Polska

2

Liechtenstein

0

• Koniec meczu. Polska wygrywa mecz 2-0. Gra naszych reprezentantów pozostawiła jednak wiele do życzenia.

• Szansa dla Polaków. W ostatniej chwili Koseckiego powstrzymali obrońcy. Chwilę później główkował Sobiech, ale piłka przeszła nad bramką.

• Jedna z nielicznych akcji gości. Christen czarował z prawej strony, ale w końcu piłka wyszła za linię końcową.

• Zbyt mocna piłka do Boenischa. Boczny obrońca reprezentacji Polski nie doszedł do piłki.

• Po rzucie rożnym z 3 metrów uderzał Sobiech. Polski napastnik był jednak w bardzo trudnej sytuacji i ledwo co trącił piłkę. Wyłapał ją Bicer.

• Za Wiesera wchodzi Gubser.

• Zmiana także w drużynie Liechtensteinu. Za Quintansa wchodzi Gur.

• Dośrodkowanie Vogta pewnie łapie Boruc.

• I mamy na boisku Łukasika. Zmienił strzelca drugiej bramki, Macieja Rybusa.

• Do wejścia na boisko szykuje się Daniel Łukasik.

• Kosecki szarpnął prawą stroną, jednak za daleko wypuścił sobie piłkę. Od bramki wznowi bramkarz gości.

• Polacy w końcu wyszli ze skutecznym kontratakiem. Wykończenie akcji przez Rybusa było bardzo ładne.

• GOOOOOL!!!!! Maciej Rybus!! Polacy wyszli z kontratakiem, sam na sam wyszedł Rybus i ładną podcinką pokonał bramkarza gości!

• Po rzucie rożnym zza pola karnego uderzył Kosecki. Piłka przeleciała wysoko nad bramką Bicera.

• Fatalnie jednak uderzył Rybus. Będzie jednak rzut rożny.

• Polacy grają słabo. Brakuje ostatniego podania. Teraz będzie szansa na uderzenie z rzutu wolnego z około 25 metrów.

• Zmiana w naszej drużynie. Kosecki zmienia Mierzejewskiego.

• Dośrodkowanie Rybusa ląduje prosto w rękawicach Bicera.

• Od dobrych kilku minut nieźle grają goście. Nie potrafią jednak oddać strzału na bramkę.

• Dobra akcja Polaków. Po zamieszaniu w polu karnym piłka została wycofana do Boenischa. Ten uderzył. Mocno i niecelnie.

• Słabe dośrodkowanie Boenischa. Piłkę wybija pierwszy obrońca.

• Dobre uderzenie Zielińskiego!! Piłka przeleciała minimalnie nad bramką Bicera!

• Na stadionie w Krakowie ponownie mamy meksykańską falę. I o to właśnie chodzi podczas spotkań reprezentacji Polski.

• Zmiana w drużynie gości. Za Becka wchodzi Yildiz.

• Kopia akcji bramkowej!! Bereszyński podaje do Sobiecha, ale młody napastnik tym razem uderzył nad bramką.

• Po strzelonej bramce Polacy uwierzyli w siebie. Tym razem tak zwanym krzyżakiem próbował dośrodkować Mierzejewski. Niestety mu się to nie udało.

• Bicer nie miał nic do powiedzenia przy golu. Dobre, płaskie uderzenie Sobiecha musiało zatrzepotać w bramce.

• Artur Sobie strzelił gola na 1:0 w meczu z Liechtensteinem

• GOOOOOL!!!! W końcu!! Rybus podaje do Sobiecha a ten strzela z 10 metrów gola!!!

• Polacy dalej nie mają pomysłu na grę. Niewiele się zmieniło w stosunku do I połowy.

• Oehri zmieniony przez Vogta.

• Ależ szansa Jędrzejczyka!! Uderzał głową z 5 metrów. Znakomicie broni Bicer!!!

• Zmiany także w Liechtensteinie. Za Fricka wszedł Kaufmann

• I za Wawrzyniaka wszedł Boenisch.

• Za Salomona wchodzi Bereszyński.

• za Grosickiego wszedł Zieliński.

• Groźne uderzenie Buchlera. Piłka leci jednak nad bramką Boruca.

• I Kaufmann za Fricka

• Vogt zmienił Oehriego

• Zaczynamy II połowę!!

• Tak żegnał się z reprezentacją Jerzy Dudek: Polska - LiechtensteinPolska - LiechtensteinPolska - Liechtenstein

• Zmiana w bramce gości. Za Jehle wszedł Bicer.

• Zawodnicy wracają na murawie. Będzie trochę zmian.

