Polska

1

Gruzja

0

• Koniec spotkania. Po bramce Jakuba Błaszczykowskiego Polka pokonała Gruzję 1:0!

• I Błaszczu zmieniony przez Rybusa.

• Żółta kartka dla Błaszczykowskiego za faul na rywali bez piłki.

• Dobra piłka do Brożka, ale sędzia dopatrzył się faulu napastnika Trabzonsporu.

• Ostatnie minuty spokojne, na boisku leży Kuba Błaszczykowski kopnięty przez rywala.

• Strzał Kvirkveli i Szczęsny popisuje się piękną interwencją. Mogło być 1:1.

• Błaszczykowski... wrzuca, ale tylko jęk zawodu na trybunach!

• Błaszczykowski faulowany, ale pomocnik gości najpierw trafił w piłkę

• Zmiana: Za Murawskiego wchodzi Matuszczyk

• Bramkarz gości popisał się nie lada umiejętnościami. Najpierw nie oddał piłki Błaszczykowskiemu a później ze spokojem podał ją do swoich kolegów.

• Wawrzyniak decyduje się na uderzenie z dystansu, ale piłka obok słupka bramki rywali.

• Zmiana: Schodzi Kobiaszwili a za niego na placu gry Kwirkwelia

• Zmiana za Obraniaka wchodzi Pawłowski. Kibice się doczekali

• Murawski powalony na murawie, ale dośc przypadkowo sędzia nawet nie zaragował.

• Dudka nie dokładnie do Błaszczykowskiego, goście przejmują piłkę w środkowej strefie boiska.

• Na boisku nie za wiele się dzieje. Żadna ze stron nie może przeprowadzić składnej akcji, która dała by nam na stadionie w Lubinie kolejne trafienia

• Polanski ucierpiał w starciu... opuszcza na chwilę murawę, a jednak zmiana. Za Polanskiego wchodzi Dudka.

• Zmiana: za Kankawę wchodzi Dauszwili

• Kibice domagają się wprowadzenia na boisko Pawłowskiego.Pewnie za chwilę Smuda wpuść zawodnika Zagłębia na murawę

• Brożek! Nie trafił w piłkę!

• Błaszczykowski próbował sprytnie zagrać do Jodłowca... za mocno...

• Brożka metr dzielił od tego żeby znaleźć się z bramkarzem gości w sytuacji sam na sam.

• Rzut wolny dla Gruzji...ale słabo wykonany przez gości

• Mogłobyc groźnie,ale Obraniak za mocno zagrał do Brożka, a ten miał problemy z przyjęciem piłki.

• Peszko ładnie zwiódł rywala, jednak jego dośrodkowanie do Lewandowskiego nie było już takie dobre i to goście wznoiwą grę.

• Indywidualnego rajdu szukał Błaszczykowski...piłka wychodzi na aut. Kibice na trybunach domagają się gola.

• Peszko z Brożkiem ! Groźnie pod bramką gości! Mamy jeszcze rożny. Znów wrzuca Obraniak... tym razem niecelnie.

• Schodzi grigalashvili za niego Kaszia

• Schodzi Tagamadze za niego Wacadze

• Szczęsny!!! Nie ma gola! Z najbliższej odległości nie trafił Grigalashvili!

• Za Mierzejewskiego wchodzi Peszko

• Zmiany: Za Lewandowskiego Brożek.

• Lewandowski z Wawrzyniakiem przeprowadzili dobrą akcję, która mogła podobać sie kibicom,ale nie przyniosła zagrożenia pod bramką gości.

• Obraniak pięta do Lewandowskiego, ten uderza w obrońcę z Gruzji.

• Rzut rożny dla Gruzji. Dobrze w obronie Obraniak i piłka ląduje poza boczną linią boiska

• Teraz goście próbują otrząsnąć się po słabym początku spotkania. A ataki Polaków co raz groźniejsze....Lewandowski sam na sam z bramkarzem! Próbował podciąć piłkę, ale zrobił to fatalnie, a ta wylądowała obok bramki

• Mierzejewski dośrodkowuje do Lewandowskiego! Bramkarz łapie piłkę.

• Błaszczykowski sam przebiegł z piłką przez pół boiska, zagrał do Mierzejewskiego, ale ten nie oddał strzału. Chwilę później kolejna dobra akcja i rożny dla Polaków. I znów Obraniak z narożnika, ale teraz juz jego podanie nie było na tyle precyzyjne jak to poprzednie

• Rzut rożny dla Polski. Do piłki podchodzi Obraniak... wrzuca do Lewandowskiego, ten oddaje strzał, ale prosto w ręce bramkarza gości.

• Za Amisułaszwili wchodzi Grigaława

• Za Targamadze wchodzi Guruli

• Lewandowski już na początku zaliczył dobry strzał, ale piłka wylądowała obok słupka bramki rywali.

• Zaczynamy drugą część spotkania. Gruzja przy piłce!

• Koniec pierwszej połowy spotkania! Jak na razie prowadzimy, choć w Lubinie oglądamy wyrównane spotkanie.

• GOOL... a jednak nie ! Gruzja powinna doprowadzić do wyrównania, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę.

• Wawrzyniak wywalczył rzut rożny. Piłkę wrzuca Mierzejewski, ale płasko do Obraniaka... było dużo zamieszania pod bramką rywali, ale nie skończyło się to celnym strzałem na bramkę gości.

• Mierzejewski... wrzuca do Lewandowskiego! Niedokładnie.

• Próbowaliśmy dwukrotnie lewą flanką...dwukrotnie nieclenie

• Chwila przerwy. Na murawie leży jeden z zawodników Gruzji

• I znów groźnie Polacy. Próbował przedrzeć się pod bramkę gości Murawski.

