Polska U-20

2

Niemcy U-21

1

• Koniec spotkania - Polska pokonuje Niemców 2:1 i pozostaje liderem swojej grupy. Mimo nerwowej końcówki, było to zasłużone zwycięstwo. Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan, tym samym zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

• Piekarski, mimo że pojawił się z ławki, decyzją trenera opuszcza boisko - zostając zastąpiony przez Macieja Bobka.

• Derstroff otrzymuje żółtą kartkę.

• Bohatera dzisiejszego spotkania - Kacpera Przybyłko zastępuje Mateusz Szwoch występujący na co dzień w barwach Arki Gdynia.

• Piekarski fauluje Geisa na 35 metrze.

• Po dośrodkowaniu Geisa z rzutu wolnego, głową uderzał niecelnie Mustafi.

• Bereszyński fauluje Kreuzera, za co otrzymuje kartonik.

• Furman przewraca się przed polem karnym, ale Sascha Amhof nie reaguje.

• Furman otrzymuje żółtą kartkę za dyskusję z arbitrem po faulu na nim.

• Po dośrodkowaniu Geisa głową uderzał Hofman.

• Przy linii bocznej Kopciński faulował Yabo.

• Andre Hoffman pojawił się za Brooksa.

• Strzał Hofmana z przed pola karnego zablokował Tadrowski... ręką, ale Amhof pokazał, żeby grać dalej.

• Geis uderzał z 15 metrów, ale pewnie broni Szumski.

• GOOOOL! PO RAJDZIE PRZYBYŁKO I DOŚRODKOWANIU Z PRAWEJ STRONY BARTOSZ BERESZYŃSKI POKONUJE RAKOVSKYEGO STRZAŁEM PRZY SŁUPKU!!!

• Klement zastępuje Wurtza.

• Strzał Kamińskiego z 20 metrów, ale na raty broni Rakovsky.

• Z dystansu strzelał Przybyłko, ale zabrakło celności i piłka poszybowała obok słupka.

• Derstroff pojawił się na boisko, zastępując Fullkruga.

• Po dośrodkowaniu Hartherza niewiele brakowało, by niepilnowany Fullkrug pokonał Szumskiego strzałem piętką.

• Przybyłko przesadził z dryblingiem przed polem karnym Niemców, przez co Yabo bez problemu odebrał mu piłkę.

• Niecelnie uderzał Hofman z linii pola karnego.

• Pazio stratą przed polem karnym gości sprokurował niegroźny kontratak gości.

• W ostatnich minutach gra koncentrowana w środku pola.

• Geis dokończy spotkanie zamiast Knoche, który zaliczył niezły występ.

• Vieira da Costa zastąpiony przez Kreuzera.

• Strzał Wurtza zablokowany przez Nalepę - rzut rożny dla gości.

• Piekarski zderzył się z Mustafim w polu karnym po dośrodkowaniu Tadrowskiego z prawej strony. Obaj potrzebują interwencji lekarzy.

• Na trybunach zasiada dzisiaj 3 515 widzów.

• Dośrodkowanie Fullkruga z rzutu wolnego zostało zablokowane przez Pazio.

• Z 20 metrów niecelny strzał oddał Dominik Furman.

• Z kolei Kopciński pojawił się w miejsce Lewandowskiego.

• Piekarski zastępuje Zwolińskiego.

• Polacy rozpoczęli drugą połowę.

• Sascha Amhof zagwizdał po raz ostatnie w pierwszej połowie po upływie doliczonej minuty.

• Zawodnik Polonii Warszawa - Adam Pazio szybko wrócił na własne pole karne i zablokował groźny strzał niemieckiego zawodnika.

• Po dośrodkowaniu Pazio z lewej strony Mustafi uprzedził Zwolińskiego.

• Knoche faulowany na swojej połowie - sędzia zastosował jednak przywilej korzyści, po czym Fullkrug wybił piłkę na aut, nie chcąc ryzykować grę w 10.

• Oklaskiwany kapitan polskiego zespołu może już kontynuować spotkanie.

• Bereszyński zwija się z bólu tuż przed polem karnym gości - będzie potrzebna interwencja reprezentacyjnych lekarzy.