• @davidhudziak: "Panie redaktorze, to, że skandują niecenzuralne słowa w stosunku do Wisły, nie oznacza od razu, że to "kibole" jak to Pan nazwał Cracovii, owszem pewnie ma Pan rację, ale ja jestem KIBICEM Cracovii i się tak nie zachowuję, nie lubię takiego zachowania, to jasne, chociaż czasami też sobie pośpiewam, chodzi mi o to, że nie zawsze Ci co tam są, są tymi o których myślimy(i tak podejrzewam, że to fani Cracovii), ale mniejsza, chodzi mi o to, że wszędzie jest, że Cracovia ma samych "kiboli" itp. Ja jestem osobą niepełnosprawną, jakoś nie jeżdżę na ustawki, proszę LUDZIE nie wrzucajcie wszystkich do jednego wora, bo naprawdę każdy ma "kiboli", Legia, Lech, Wisła, tylko tego się tak nie rozpowszechnia, bo mają ente mistrzostwa Polski czy coś w tym guście. Miło by było gdyby Pan się odniósł do mojego komentarza. "

Także prywatnie jestem kibicem Cracovii. Relacjonuje dla Ekstraklasy.net wszystkie ligowe mecze Pasów. Wspomniani przeze mnie ludzie stoją za reprezentacyjną flagą Cracovii, część z nich nosi barwy klubowe. Nie da się tego inaczej opisać. Takie zachowanie jest jeszcze względnie usprawiedliwione na meczach ligowych. Na reprezentacji ręce opadają. Wstyd mi. Przykra sprawa.

• Pierwsza odsłona meczu zostanie zapamiętana tylko i wyłącznie ze względu na pożegnanie Jerzego Dudka. Poziom widowiska jest nędzny. Fatalne jest zachowanie grupki "kibiców" Cracovii. Na drugie 45 minut zapraszamy za około kwadrans.

• Polska - LiechtensteinPolska - Liechtenstein

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy 0-0

• Ponownie odzywają się kibole Cracovii. Fatalna sytuacja. Na szczęście inni kibice ich zagłuszają.

• Pierwsza połowa został przedłużona o 1 minutę.

• Dobiega końca pierwsza połowa. Wynik cały czas jest bezbramkowy. Polacy nie mają pomysłu na grę. Źle to wygląda.

• Na murawę wbiegło dwóch kibiców. Ściągnęli koszulki i zostali wyprowadzeni ze stadionu.

• Dośrodkowanie Rybusa, Jehle dla bezpieczeństwa wybija piłkę na korner.

• Mierzejewski jest sam na sam! Sędzie gwiżdże - spalony.

• Z dystansu uderzył Mierzejewski, piłka minęła jednak spojenie słupka z poprzeczką.

• Salamon wybija wrzutkę. Kibice bawią się w najlepsze. Meksykańska fala raz po raz okrąża stadion.

• Faulowany Christen. Będzie okazja dla gości.

• Podanie Mierzejewskiego poleciało prosto do obrońców gości. Tymczasem na stadionie mamy meksykańską falę.

• Dobra piłka do Jędrzejczyka. Centymetrów zabrakło aby udało się przyjąć piłkę.

• Spadło tempo tego meczu. Polacy przestali zaciekle atakować.

• Jerzy Dudek schodzi z boiska!!! Jest tradycyjny szpaler! "Jerzy Dudek" - skandują kibice. Dziękujemy Dudkowi za całą karierę!

• Mądrze broni się Liechtenstein. Tym razem faulowany był Wieser i goście zyskują cenny czas.

• Z kontrą mogli wyjść goście. Salamon powstrzymał jednak akcję Liechtensteinu.

• Doskonała szansa!! W pole karne wszedł Mierzejewski, oddał dobry strzał, ale fenomenalnie broni Jehle!!

• Kibice wzięli się w końcu za głośny doping. Może piłkarze wezmą się także za strzelanie goli?

• Polska - Liechtenstein

• Z dystansu uderzył Komorowski! Piłka po rykoszecie uderza w poprzeczkę!!

• Rybus do Grosickiego, dobra szansa, ale w ostatniej chwili Kamilowi uciekła piłka i obrońcy wyjaśnili sytuację.

• Goście próbowali rozegrać piłkę, ale szybko ją stracili. Biało-czerwoni budują kolejną akcję ofensywną.

• Polacy długo rozgrywają piłkę, ale mają problemy z przedostaniem się pod pole karne rywala.

• Wieser uderzył jednak na bramkę, ale ten strzał był bardzo niecelny.

• Żółta kartka dla Komorowskiego. Będzie okazja dla gości na wrzutkę w polę karne.

