Polska U-21

5

Litwa U-21

0

• Całkiem nieźle zagrali dzisiaj Polacy. Rywal co prawda był kiepski, ale wynik 5:0 musi zrobić wrażenie na każdym. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski. Zapraszam na kolejne relacje live w naszym serwisie!

• Koniec spotkania, wygrywamy z Litwą 5:0

• Zieliński! Było blisko kolejnego gola, ale pogubił się chyba piłkarz Udine.

• Vykintas Slivka dostał żółtą kartkę.

• Trzy minuty dolicza sędzia do drugiej połowy.

• Goooooooool! Cudowny strzał Przybyłki z dystansu, bramkarz bez szans! 5:0!

• Pawłowski uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale zrobił to niecelnie.

• Chrapek! Zawodnik Wisły kapitalnie uderzył z dystansu, ale równie dobrze interweniował bramkarz

• Znów długo rozgrywamy piłkę. Zobaczymy, co padną jeszcze jakieś bramki.

• Świetną sytuację miał teraz Lewandowski, jednak w najważniejszym momencie zamiast strzelać, to próbował podawać i zepsuł tę akcję.

• Żółta kartka dla Girdvainisa

• Dobra wrzutka z prawej strony, ale będący w polu karnym Wszołek był na spalonym.

• Przybyłko faulował rywala pod polem karnym Litwy.

• Zmiana u Litwinów.

• Mocny strzał Upstasa, ale bron Leszczyński.

• I Lewandowski za Dziwniela.

• Kolejne zmiany w naszej ekipie. Dąbrowski za Kędziorę.

• Dobrze wyglądamy w drugiej połowie, praktycznie cały czas atakujemy bramkę Litwinów. Tu powinny paść kolejne gole

• Ależ zamieszanie pod bramką gości! W słupek trafił Pawłowski, a w poprzeczkę... zawodnik litewski!

• Przybyłko miał identyczną sytuację do tej Parzyszka z pierwszej połowy. Wystarczyło dołożyć nogę i trafić do pustej bramki.

• Goooooooool! 4:0, Przybyłko!

• I Przybyłko za Parzyszka.

• Kolejne zmiany w naszej drużynie. Zieliński za Furmana

• To powinien być gol! Fatalny błąd Chrapka, Litwin oddał strzał, który obronił Leszczyński, a dobitki nie wykorzystał Usptas!

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Leszczyńskiego, ale nasz bramkarz spokojnie złapał piłkę.

• Wolski wyszedł teraz sam na sam i zderzył się z bramkarzem. Wydawało się, że złapał kontuzję, ale już jest w grze.

• Kolejna dobra akcja Polaków, ale tym razem bez efektu bramkowego.

• Zmiana u Litwinów, Norvilas za Zukauskasa.

• Wolski! To powinien być gol, ale Polak nie wykorzystał sytuacji sam na sam!

• I Chrapek za Linettyego

• Gooooooooool! 3:0, Furman z karnego!

• Leszczyński za Szumskiego.

• Zmiany w naszej ekipie. Golla za Janickiego

• Sędzia daje znak, zaczynamy drugą połowę.

• Gdyby nie kiepska skuteczność Parzyszka, pewnie prowadzilibyśmy dużo wyżej. Możemy być jednak spokojni, w drugiej połowie powinny paść kolejna bramki dla Polaków.

• Koniec pierwszej połowy, jak na razie prowadzimy 2:0

• Wolski uderzył sprzed szesnastki, ale niecelnie.

• Minutę doliczył sędzia do tej pierwszej połowy.

• Fajna szarża Wszołka prawą stroną, jednak tylko rzut rożny.

• Dobry, mocny strzał Pawłowskiego, jednak minimalnie niecelny.

• Strzał głową oddał przed chwilą Parzyszek, jednak nie trafił w bramkę. Sędzia jednak i tak odgwizdał spalonego, więc ewentualny gol nie byłby uznany.

• Mocny strzał Furmana z dystansu, ale nie trafił on nawet w bramkę.

• Grigaravicius dośrodkowywał teraz z rzutu wolnego, ale za bardzo przeciągnął tę wrzutkę i mamy aut

• Wszołek mógł wyjść na czystą pozycję, ale był na spalonym.

