Puszcza Niepołomice

2

Dolcan Ząbki

1

• To wszystko ze Stadionu Miejskiego w Niepołomicach. Puszcza wygrała z Dolcanem Ząbki 2:1. Za uwagę dziękuje Mateusz Kapera. Zapraszam do dzielenia się postrzeżeniami z tego meczu i wyrażanie opinii na temat Puszczy Niepołomice na moim twitter'owym profilu: @MateuszKapera.

• Już po pierwszej połowie niepołomiczanie zasługiwali na wyrównanie, ale brakowało skuteczności lub na drodze stawał Leszczyński. Swoją fenomenalną interwencję sensacyjne powołany kadrowicz posłał w niepamięć faulując Janika w polu karnym i otrzymując czerwony kartkę. Początkowo Puszczy gra w przewadze nie pomagała, ale wraz z upływem czasu napór piłkarzy Wójtowicza nasiłał się. Tuż pod koniec spotkania bramkę na wagę zwycięstwa zdobył szczęśliwym strzałem Łukasz Nowak.

• KONIEC MECZU! Puszcza wygrywa drugi raz z rzędu i poprawia swoją tragiczną sytuację!

• Serca kibiców Puszczy zadrżały. Piłka wpadła w pole karne, nikt jej nie przejął już prawie przy piłce byl Zjawiński, ale uprzedił go Stępniowski.

• Dolcan rzucił się do ataku! Puszcza ofiarnie wybija piłkę z dala od własnej bramki.

• Mikołajczyk w asyście oklasków i gromkiego: "Dziękujemy" opuszcza boisko. W jego miejsce Marcin Zontek.

• Puszcza spokojnie kontroluje sytuacje na połowie rywala. Za chwilę ostatnia zmiana.

• Nowak oddał strzał z około 30 metrów, piłka odbiłą się od jednego z rywali i wpadła do bramki obok zdezorientowanego Humerskiego!

• GOOL!!! Puszcza prowadzi! Nowak strzela gola!

• Jakubik powstrzymuje nieprzepisowo kontrę Puszczy! Żółta!

• Mikołajczyk ukarany żółtą kartka za faula na prawym skrzydle.

• ostatnia zmiana w Dolcanie. Mazek za Bazlera.

• Fatalny błąd Wallace'a! Rywale jednak nie wykorzystali straty piłki zawodnika Puszczy.

• Boisko opuszczają Szymonik i Stróźik w ich miejsce Borovicanin i Nowak.

• Szykuje się podwójna zmiana w Puszczy...

• Szymonik zakręcił rywalami w polu karnym, ale niecelnie dośrodkował. Poźniej próbował jeszcze Janik, ale po indywidualnej akcji odda strzał w boczną siatkę.

• Strózik posyła bombę, ale wysoko nad bramką. Czas dla Puszczy ucieka...

• Zmiana w drużynie gości. Piesio z żółtą kartką na koncie opuszcza boisko, a w jego miejsce powędrował Tarnowski.

• Strózik fauluje w środkowej strefie boiska i otrzymuje żółtą kartkę.

• Szymonik prawie przerzucił Humerskiego! Uratowała go poprzeczka.

• Janik fatalnie kończy dobrą okazję dla Puszczy. Kałat zagrał na prawo do Janika, ten holował zbyt długo piłkę, wbiegł w pole karne, zbiegł do środka i oddał koślawy strzał.

• Mnóstwo fauli i kartek w ostatnich minutach. Dolcan robi co może, aby nie przegrać, a Puszcza traci czas.

• Kolejna żółta kartka. Biernat ukarany.

• Janik wyprowadził groźną kontrę Puszczy, zagrał na prawo do Cholewiaka, ale ten wybrał zły wariant.

• Zółtą kartką ukarany Wallace. Ale czy tam był faul?

• Kałat miał mnóstwo miejsca i czasu. Zdecydował się na uderzenie. Posłał płaskie uderzenia tuż koło słupka!

• Zółtą kartką ukarany Piesio.