• Z dystansu uderzył Mierzejewski. Piłkę przed siebie odbił Jehle. Do piłki doszedł jeszcze Sobiech, ale sędzie sygnalizuje spalonego.

• Polacy dominują, jednak nie potrafią wykończyć swoich akcji. Kibice tymczasem domagają się goli.

• Kolejna dobra akcja Polaków, ale Mierzejewski został zablokowany przez Wiesera.

• Zamieszanie pod bramką Liechtensteinu. Ostatecznie na bramkę uderzał Grosicki, ale trafił prosto w Jehle.

• Z rzutu wolnego uderzał/dośrodkowywał Rybus. Nic z tego nie wyszło, gdyż piłka wyszła za linię końcową.

• @wojt.radek: "Mam jeszcze jedno ważne pytanie: czy to jest najlepszy skład gości (bo pamiętajmy o niedawnym remisie drużyny gości z Łotwą)?"

W porównaniu z tym meczem nastąpiły dwie zmiany. Czyli skład całkiem mocny ;)

• Żółta kartka dla Quintansa.

• Jędrzejczyk dobrze powstrzymał atak Haslera. Od bramki grę wznowi Dudek.

• Po podaniu Rybusa sam na sam wychodzi Wawrzyniak. Powstrzymali go jednak obrońcy. Będzie rzut rożny. Ze stałego fragmentu nie było zagrożenia.

• Każdy kontakt Jerzego Dudka z piłką jest witany gromkimi brawami. Kibice mają szacunek dla tego świetnego bramkarza.

• Ponownie akcja Grosickiego. Skrzydłowy Sivassporu chciał dośrodkować, ale wyszedł strzał. Było to jednak bardzo delikatne uderzenie i nie sprawiło problemu bramkarzowi gości.

• Jak teraz nie padł gol?? Grosicki podaje do Mierzejewskiego, ten uderza z 4 metrów, ale piłka mija bramkę gości!!

• Zablokowany strzał Grosickiego, mogło być groźnie. Wzmaga się doping na stadionie. Na szczęście ten kulturalny.

• Pierwszy celny strzał w tym meczu. Uderzył Grosicki, ale trafił prosto w Jehle.

• Akcja Polaków została przerwana przez sędziego. Na spalonym znalazł się Jędrzejczyk.

• W odpowiedzi rajd Grosickiego prawą stroną. Skrzydłowy reprezentacji wyszedł jednak z piłką za boisko.

• strata Jędrzejczyka i piłkę przejął Hasler. Próbował podać do Christena. Podał jednak za mocno i piłkę złapał Dudek.

• Od początku to Polacy rozgrywają piłkę, chociaż Liechtenstein próbuje podejść wysoko. Piłka wycofana do Jerzego Dudka, na stadionie ogromne brawa!

• Całe szczęście normalni kibice dopingują Polaków jak należy.

• Zaczynamy!! Od środka boiska zaczęli Polacy!

• @Wojt.Radek: "panie komentatorze kto kapitanem?"

Kapitanem Jerzy Dudek. Kapitanem gości jest Mario Frick.

• WSTYD!!! Grupa kiboli Cracovii obraża Wisłę Kraków. Tragedia... Ręce opadają...

• Prezentacja drużyn.

• Pamiątkowe patery otrzymują Marcin Wasilewski i Jerzy Dudek. Tym meczem obaj wstępują do klubu wybitnego reprezentanta.

• Sędzia dzisiejszego spotkania wyprowadza na murawę obie drużyny. Czas na hymny i zaczynamy mecz!

• Spiker prezentuje wyjściowe składy obu zespołów. Polscy kibice uprzejmie witają gości z Liechtensteinu. Bardzo żywiołowo reagują na Polaków. Największe owacje zbiera oczywiście Jarzy Dudek.

• Po występie cheerleaderek z Gdyni już wiem dlaczego bilety na ten mecz były takie drogie :)

• Na murawie stadionu znowu wybiegają cheerleaderki. Istna uczta dla oka ;)

• @Zibi: Możliwe że też J.Dudek może zagrać 15 min dowiedziałem sie tego na Polsat Sport i Prezes PZPN-u i tak powiedział ale to jeszcze może być wielką niewiadomą jeżeli J.Dudek ma zejść to wole żeby sie zmienił z A.Borucem R.Lewandowski za A.Sobiecha a może Trener także dać zagrać Zielińskiemu.

Czy te przewidywania się sprawdzą dowiemy się niebawem. W mojej opinii Dudek na pewno nie zejdzie w przerwie. Musi być przecież wykonany tak ostatnio modny szpaler :)

• Zawodnicy schodzą już do szatni aby wysłuchać ostatnich wskazówek trenerów. Do rozpoczęcia meczu pozostało około 20 minut.

