3 1 połowa

Andora

0

• polska - andora

• Zwycięstwo okazałe, jednak na tle tak słabego przeciwnika wybrańcy Franciszka Smudy nie wypadli oszałamiająco. Przed meczem z Grecją kibice mogą być umiarkowanymi optymistami. Za śledzenie relacji dziękują Wam Tomasz Dębek i Sebastian Kuśpik, do przeczytania na meczach Euro 2012!

• Koniec. Ostatni sprawdzian reprezentacji przed Euro 2012 wypadł na czwórkę. Bramki Obraniaka, Lewandowskiego, Błaszczykowskiego i Wasilewskiego dały nam zwycięstwo 4:0.

• Strzał Dudki z dystansu, bramkarz niepewnie interweniuje, jedna z kilku dobitek trafia do siatki, ale sędzia wcześniej odgwizdał rękę Błaszczykowskiego.

• Dobra okazja Błaszczykowskiego, lecz pomocnik Borussii nie opanował piłki.

• Wolski główkuje, ale piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

• Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• Polacy wymieniają kilkanaście podań w okolicy, ale zupełnie nic z tego nie wynika. Piłkarze potwierdzają opinię o naszej wielkiej gościnności.

• "Mazurek Dąbrowskiego" na trybunach.

• Drugi strzał Andorczyków po przerwie, drugi niecelny.

• Ostania zmiana w zespole gości. Jimenez za Moreno.

• Od dłuższego czasu piłka nie opuściła połowy gości. Kolejnych bramek dla Polski na razie jednak nie widać.

• Zawodnik o znajomo brzmiącym nazwisku Andorraa zmienia Peppe.

• Nieporozumienie obrońcy Andory z bramkarzem i mamy rzut rożny.

• Ostatnia zmiana w reprezentacji Polski. Grosicki za Polanskiego.

• "Jeszcze jeden" niesie się po trybunach stadionu Legii.

• 4:0! Pewnym wykonawcą Marcin Wasilewski.

• Rzut karny dla Polski! Faulowany Sobiech.

• Przerzut Polaków, Wojtkowiak zgrywa głową do Błaszczykowskiego, ten pięknie przyjmuje piłkę i strzela w spojenie!

• Moreira zmienia Martineza.

• Polska - Andora

• Polanski świetnie znalazł Błaszczykowskiego, ten wpada w pole karne i ogrywa dwóch obrońców, jednak Gomes broni nogami.

• Kolejna ładna akcja Polaków, Boenisch podaje do Wolskiego, ten wykłada piłkę do Błaszczykowskiego, którego zablokował obrońca.

• Jeszcze jedna żółta kartka dla rywali, tym razem ukarany Fernando Silva.

• Polacy atakują, goście zamknięci w okolicach własnego pola karnego.

• Składna akcja Polaków, Błaszczykowski do Mierzejewskiego, ten wyłożył piłkę Wolskiemu, ale strzał pomocnika Legii łapie Gomes.

• Strzał metr od spojenia słupka z poprzeczką.

• Rzut wolny dla Andory z około 19 metrów.

• Zmiana w drużynie gości, Garcia za Bernausa.

• Chłodno na Pepsi Arenie, a piłkarze jakoś nie chcą rozgrzać dość licznie zgromadzonych na stadionie Legii kibiców...

• ... a za Lewego napastnik Hannoveru 96 - Artur Sobiech.

• ... za Murawskiego Darek Dudka...

• I awizowane przeze mnie zmiany: za Obraniaka Mierzejewski...

• Lewandowski złamał akcję do środka i uderzył z "18" metrów, ale obok lewego słupka.

• Andorczycy wykonywali przed momentem rzut wolny, ale z dośrodkowaniem nie mieli problemu nasi obrońcy.

• A do wejścia w ekipie Biało-czerwonych szykują się Dudka, Mierzejewski i Sobiech.

• I od razu druga - za zdecydowanie najlepszego na boisku w ekipie gości Pereza wchodzi Silva.

