• Patryk Makuch - 3
  • Koniec meczu! Puszcza Niepołomice remisuje z Cracovią (1:1)

• Artur Siemaszko łamie akcję z lewej strony do środka. Uderza zza linii 16. metra nad poprzeczką!

• (Poza boiskiem) Jacek Zieliński z żółtą kartką

• To mogła być bramka dla Puszczy! Strzał Artura Siemaszki broni na linii Sebastian Madejski!

• W momencie dośrodkowania Takuto Oshimy Kacper Śmiglewski był na spalonym! Kacper Śmiglewski

• Jakub Bartosz z żółtą kartką za faul.

• Hubert Tomalski zmienia Jakuba Serafina.

• Bartłomiej Poczobut zmienia Wojciecha Hajdę.

• Drugi gol Cracovii odebrany przez VAR! Kacper Śmiglewski był na spalonym!

• 5 minut doliczonych do drugiej połowy, ale sędzia Krzysztof Jakubik czeka na komunikat z wozu VAR, czy drugi gol dla "Pasów" padł zgodnie z przepisami.

• Szał radości kibiców... gości na własnym stadionie!

Takuto Oshima wrzuca w pole karne i piłka po koźle spada pod nogi Kacpra Śmiglewskiego! Ten uderzeniem bez przyjęcia zdobywa swoją premierową bramkę w PKO Ekstraklasie!

• Po "wystawce" Karol Knap uderza zza pola karnego. Puszcza wybija.

• Wojciech Hajda z żółtą kartką za faul. Niesieni dopingiem piłkarze Cracovii chcą zgarnąć pełną pulę.

• Tym razem nie ma wątpliwości! Andreas Skovgaard dokładnie dośrodkował w pole karne, gdzie nadbiegł Karol Knap! Ten mocnym uderzeniem głową doprowadza do remisu!

• GOL DLA CRACOVII! STRZELCEM KAROL KNAP!!!

• Kapitalna parada Sebastiana Madejskiego! Z trudem odbija piłkę po atomowym uderzeniu!

• Przy strzale Andreas Skovgaard był na spalonym Andreas Skovgaard

• A jednak! Trafienie Andreasa Skovgaarda zostało ANULOWANE! Był na spalonym!

• Ale czekamy! Krzysztof Jakubik czeka na komunikat z wozu VAR!

• Nawałnica "Pasów" przynosi powodzenie! Po mocnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego zakotłowało się w polu bramkowym Puszczy. Do odbitej piłki dopada Andreas Skovgaard, który płaskim uderzeniem posyła ją do siatki!

• Artur Cracium z żółtą kartką. W zapaśniczym stylu chwycił i powalił Kacpra Śmiglewskiego.

• Mateusz Cholewiak zmienia Piotra Mrozińskiego.

• A teraz Michał Rakoczy poradził sobie na lewej stronie z Arturem Craciunem. Przedarł się lewą stroną, by z linii końcowej zagrać przed bramkę. Akurat posłał piłkę tam, gdzie nie było nikogo..

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką beniaminka.

• Otar Kakabadze przedarł się prawą stroną. Zagrywa mocno na bliższy słupek, skąd gospodarze wybijają za linię końcową.

• Piotr Mroziński upomniany żółtą kartką za faul.

• 5 834 widzów w Krakowie na meczu Puszczy z Cracovią.

• Na prawej stronie Otar Kakabadze przełożył piłkę do lewej nogi. Jego dośrodkowanie nie znalazło adresata.

• TAKUTO OSHIMA!!!

Soczyste uderzenie Japończyka z ok. 23 metrów! Oliwier Zych broni na raty! Miał nieco ułatwione zadanie, bo piłka leciała w środek bramki, czyli dokładnie tam, gdzie... klęczał!

• Jakub Myszor ruszył prawą stronę do prostopadłego podania. Obrona Puszczy nie kalkuluje. Wybija na aut.

• Mocne dośrodkowanie z prawej strony na środek pola karnego! Tam wyskakuje niepilnowany Łukasz Sołowiej, który główkuje nad poprzeczką.

• Konrad Stępień faulowany na prawej strony. Kolejny raz przepisy przekroczył Takuto Oshima. Sędzia Krzysztof Jakubik zapewne sięgnie do kieszonki przy następnej "okazji".

• ... a za Kamila Glika pojawia się Arttu Hoskonen.

• Podwójna zmiana w Cracovii: Karol Knap zastępuje Janiego Atanasova...

