Puszcza Niepołomice - Górnik Zabrze ONLINE. Najlepszy beniaminek chce więcej. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

2

Górnik Zabrze

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanej niedzieli!

• Za tydzień Puszcza prawdopodobnie znowu zdobędzie punkt, bo zagra na wyjeździe z Piastem Gliwice, natomiast Górnik czeka bardzo trudny mecz u siebie z Pogonią Szczecin.

• Jakub Bartosz - 2
    • Michał Walski - 3, (Bartłomiej Poczobut - 3)
    • Wojciech Hajda - 3
    • Konrad Stępień - 3
    • Mateusz Cholewiak - 2, (Artur Siemaszko - 4)
    • Kamil Zapolnik - 4, (Kacper Cichoń - 2)

• Daniel Bielica - 2
    • Norbert Barczak - 3, (Robert Dadok - bez oceny)
    • Kryspin Szcześniak - 2
    • Rafał Janicki - 3
    • Erik Janża - 3
    • Daisuke Yokota - 3
    • Dani Pacheco - 2
    • Szymon Czyż - 3, (Adrian Kapralik - 3)
    • Damian Rasak - 3, (Filipe Nascimento - bez oceny)
    • Lawrence Ennali - 4
    • Sebastian Musiolik - 3, (Piotr Krawczyk - 2)
  • Puszcza Niepołomice zasłużenie wygrywa drugi mecz z rzędu. Beniaminek pokazuje, że chcę włączyć się walkę o utrzymanie. Niepołomiczanie odskakują już na siedem punktów od Ruchu Chorzów. Natomiast Górnik dość niespodziewanie przegrywa drugi mecz z rzędu.

• Koniec meczu w Krakowie! Puszcza wygrywa z Górnikiem 2:1!

• Erik Janża dostał piłkę w polu karnym Puszczy, minął rywala i oddał mocny strzał, ale ponownie, świetnie interweniował Oliwer Zych.

• Bartłomiej Poczobut także z napomnieniem.

• Filipe Nascimento z żółtą kartką.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej siedem minut.

• Erik Janża uderzył z rzutu wolnego, ale spokojnie interweniował Oliwer Zych.

• Natomiast Robert Dadok pojawił się w miejsce Norberta Barczaka.

• Dwie roszady w Górniku. Filipe Nascimento zastąpił Dominika Rasaka

• Kacper Cichoń ukarany żółtą kartką za bardzo ostry faul.

• Górnik próbuje, ale wydaje się, że nie ma pomysłu jak zaskoczyć rywala.

• Natomiast Kacper Cichoń pojawił się w miejsce Kamila Zapolnika.

• Dwie roszady w Puszczy. Łukasz Sołowiej zastąpił Michała Koja

• Kamil Zapolnik potrzebuje pomocy medycznej.

• Oskrzydlająca akcja Górnika, ale gospodarze zdołali wybić piłkę.

• Zabrzanie próbują naciskać, ale niewiele z tego wynika.

• Artur Craciun z napomnieniem.

• Kamil Zapolnik zagrał w pole karne Górnika do Artura Siemaszki, a ten z zimną krwią wpakował piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Artur Siemaszko daje prowadzenie swojej drużynie!!!

• Zmiana także w Puszczy. Bartłomiej Poczobut zastąpił Michała Walskiego.

• Roszada w składzie Górnika. Piotr Krawczyk zastąpił Sebastiana Musiolika.

• Piotr Mroziński ukarany żółtą kartką.

• Nieudane dośrodkowanie ze stojącej piłki, a chwilę później Adrian Kapralik uderzył bardzo niecelnie.

• Zabrzanie po oskrzydlającej akcji wywalczyli rzut rożny.

• Próba wrzutki w pole karne Puszczy zupełnie nieudana.

• Nieco zaskoczony Górnik próbuje odzyskać kontrolę nad meczem.

• Świetny wrzut z autu w pole karne Górnika, tam dwójka graczy Puszczy zagrała piłkę, ta w końcu trafiła do Piotra Mrozińskiego, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Piotr Mroziński doprowadza do wyrównania!!!

