• Miosz Kozak - 4
    • Tomasz Podstawski - 3 (Michał Feliks - 4)
    • Tomasz Swędrowski - 5
    • Daniel Szczepan - 4
  • Koniec meczu! Ruch Chorzów rzutem na taśmę ratuje remis w meczu z Puszczą Niepołomice. Na dublet Łukasza Sołowieja po przerwie odpowiedzieli Tomasz Swędrowski i rezerwowy Michał Feliks.

• Tomasz Swędrowski urwał się prawą stroną, po czym dośrodkował na dalszy słupek. Tam wyżej od przeciwnika wyskoczył Michał Feliks, który głową z bliska skierował piłkę do siatki!!!

• GOL DLA RUCHU! STRZELCEM MICHAŁ FELIKS!!!

• Maciej Sadlok uderza z dystansu metr nad poprzeczką. Ta próba była gorsza od tej sprzed kilku minut.

Oliwier Zych niespiesznie ustawia piłkę na "piątce".

• Puszcza ma aut na lewej stronie. Tym razem krótkie rozegranie i strata przed polem karnym "Niebieskich". Kontra drużyny prowadzonej przez Jarosława Skrobacza została przerwana przed linią środkową.

• Coraz mniej czasu... Jarosław Skrobacz

• Karol Arys dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

• Rzut wolny dla Ruchu. Gospodarze wybijają piłkę po dośrodkowaniu Macieja Sadloka.

• Maciej Sadlok atomowym uderzeniem z ok. 30 metrów OBIJA POPRZECZKĘ!

• Jakub Serafin upomniany żółtą kartką za faul. Złapał rywala za koszulkę i powalił na murawę.

• Gospodarze bronią się całym zespołem. Ze smutkiem przygląda się temu Jarosław SKrobacz. Czy to ostatni jego mecz w roli trenera Ruchu?

• Juliusz Letnoiwski zmienia Patryka Sikorę.

• Michał Buchali spokojnie broni strzał Artura Siemaszki z dystansu.

• Wojciech Hajda zmienia Huberta Tomalskiego.

• Jakub Bartosz zmienia Mateusza Cholewiaka.

• [WIDEO] GOL TOMASZA SWĘDROWSKIEGO (2:1)

• Daniel Szczepan nie "zamknął" akcji po wrzutce Miłosza Kozaka.

• Artur Siemaszko zmienia Bartłomieja Poczubuta.

• Gospodarze wybijają piłkę przed pole karne po dośrodkowaniu z prawej strony. Dopada do niej Tomasz Swędrowski, który najpierw ją sobie podholował, a po chwili huknął nie do obrony w prawy górny róg bramki!

• GOL DLA RUCHU! STRZELCEM TOMASZ SWĘDROWSKI!!!

• Dominik Steczyk zmienia Kacpra Michalskiego.

• Po tym stałym fragmencie gry nie było zagrożenia pod bramką gości.

• Michał Buchalik na wślizgu łapie piłkę blisko linii bocznej pola karnego. Trzymając ją wyjechał ZA LINIĘ i wyrzucił na rzut rożny. Gospodarze mają rzut rożny.

• Atak Ruchu lewą stroną przynosi rzut rożny. Z dośrodkowaniem Miłosza Kozaka radzą sobie gospodarze.

• Szybko z rzutu wolnego grę wznowili gospodarze. Sęk w tym, że akcję lewą stroną przerywa gwizdek sędziego z powodu pozycji spalonej.

• Tomasz Swędrowski upomniany żółtą kartką za skoszenie Huberta Tomalskiego w środku pola. Pomocni Puszczy wyraźnie odczuł to wejście rywala.

• Po chwili nieudanie próbował Daniel Szczepan. Oliwier Zych spokojnie łapie piłkę.

• Sporo podań Ruchu blisko pola karnego Puszczy. Po zagraniu Miłosza Kozaka na prawą stronę pola karnego strzał Szymona Szymańskiego został zablokowany.

• Na lewej stronie pograli Mateusz Cholewiak i Bartłomiej Poczobut. Drugi z wymienionych został powstrzymany przed polem karnym Ruchu.

• [WIDEO] DWA GOLE ŁUKASZA SOŁOWIEJA W PIERWSZEJ POŁOWIE

• NIE MA GOLA DLA PUSZCZY!

Próbowali Kamil Zapolnik i Bartłomiej Poczobut ale obaj pomylili się nieznacznie!

• Druga połowa rozpoczęta!

• Michał Feliks zmienia Tomasa Podstawskiego.

• Wracamy na stadion Cracovii, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Puszczy Niepołomice z Ruchem Chorzów. W starciu beniaminków górą są gospodarze, którzy prowadzą po dwóch bramkach Łukasza Sołowieja. Co nas czeka pom zmianie stron?

• +5' Koniec pierwszej połowy. Puszcza Niepołomice prowadzi z Ruchem Chorzów po dublecie Łukasza Sołowieja.

• +4' ŁUKASZ SOŁOWIEJ NIE MYLI SIĘ!!!

Nabiegł na dwa tempa, po czym pewnie, płaskie uderzenie przy lewym słupku. Zmylony Michał Buchalik rzucił się w stronę prawego słupka!

