1

GKS Tychy

1

• To wszystko z Niepołomic, za uwagę dziękuje Państwu Jakub Podsiadło.

• Sędzia kończy mecz. Puszcza próbowała obronić wynik, ale zachowawcza gra kosztowała ją dzisiaj dwa punkty. Tyszanom należy się jedno "oczko" za ambicję i werwę, z jaką wyszli na drugą połowę.

• Zontek ciągnie napastnika GKS za koszulkę, aż materiał trzeszczy. Druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona dla obrońcy Puszczy.

• Gąsior przerywa faulem obiecującą kontrę Puszczy i zostaje ukarany żółtą kartką.

• Kibice Sandecji pozdrawiają trenera Puszczy, Dariusza Wójtowicza. Szkoleniowiec gospodarzy prowadził ekipę z Nowego Sącza w latach 2009-10.

• Sędzia dolicza 3 minuty. Spalony Patrika Czarnoty przed momentem raczej nie podlega większej dyskusji.

• Ale to mógł być finisz! Szybka kontra Puszczy i strzał Cholewiaka trafia w słupek!!!

• Wyśmienita, składna akcja GKS... Piłka w siatce, ale sędzia słusznie odgwizduje pozycję spaloną strzelca!

• Kartka dla Zontka (Puszcza).

• Dzięgielewski wpada w pole karne, przytomność defensywy Puszczy ratuje gospodarzy przed niechybną stratą bramki.

• Tomasz Fornalik wykorzystuje limit zmian, za Szczęsnego wszedł Mateusz Mączyński (GKS).

• Teraz w światło bramki z dystansu trzela Lizak! Wprost w bramkarza.

• Puszcza atakuje ostatkiem sił, Nowak pod bramką decyduje się na strzał zamiast na podanie! Za lekko...

• Dobry rajd Biela, ale w końcowej fazie przeszkadzają sobie z Moskwikiem i nici z okazji dla Puszczy.

• Na boisku leży Damian Szczęsny, interwencja sztabu medycznego niepotrzebna.

• Dzięgielewski za Smółkę (GKS).

• Paweł Smółka usiłował przed momentem skopiować wyczyn Diego Maradony, posiłkując się ręką w polu karnym. Sędzia jest czujny i karze napastnika GKS żółtą kartką.

• Wątpliwa sytuacja w polu karnym GKS, kibice domagają się rzutu karnego za zagranie ręką.

• Przebój Cholewiaka, strzał... broni Budka!

• Faul Bartosza Biela w ofensywie, pod polem karnym tyszan.

• "Repeta" Biela też odbita od obrońcy.

• Dośrodkowanie Puszczy wybijają obrońcy GKS.

• Ostatnia zmiana w Puszczy, schodzi Sebastian Janik. Zastąpi go Bartosz Biel.

• W sukurs idzie mu Nowak, jego uderzenie równie nieudane. Jęk zawodu miejscowych kibiców.

• Mikołajczyk próbuje z daleka, nad bramką.

• Tyszanie zwietrzyli krew i gospodarzom nie będzie już tak łatwo, jak dotychczas.

• Długa piłka Flisa, który asystował przed momentem przy bramce. Nabiega Szczęsny i strzela daleko nad bramką.

• 1:1! Dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystuje Paweł Smółka - napastnik tyszan strzałem w lewy róg pokonuje Sobieszczyka i jest remis!

• Kałat schodzi, wchodzi Wallace Benevente Perez. Puszcza będzie bronić wyniku.

• Opieszalość w rozgrywaniu wykorzystują tyszanie, do piłki ruszył Flis. Bez konsekwencji.

• Niepołomiczanom nigdzie się nie spieszy, spokojnie rozgrywają piłkę na swojej połowie.

• Pierwsza zmiana w Puszczy: za Uwakwego Jarosław Lizak.

• Niezłe widowisko przy Kusocińskiego, trochę nie pasuje do małego stadionu w Niepołomicach.

• Co za mecz! Błyskawiczna kontra Puszczy, Kałat mógł skończyć ją sam na sam, ale wolał wyłożyć piłkę Moskwikowi. Najlepszy strzelec Puszczy trafia w bramkarza, dobitka też obroniona!

• Patrik Czarnota!!! Głowka Słowaka sparowana z najwyższym wysiłkiem przez Sobieszczyka!

• Za faul żółtą kartką ukarany Longinus Uwakwe (Puszcza).

• Wspaniałe uderzenie Szczęsnego obija spojenie słupka z poprzeczką! Gdyby to wpadło...

