Polska

0

Włochy1

2

• Końcówka nie przynosi zmiany rezultatu. Polska przegrywa we Wrocławiu z Włochami 0:2... Rozczarowała druga połową, w której zabrakło dokładności, spokoju i chyba troszkę sił. Gwizdy na trybunach. W środę kolejne spotkanie reprezentacji, w Poznaniu zmierzą się z Węgrami.Dziękuję za uwagę- Grzegorz Iwanowski.

• Matuszczyk!!!! Szkoda, że niecelnie. Mecz potrwa dłużej o 3 minuty.

• Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry. Polacy po raz kolejny z rzutu rożnego.

• Strzał Lewandowskiego zablokowany. Będzie rożny.

• Smutny obrazek na trybunach... Kibice zaczynają powoli opuszczać stadion...

• Nie ma gola!!! Świetna interwencja Buffona, w której pomógł jednak Błaszczykowski nie wysilając się specjalnie.

• W polu karnym Włochów faulowany Lewandowski! Będzie rzut karny!

• Jedyny pomysł Polaków w drugiej połowie na sforsowanie Włoskiej obrony, to gra do Piszczka, niestety to może nie wystarczyć w dzisiejszym meczu.

• Dobry mecz Mario Balotellego. Napastnik gości nie boi się pojedynków 1 na 1, świetnie utrzymuje się przy piłce i stwarza zagrożenie pod bramką Szczęsnego

• W miejsce Murawskiego Dudka.

• Po raz kolejny kapitalnie dośrodkowuje Piszczek, szkoda tylko, że Lewandowski przenosi piłkę ponad bramką.

• I jeszcze jedna zmiana u Włochów. W miejsce Criscito pojawia się Angelo Ogbonna.

• Niestety, w poczynania biało- czerwonych wdarło się sporo niedokładności, Włosi natomiast spokojnie grają swoje, nie spieszą się, szanują piłkę i rozgrywają atak pozycyjny, o czym przestrzegał przed tym meczem selekcjoner Franciszek Smuda.

• Groźnie Polacy! Prawą stroną pognał Piszczek, zdołał dośrodkować na piąty metr, jednak tam sytuację wyjaśnił Ranocchia.

• Polacy nie składają broni mimo niekorzystnego rezultatu, jednak brakuje w ich akcjach błysku, który prezentowali w pierwszej połowie.

• Wasyl witany gromkimi brawami. Kibice z Wrocławia nie zapomnieli o piłkarzu, który w przeszłości nosił barwy Śląska Wrocław.

• Boisko opuszcza Damien Perquis. Za kontuzjowanego obrońcę wchodzi Marcin Wasilewski.

• Kapitalna obrona Szczęsnego! Polski golkiper pokazał klasę i wybronił strzał wychodzącego sam na sam Alessandro Matrego.

• I za Peszkę Mierzejewski.

• W miejsce Polanskiego na murawie pojawia się Matuszczyk

• Będzie podwójna zmiana w reprezentacji Polski. Do wejścia gotowi Matuszczyk i Mierzejewski. Tymczasem na boisku pełna dominacja Włochów...

• ... i za Montolivo Nocerino.

• ... Aquilani za Pazziniego...

• W miejsce Marchisio Matri....

• 0:2. Płaskie zagranie Balotellego w pole karne, do piłki dopada Pazzini i między nogami bezradnego Szczęsnego pakuje piłkę do siatki. Czy przypadkiem nie było tam spalonego?

• Sprytnie z wolnego Mario Balotelli, jednak Szczęsny nie dał się zaskoczyć.

• Brożek za Obraniaka.

• Ależ szansa przed Polakami !!! Kapitalne podanie wzdłuż pola karnego do Polanskiego, ten technicznym strzałem minimalnie niecelnie!

• Żółta kartka dla Eugena Polanskiego za faul na Criscitio.

• Powinno być 0:2 ! Dobre dośrodkowanie Montolivo na głowę Balotellego, jednak włoski napastnik fatalnie pudłuje!

• Aktywnie od początku drugiej połowy Włosi. Abate zatrzymany jednak przez Wawrzyniaka.

• Trwa oblężenie bramki Polaków. Włosi zaczęli druga połowę od wysokiego pressingu.

• Dośrodkowanie w pole karne w wykonaniu Błaszczykowskiego nie znalazło nikogo z jego partnerów.

• Początek drugiej połowy.

• Z kolei za De Rossiego wchodzi Thiago Motta.

• Zmiana we włoskiej ekipie. Schodzi Pirlo, w jego miejsce Pepe.

• Koniec pierwszej połowy spotkania, którą można podsumować tak, że Polacy grali, a Włosi strzelili bramkę. Z niecierpliwością czekamy na drugie 45 minut, tymczasem zapraszam na kilkanaście minut przerwy. My udajemy się na ciepłą herbatkę. :)

• Fragment meczu na korzyść dla Włochów. Dłużej utrzymują się przy piłce, szanują ją i spokojnie kontrolują przebieg spotkania.

• "Jesteśmy z wami, Polacy jesteśmy z wami" rozbrzmiewa na trybunach. Czy będziemy świadkami zrywu w końcówce pierwszej połowy?

• W końcu obudził się sektor gości. Nieśmiało, ale coraz głośniej dopingują swoich pupili.