• Piękna akcja Lewandowskiego z Błaszczykowskim. Ten ostatni pewnie uderzył obok prawego słupka bramki rywali.

• GOOOOL!

• Szczęsny ratuje Polaków przed utratą gola!

• Dobra akcja, raczej zryw Polaków, ale znów nie wykorzystany . Tym razem piłkę przegrał Lewandowski. Próbuje jeszcze raz, ale za dużo zabawy w polu karnym. Miał na plecach dwóch obrońców.

• Kwadrans do końca pierwszej części spotkania, a Polacy jak na razie nie mogą przebić się pod bramkę rywali. Teraz jedna z nielicznych akcji podopiecznych Franciszka Smudy! Obraniak mógł trafić na 1:0!

• Rzut rożny dla Gruzji... dobre dośrodkowanie, ale wybija Głowacki na aut.

• Lewandowski próbował opanować piłkę, ale zagrał ręką.

• Strzelał Gigalashvili, ładnie...mamy rożny. Zamieszanie w polu karnym! Nie ma strzału na bramkę Szczęsnego.

• Obraniak próbował prawą stroną, pomógł mu Mierzejewski... piłka w pole karne, ale znów nie było nikogo kto mógł tą akcję wykończyć.

• Polanski spróbował sam prawą stroną i wywalczył rożny... piłka w polu karnym, ale nie ma bramki mimo kilku prób Polaków.

• Teraz Mierzejewski strzela!!! Ajjj piłka tuż na poprzeczką bramki! I ożywił się doping publiczności!

• Strzał Błaszczykowskiego! Zablokowany...

• Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramka rywali. A kiedyś rzutu rożne były naszą wizytówką.

• Błaszczykowski płasko w pole karne, ale tam nikogo nie było! Będzie rożny dla Polski.

• Znów groźna akcja zespołu z Gruzji... ale konta w wykonaniu Polski! Lewandowski trafia do siatki, ale sędzia odgwizduje spalonego!

• Spalony...Martsvaladze mógł być w sytuacji sam na sam z Szczęsnym .

• Znów goście atakują lewą strona... Wawrzyniak jak do tej pory bezbłędnie w defensywie

• Szczęsny! Broni, a mogło być 0:1! Bliski oddania celnego strzału był Grigalashvili.

• Lewandowski próbuje się przepychać z obrońcami rywali, jednak to nie przynosi oczekiwanego efektu. Jak na razie Polacy bez pomysłu na grę.

• Obraniak wrzucił w pole karne, był tam Głowacki, ale nie zdołał uderzyć piłki na bramkę rywali.

• Dajemy reprezentacji Gruzji dużo miejsca w środkowej strefie boiska i to oni momentami zaczynają prowadzić grę na Dialog Arenie. Teraz faul na Obraniaku i wolny dla Polski.

• Murawski...podciął piłkę do Lewandowskiego... ta jednak była troszkę za mocno i zaczną goście od bramki.

• Kaladze ustawił sobie piłkę, uderzył ale w mur i Szczęsny zaczyna grę od własnej bramki.

• Rzut rożny dla Gruzji. Pierwszy w tym meczu... było groźnie, a teraz może być jeszcze bardziej, bo mam rzut wolny dla Gruzji z 17 metrów...

• Kibice na trybunach skandują nazwisko Łukasza Piszczka, który występował w Zagłębiu Lubin przed wyjazdem do Bundesligi

• Faul Murawskiego. Rzut wolny dla Gruzji.

• Dobra piłka Murawskiego do wbiegającego Wojtkowiaka, ale nic z tej akcji nie dało się zrobić, bo przy nim zaraz pojawili się obrońcy z Gruzji.

• Targamadze wychodzi sam na sam z Szczęsnym...ale był spalony.

• Targamadze żółta kartka.

• Jak na razie obie ekipy nie forsują specjalnie tempa gry.

• Mierzejewski z Obraniakiem już od początku mogli skleić dobrą akcję lewą stroną, ale na drodze stanął im obrońca Gruzji.

• Zaczynamy!!! Polska przy piłce.

• Ostatnie pamiątkowe zdjęcie reprezentacji Polski i przed nami pierwszy gwizdek sędziego.

• Za chwilę początek towarzyskiego starcia podopiecznych Franciszka Smudy z Gruzją. Z Gruzją, z którą jak do tej pory zmierzyliśmy się dwukrotnie.

• Obie jedenastki wchodzą już na murawę. Atmosfera w Lubinie jest bardzo gorąca. Kibice powitali zawodników gromkimi brawami. Za chwilę hymny obu ekip.

• Kadra Polski po raz trzeci gości w Lubinie, ale po raz pierwszy na nowym stadionie. Lubin to miejsce również szczególnie bliskie Franciszkowi Smudzie oraz Łukaszowi Piszczkowi i Szymonowi Pawłowskiemu. Dziś kibice liczą, że ten drugi pojawi się na murawie. Obie ekipy zeszły już do szatni, aby za chwile znów pojawić się na murawie stadionu Dialog Arena.

• Rezerwy: Polska:Sandomierski, Dudka, Matuszczyk, Brożek, Pawłowski, Peszko, Rzeźniczak, Rybus, Wołąkiewicz. Gruzja: Mamaladze, Kashia, Aladashvili, Daushvili, Guruli, Kvirkvelia, Vatsadze, Grigalava

• Trybuny stadionu Dialog Arena zaczynają się już zapełniać. Za niespełna czterdzieści minut początek spotkania reprezentacji Polski z Gruzją. Na murawie trwa rozgrzewka obu zespołów. Z Lubina wita Państwa Mateusz Komperda oraz Grzegorz Iwanowski.