• Janik płasko uderza i pokonuje Humerskiego! PUSZCZA - DOLCAN 1:1 !

• Już w bramce jest Humerski, Jani gotowy...

• Przerwa w grze, Humerski rozgrzewa się zza linią. Idziak nie reaguje!

• Zmiana w Dolcanie. Humerski za Świerblewskiego.

• LESZCZYŃKI WYLATUJE!

• KARNY DLA PUSZCZY! Janik faulowany przez Leszczyńskiego!

• Sędzia Idzik wciąż czeka z kartkami. A przecież statystyki pokazują, że lubi je dawać.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Zapraszam do dzielenia się opiniami, a także do zadawania pytań dotyczących meczu oraz Puszczy Niepołomice na Twitterze: @MateuszKapera

• Koniec pierwszej połowy. Dolcan prowadzi 1:0 z Puszczą po bramce Zjawińskiego, ale niepołomiczanie zasługują na przynajmniej remis! Dwie okazje w końcówce, w szczególności ta ostatnia, gdzie Leszczyński dał sygnał Nawałce, że jest gotowy do gry w kadrze.

• ALEŻ INTERWENCJA LESZCZYŃSKIEGO! Biel fenomenalnie wyskoczył w powietrze i skierował piłkę w okienko bramki Dolcanu. Gdy wszyscy wstali z miejsc juz prawie z rękami w górze, nagle pojawił się Leszczyński i wyciągnął piłkę w ostatnim momencie!

• Ależ okazja dla PUSZCZY! Szymonik świetnie zagrał w pole karne na dobieg do Cholewiaka, a ten uderzył po ziemi, ale piłka jedynie otarła słupek!

• Około pięciu minut do zakończenia pierwszej połowy. Puszcza nie potrafi zagrozić rywalom, ale ci czekają na kontry.

• Dobra akcja Puszczy na lewym skrzydle! Mikołajczyk wraz z Janikiem ograli obrońców rywali, po czym ten drugi sprytnie płasko dośrodkował w pole karne, gdzie wślizgiem piłkę do siatki próbował wepchnąć Biel. Ostatecznie futbolówka została wybita poza bramkę.

• Janik przepuszcza piłkę w polu karnym Dolcanu, ale dopadający do piłki Biel zbyt słabo uderzył na bramkę Leszczyńskiego, który spokojnie złapał piłkę.

• Cholewiak ładnie podłączył Mikołajczyka lewą stroną boiska, ale obrońca Puszczy wypuścił sobie zbyt daleko piłkę.

• Groźna kontra Dolcanu lewym skrzydłem. Świerblewski pędził ile sił w nogach, dograł do Zjawińskiego, ale nie zdołał uderzyć dobrze na bramkę.

• Z prawej strony dośrodkował Jakubik, w polu karny piłkę musnął Piesio, a akcję potężnym strzałem wykończył Zjawiński. Piękna akcja i bramka Dolcanu.

• GOL dla DOLCANU!!! Zjawiński zdobywa gola.

• Ładna dwójkowa akcja Dolcanu w polu karnym Puszczy. Wiśniewski zgrał głową do Piesia, a ten błyskawicznie oddał mu piłkę. Zapał Uwakwe uchronił Puszczę przed stratą bramki. Longinus ciałem zablokował rywala po czym został przez niego sfaulowany.

• Janik ładnie zakręcił dwoma obrońcami, ale zatrzymał się na kolejnym teatralnie upadając.

• Janik dostał podanie na lewe skrzydło, świetnie dośrodkował w pole karne, ale Kałat wyskoczyl za nisko i minął się z futboloówką.

• Wiśniewski świetnym górnym podanie obsłużył Świerblewskiego, który najpierw nieczysto uderzył w piłkę, a pózniej poprawił strzał, ale Stępniowski nie miał problemów z chwytaniem piłki.

• Zjawiński wykorzystał opieszałość obrońców, wpadł w pole karne, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• Uwakwe pociągany za koszulkę w środkowej strefie boiska. Rzut wolny dla Puszczy.