• Virgil Ghita upomniany żółtą kartką za faul.

• Centymetry... Muris Mesanović na spalonym

• Zabójcza kontra Puszczy! Zablokowany strzał z ok. 20 metrów i do piłki w polu karnym dopada Muris Mesanović! Ten z bliska kieruje ją do siatki, ale uniesiona chorągiewka sędzi asystentki! Spalony!

• SEBASTIAN MADEJSKI! KAPITALNA PARADA!!!

Jakub Serafin uderza obok pięcioosobowego muru Cracovii w stronę dalszego (prawego) słupka! Bramkarz wyciągnął się jak struna i zbija piłkę do boku!

• Takuto Oshima fauluje Jakuba Serafina na 17. metrze. Piłka ustawiona w linii z lewym słupkiem. To może być dogodna okazja do podwyższenia prowadzenia.

• Seria podtrzymana. Da dzisiaj zwycięstwo?

• Muris Mesanović zmienia Kamila Zapolnika.

• Za wysokie dośrodkowanie Janiego Atanasova na dalszy słupek, gdzie wyskoczył Andreas Skovgaard. Jednak nie na tyle wysoko, by zgrać piłkę przed bramkę.

• Patryk Makuch faulowany na prawej stronie, tuż przy linii bocznej pola karnego. Przewinił Piotr Mroziński.

• ... a za Cornela Rapę na murawie melduje się dawno niewidziany Otar Kakabadze.

• ... Kacper Śmiglewski wchodzi za Benjamina Källmana...

• Potrójna zmiana w Cracovii: Jakub Myszor zastępuje Mateusza Bochnaka...

• Kamil Zapolnik w roli lewoskrzydłowego chciał uruchomić na skrzydle kolegę. W porę zablokował go Kamil Glik. Aut na wysokości "szesnastki" Cracovii.

• Przerwa w grze. Artur Siemaszko faulowany przez Virgila Ghitę na linii środkowej. Sędzia nie sięga do kieszonki.

• Takuto Oshima długo składał się do strzału z dystansu. Gdy nadeszła ta chwila, to.. został zablokowany.

• Oliwier Zych z trudem paruje atomowe uderzenie Mateusza Bochnaka. Ten popisał się indywidualną akcją w postaci zbiegnięcia z lewej strony do środka! Zwieńczył ją groźnym płaskim uderzeniem!

• My chcemy gola! Cracovia, my chcemy gola!

- skandują kibice "Pasów".

• Zagranie na środek pola karnego, gdzie był Kamil Zapolnik. Ten zgrywa głową tam, gdzie liczył na obecność Łukasza Sołowieja. Sęk w tym, że ten wcześniej zbiegł w stronę... linii 16. metra, a nie dalszego słupka.

• Głębokie dośrodkowanie Romana Jakuby z lewej strony w pole karne. Jakub Bartosz wyskoczył wysoko i uderza głową. Piłka po rykoszecie wychodzi za linię końcową.

• A Oliwier Zych spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z lewej strony.

• Oliwier Zych i Benjamin Källman zbierają serpentyny z pola karnego. Szybko po tej "akcji sprzątającej" Artur Craciun wybija na połowę Cracovii.

• Nie powiodła się akcja Michała Rakoczego, Mateusza Bochnaka i Andreasa Skovgaarda. Ostatecznie grę z "piątki" wznawiają dzisiejsi gospodarze.

• Możliwe, ale na pewno nie w tej akcji. Oliwier Zych piąstkuje poza pole karne po mocnym dośrodkowaniu.

• Zdaniem sędziego Łukasz Sołowiej faulował na prawej stronie Michała Rakoczego. Jak nie idzie z gry, to może po stałym fragmencie?

• Dalekie zagranie na wolne pole do Artura Siemaszki! Ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Sebastianem Madejskim! Nie zdołał jej wykorzystać!

• Artur Siemaszko dopada do piłki na 20. metrze. Przełożył ją do prawej nogi, ale strzał był nieudany.

• Atak Puszczy lewą stroną przerwany faulem tuż za linią środkową. Wszyscy piłkarze z pola drużyny prowadzonej przez Tomasza Tułacza jest na połowie "Pasów".

• ... i jest gwizdek Krzysztofa Jakubika! Drugą połowę zaczynają piłkarze Cracovii!

• Jeszcze chwila... Serpentyny

• ... która rozpocznie się z lekkim poślizgiem. Kibice "Pasów" rzucili na murawę serpentyny. Służby porządkowe uwijają się, by jak najszybciej przygotować murawę.