• Piotr Mroziński próbował oddać strzał z dystansu, ale trafił wprost w przeciwnika.

• Spokojny początek drugiej połowy. Zespoły czekają na ruch przeciwnika.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Zmiana w Puszczy Niepołomice. Artur Siemaszko zastąpił Mateusza Cholewiaka.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Górnik gra dzisiaj lepiej, ale Puszcza także miała swoje szanse. Wydaje się jednak, że zasłużony wynik do przerwy. Na drugą połowę zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy. Górnik prowadzi z Puszczą 1:0.

• Do pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Daisuke Yokota otwiera wynik meczu w Krakowie!!!

• Rzut karny dla Górnika! Faulowany był Lawrence Ennali!

• Arbiter sprawdza potencjalny rzut karny dla Górnika!

• Chyba wymuszona zmiana w Górniku Zabrze. Adrian Kapralik zastąpił Szymona Czyża.

• Zakotłowało się w polu karnym Puszczy, ale Lawrence Ennali z bliskiej odległości nie zdołał wpakować piłki do bramki!

• Daisuke Yokota potrzebuje pomocy medycznej.

• Wojciech Hajda ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Szybki kontratak Górnika, ale Daisuke Yokota uderzył niecelnie.

• W odpowiedzi Piotr Mroziński zacentrował ze skrzydła, ale bez konsekwencji.

• Dani Pacheco zagrał w pole karne rywala, ale bez zagrożenia.

• Roman Jakuba także z żółtą kartką.

• Dużo walki w środku pola. Żaden z graczy nie odstawia nogi.

• Jakub Bartosz z żółtą kartką za taktyczny faul.

• Wznawiamy grę.

• Arbiter przerywa grę z powodu odpalenia rac przez kibiców Górnika.

• W odpowiedzi zabrzanie zaatakowali, ale nie potrafią znaleźć sposobu na defensywę Puszczy.

• Teraz Artur Craciun doszedł do pozycji strzeleckiej, ale uderzył nieudanie.

• Roman Jakuba oddał mocny strzał, ale minimalnie niecelny.

• Puszcza wywalczyła rzut wolny tuż przed polem karnym rywali.

• To powinna być bramka dla Górnika! Lawrence Ennali wpadł w pole karne, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. Chwilę później mu się to udało, ale bramkarz ponownie skutecznie interweniował!

• Lawrence Ennali oddał mocny strzał z dalszej odległości, ale Oliwer Zych fantastycznie interweniował!

• Lawrence Ennali wpadł w pole karne Puszczy, minął rywala, ale stracił piłkę.

• Michał Walski zdecydował się na strzał z dystansu, ale uderzenie zostało zablokowane.

• Górnik stara się uspokoić grę i rozgrywać piłkę dłużej w środku pola.

• Konrad Stępień zacentrował w pole karne, ale żaden z jego partnerów nie dopadł do piłki.

• W odpowiedzi zaatakowali zabrzanie, ale zagranie w pole karne rywali bez konsekwencji.

• Pierwsza akcja Puszczy, ale nieudane dośrodkowanie.

• Rozpoczynamy mecz w Krakowie!

• Piłkarze obu drużyn pojawiają się na murawie stadionu w Krakowie. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Rozjemcą tego meczu będzie międzynarodowy arbiter Tomasz Kwiatkowski z Warszawy. W tym sezonie trzykrotnie prowadził mecze Górnika, w których Ci zostali rozbici przez Jagiellonię Białystok 4:1, zremisowali na wyjeździe z rewelacyjnym Śląskiem Wrocław 1:1 i awansowali do kolejnej rundy FORTUNA Pucharu Polski rozbijając na wyjeździe pierwszoligowy GKS Katowice 4:0. W meczu z Jagiellonią pokazał czerwoną kartkę dla Kamila Lukoszka.