• Dobra akcja lewym skrzydłem w wykonaniu Dolcanu jednak groźnie dosrodkowujacy Piesio był na spalonym.

• Choć kibiców gości nie ma dużo. Doping jest dobrze słyszalny i kreatywny. Co najważniejsze kibice są aktywni od pierwszych minut.

• Dolcan próbuje przejąć inicjatywę w tym meczu. Ale Puszcza z powodzeniem odbiera ataki rywali.

• Mogą Państwo podzielić się swoimi opiniami na temat meczu, a także skomentować moje rozmyślania o tym spotkaniu jak i on samym klubie - Puszczy Niepołomice. Na twitterze można mnie znaleźć wpisując: @MateuszKapera Zapraszam!

• Leszczyński jeszcze nie musiał interweniować, choc przed chwilą Puszcza o mały włos zdobyłaby niespodziewanego gola.

• Dariusz Zjawiński oddal dobre uderzenie z rzutu wolnego, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki gospodarzy.

• Zawodnik Dolcanu faulowany przed polem karnym. Będzie dobra okazja dla gości z rzutu wolnego;

• Debiutujący w pierwszej lidze Piotr Idzik już za chwilę rozpocznie mecz. Zacznie Dolcan. Gramy!

• Na sektorze gości zameldowali się kibice z Ząbek. Rozpoczęli oni doping. Chwilę poźniej odezwali się kibice Puszczy. Fanów Dolcanu jest około 10-15.

• Piłkarze obu drużyn wyprowadzeni przez dziecięcą eskortę pojawili się już na boisku.

• Główną atrakcją tego spotkania będzie występ świeżo upieczonego kadrowicza - Rafała Leszczyńskiego. Z ciekawością wyczekuje jak zostanie przyjęty bramkarz naszej reprezentacji.

• Pod TYM linkiem mogą Państwo zapoznać się zapowiedzą tego spotkania.

• Niepołomiczanie zajmują ostatniej miejsce w tabeli z 13 punktami na koncie. Przyjezdni z Ząbkowa mają chrapkę na awans, czego dowodem jest wysoka piąta pozycja w tabeli z 23 punktami w dorobku.

• Puszcza w ostatniej kolejce sensacyjnie pokonała Energetyk Rybnik 1:0, natomiast Dolcan Ząbki na własnym stadionie podzielił się punktami z Kolejarzem Stróże (1:1).

• W składzie Dolcanu mamy dwie zmiany w kontraście do ostatniej kolejki. Nie zobaczymy dziś od pierwszej minuty Tarnowskiego i Osolińskiego. Ich miejsce zajęli Piotr Bazler i Damian Jakubik. Osoliński nie dotrwał do końca meczu z Kolejarzem i z urazem opuścił boisko. Damian Jakubik odbył karę dyscyplinarną za nadmiar żółtych kartek i dziś będziemy mogli podziwiać ofensywne umiejętności defensora Dolcanu.

• Trener Wójtowicz wyciągnął wnioski z wysoko przegranego meczu z Miedzią Legnica i dziś nie eksperymentował ze składem. W porównaniu do ostatniego wygranego meczu z Energetykiem 1:0, szkoleniowiec z Niepołomic zawarł tylko jedną zmianę w składzie. Jarosława Lizaka zastąpił Dawid Kałat. Lizak wraz z Borovicaninem i Nowakiem tworzy silną ławkę rezerwowych.

• Ławka rezerwowych:

Puszcza: Sobieszczyk, Zontek, Borovicanin, Kołodziej, Lizak, Nowak, Rodin.

Dolcan: Humerski, Figiel, Mazek, Niewulis, Prejs, Tarnowski, Zembrowski.

• Witam serdecznie ze Stadionu Miejskiego w Niepołomicach. Już za niespełna 30 minut rozpocznie się spotkanie Puszczy Niepołomice z Dolcanem Ząbki w ramach 16.kolejki ligowej. Za moment składy obu drużyn. Zapraszam na relacje LIVE z tego spotkania!