Serpentyny

• Jakub Bartosz zmienia Marcela Pięczka na drugą połowę...

• Wracamy do Krakowa, gdzie kończy się przerwa w meczu 12. kolejki PKO Ekstraklasy między Puszczą Niepołomice a Cracovią. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzą po bramce Artura Siemaszki.

Co nas czeka po zmianie stron?

• Statystyki z pierwszej połowy. Stuprocentowa skuteczność gospodarzy Puszcza - Cracovia. Statystyki z pierwszej połowy

• Koniec pierwszej polowy. Puszcza Niepołomice, po bramce Artura Siemaszki, prowadzi z Cracovią (1:0). Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego pojawiły się przeraźliwe gwizdy kibiców "Pasów".

• [WIDEO] 41. MINUTA. GOL ARTURA SIEMASZKI (1:0)

• Oliwier Zych ruszył odważnie z bramki, by złapać piłkę na 10. metrze. Uprzedził nadbiegającego Patryka Makucha.

• Podrażnieni piłkarze Jacka Zielińskiego ruszyli do odrobienia straty. Nie są jednak w stanie przedrzeć się środkiem w okolice pola karnego Puszczy.

• Zabójcza akcja beniaminka. Łukasz Sołowiej zostawia piłkę Arturowi Siemaszce, po czym ruszył na obieg. Skupił na sobie uwagę defensorów Cracovii tak, że Siemaszko huknął z "szesnastki" w lewy (bliższy) górny róg bramki! Piłka po drodze otarła się od nogi Kamila Glika! Sebastian Madejski był bezradny!

• PUSZCZA NA PROWADZENIU! GOL ARTURA SIEMASZKI!!!

• Michał Rakoczy podaje na prawo do Patryka Makucha. Szybszy od niego był Roman Jakuba, który zdecydowanym wybiciem oddala niebezpieczeństwo.

• TO POWINIEN BYĆ GOL DLA CRACOVII!!!

Benjamin Källman dostaje piłkę na prawej stronie pola karnego. Zagrywa płasko na środek, na 11. metr, do wbiegającego Patryka Makucha, który uderza bez przyjęcia wysoko nad bramką!

• Kolejne nieudane dośrodkowanie Mateusza Bochnaka z lewej strony. Oliwier Zych wznawia grę z "piątki".

• Ciekawie zapowiadała się kontra Puszczy lewą stroną. Została ona przerwana przed "szesnastką".

• Sebastian Madejski z trudem odbija piłkę po dośrodkowaniu Marcela Pięczka. Zadanie bramkarzowi "Pasów" nie ułatwiło oślepiające słońce. Mimo to gra bez czapki, jak to miało miejsce w poprzednich meczach.

• Po krótkim rozegraniu dośrodkowanie Artura Siemaszki z prawej strony zostało zablokowane. Rzut rożny dla beniaminka.

• Marcel Pięczek faulowany przy linii środkowej. Gospodarze niemal całym zespołem są ustawieni wzdłuż linii 16. metra.

• Andreas Skovgaard przejmuje piłkę na lewej stronie po przeciągniętym dośrodkowaniu Janiego Atanasova. Norweg został jednak zmuszony do wycofania za linię środkową.

• 2 wygrane (1:0 ze Stalą i 2:1 z ŁKS-em), 2 remisy (1:1 Legią i 2:2 Ruchem) i 1 porażka (ze Śląskiem 1:3)

• Przez moment gospodarze będą grać w "dziesiątkę". Wojciech Hajda czeka już na wejście przy linii bocznej.

• Virgil Ghita poszedł odważnie środkiem. Za kołem środkowym odrobinę za mocno wypuścił sobie piłkę, z czego chciał skorzystać Wojciech Hajda. Ten przegrał przebitkę z Rumunem i padł na murawę.

• Nieudana akcja Cracovii. Zepsuł ją niedokładnym podaniem Jani Atanasov.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał Artura Craciuna głową mija bramkę Sebastiana Madejskiego w bezpiecznej odległości.

• Artur Siemaszko w roli lewoskrzydłowego został powstrzymany przez Cornela Rapę. Sędzia wskazuje na lewy narożnik boiska, mimo że kapitan "Pasów" pokazywał, że to nie on dotknął piłkę jako ostatnio.

