Polska U-21

2

Szwecja U-21

0

• Koniec meczu! Po dobrym spotkaniu Polacy wygrali ze Szwecją 2-0! Tym samym obronili honor polskiej piłki. Za uwagę dziękuje Krzysztof Orski.

• Zza pola karnego huknął Linetty, ale w środek bramki. Z problemami, ale poradził sobie Carlgren.

• Będzie jeszcze kornar dla Polaków.

• 4 minuty dłużej potrwa druga połowa tego meczu.

• Było groźnie! Quaison szarżował w polu karnym, ale ostatecznie faulował Szumskiego, za co ogląda żółtą kartkę,

• Zaczęła się ostatnia minuta meczu. Tutaj już nic sie nie może zmienić. Trzy punkty zostaną w Polsce.

• Ostatnia zmiana trenera Dorny. Za Milika wchodzi Parzyszek.

• Z rzutu wolnego uderzył Furman, ale zbyt delikatnie. Nie ma zagrożenia.

• Żółta kartka dla Milosevicia.

• Żyro nie wróci na boisko. Zmienia go Steblecki.

• Na boisku leży Michał Żyro.

• Szwedzi się nieco przebudzili pod koniec meczu. Oby nie było tu niepotrzebnych nerwów.

• Pawłowski nie opanował długiej piłki. A mogło być groźnie.

• Ależ okazja dla Szwedów!!! Najpierw strzelał Quaison, piłkę odbił przed siebie Szumski, dobijał Ishak, ale znowu górą bramkarz Polskiej drużyny!!! Było gorąco!!!

• Hrgota dobrze wszedl w pole karne, ale dośrodkował tak, że polacy maja wrzut z autu.

• Pawłowski na spalonym.

• Zmiana także w naszej drużynie. Schodzi Chrapek a w jego miejsce na boisku melduje się Dąbrowski.

• Na spalonym Milik, a mogło być groźnie.

• Druga zmiana u gości. Schodzi Thern, wchodzi Kroon

• Odłożona żółta kartka dla Golli.

• Jest akcja Szwedów. Hrgota uderzyl, ale fatalnie, daleko od bramki Szumskiego.

• Kolejny drybling Pawłowskiego, mija przeciwników jak tyczki, ale ostatecznie za daleko wypuszcza sobie piłkę i nie będzie gola!

• Szwedzi grają bardzo statycznie, bez wiary w sukces. Polacy natomiast bawią się już tym meczem. Dobrze się ogląda taką grę Polaków. Szkoda, że tak nie było wczoraj...

• Ależ akcja Pawłowskiego na prawej stronie! Wspaniale minął dwóch przeciwników, wpadł w pole karne, ale niestety trafił tylko w boczną siatkę!

• Ładna akcja Polaków, ale ostatecznie na spalonym złapany został Chrapek.

• Po kornerze piłka trafiła do Janickiego, który chciał jeszcze raz dośrodkować. Zrobił to za głęboko i piłkę spokojnie złapał Carlgren.

• Chrapek wywalczył rzut rożny dla naszej drużyny.

• Zmiana w reprezentacji Szwecji. Schodzi Hallberg a wchodzi Quaison.

• Po rzucie rożnym główkował Milik, ale prosto w ręce golkipera gości.

• Żółta kartka dla Kraftha.

• 5286 osób ogląda na stadionie dzisiejsze spotkanie

• Dobry powrót Janickiego, który przerwał akcję rywala.

• Bardzo dobre uderzenie Furmana zza pola karnego przelatuje tuz obok okienka bramki Carlgrena! Było groźnie!

• Szwedzi specjalnie nie kwapia się do ataku mimo niekorzystnego wyniku.

• W końcu jakaś akcja Szwedów, ale Silverholt dośrodkował zdecydowanie za mocno.

• Faulowany Milik. Trzeba powiedzieć, że Szwedzi rzadko wąchają piłkę w drugiej połowie. Jeszcze rzadziej są w pobliżu naszego pola karnego.

• Milik uderzył zza pola karnego, ale piłka mija słupek bramki Carlgrena.

• Zbyt mocne zagranie do Żyry, nie będzie szansy bramkowej.