• Dobrze podkręcony strzał Smółki z linii pola karnego pada łupem Sobieszczyka.

• Teraz techniką próbował popisać się Nowak, podanie piętką donikąd.

• Biernat odważnie przepycha Smółkę i neutralizuje akcję gości.

• Nowak niecelnie podaje do Moskwika, z kontrą urywa się Szczęsny, gubi piłkę w polu karnym Puszczy.

• Próba dośrodkowania Flisa, w zamieszaniu podbramkowym do piłki najwyżej skacze Sobieszczyk i łapie ją w ręce.

• Szczęsny odgrywa piętką do Chomiuka, niski skrzydłowy GKS szturmem wdziera się w pole karne, ale goście mają z tego tylko rzut rożny.

• Tyszanie wybiegli na boisko z mocnym postanowieniem poprawy, spieszy im się do każdej piłki.

• Niecelna piłka do Janika.

• Szczęsny nie czeka na partnerów w polu karnym i oddaje strzał! Sobieszczyk zgarnia futbolówkę.

• Gramy!

• W przerwie Daniela Mąkę zmienił Bartosz Flis (GKS).

• Piłkarze i sędziowie wracają na boisko, zaraz rozpoczniemy II połowę meczu.

• Przewagę Puszczy słabo dokumentują statystyki, bramka gospodarzy to na razie jedyny strzał w światło bramki.

• Puszcza ma większość inicjatywy na boisku, kontry tyszan momentalnie klapną pod bramką gospodarzy. Gospodarze mieli kilka doskonałych sytuacji do podwyższenia wyniku, ale brakuje im wykończenia. Tomasz Fornalik ma o czym myśleć, bo zespół z Górnego Śląska gra poniżej wszelkich oczekiwań.

• Sędzia kończy pierwszą połowę meczu, Puszcza prowadzi 1:0!

• Teraz za rzut rożny zabiera się Nowak, Cholewiak za długo składał się do strzału i piłka zdjęta z nogi przez tyskich obrońców.

• Czarnota traci piłkę, kontra tyszan środkiem boiska nieudana.

• Sebastian Janik potrafi bardzo dużo, ale w decydującym momencie zamiast podawać wybiera strzały. Słaba piłka ląduje w rękach Budki.

• Dobre dośrodkowanie Nowaka w kierunku Cholewiaka, główka pomocnika Puszczy zablokowana.

• Dobrze z piłką zabiera się Smółka, faulowany tuż pod kołem środkowym.

• Spalony Cholewiaka.

• Uwakwe siłą odbiera piłkę Mące na prawym skrzydle, bez faulu.

• Ostry faul na Kałacie, zawodnik Puszczy musi na moment opuścić boisko.

• To musiał być gol! Janik z rzutu rożnego, do piłki dopada Lewiński ale przy strzale wywraca się i posyła piłkę nad poprzeczką!!!

• Strzał Janika zblokowany, rzut rożny dla Puszczy.

• Próba ataku prawą stroną. Czarnota zagrywa w pole karne, na uderzenie decyduje się Mąka, ale jego strzał z 15 metrów fatalny.

• Walka Uwakwe ze Szczęsnym w środku boiska, rzut wolny dla Puszczy. Iskrzy między zawodnikami, Gąsior otrzymuje ostrzeżenie od sędziego.

• Smółka przewraca się w okolicach linii końcowej, sędzia nie uważa zagrania obrońcy Puszczy za faul. Od bramki Sobieszczyk.

• Szczęsny odbiera zagranie na lewym skrzydle, schodzi do środka i oddaje strzał nad bramką!

• Lewiński próbując wybić piłkę z pola karnego zrobił "świecę" i korner dla GKS. Zagranie z narożnika boiska szybko wybite, potem faul na Uwakwem.

• Nowak zagrywa piłkę do Janika, ładny strzał z około 20 metrów mija bramkę Budki.

• Fornalik, gdzie są trzy punkty? - skandują kibice z Tychów, niezadowoleni z ostatnich poczynań ich drużyny.

• Obiecująca centra Janika wybita przez obrońców GKS.

• Faulowany Nowak, Puszcza ma rzut wolny z narożnika boiska na wysokości 25. metra.

• Mocne dośrodkowanie Szczęsnego, Uwakwe ma małe problemy z wyekspediowaniem piłki poza pole karne Puszczy. Wszystko kończy się dobrze dla gospodarzy.

• Faul Moskwika w ofensywie.