• Teraz zdecydowanie lepsze zagranie Mateusza Bochnaka z lewego skrzydła, który w tej akcji ograł na "zamach" Piotra Mrozińskiego. Zabrakło "tylko" zamknięcia przed bramką

• Mocne dośrodkowanie z lewej strony na prawą stronę pola karnego. Do piłki dopada Patryk Makuch, którego zgranie było dalekie od ideału.

• Dzisiaj nie ma sentymentów

• Artur Siemaszko upomniany żółtą kartką. Nieprzepisowo pociągał za koszulkę Janiego Atanasova, nie pozwalając mu na rozpoczęcie kontry.

• Udanie spod pressingu wyszli teraz zawodnicy Puszczy. Przez moment wydawało się, że będzie kontra, ale Kamil Zapolnik zagrywa niedokładnie.

• Michał Rakoczy próbował przedrzeć się lewą stroną. Nie dość, że nie poradził sobie z rywalem, to jeszcze dał się nabić. Oliwier Zych wznawia grę z "piątki".

• Niedokładne zagranie Takuto Oshimy przed bramkę Puszczy. Oliwier Zych bez wysiłku łapie piłkę.

• Atak zawodników Tomasza Tułacza prawą stroną przynosi aut na wysokości "szesnastki" gości. Zakotłowało się po wyrzucie Marcela Pięczka; sędzia Krzysztof Jakubik dopatrzył się przewinienia po stronie beniaminka.

• Michał Rakoczy przedarł się środkiem, po czym podaje w pole karne. Zabrakło adresata w tym sektorze boiska.

• Artur Siemaszko dostaje piłkę ok. 25 metrów od bramki gospodarzy. Uderza płasko nieznacznie obok dalszego (lewego) słupka!

• Andreas Skavgaard zagrywa mocną piłkę, z pominięciem drugiej linii, do Benjamina Källmana. Ten nie opanował piłki w boisku.

• Pierwsze takie Derby w Ekstraklasie. Ostatnio na szczeblu centralnym zmierzyły się - jak podał Michał Trela - w 1948 roku

• Rzut wolny dla gospodarzy. Mocne dośrodkowanie na dalszy słupek do Romana Jakuby, który główkuje obok bramki. Sebastian Madejski wznawia grę z "piątki".

• Przerwa w grze. Cornel Rapa wjechał wyprostowaną nogą w Kamila Zapolnika. Ten przez moment nie podnosił się z murawy. Wydaje się, że będzie w stanie grać dalej, chociaż wyraźnie kuleje.

• A teraz prawą flanką urwał się Artur Siemaszko. Zagrywa dobrze w pole karne, gdzie Jakub Serafin nie zdecydował się na strzał. Wycofał do kolegi, którego dośrodkowanie nie znalazło adresata przed bramką Cracovii.

• "Pasy" w ataku pozycyjnym. Andreas Skovgaard rozciąga grę do lewej strony, gdzie był Takuto Oshima. Ten nie opanował piłki w boisku.

• Po chwili Ukrainiec wybija piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony.

• Patryk Makuch przejmuje piłkę na prawej stronie. Od razu chciał ją trącić tak, by ruszyć na obieg Romana Jakubę. Defensor Puszczy nieprzepisowo go powstrzymał. Kartki nie ma.

• Daleki wyrzut Marcela Pięczka z autu w pole karne. Virgil Ghita wyjaśnia sytuację. Kontra "Pasów" spaliła na panewce.

• Gospodarze zaatakowali lewą stroną. Kamil Glik przerywa akcję beniaminka wybiciem za linię boczną.

• Na gwizdek Krzysztofa Jakubika spotkanie ze środka zaczynają zawodnicy Puszczy!

• Rozpoczęcie spotkania poprzedza minuta ciszy poświęcona Tadeuszowi Piotrowskiemu, byłemu trenerowi Cracovii i Puszczy Niepołomice.

• Kapitanami są Jakub Serafin i Cornel Rapa.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• W ekipie gospodarzy nie zobaczymy dzisiaj Kewina Komara i Roka Kidricia. Pod znakiem zapytania stał występ Piotra Mrozińskiego, który ostatecznie znalazł się w wyjściowym składzie.

Z kolei Jacek Zieliński nie postawi dzisiaj m.in. na Jakuba Jugasa i Mathiasa Hebo Rasmusena.

