Polska

1

Czarnogóra

1

• Koniec meczu! Polska-Czarnogóra 1:1. Żegnamy się z marzeniami o mundialu. Mimo gry przeciwko bardzo osłabionemu rywalowi nie potrafiliśmy wygrać. To cud, że straciliśmy tylko jedną bramkę. Kompromitująca gra defensywna, nieumiejętna gra w ataku w drugiej połowie- właśnie to zapamiętamy po tym meczu. W ostatniej akcji meczu euforia na trybunach powstrzymana przez arbitra bocznego. Mistrzostwa Świata? Może za 5 lat. Za uwagę dziękuje Michał Kopciński.

• Zamieszanie w polu karnym. Polacy kilkukrotnie starali się uderzyć, w tym raz z przewrotki. W końcu do piłki dopada Błaszczykowski, który umieścił piłkę w siatce. Sędzia główny wskazuje na środek boiska, boczny pokazuje pozycję spaloną. Powtórki pokazują, że to chyba była słuszna decyzja.

• Gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool!Gooooooooooooooooool! Aj! Nie ma!!!!!!! Niesamowite!

• Boruc wychodzi poza pole karne i ratuje zespół przed utratą bramki. Czarnogórcy wychodzą z groźnymi kontrami.

• Żółta kartka dla Szukały za powstrzymanie kontrataku.

• Doliczone zostają 4 minuty.

• Jeden z Czarnogórców leży na boisku. Nasi rywale umiejętnie dysponują czasem, który działa na ich korzyść.

• Jest wręcz przeciwnie! Boruc broni uderzenie Beciraja. Ależ mamy szczęście.

• "Mazurek Dąbrowskiego" na trybunach. Czy to poniesie naszych zawodników?

• Zmiana. Beciraj zastępuje na boisku zdobywcę gola, Damjanovicia.

• Kompromitacja. Tak można nazwać grę Polaków w obronie. Najpierw Vukcević minął trzech rywali, następnie zamiast wybijać piłkę, nasi obrońcy bawili się z nią w polu karnym. Brak słów.

• Polska - CzarnogóraPolska - Czarnogóra

• Fatalne dośrodkowanie Mierzejewskiego. Piłka ląduje poza linią końcową. Jeśli nic się nie zmieni, to za kilka minut pożegnamy się z szansami na mundial.

• Była szansa przeprowadzenia kontrataku. Fatalnie zachował się Klich podając do... bramkarza rywali.

• Posiadanie piłki: 68%-32%

• Błaszczykowski raz po raz zerka na zegar. Nic dziwnego- został kwadrans.

• Mierzejewski pojawia się na boisku w miejsce Zielińskiego.

• Po dośrodkowaniu Krychowiaka głową w ekwilibrystycznej pozycji uderzał Lewandowski. Piłka przechodzi daleko obok słupka.

• Próba uderzenia z dystansu Krychowiaka. Bez problemów broni bramkarz lidera naszej grupy eliminacyjnej.

• W końcu groźnie pod bramką rywala. Dośrodkowanie Zielińskiego i bardzo dobre uderzenie głową Błaszczykowskiego. Z trudem piłkę nad bramką przenosi Bozović.

• Fatalne wyjście z bramki Boruca i ponowne, chaotyczne wybicie piłki,.

• Korner dla Czarnogórców. Raz po raz kotłuje się w naszym polu karnym.

• Ależ mamy szczęście! Seria błędów Polaków. Piłka trafia pod nogi stojącego na 14 metrze Demjanovicia, który fatalnie przestrzelił.

• Polska-Czarnogora

• Spotkanie się wyrównało. Polacy zamiast atakować, coraz częściej bronią się w polu karnym. Nie wygląda to najlepiej...

• Uważne wyjście z bramki Bozovicia. Wszołek już był gotowy do uderzenia głową po dośrodkowaniu Błaszczykowskiego.