• I mamy pierwszą zmianę w ekipie Andory - Martineza zastępuje Rodrigues.

• Błaszczykowski z prawego skrzydła dobrze podawał w pole karne do Murawskiego, ale ten myślał już chyba o strzale, bo nie zauważył powracającego za nim rywala, który zdjął mu futbolówkę z nogi...

• Wolski ładnie wymieniał piłkę z Lewym, ale napastnik Borussii niedokładnie odgrywał ją do wbiegającego w "16" Andory pomocnika warszawskiej Legii.

• Lewandowski ładnie wpadł w pole karne między dwójką obrońców schodząc z piłką ze skrzydła, ale wzięty w kleszcze nie zdołał przedrzeć się przez dalsze zasieki defensywne gości.

• No i proszę! Sebastian Gomez groźnie uderzył z ok. 20 metrów i piła poszybowała nieznacznie obok prawego słupka bramki Szczęsnego!

• Bardzo niedokładnie kolejną akcję Polaków rozpoczynał na lewej stronie boiska Boenisch i grę wznowią rzutem z autu Andorczycy.

• Na lewym skrzydle rywali wkręcał w ziemię Lewandowski, całą akcję zakończył dośrodkowaniem w pole karne, ale nie na tyle dokładnym, by którykolwiek z naszych piłkarzy zdołał skierować ją do siatki.

• Pierwszy po przerwie strzał na bramkę Andory oddał Polanski, ale futbolówka poszybowała dobre pół mera nad poprzeczką.

• Drugą połowę rozpoczynają Polacy.

• ... i Wojtkowiak za Piszczka.

• Wolski za Rybusa.

• Polacy wychodzą już na boisko. Franciszek Smuda dokonał dwóch zmian w składzie. Goście w tym samym ustawieniu co przed przerwą.

• Mecz bez historii. Polska pewnie prowadzi trzema bramkami, choć wynik powinien być jeszcze wyższy. Ozdobą spotkania była kapitalna bramka przewrotką Lewandowskiego.

• Koniec pierwszej części gry. Do przerwy 3:0.

• Jedna minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Andorczycy grają ostro. Kolejny bezpardonowy faul w okolicach pola karnego, tym razem na Rybusie.

• Ładna prostopadła piłka Perquisa do Lewandowskiego, ale szybszy był Gomes.

• Murawski zza pola karnego - tuż obok bramki!

• Kapitan reprezentacji Polski pewnie pokonuje bramkarza strzałem po ziemi w prawy róg. 3:0.

• Faul na Błaszczykowskim i mamy rzut karny! Tempo meczu znacznie wzrosło.

• Jak by to powiedział pewien komentator, "Piłkarska perfekcja!".

• Ależ akcja Polaków! Dośrodkowanie Piszczka, a Lewandowski strzela piękną przewrotką na 2:0!!!

• Piszczek atakuje prawą stroną, piłka trafia do Murawskiego. Pomocnik Lecha strzela, ale prosto w twarz obrońcy. Wyglądało to na ciężki nokaut, lecz Andorczyk wrócił już do gry.

• Żółta kartka dla Martineza.

• Kolejna bardzo efektowna akcja Rybusa, piękny, dokładny przerzut do Piszczka, ale ten ostatni traci piłkę.

• Po dłuższej chwili ciszy ożywili się w końcu kibice.

• Dużo wiatru z lewej strony robi dziś Maciej Rybus.

• Fatalny błąd obrońcy, Lewandowski i Piszczek wychodzą na przeciw bramkarza, "Lewy" oddaje piłkę koledze, a ten najpierw ma problemy z przyjęciem, a po chwili strzela prosto w bramkarza! Trudno było wymarzyć sobie lepszą sytuację!

• Polska - AndoraLudovic Obraniak

• Perquis fauluje tuż koło linii pola karnego, strzał gości prosto w mur.

• Przez dłuższy okres gry piłka nie wychodziła z okolic pola karnego gości. Po chwili szybka kontra Andory - przerywa ją świetny powrót Błaszczykowskiego.