• Skład Cracovii

• Cracovia w obecnym sezonie lepiej radzi sobie na wyjazdach niż na swoim stadionie. W delegacji "Pasy" zdobyły osiem punktów, natomiast w roli gospodarza tylko pięć. Ustabilizować formę drużyny Jacka Zielińskiego ma Kamil Glik, który w barwach nowego klubu zagrał trzy spotkania. Na razie bilans nie powala na kolana - jedna wygrana i dwie porażki. Czy wielokrotny reprezentant Polski będzie szefem defensywy na miarę oczekiwań?

• Skład Puszczy Niepołomice

• Puszcza Niepołomice w Ekstraklasie to jedna z największych niespodzianek obecnego sezonu. W poprzedniej kampanii nikt nie stawiał na to, że ekipa trenera Tułacza awansuje do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Niestety w elicie Puszcza nie radzi sobie najlepiej. Obecnie zespół z Niepołomic jest na 16. miejscu z dorobkiem dziewięciu punktów. Gorsze są tylko dwie ekipy - Ruch Chorzów i ŁKS (po siedem punktów).

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Rzadko się zdarza, by drużyna grała na swoim stadionie... w roli gościa. Taka sytuacja spotyka dzisiaj Cracovię, która za 25 minut zmierzy się z Puszczą Niepołomice. Dla obu ekip przerwa na mecze reprezentacji przyszła w odpowiednim momencie, bowiem forma w ostatnich tygodniach nie jest - mówiąc eufemistycznie - najwyższa. Jak z niej skorzystali Tomasz Tułacz i Jacek Zieliński?

Mecz Puszcza - Cracovia poprowadzi Krzysztof Jakubik...

Puszcza - Cracovia LIVE! Beniaminek prowadzi, Siemaszko z trafieniem
1/3
przejdź do galerii

Puszcza - Cracovia LIVE! Beniaminek prowadzi, Siemaszko z trafieniem ©PAP, Łukasz Gągulski

PKO Ekstraklasa. Mecz Puszcza Niepołomice - Cracovia ONLINE. Gra beniaminka wygląda bardzo przeciętnie. Jeśli drużyna trenera Tułacza chce się utrzymać, musi zacząć punktować. W ramach 12. kolejki zmierzy się z "Pasami". Relacja LIVE od godziny 15:00.

PKO Ekstraklasa. Mecz Puszcza Niepołomice - Cracovia ONLINE

Jeśli Puszcza marzy o utrzymaniu, w końcu musi się obudzić. Same remisy nie wystarczą do pozostania w lidze. Ostatnia wygrana podopiecznych Tomasza Tułacza miała miejsce pod koniec sierpnia (2:1 z ŁKS-em). W najbliższych dwóch spotkaniach Puszcza może pokusić się nawet o cztery punty. Po spotkaniu z Cracovią Niepołomice zagrają z Koroną Kielce, która w obecnym sezonie także ma problemy.

Tomasz Tułacz, trener Puszczy Niepołomice: - Rakoczy, Kallman czy Makuch to zawodnicy, którzy graliby w każdym innym zespole ekstraklasowym w ofensywie. Myślę, że to jest siła Cracovii. Ale dużym plusem Cracovii jest przede wszystkim organizacja gry, funkcjonowanie całego zespołu. Chociaż wiadomo, że też ma lepsze i gorsze momenty. Przegrywała z Jagiellonią 0:4, ale po strzeleniu pierwszej, drugiej bramki był już inny zespół. Jest to na pewno niewygodny rywal, zespół bardzo doświadczony, jeżeli chodzi o grę w ekstraklasie. Spodziewamy się trudnego pojedynku.

Jacek Zieliński, trener Cracovii: - Puszczę i pracę trenera Tomasza Tułacza oceniam pozytywnie. To jedyny prawdziwy beniaminek w tym sezonie, bo Ruch Chorzów i ŁKS grały latami w ekstraklasie. To solidny zespół, który w stu procentach wykorzystuje te atuty, które ma. Trzeba się przygotować na mocną walkę, nietuzinkowe i oryginalne rozwiązywanie stałych fragmentów gry ze strony rywala. (TVP)

Nie zagrają w meczu Puszcza - Cracovia:
Puszcza: Kewin Komar, Roka Kidrić, Piotr Mroziński (?)
Cracovia: Jakub Myszor, Jakub Jugas, Mathias Hebo Rasmussen

Mecz Puszcza Niepołomice - Cracovia TRANSMISJA TV

Transmisja meczu Puszcza - Cracovia na Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 oraz Canal+ HD. W internecie mecz w aplikacji oraz na stronie Canal+ Online. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 15:00 - zapraszamy!