• Coraz mniej czasu pozostaje naszym piłkarzom na strzelenie gola. Z minuty na minutę powinni oni podejmować coraz większe ryzyko- w dzisiejszym meczu liczy się tylko wygrana!

• Druga zmiana w szeregach Polaków. Boisko opuszcza Sobota, w jego miejsce pojawia się Wszołek.

• Czarnogórcy są coraz groźniejsi.Składna akcja podopiecznych Branko Brnovicia zakończona strzałem Kasalicy z kilkunastu metrów. Próba ta na szczęście bardzo nieudana.

• Faul w bocznym sektorze boiska. Kolejny stały fragment gry dla gości. Niepotrzebne przewinienia Polaków.

• Kolejny katastrofalny błąd polskiej obrony- złe podanie Glika rozpoczęło kontratak Czarnogórców zakończony zablokowanym strzałem Kasalicy

• Bardzo nieudane uderzenie z dystansu Błaszczykowskiego. Od bramki rozpocznie Bozović.

• Żółta kartka dla Dzudovicia.

• 45652 kibiców ogląda to spotkanie z trybun Stadionu Narodowego.

• Błaszczykowski zagrywa górą do Soboty, który pada w polu karnym po kontakcie z bramkarzem. Arbiter zauważył pozycję spaloną- jest to duży błąd sędziego. Powinien być karny!

• Groźne wstrzelenie piłki z lewej strony Boenischa. Nikt z partnerów nie nabiegał na tą piłkę, obrońcy wybijają na aut.

• Zbyt mocne podanie do Lewandowskiego. Gdyby nasz napastnik przejął piłkę Polacy wyszliby z kontrą 3 na 2. Szkoda.

• Po dośrodkowaniu Błaszczykowskiego piłka trafiła do Lewandowskiego, który klatką piersiową zgrał do Zielińskiego. Uderzenie młodego zawodnika włoskiego Udinese zostało zablokowane.

• Czarnogórcy w przerwie przeprowadzają zmianę. Za Krkoticia wchodzi Vukcević.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Bardzo ciekawe spotkanie mają okazje oglądać kibice zgromadzeni na Stadionie Narodowym. Polacy przeważają zdecydowanie, raz po raz stwarzając zagrożenie pod bramką rywala. Dobre wrażenia częściowo zaciera słaba gra defensywna podopiecznych Waldemara Fornalika. To po bardzo dużym błędzie naszej obrony straciliśmy gola. Cieszy przełamanie Roberta Lewandowskiego. W drugiej połowie nasi piłkarze muszą mocniej przycisnąć. Liczą się tylko trzy punkty, a Czarnogóra bez kontuzjowanego Vucinicia nie jest już tak groźna. Wracamy za kilka minut.

• Koniec I połowy. Polska-Czarnogóra 1:1.

• Mogło być 2:1! Bardzo dobre podanie do wchodzącego w pole karne Lewandowskiego. Nasz snajper z ostrego kąta uderza w bramkarza. To mogła być bramka do szatni!

• Bardzo nieudane uderzenie z dużej odległości Zielińskiego. Bramkarz Czarnogóry rozpocznie od bramki.

• Było groźnie- po stracie piłki prawą stroną boiska pomknął Kasalica. Jego groźne wstrzelenie z trudem przecina Glik.

• Kolejna kartka dla Czarnogórca. Ukarany Kasalica.

• Polska - Czarnogóra

• Niesamowite! Bardzo dobrze wbiegł z piłką w pole karne Sobota. Futbolówka trafiła pod nogę Lewandowskiego, jego uderzenie broni z trudem Bozović. Dobitka Soboty mija słupek bramki o kilka centymetrów.

• Piłka po uderzeniu z dystansu Zveroticia odbija się od Glika, jednak Boruc nie ma problemów z interwencją.

• Polska przeważa. Spokojnie konstruuje swoje kolejne akcje- rywale, pozbawieni swoich głównych gwiazd (Vucinicia i Joveticia) nie są tak groźni.

• Statystyka strzałów: 7-2 dla Polaków.