• Natomiast oto zestawienie Puszczy Niepołomice:

• Tak prezentuje się skład Górnika Zabrze:

• Te drużyny jeszcze nigdy nie spotkały się ze sobą w oficjalnym meczu. W okresie przygotowawczym do tego sezonu Puszcza wygrała z Górnikiem 3:1, ale jak wiemy, nie można przywiązywać wielkiej wagi do wyników meczów towarzyskich.

• Natomiast Górnik Zabrze po serii trzech kolejnych zwycięstw przed przerwą reprezentacyjną wreszcie przegrał na wyjeździe ze Stalą Mielec 1:2. Tamto spotkanie było wyrównane i emocjonujące. Dzisiaj naprzeciw staje teoretycznie mniej wymagający rywal, ale nie będzie to łatwa spotkanie dla podopiecznych Jana Urbana.

• Puszcza Niepołomice na ten moment jest najlepszym ze wszystkich beniaminków. Przed dwoma tygodniami niespodziewanie wygrała w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań 2:0 notując swoje trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Dzisiaj faworytem są rywali, ale Puszcza już pokazała, że nie jest "chłopcem do bicia".

• Arena dzisiejszej rywalizacji!

• Witamy serdecznie! W pierwszym niedzielnym meczu 16. kolejki PKO Ekstraklasy Puszcza Niepołomice zmierzy się w Krakowie z Górnikiem Zabrze. Na relację na żywo z tej rywalizacji zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Puszcza - Górnik LIVE! Co pokaże najlepszy beniaminek?

Puszcza - Górnik LIVE! Co pokaże najlepszy beniaminek? ©Andrzej Banas

PKO Ekstraklasa. Mecz Puszcza Niepołomice - Górnik Zabrze ONLINE. Przed przerwą na reprezentacje beniaminek przerwał fatalną passę, natomiast utytułowani zabrzanie ponieśli klęskę. Jaki będzie bezpośredni mecz? Początek w niedzielę już o godzinie 12:30, relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Mecz Puszcza Niepołomice - Górnik Zabrze ONLINE

O Puszczy mówi się, że to drużyna całkiem zorganizowana. Ugrała najwięcej punktów i zdobyła najwięcej bramek ze wszystkich beniaminków. To jednak na razie za mało na wydostanie się ze strefy spadkowej. Nie przesądzi o tym także ewentualne zwycięstwo nad Górnikiem.

Puszcza chce pójść za ciosem. 10 listopada ograła na wyjeździe Wartę Poznań i była to jej pierwsza wygrana od 26 sierpnia. Po golu strzelili oczywiście stoperzy - Roman Jakuba i Artur Craciun - bo właśnie stałe fragmenty są siłą tej drużyny.

Teraz Puszcza trafia na Górnika, do którego składu wraca Lukas Podolski. Przyjezdni ostatnio przegrali pierwszy raz w lidze od 2 października. Musieli uznać wyższość Stali Mielec, czyli drużyny, która wczoraj rozłożyła na łopatki Pogoń Szczecin i to na wyjeździe.

Górnik jest jedenasty, ma sześć punktów więcej od Puszczy i liczy, że na finiszu rundy załapie się do pierwszej ósemki. Wygrana w Krakowie może dać taki awans.

Tomasz Tułacz, trener Puszczy: - Górnik to zespół, który pokonał Raków, który zremisował z Lechem w Poznaniu. Mocny zespół, który miał trudny początek sezonu ze względu na kontuzje zawodników. Ciężkie zadanie przed nami, ale na poziomie ekstraklasy nie ma łatwych zadań.

Nie zagrają w meczu Puszcza - Górnik:
Puszcza: Komar, Majchrzak, Kidrić, Bartosz (?), Serafin (?), Siemaszko (?)
Górnik: - - - - -

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Górnik - Puszcza 1:3 (sparing, 01.07.2023)
Górnik - Puszcza 2:1 (sparing, 24.06.2022)

Mecz Puszcza Niepołomice - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV

Transmisja meczu na kanałach Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. W internecie stream wyłącznie w aplikacji oraz na stronie Canal+ Online. Komentuje duet Michał Mitrut, Michał Trela. Relacja LIVE od godziny 12:30 w GOL24 - zapraszamy!