• Podopieczni Marcina Dorny spokojnie rozgrywają piłkę i starają się przenieść grę pod bramkę Szwedów. Dokładnie tak trzeba grać przy wyniku 2-0.

• Polacy wybijają piłkę ba na boisku leży jeden z rywali.

• Spokojnie zaczęli Polacy, ale nie mają po co się spieszyć.

• Zaczynamy! Od środka Polacy!

• Piłkarze wracają już na boisko. Za chwilę drugie 45 minut. Miejmy nadzieję, że będzie to równie dobra połowa jak ta pierwsza.

• Koniec pierwszej połowy. Po bardzo dobrej grze Polacy prowadzą 2-0 i jest to wynik zasłużony. Szwedzi praktycznie nie istnieją na boisku. A na stadionie Cracovii strzelaja na razie Legioniści. Do usłyszenia za 15 minut!

• Pierwsza połowa potrwa minutę dłużej.

• Nie zwalniamy tempa. Chcemy jeszcze więcej! Polacy w natarciu i mamy kolejny rzut wolny.

• Bramkarz Szwecji był bez szans, mocne i precyzyjne uderzenie wylądowało idealnie na wewnętrznej stronie boczne siatki. FE -NO- ME -NA-LNE!

• GOOOOL!!!! Kapitalne uderzenie zza pola karnego notuje Żyro i już jest 2-0!!!

• Żyro z wolnego, ale piłkę na rzut rożny wybił Lewicki.

• Kolejny faul na Pawłowskim i będzie okazja z podobnej pozycji, z której padł gol!

• W odpowiedzi strzelał Hallberg, ale obok bramki.

• Polacy chcą iść za ciosem, ale kolejne wrzutki Pawłowskieogo czy Żyro nie przekładają się na gole.

• Kapitalna wrzutka Furmana, piłkę czubkiem buta trąca Milik i ta ląduje w samym okienku bramki Szwedów!! Gol jednak zaliczony Furmanowi. Nieważne, najważniejsze jest to, że prowadzimy 1-0!!!

• GOOOOL!!!

• Faul na Chrapku i będzie okazja z rzutu wolnego. Do piłki podchodzi Furman.

• Świetne uderzenie Hallberga z dystansu, piłkę koniuszkami palców wybija Szumski!

• Pawłowski faulował w ataku. Wcześniej piłka nieco mu się zaplątała pod nogami, przez co zmarnował okazję do kontry.

• Po rzucie rożnym piłka trafiła do Chrapka, który uderzył lewą nogą, ale znowu obok słupka. Polacy jednak cały czas w natarciu!

• Uderzenie Żyry z rzutu wolnego, piłkę strąca szwedzki obrońca a ta mija o milimetry słupek bramki Carlgrena! Było groźnie!

• Żółta kartka dla Lewickiego za faul na Pawłowskim.

• Żyro ładnie pociągną lewą stroną i uderzył na bramkę. Piłka jednak minęła słupek szwedzkiej bramki i uderzyła tylko w boczą siatkę.

• Niedokładne podanie do Pawłowskiego, Polacy jednak cały czas starają się atakować.

• Obrońca Lechii Gdańsk zebrał się jednak z murawy i za chwilę wejdzie na boisko.

• Na boisku leży Janicki, nie wygląda to najlepiej.

• Szczęścia próbował Żyro, ale piłka po nodze obrońcy gości wylądowała w rękach Carlgrena.

• Uspokoiła nam sie nieco gra. Piłka krąży głownie w środku boiska.

• MILIK!! Nasz napastnik wyszedł sam na sam z bramkarzem Szwecji, uderzył, ale Carlgren zostawił rękę w powietrzu i piłka uderzyła właśnie w nią! To była znakomita okazja!!

• Hiljemark strzelił z linii pola karnego i piłka o centymetry przeleciała nad poprzeczką bramki Szumskiego. Mieliśmy szczęście!

• Na prawej stronie czarował Milik, ale ostatecznie nie wyczarował nic wielkiego. Ni to strzał, ni to podanie przeleciało obok słupka.

• Milosević ratuje swój zespół wybijając piłkę spod nóg Milika. Po chwili Krafth blokuje Dziwniela i będzie korner.