• Włosi wydają się być rozluźnieni obrotem spraw na murawie. Strzelili bramkę, poczuli się pewniej i zaczynają rozgrywać piłkę szybciej i przy tym dokładniej.

• Polacy wydają się być pobudzeni stratą bramki. Dobrze na bramkę przeciwnika uderzał Lewandowski, jednak Buffon na posterunku.

• GOL! Balotelli poraz drugi, tym razem celniej i mamy 0:1 po pół godziny dobrej gry Polaków.

• Obudził się Balotelli, wpadł w pole karne z piłką, złamał akcję do środka i strzelił... wprost w Szczęsnego.

• Akcja dwójki Błaszczykowski- Lewandowski zakończona miernym strzałem tego drugiego..

• W polu karnym Włochów pada Łukasz Piszczek, jednak interwencja Chielliniego zgodna z regulaminem.

• Dobry strzał z przed pola karnego Peszki w niewielkiej odległości mija okienko bramki Buffona!

• Dośrodkowanie z rożnego Andrea Pirlo ląduje na głowie Balotellego, jednak napastnik City nad poprzeczką.

• Dobra akcja trójki z Dortmundu! Piszczek do Kuby, ten do Lewandowskiego, napastnik z piętki do kapitana, jednak minimalnie za mocno.

• Groźnie Włosi! po wrzutce Criscitio do piłki dopadł De Rossi, jednak z ostrego kąta nie potrafił skierować piłki do siatki!

• Groźna kontra Włochów! Pazzini pognał z piłką w pole karne przeciwnika, jednak w porę wrócił Perquis.

• Po ponad kwadransie gry to Polacy wyglądają lepiej. Grają pressingiem i dłużej utrzymują się przy piłce. Włosi mają problemy z wyprowadzeniem ataku.

• Fatalne zachowanie Obraniaka z wolnego, jednak po chwili Polacy odzyskali piłkę. Murawski zagrał do Peszki, a ten z dobrej pozycji minimalnie chybił!

• Faul Criscitio na Kubie Błaszczykowskim przy narożniku pola karnego Włochów. Może być groźnie!

• Póki co żywy, wyrównany mecz na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Podopieczni trenera Smudy wyszli do spotkania bez kompleksów.

• Wysoki pressing Polaków przynosi skutek. Pogubieni Włosi wybijają na aut.

• Dobra piłka Marchisio w pole karne Szczęsnego, jednak Balotelli zaspał.

• Polakom udaje się dłużej utrzymywać przy piłce, jednak póki co akcja toczy się w środku pola. Tymczasem kibice na trybunach pytają retorycznie "Gdzie jest orzeł?"

• Próba Obraniaka z 30 metrów i mamy rzut rożny

• Sporo walki w środku pola od samego początku. Czy Polakom uda się narzucić swój styl gry o którym na wczorajszej konferencji prasowej mówił trener Franciszek Smuda?

• Aktywny na samym początku Piszczek. Dobra wrzutka w pole karne Włochów, jednak Lewandowski dobrze kryty.

• Zaczynają Polacy!

• Na trybunach kibice dają wyraz głośnym dopingiem co myślą o nowych koszulkach i PZPN-ie.

• We Wrocławiu rozbrzmiały hymny obu reprezentacji. Przywitanie obu jedenastek i za moment rozpoczynamy wielkie, piłkarskie święto.

• Obie jedenastki meldują się w tym momencie na placu gry! Atmosfera na trybunach przyprawia o gęsią skórkę.

• Coraz gorętsza atmosfera na trybunach. Jesteśmy już po prezentacji obu jedenastek. Obie drużyny gotowe do wyjścia na murawę. Dzisiaj Polacy zagrają w swoich nowych, wzbudzających kontrowersje strojach.

• Włosi przed momentem zakończyli krótką rozgrzewkę. Polacy również powoli zmierzają do szatni. Na kwadrans przed pierwszym gwizdkiem trybuny sukcesywnie zapełniają się. Liczymy na wspaniały doping. Póki co kibice nie kwapią się do stworzenia należytej atmosfery.

• Kibice przed meczem Polska - Włochy Kibice licznie zjawili się we Wrocławiu.

• Znamy już wyjściowe jedenastki na to spotkanie. Obie drużyny wybiegną w zestawieniach, których można się było spodziewać. Trener gości Cesare Prandelli już na wczorajszej konferencji prasowej ogłosił pierwszą jedenastkę, Polacy natomiast przez całe zgrupowanie trenowali w zestawieniu w którym dzisiaj rozpoczną to jakże ważne spotkanie.

• Piątkowy wieczór we Wrocławiu stoi pod znakiem wielkiej piłki nożnej. Już za ok. 20 minut rozpocznie się towarzyskie spotkanie Polska- Włochy. Liczymy na wspaniały spektakl, który wydaje się być nieunikniony. Bilety na dzisiejsze spotkanie rozeszło się jak świeże bułeczki, także mecz oglądać będzie komplet publiczności!

• Przypominamy, że relację live z tego meczu możecie śledzić również na swoim telefonie w specjalnej aplikacji Ekstraklasa.net LIVE! [ściągnij na iPhone] lub [ściągnij na Android!]