• Znów długo klepiemy piłkę i szukamy dziury w defensywie przeciwnika.

• Kolejny Litwin leży kontuzjowany na murawie.

• Parzyszek... To musiał być gol. Napastnik naszej reprezentacji dostał piłkę na czwartym metrze od bramki i przestrzelił.

• Świetnie rozegraliśmy ten rzut wolny. Furman zagrał krótko, piłka trafiła do Wolskiego, ten podał do Wszołka, a on wpakował piłkę do bramki.

• Goooooooooool! Wszołek, 2:0!

• Rzut wolny dla Polaków, około 30 metra od bramki Litwy.

• Dobre uderzenie sprzed pola karnego zaprezentował nam Pawłowski, ale tym razem pomylił się nieznacznie.

• Długo teraz rozgrywamy piłkę, ale nie mamy pomysłu na przedarcie się w pole karne przeciwnika.

• Pawłowski huknął z dystansu, jednak bardzo mocno przestrzelił.

• Na boisku leży teraz kontuzjowany Krusnauskas

• Polacy dobrze dzisiaj bronią dostępu do bramki, Litwini nie potrafią stworzyć sobie jakiejkolwiek okazji strzeleckiej.

• Parzyszek uderzył na bramkę, ale zrobił to za słabo by pokonać bramkarza.

• Krusnauskas padł przed chwilą w polu karnym, jednak sędzia słusznie nie podyktował jedenastki.

• Furman jest jednak na szczęście w grze, być może ten uraz nie był groźny.

• Jakąś kontuzję odniósł Furman. Będzie zmiana?

• Źle rozegraliśmy ten stały fragment gry i znów musimy od nowa budować akcję.

• Kolejna wrzutka z lewej strony w pole karne gości, ci jednak tym razem poradzili sobie z tym zagrożeniem. Rzut rożny.

• To prowadzenie jest jak najbardziej zasłużone, to nasza drużyna ma dużą przewagę w tym meczu i z całą pewnością możemy liczyć na kolejne gole.

• Gooooooooool! 1:0, Rafał Wolski! Zamieszanie w polu karnym, piłka spadła pod nogi Wolskiego, a ten po rykoszecie strzela gola!

• To była idealna sytuacja, ale napastnik Charlton wybrał najgorsze możliwe rozwiązanie na tę akcję.

• To powinien być gol! Linetty świetnie zagrał do Parzyszka, ale ten nie potrafił wykorzystać sytuacji sam na sam!

• Litwini próbowali zaatakować lewą stroną, ale dobrze przeciwnika zablokował Kędziora.

• Na razie Polacy dłużej utrzymują się przy piłce i rozgrywają ją głównie na połowie przeciwnika.

• Teraz Dominik Furman uderzył z dystansu, ale mocno przestrzelił.

• Pawłowski uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, jednak nie trafił w światło bramki.

• I zaczęli!

• Na stadionie grane już są hymny obu państw, czekamy na dobry mecz Polaków!

• Nie ma Milika, który być może zagra dzisiaj w meczu pierwszej reprezentacji. W jego miejsce w Białymstoku zagra Piotr Parzyszek z angielskiego Charlton.

• Dla Polaków to oczywiście dobre przygotowanie przed meczami eliminacji Mistrzostw Europy. Jak na razie prowadzimy w swojej grupie i mamy pięć punktów przewagi nad drugą Turcją, która rozegrała jednak dwa mecze mniej.

• Spodziewaliśmy się dzisiaj w wyjściowym składzie Zielińskiego, a mamy Wolskiego. Zobaczymy, co na boisku pokaże były piłkarz Legii Warszawa.

• Jako, że do rozpoczęcia spotkania zostało jeszcze troszkę czasu, to zachęcam do zapoznania się z jego zapowiedzią. Można ją znaleźć tutaj.

• Witamy! Już tylko pół godziny zostało do rozpoczęcia spotkania pomiędzy kadrami u21 Polski i Litwy. Na relację live z tego wydarzenia zapraszam serdecznie, Damian Wiśniewski.