• Po rzucie rożnym główkował Helander, ale niedokładnie i od bramki grę wznawia Szumski.

• Ubrani na niebiesko - żółto Szwedzi jakoś dziwnie przypominają nam Ukraińców...

• Hiljemark dobrze dośrodkowywał, ale radzą sobie obrońcy.

• Dobra piłka do Pawłowskiego, nie ma spalonego, ale bramkarz Szwedów szybciej dopadł do piłki. Po chwili mocne uderzenie Milika zza pola karengo odbija przed siebie Carlgren. Dobrze zaczęli Polacy!

• Z rzutu wolnego uderzył Furman, ale w środek bramki, nie było wielkiego zagrożenia.

• Dobrze zastawiał się Milik i będzie rzut wolny dla Polaków.

• Jest doping dla Polaków, którzy próbują wyprowadzić akcję, ale zbyt mocne podanie od obrońców w kierunku Milika.

• Zaczynamy! Pierwsza piłka dla gości!

• Część oficjalna za nami, za chwilkę początek spotkania!

• Ładne zachowanie Polskich kibiców, oklaski podczas hymnu Szwecji. Dokładnie o to chodzi.

• Sędzia Marco Fritz wyprowadza obie jedenastki na murawę, pora na hymny narodowe.

• Spiker odczytał nazwiska piłkarzy, za chwile przywitamy zawodników na murawie.

• Murawa opustoszała, kibice nie mogą się juz doczekać początku spotkania!

• Frekwencja na dzisiejszym meczu będzie naprawdę dobra, na moje oko w tym momencie jest około 2000 kibiców. Jak tylko otrzymam oficjalne informacje o ilości kibiców od razu je przekażę.

• Szwedzi zmierzają już w stronę szatni, Polacy jeszcze chwilkę pozostaną na murawie. Do rozpoczęcia meczu zostało około 16 minut.

• Ten weekend nie jest szczęśliwy dla naszych narodowych reprezentacji. Wczoraj porażkę na Ukrainie odniosła dorosła reprezentacja, dzisiaj polegli w meczu z Armenią piłkarze z kadry U19. Jedyna nadzieja w reprezentantach do lat 21. My gorąco wierzymy w zwycięstwo naszych. Prawda? Zapraszam do typowania wyniku w komentarzach.

• W Krakowie mamy świetną pogodę do gry. Jest około 15 stopni Celsjusza i nie ma mowy o deszczu. Nic tylko wyjść na boisko i wygrać ze Szwedami!

• Na stadion przychodzą cały czas kibice i wygląda, że będzie ich dzisiaj całkiem sporo. Nasza młodzież będzie mogła liczyć na wsparcie fanów. Będzie im ono bardzo potrzebne, w poprzednim meczu ze Szwedami przegraliśmy 1-3. Jest to do tej pory nasza jedyna porażka w tych eliminacjach. W pozostałych dwóch meczach wygraliśmy 2-0 z Maltą i 3-1 Turcję. Liczymy dzisiaj na rewanż!

• W ramce po lewej stronie widoczne są już wyjściowe składy obu zespołów. Podaję nazwiska piłkarzy, którzy mecz rozpoczną na rezerwie.

Polska: Ptak, Pazio, Dąbrowski, Michalski, Steblecki, Wolski, Parzyszek

Szwecja: Stromberg, Baffo, Holmen, Kroon, Tibbling, Quaison, Rexhepi

• Rozgrzewka Polski U21 przed meczem ze Szwecją

Trwa rozgrzewka wyjściowych jedenastek. Obie drużyny się rozciągają a rezerwowi bawią się piłkami.

• To będzie już drugi mecz w tych eliminacjach rozgrywany przez reprezentację Marcina Dorny na stadionie krakowskich Pasów. Uprzednio ta arena była szczęśliwa dla naszych młodzieżowców. Mimo słabej gry Biało - Czerwoni pokonali wtedy Maltę 2-0.

• Serdecznie witamy prosto ze stadionu Cracovii. Już za około 40 minut początek czwartego meczu Polaków w eliminacjach młodzieżowych mistrzostw Europy. Polacy zagrają ze Szwedami.