prawy róg brmaki.

• Po wrzutce Teodorczyka, piłka trafiła do Brzyskiego, który po rykoszecie huknął w boczną siatkę.

• Zaczynamy drugą część spotkanie. Obie drużyny bez zmian.

• Koniec pierwszej połowy. Polonia zasłużenie prowadzi 1:0. Widzew na razie rozczarowuje.

• Z rzutu wolnego kilka centymetrów nad poprzeczką przymierzył Kaczmarek.

• Fani obu ekip zjednoczeni w "pozdrawianiu" Legii.

• Kolejny raz, wspaniałą szarżą na prawej stronie zabrylował Teodorczyk. Phibel zdołał j zatrzymać jego zapędy.

• Kontra Widzewa. Bardzo mozolna, na dodatek zakończona... upadkiem Kowalskiego.

• Od kilku chwil gra toczy się w środku pola. Przy piłce częściej utrzymuje się Polonia.

• Trener Mroczkowski decyduje się na zmianę. Kontuzjowanego Alexa Bruno zmienia Jakub Kowalski, dla którego to debiut w barwach nowego klubu.

• Widzew bliski remisu. Z głębi pola wspaniale zagrał Broź. W polu karnym piłkę w locie przeciął Dhifallah, czym zmusił Pawełka do interwencji.

• Na trybunach trwa gromki, nieustający i co najważniejsze kulturalny doping ze strony obu stron.

• Polonia Warszawa - Widzew ŁódźPolonia Warszawa - Widzew Łódź

• Zza pola karne szczęścia szukał Kaczmarek. Tak czytelnym uderzeniem nie mógł zrobić krzywdy czujnemu Pawełkowi.

• Gospodarze świetnie rozgrywają futbolówkę na połowie przeciwnika. Widzewiacy są bezradni. Nie potrafią wyjść z atakiem. Ich wszelkie próby natychmiast są przechwytywane przez nieźle funkcjonującą obronę.

• Polonia trochę spuściła z tonu, ale zachowuje pełnię kontroli nad boiskowymi wydarzeniami.

• Co za akcja Yahiyi Dieme ! Senegalczyk fantastycznie przedarł się w pole karne między nacierających go obrońców. Nie mogąca oddać strzału, zawędrował z piłką na prawą stronę, gdzie dopiero dał się ograć !

• Żółtą kartką ukarany Thomas Phibel.

• GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL !!!!!!!!!!! Polonia prowadzi 1:0 ! Z lewej strony po ziemi w pole karne zagrywał Cotra, a nieupilnowany przez stoperów Teodorczyk nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Całą akcję zainaugurował fantastycznymi wejściami Yahiya.

• Dotąd szybkie tempo gry, nieco spadło. Widzew próbuje opanować sytuację i trochę przycisnąć. Jednak o jakimkolwiek zagrożeniu nie ma mowy.

• Dobre zagranie w polu karnym otrzymał Ben Dhifallah. Wcześniej sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

• W pierwszym kwadransie zdecydowanie lepsze wrażenie sprawia Polonia. Długimi podaniami i wpadnięciami w pole karne stara się rozmontować defensywę. Najlepiej poczyna jednak na prawej stronie, gdzie dużo swobodny pozostawia Jakub Bartkowski. Gdyby nie świetnie interweniujący Mielcarz czy ofiarny Phibel, łodzianie dawno by przegrywali.

• Kolejne dośrodkowanie Brzyskiego w pole karne. Tym razem przecięte szczupakiem przez Phibela. Polonia ma dużą swobodę na prawej stronie. Bartkowski nie bardzo radzi sobie w tyłach.

• Odpowiedź Widzewa ! Pusta bramka Polonii ! Z narożnika pola karnego futbolówkę do siatki chciał posłać Dhifallah, ale na posterunku pozostał Kokoszka i zapobiegł stracie bramki.

• Warszawianie ciągle cisną. Po świetnej wrzutce Brzyskiego, Wszołek miał właściwie stuprocentową sytuację. Jego strzał z główki instynktownie obronił Mielcarz ! Jak on to zrobił !

• Z boku boiska w boczną siatkę uderzał Brzyski.

• Polonia bliska stuprocentowej sytuacji.Znakomite zagranie za obrońcó Dwaliszwilego zmyliło obrońców Widzewa i z piłką w polu karnym pomknął Teodorczyk. Jego strzał zablokował Phibel.

• Obie drużyny nie zamierzają się bronić i szybko przechodzą do ataku. Póki co nic z tego nie wynika.

• Złe wybicie obrońcy Polonii. Na płaski strzał zza pola karnego zdecydował się Kaczmarek. Pawełek był na posterunku. W pierwszych minutach to Widzew stara się zyskać przewagę.

• Od środka zaczynają gospodarze. Kto wygra mecz ?

• Tymczasem na sektorze gości, gardła zdzierają kibice Widzewa.

• Obie drużyny są już na murawie. Poloniści pamiątkową statuetkę Piątkowi.

• To szczególny mecz dla Łukasza Piątka. Dla niego to setny mecz w barwach "Czarnych Koszul". Klub nie mógł mu zapomnieć tak wielkiego jubileuszu i postarał się o jak najlepsze uhonorowanie. Dodajmy, że w polskiej Ekstraklasie, na chwilę obecną nie ma zawodnika, który spędziłby tyle czasu w jednym klubie.

• W składzie Widzewa jedna zmiana. W ataku Aleksandra Lebedeva zastąpił Mehdi Ben Dhifallah, który po dwóch spotkaniach do wyjściowej jedenastki. Z kolei Białorusina nie ma nawet na ławce rezerwowych.

• Rezerwowi Widzew: Milos Dragojević, Jakub Kowalski, Mariusz Stępiński, Mariusz Rybicki, Krystian Nowak, Sebastian Duda, Emerson Carvalho.

• Rezerwowi Polonia: Dominik Budzyński, Wojciech Szymanek, Edgar Cani, Daniel Gołębiewski, Mateusz Gliński, Adam Pazio, Siergiej Goliatkin.

• Widzew po pięciu kolejkach utrzymuje pozycję lidera Ekstraklasy. Pierwsze punkty stracił dopiero w ostatni poniedziałek, remisując z Górnikiem Zabrze. Polonia nie ma co prawda tak imponującego bilansu, ale za to sposób w jaki rozgrywa piłkę ma prawo imponować.

• To bez dwóch zdań dwie, najbardziej niedoceniane ekipy. Przed sezonem wróżono im zażartą i rozpaczliwą walkę o utrzymanie. Tymczasem potrafili przezwyciężyć swoje problemy i to z nie byle jakim skutkiem. Teraz liczy się z nimi cała Ekstraklasa.

• Witamy na relacji live ze spotkania 6.kolejki T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Polonią Warszawa i Widzewem Łódź.