• Dośrodkowanie Fullkruga z prawej strony, ale Nalepa w samą porę zablokował to podanie.

• Knoche uderzał z 20 metrów, Szumski mógł się popisać wspaniałą paradą, ale piłka poszybowała jednak obok bramki.

• Po rzucie rożnym wykonanym przez Fullkruga, Kamiński wybija piłkę poza boisko.

• Techniczny płaski strzał Wurza z 20 metrów - mogło to zaskoczyć Szumskiego, ale ostatecznie piłka potoczyła się tuż obok lewego słupka.

• Furman faulował Kittela, ale można się sprzeczać, czy aby na pewno szwajcarski arbiter miał w tej sytuacji rację.

• Zanim Szumki został pokonany obronił kapitalny strzał Knote z 6 metrów.

• GOL! PHILLIPP HOFMANN POKONUJE JAKUBA SZUMSKIEGO PO STRZALE Z OSTREGO KĄTA. PIŁKA POTOCZYŁA SIĘ JESZCZE MIĘDZY NOGAMI GOLKIPERA PIASTA, ZANIM WPADŁA DO BRAMKI.

• GOOOOOOOOOOOL! POLSKA PROWADZI 1:0 PO BRAMCE PRZYBYŁKO Z RZUTU KARNEGO!

• Brooks fauluje Przybyłko w polu karnym!

• Najgroźniejsza okazja gospodarzy dzisiejszego spotkania - Dominik Furman mocnym strzałem z 17 metrów próbował pokonać Rakovskyego, ale uderzył minimalnie nad bramką.

• Zwoliński najpierw nieatakowany przebiegł przez pół boiska, po czym podał wprost pod nogi obrońców gości.

• Dośrodkowanie Dominika Furmana z rzutu wolnego trafiła w głowę jednego z niemieckich obrońców.

• Bereszyński faulował jednego z rywali w ich polu karnym.

• Polacy mogli przeprowadzić kapitalną akcję, ale bali się ryzyka i ostatecznie wycofywali piłkę aż Drewniak zagrał w aut.

• Krzyżowe podanie Furmana w kierunku Lewandowskiego, jednak pomocnik Pogoni nie zdołał przyjąć piłki zanim ta opuściła boisko.

• Pazio bliski pokonania Szumskiego przy próbie wybicia piłki. Futbolówka ostatecznie poszybowała nad bramką.

• Bereszyński próbował centrować przy linii końcowej, ale piłka opuściła jednak boisko.

• Groźna sytuacja przed bramką Szumskiego, ale ostatecznie Fullkrug był na spalonym.

• Na trybunach kilku sympatyków niemieckiego zespołu dopinguje swój zespół.

• Fullkrug dośrodkował z rzutu rożnego, ale piłka opuściła boisko, zanim wleciała w pole karne.

• Goście głównie skupiają się póki co na wymianie podań i nawet zbliżają się do pola karnego Jakuba Szumskiego.

• Z prawej strony dośrodkował Tadrowski, ostatecznie piłka trafiła do Drewniaka, który oddał niecelne strzał z linii pola karnego,.

• Pierwsze minuty to bardzo zachowawcza i wyrównana gra.

• Po niezłym przechwycie Furmana zapowiadała się groźna kontra, ale ostatecznie piłka opuściła linię boczną - rzut z aut.

• Polacy rozpoczęli od wysokiego pressingu, dlatego też goście nie zdołali nawet wyjść z własnej połowy.

• Sascha Amhof zagwizdał po raz pierwszy - zaczynamy!

• Po raz pierwszy na odnowionym Stadionie Miejskim w Gliwicach kibice mogli usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego, dlatego też śmiało można dzisiejszy mecz nazwać historycznym wydarzeniem.

• Rezerwowi reprezentacji Niemiec: Karius,, Hoffman, Kreuzer, Geis, Derstroff.

• Rezerwowi reprezentacji Polski: Budzyński, Kozaczyński, Bobek, Szwoch, Byszewski, Kołodziejski, Piekarski, Kopciński, Michalak.

• Już za 10 minut rozpocznie się spotkanie młodzieżowej reprezentacji Polski z Niemcami.