• Szybkie dwójkowe rozegranie Mąki ze Smółką, przytomna interwencja niepołomickiej obrony i zagrożenie zażegnane.

• Nowak fauluje Gąsiora na połowie gości, szybkie wznowienie powstrzymane przez sędziego Dobrynina.

• Długa piłka Chomiuka do Małkowskiego, twarda walka na linii pola karnego z obrońcą i fauluje piłkarz GKS.

• Kąśliwe uderzenie Janika z 30 metrów mija prawy słupek bramki trochę zaskoczonego Budki.

• Kontrę tyszan przerywa Longinus Uwakwe i udanym podaniem szybko uruchamia Łukasza Nowaka. Kapitan Puszczy byłby oko w oko z Budką, gdyby nie spalony!

• Rzut rożny dla Puszczy z prawego narożnika.

• Janik uwikłany w drybling pod polem karnym GKS, niecelne podanie w kierunku pola karnego. Chwilę później powtórka i dobrze odbiera Masternak.

• Teraz korner dla tyszan, sprytny strzał głową Czarnoty niecelny.

• Cholewiak bardzo bliski podwyższenia rezultatu po rzucie rożnym! Jego główka minimalnie nad poprzeczką bramki Budki.

• Teraz rozochocił się Kałat, miejsce podobne do tego, z którego uderzał Nowak. Rykoszet od obrońcy GKS i rzut rożny.

• Faul na Cholewiaku w środku boiska, Puszcza rozpocznie rzutem wolnym na połowie rywala.

• 1:0 dla Puszczy! Fantastycznym strzałem z 20 metrów popisuje się Łukasz Nowak, Budka bez szans!

• Lewą stroną urywa się Nowak, akcja przerwana przez obrońców gości.

• Budka piąstkuje dośrodkowanie z rzutu rożnego. Próba szybkiej kontry, Moskwik ściga się z Masternakiem, lepszy doświadczony obrońca GKS.

• Z rzutu wolnego centra Daniela Mąki, główka Masternaka wybita na korner.

• Krajanowski dośrodkowuje do Smółki, ale napastnik tyszan dobrze kryty.

• Lekki uraz Kałata, gra przerwana, ale zawodnik Puszczy szybko podnosi się z murawy.

• Sędzia Dobrynin rozpoczyna mecz. Zaczną gospodarze!

• Obie drużyny wyprowadzone na płytę boiska przez trójkę sędziowską.

• Arbiter zaprasza piłkarzy do wyjścia z szatni, już za moment początek meczu.

• Na liście wyjazdowej na dzisiejszy mecz znalazło się 170 kibiców z Tychów. Ilu dojechało do Małopolski - jeszcze nie wiadomo, ale pierwsi fani z Górnego Śląska już meldują się na sektorze gości.

• Sędzia Zbigniew Dobrynin "gwizdał" gospodarzom w rundzie wstępnej Pucharu Polski, w której pokonali Chojniczankę 2:0. Goście spotkali się z nim rundę później - w Wejherowie, gdzie też wygrali 3:1.

• Oba zespoły rozgrzewają się na płycie boiska. TUTAJ można obejrzeć skrót poprzedniego spotkania tyszan, pod TYM linkiem skrót meczu Puszczy w Olsztynie.

• I liga od kuchni: niepołomiczanie dysponują całkiem słuchalną playlistą z lat 60. i 70. Piłkarze na rozgrzewkę chcieli dubstep, zarząd klubu pogodził ich rytmami disco polo.

• Bramkarze obu zespołów już rozgrzewają się na murawie, jej środek jeszcze okupowany przez młodzież z Niepołomic. Wyniku meczu nie znamy :)

• Rezerwowi Puszczy: Stępniowski, Wallace Benevente Perez, Biel, Czychowski, Lizak, Strózik, Szymonik

• Rezerwowi GKS: Misztal, Balul, Sadowski, Flis, Dzięgielewski, Zunić, Mączyński

• Puszcza będzie dzisiaj walczyć o drugie zwycięstwo na własnym stadionie. Dziesięć dni temu pokonali tutaj Termalikę Bruk-Bet Nieciecza 2:0.

• W meczu z zespołem z Małopolski tyszan czeka bardzo trudny test - drużyna Tomasza Fornalika przegrała oba dotychczasowe mecze wyjazdowe z bilansem bramkowym 0-7.

• Zapowiedź dzisiejszego meczu można przeczytać TUTAJ.

• Witamy serdecznie z Niepołomic, gdzie punktualnie o 17 tutejsza Puszcza zmierzy się z GKS Tychy. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!