• Za kontuzjowanego gwiazdora gości wchodzi Kasalica.

• Vucinić nie wróci już na murawę. Za chwilę przeprowadzona zostanie zmiana.

• Czarnogórzec opuścił boisko na noszach. Czy wróci na boisko?

• W akcji tej ucierpiał Vucinić. Zawodnik Juventusu domagał się żółtej kartki dla jednegoz Polaków, a w końcu on sam zostaje ukarany przez sędziego.

• Było groźnie. Szybka akcja Czarnogórców, piłka ostatecznie trafia do Zveroticia, którego strzał został zablokowany. Będzie rzut rożny.

• Nieudane rozegranie akcji ofensywnej. Zbyt mocne podanie Krychowiaka do Błaszczykowskiego. Piłka trafia do bramkarza gości, który chaotycznie wybija ją na aut.

• Fatalne podanie Krychowiaka mogło zapoczątkować groźną kontrę Czarnogórców. Na całe szczęście skończyło się na strachu.

• Boruc wyrzuca piłkę na aut. Wawrzyniak usiadł na murawie, w końcu możliwa jest zmiana. Za kontuzjowanego zawodnika Legii Warszawa wchodzi Sebastian Boenisch.

• Znów blisko oddania strzału był Lewandowski. W polu karnym było jednak zbyt gęsto, rywale oddalają zagrożenie.

• Problemy z mięśniem ma Wawrzyniak. Za chwilę zostanie zmieniony.

• Bozović leży na boisku po starciu z Błaszczykowskim. Mamy chwilę przerwy.

• Po zdobyciu wyrównującej bramki podopieczni Fornalika ponownie przejęli inicjatywę na boisku. Oby był to zwiastun kolejnych bramek dla Polski.

• Rozgrzewkę rozpoczął Sebastian Boenisch. Czyżby któryś z naszych zawodników miał jakiś uraz?

• Kolejne przewinienie Czarnogórców. Ostro grają dziś nasi rywale.

• Warto wspomnieć też, że Robert Lewandowski przełamał fatalną passę ponad dziewiętnastu godzin bez strzelonego gola z akcji w barwach narodowych.

• Na szczęście kapitanowi naszej drużyny nic się nie stało.

• Żółta kartka dla Bozovicia za bardzo ostry faul na Błaszczykowskim. To mógł być nawet czerwony kartonik!

• Klasowa akcja napastnika Borussii Dortmund. Krković stracił piłkę, którą przejął "Lewy". Sprytnie poradził sobie z dwoma obrońcami i mocnym uderzeniem z 16 metrów lewą nogą wyrównuje na 1:1.

• Goooooooooooooooool! Lewandowski!

• Groźny strzał z dystansu Soboty- piłka przelatuje około metra nad poprzeczką.

• Karygodna postawa obrońców. Po wykonaniu rzutu z autu Bosković idealnie zagrał do wybiegającego na czysta pozycję Damjanovicia, który w sytuacji sam na sam zrobił to, co wcześniej nie udało się Zielińskiemu.

• 0-1 dla Czarnogóry! Demjanović!

• Ponownie szansa dla naszych piłkarzy. Jędrzejczyk otrzymał piłkę w polu karnym, jednak jego podanie nie przedarło się przez gąszcz nóg rywala. Po chwili niecelnie z 15 metrów uderzał Sobota.

• Bardzo aktywny jest Błaszczykowski. Tym razem próbował dryblingu w polu karnym, interweniuje Bozović. Dobry początek spotkania w wykonaniu Polaków.

• Powinno być 1-0 dla Polski! Fantastyczne podanie prostopadłe Klicha do Zielińskiego. Zawodnik Udinese przegrywa sytuację sam na sam z bramkarzem rywala.

• Polacy próbują grać skrzydłami. Raz po raz z bocznych sektorów boiska wędrują w pole karne groźne dośrodkowania- póki co Czarnogórcy pewnie zachowują się w defensywie.