• Wrzutka Obraniaka, strzał głową Lewandowskiego, ale minimalnie niecelny.

• Rybus z wolnego - wysoko nad bramką.

• Ostre spięcie między zawodnikami obu drużyn. Wasilewskiemu nie spodobał się ostry faul Vieiry i chciał mu po męsku wytłumaczyć, że to tylko mecz towarzyski.

• Żółta kartka dla Vieiry za faul na Lewandowskim.

• Jeszcze jedna akcja Rybusa, tym razem bez zarzutu spisują się obrońcy i bramkarz Andory.

• Meksykańska fala wędruje po trybunach Pepsi Areny.

• Bardzo ładny rajd Macieja Rybusa lewą stroną, wyłożenie piłki Obraniakowi, a ten strzela piękną bramkę. Po drodze piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki.

• 1:0! Ludo Obraniak!

• Dwie głupie straty Polaków w przeciągu minuty. Najpierw Murawski, po chwili Wasilewski. Na szczęście goście nie potrafili wykorzystać błędów biało-czerwonych.

• Już w ósmej minucie kibice zaczynają "pozdrawiać" PZPN.

• Kontrę wyprowadzał Obraniak, rozprowadził piłkę do Piszczka, ale dośrodkowanie obrońcy Borussii bardzo niecelne.

• Na razie nie widać huraganowych ataków podopiecznych Franciszka Smudy. Widać, że szanowanie własnych kości będzie dziś celem numer jeden.

• Wrzutka Kuby zaskoczyła nie tylko Andorczyków, ale też biało-czerwonych. Od bramki rozpocznie Jose Antonio Gomes.

• Rzut wolny dla Polski. Z lewej strony boiska dośrodkowuje Błaszczykowski.

• Rozpoczynają goście.

• Za chwilę sędzia Sebastien Delferiere rozpocznie spotkanie.

• "Mazurek Dąbrowskiego" zaśpiewany przez prawie pełny stadion Legii robi wrażenie.

• Hymn Andory.

• Przed odegraniem hymnu miła uroczystość - Dariusz Dudka oficjalnie wstępuje do klubu wybitnego reprezentanta Polski. Zawodnik Auxerre zagrał w reprezentacji 62 razy.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą juz na płytę stadion przy ulicy Łazienkowskiej. Za moment usłyszymy hymny: Andory i Polski.

• Robert Lewandowski na rozgrzewce przed meczem z AndorąRobert Lewandowski na rozgrzewce przed meczem

• Z reguły teoretycznie najłatwiejsze mecze okazują się trudne. Ale jestem optymistą. Myślę, że kibice zobaczą w sobotę fajne spotkanie - mówił przed spotkaniem Jakub Błaszczykowski.

• Nie ma mowy o lekceważeniu rywala. Od początku mojej pracy w reprezentacji w każdym spotkaniu, bez względu na przeciwnika, dajemy z siebie wszystko. W sobotę zagramy na pełnych obrotach. Nie mogę jednak obiecać festiwalu goli - zapowiada Franciszek Smuda.

• Znamy składy obu drużyn. Biało-czerwoni zaczną taką samą "jedenastką", jak w meczu ze Słowacją: 1. Wojciech Szczęsny - 20. Łukasz Piszczek, 13. Marcin Wasilewski, 15. Damien Perquis, 2. Sebastian Boenisch - 16. Jakub Błaszczykowski (kapitan), 11. Rafał Murawski, 7. Eugen Polanski, 10. Ludovic Obraniak, 8. Maciej Rybus - 9. Robert Lewandowski.

• To już dzisiaj. Reprezentacja Polski na stadionie Legii Warszawa rozegra ostatni sparing przed Euro 2012.

• Kuba BłaszczykowskiZagramy na sto procent. Inne podejście byłoby nieprofesjonalne - zapewniał wczoraj na konferencji prasowej Jakub Błaszczykowski.