• Pojawia się coraz więcej biało-czerwonych flag. W Krakowie dopingują na pewno Tychy, Namysłów, Tuchów, Wrocław i Żory!

• Rozgrzewka graczy Liechtensteinu

Rozgrzewka graczy Liechtensteinu

• Do rozpoczęcia meczu pozostało około 30 minut. Stadion powoli się zapełnia. Wygląda na to, że mecz się odbędzie. Sędziowie właśnie oglądają murawę i mają całkiem zadowolone miny.

• Wyjściowe składy obu zespołów widoczne są już w ramce po lewej stronie. Podaję nazwiska graczy rezerwowych obu drużyn.

Polska: Boruc, Szczęsny, Kuszczak, Boenisch, Wasilewski, Bereszyński, Łukasik, Krychowiak, Kosecki, Polanski, Błaszczykowski, Lewandowski, Zieliński.

Liechtenstein: Bicer, Gur, kaufmann, Vogt, Eris, Gubser, Yildiz

• Rozgrzewają się już także zawodnicy z Liechtensteinu. Ich także przywitały głośne brawa.

• Rozgrzewka Polska - Liechtenstein

Rozgrzewka Polaków

• Gromkie brawa witają piłkarzy reprezentacji Polski, którzy wyszli właśnie na rozgrzewkę. Z tego co widzę, piłka toczy się po trawie bardzo dobrze, odbija się także nienagannie.

• Na dzisiejszy mecz przybyli na pewno fani z Dębicy, Libiąża i Nysy. Takie flagi już zostały już rozwieszone na stadionie.

• Dobra informacja dla wszystkich kibiców. Deszcz zmienił się w delikatną mżawkę. Natura jest łaskawa dla naszych orłów.

• @Zibi: Mam pytanie do pisarza Live - Dudek będzie grał 15 lub 45 min czy jeszcze niewiadomo?

Wedle zapowiedzi Jerzy Dudek ma zagrać połowę meczu. Jak będzie w rzeczywistości to się przekonamy w trakcie meczu.

• Cheerleaders Gdynia na meczu Polska - Liechtenstein

Piękne dziewczyny tańczące w deszczu. Dla takich obrazków warto przyjechać godzinę wcześniej na stadion ;)

• Na murawę wychodzą słynne cheerleaderki z Gdyni. Pięknie zrobiło się na stadionie Pasów.

• Mimo bardzo drogich biletów na ten mecz, na trybunach pojawia się coraz więcej kibiców. Wywieszane są także pierwsze reprezentacyjne flagi.

• Spiker dzisiejszego spotkania nic nie wie na temat możliwego odwołania meczu. Tymczasem na murawie trwają przygotowania do przedmeczowej rozgrzewki. Cały czas zbieramy informacje i obserwujemy co dzieje się na murawie.

• Spiker dzisiejszego spotkania nic nie wie na temat możliwego odwołania spotkania. Tymczasem na murawie trwają przygotowania do przedmeczowej rozgrzewki. Cały czas zbieramy informacje i obserwujemy co dzieje się na murawie.

• W mojej opinii nie ma podstaw do odwołania spotkania. Byłem na tym stadionie w zeszłą sobotę podczas meczu Cracovia - GKS Tychy. Wtedy także padało cały dzień a stan murawy był przyzwoity. Piłka bez problemów toczyła się po niej.

• Reprezentacja Polski zwiedziła krakowską murawę kilka minut temu. Obecnie na boisku przebywają zawodnicy gości. Murawa jednak nie wygląda źle.

• Murawa na stadionie Cracovii przed meczem Polska - Liechtenstein jest mocno nasiąkniętaMurawa na stadionie Cracovii przed meczem Polska - Liechtenstein jest mocno nasiąkniętaMurawa na stadionie Cracovii przed meczem Polska - Liechtenstein jest mocno nasiąknięta

• Serdecznie witamy prosto z deszczowego stadionu Cracovii. Za około 1,5 godziny ma się rozpocząć mecz pomiędzy reprezentacją Polski a narodową jedenastką Liechtensteinu. Czy jednak się rozpocznie? Rafał Ulatowski wyraził na ten temat swoją wątpliwość. Wedle jego informacji słabo działa drenaż na stadionie przy ulicy Kałuży 1. Jak tylko otrzymamy nowe informacje od razu je przekażemy. Na ten moment nie ma oficjalnej informacji, więc zakładamy, że mecz się odbędzie.

• Jesteśmy już na stadionie. Do meczu dwie godziny.