• Próba prostopadłego podania do Zielińskiego- dobrze z bramki wychodzi Bozović.

• Nieco zbyt mocne podanie Szukały do Błaszczykowskiego, Bozović bojaźliwie wybija na aut. Po chwili kolejna groźna wrzutka gracza Borussii Dortmund- rywale ratują się wybiciem.

• Pierwsze groźne dośrodkowanie Błaszczykowskiego. Żaden z kolegów "Kuby" nie zamykał tej akcji.

• Od początku to Polacy są przy piłce. Spokojne konstruowanie ataku pozycyjnego, Czarnogóra nastawiona na kontrę.

• Zaczynamy! Polacy od środka!

• Mamy pierwsze, wstępne informacje o frekwencji. Spotkanie obserwuje około 45 tysięcy kibiców. Wśród nich jest 62 fanów Czarnogóry. Dokładna liczba będzie znana nieco później.

• Głowni aktorzy już na murawie Stadionu Narodowego! Już za chwilę hymny narodowe, a potem pierwszy gwizdek Bjoerna Kuipersa. Oby był to wielki spektakl, zakończony happy-endem!

• Obie reprezentacje zeszły już z boiska z rozgrzewki przedmeczowej. Już za chwilę pojawią się na nim ponownie, by rozegrać to arcyważne spotkanie.

• Przed meczem Polska - CzarnogóraPrzed meczem Polska - Czarnogóra

• Jak powinni zagrać dziś nasi piłkarze? Ofensywnie, odważnie, agresywnie, spychając rywala do obrony. Miejmy nadzieję, że to właśnie takich Polaków będziemy oglądać. Nie możemy sobie pozwolić na to, żeby Czarnogórcy decydowali o tym, jak będzie wyglądało to spotkanie.

• Stadion powoli się zapełnia- zdecydowana większość kibiców ubrana w barwy narodowe, ciągle wierząca w to, że szansa na grę na mundialu nie jest stracona.

• Pogoda w Warszawie taka, jak w całej Polsce. Całkiem ciepło (w tej chwili około 18 stopni Celsjusza), prawie bezchmurnie. Spotkanie odbędzie się przy otwartym dachu, a powtórka wydarzeń z meczu z Anglią wydaje się niemożliwa.

• To nie jedyne osłabienie gości dzisiejszego spotkania. Do Warszawy selekcjoner Branko Brnović nie zabrał Andriji Delibasicia, Savo Pavicevicia, Vladimira Volkova i Marko Simicia. Cała czwórka pauzuje z różnych powodów, od kartek po kontuzje.

• Poznaliśmy skład wyjściowy Czarnogórców. Kogo brakuje? Przede wszystkim Stefana Joveticia. Zawodnik Manchesteru City nabawił się urazu mięśnia i mecz rozpocznie na ławce rezerwowych. W jego miejsce w "jedenastce" widzimy gracza koreańskiego FC Seul, Dejana Damjanovicia.

• Liczba dnia? 19. Tyle godzin spędzonych na boisku w barwach narodowych gola z akcji (nie liczymy tu bramek zdobytych z rzutów karnych przeciwko San Marino) nie strzelił Robert Lewandowski. Aż trudno uwierzyć, że jeden z najlepszych napastników na świecie ma taki problem z umieszczeniem piłki w siatce grając z orzełkiem na piersi. Ostatni raz ta sztuka udała mu się właśnie na Narodowym w meczu otwarcia EURO 2012 przeciwko Grecji. Dziś kolejna szansa na przerwanie tej fatalnej passy.

• Do spotkania pozostało kilkadziesiąt minut. Mamy trochę czasu, więc warto wspomnieć o arbitrze dzisiejszego spotkania. Będzie nim Holender Bjorn Kuipers. Sędziował w swej karierze wiele spotkań Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej, prowadził również dwa mecze grupowe podczas EURO 2012- Irlandia-Chorwacja w Poznaniu oraz Ukraina-Francja w Doniecku.

• Zawodnik Juventusu Turyn w specyficzny sposób chce wyrazić swoją radość z ewentualnego awansu." Jeśli awansujemy do Mistrzostw Świata, rozbiorę się nawet do rosołu"- popieramy tą akcję, ale tylko w momencie, gdy swoje umiejętności przed brazylijskimi kibicami będą mogli zaprezentować również Polacy.

• Kibice przed meczem Polska - CzarnogóraKibice przed meczem Polska - Czarnogóra

• Czarnogórcy w tych eliminacjach spisują się bardzo dobrze, a ewentualny awans byłby dla nich ogromnym sukcesem. Dobrze wie o tym Mirko Vucinić. "Jesteśmy przygotowani i zdajemy sobie sprawę jak ważny jest ten mecz dla naszych dalszych losów, dla całej Czarnogóry."- to słowa napastnika naszych dzisiejszych rywali.

• W dzisiejszym spotkaniu Polacy wystąpią z jednym defensywnym pomocnikiem- Grzegorzem Krychowiakiem. W bramce Fornalik postawił na Boruca, kolejną szansę dostaje Klich. Czy takie ustawienie przyniesie pozytywny efekt? Oby.

• "Od dawna mówi się o tym spotkaniu, znamy jego rangę. Bardzo zależy nam na zwycięstwie. Stać nas na to."- to słowa selekcjonera polskiej kadry, Waldemara Fornalika na przedmeczowej konferencji. Panie trenerze, wierzymy Panu na słowo!

• Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania.

• Zanim zajmiemy się konkretnie dzisiejszym spotkaniem, powiedzmy jeszcze, że obie reprezentacje spotkały się już w tych eliminacjach. W pierwszej kolejce w Podgoricy padł remis 2:2. Bramki dla Polski zdobyli Błaszczykowski i Mierzejewski, trafienia dla Czarnogórców zanotowali Drincić i Vucinić.

• By zachować jakiekolwiek szanse na awans do Mistrzostw Świata trzeba dziś wygrać. W razie utraty punktów praktycznie możemy się pożegnać z występem na mundialu na kolejne cztery długie lata

• Aby zrozumieć, jak ważne jest to spotkanie dla naszych reprezentantów, przypomnijmy sytuację w grupie H eliminacji Mistrzostw Świata strefy UEFA. Podopieczni Waldemara Fornalika w sześciu dotychczas rozegranych meczach zdobyli 9 punktów i zajmują czwarte miejsce. Nasi dzisiejsi rywale mają na koncie 14 "oczek", które zdobyli w siedmiu pojedynkach. To daje im pozycję lidera. Przed Polakami jeszcze Anglia (12 pkt w 6 meczach) i Ukraina (11 pkt w 6 meczach).

• Znamy już skład Polaków na to spotkanie- wyjściową "jedenastkę" widać w panelu po lewej stronie.

• Spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Narodowym w Warszawie. Na trybunach zapewne nie ujrzymy kompletu kibiców (pojemność stadionu to 58500 miejsc), jednak z frekwencją nie powinno być źle. Do wczorajszego wieczora sprzedano 44 tysiące wejściówek, dziś przy kasach również spore kolejki. Co najważniejsze, wraca zorganizowany doping kibiców podczas meczów reprezentacji na Narodowym! Od dziś, w każdym kolejnym spotkaniu. PZPN zarezerwuje 3 tysiące biletów na sektor za bramką, dla fanów, którzy chcą się angażować w doping przez całe spotkanie. To na pewno pomoże naszym piłkarzom!

• To już naprawdę ostatnia szansa! Polscy piłkarze muszą w dzisiejszym meczu zdobyć trzy punkty, by nadal zachować szanse na awans do przyszłorocznego mundialu, który odbędzie się w Brazylii. Naszym rywalem zawsze groźna Czarnogóra, która jest aktualnie liderem naszej grupy eliminacyjnej. Pierwszy gwizdek arbitra o godzinie 20.45, zapraszamy na relację live!