• +3' Była jeszcze analiza, czy noga Michaiła Buchalika pozostała na linii bramkowej. Jeszcze raz sędzia wskazuje na "wapno". Okazało się, że przed strzałem Marcela Pięczka w pole karne wbiegł za szybko Patryk Sikora!

• +1' MICHAŁ BUCHALI BRONI STRZAŁ MARCELA PIĘCZKA!!!

Piłka leciała w środek bramki i bramkarz Ruchu odbija!

• Ręką w polu karnym zagrał Szymon Szymański. Sędzia Karol Arys bez wahania wskazał na "wapno"

Zagranie Szymona Szymańskiego ręką

• Rzut karny dla Puszczy! Ręką w "szesnastce" zagrał Szymon Szymański!

• Miłosz Kozak przydał się w defensywie. Wybija piłkę za linię boczną po dalekim wyrzucie z autu Marcela Pięczka.

• Mateusz Cholewiak dostaje piłkę na 20. metrze. Uderza technicznie w środek bramki, czyli tam, gdzie stał Michał Buchalik. Ten broni na raty.

• Hubert Tomalski faulowany na prawej stronie przez Mateusza Bartolewskiego. Sędzia Karol Arys nie sięga jednak do kieszonki.

• 40% strzelonych goli Puszczy w Ekstraklasie w tym sezonie to dzieło Łukasza Sołowieja

• Podrażnieni zawodnicy Ruchu rzucili się do odrabiania straty. Po rzucie rożnym "nadziali się" na kontrę, którą zepsuł Mateusz Cholewiak. Niepotrzebnie zbiegał z piłka z prawej stony do środka, gdzie szybko pojawili się zawodnicy w niebieskich strojach.

• Roman Jakuba wyskakuje do górnej piłki i głową zagrywa za siebie w stronę dalszego słupka. Tam był Łukasz Sołowiej, który mocnym uderzeniem pokonuje Michała Buchalika!!!

To 4. gol Łukasza Sołowieja w tym sezonie.

• ... i GOL DLA PUSZCZY! ŁUKASZ SOŁOWIEJ!!!

• O dziwo gospodarze wznawiają grę z "piątki". Od razu atak lewą stroną został przerwany wybiciem na aut. Marcel Pięczek wyrzuca w pole karne...

• MILOKSZ KOZAK!!!

Pograł z Danielem Szczepanem i ruszył w stronę pola karnego Puszczy. Na 15. metrze przełożył piłkę do lewej nogi, po czym uderzył w stronę dalszego rogu! Piłkę trącił Oliwier Zych za linię końcową!

• Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów

• 2 Strzały 1
    • 1 Strzały celne 0
  • Marcel Pięczek ruszył prawą stroną. Nie utrzymał jednak piłkę w boisku. Kontrę Ruchu przerywa Hubert Tomalski - dla uspokojenia sytuacji wycofał piłkę do bramkarza.

• Krótkie rozegranie rzutu wolnego przez Ruch. Maciej Sadlok podaje do Szymona Szymańskiego, który zagrywa płasko przed pole karne. Niepołomiczanie nie dali się zaskoczyć.

• Po dalekim wyrzucie z autu na uwolnienie wybijają piłkarze Puszczy. Po chwili piłkę po wrzutce Miłosza Kozaka łapie Oliweir Zych.

• Miłosz Kozak na prawej stornie pola karnego przekładał piłkę raz do lewej, raz do prawej nogi. Przy drugim "zakosie" gospodarze wybijają za linię boczną.

• Mocne crossowe zagranie Tomasza Wójtowicza na prawą stronę. Odrobinę za mocne.

• Trudne zadanie przed "Niebieskimi"

• Kamil Zapolnik zgrywa piłkę głową do Huberta Tomalskiego. Ten z ok. 20 metrów nieczysto uderza w piłkę, która poszybowała kilka metrów obok bramki.

• Ciekawie zapowiadała się akcja prawą stroną Miłosza Kozaka z Kacprem Michalskim. Dośrodkowanie drugiego z wymienionych na bliższy słupek nie dotarło do adresata.

• W odpowiedzi próbował Kamil Zapolnik. To była lepsza próba, bo w światło bramki. Jednak w środek bramki, gdzie stał Michał Buchalik.

• Daniel Szczepan uderza płasko z niespełna 20 metrów. Piłka mija lewy słupek o co najmniej metr.

• Kiks Miłosza Kozaka na prawej stronie. Niepotrzebnie zagrywał do tyłu, ale na jego szczęście faulował w ofensywie Mateusz Cholewiak.

• Hubert Tomalski próbował przedrzeć się lewą stroną w pole karne rywala. Za mocno wypuścił sobie piłkę, z czego skorzystał obrońca Ruchu. Skutecznie przyblokował pomocnika Puszczy, pozwalając piłce opuścić plac gry.

• Piłkarze Tomasza Tułacza sukcesywnie przybliżają się do pola karnego Ruchu... autami. Między nimi doszło do krótkiej wymiany zdań między arbitrem a Jarosławem Skrobaczem.

• Ruch przez moment będzie grać w "dziesiątkę".

• Oliwier Zych nie opanował dobrze piłki w polu karnym. Wślizgiem wybija, uprzedzając Tomasza Swędrowskiego, który trochę odczuł to wejście bramkarza.

• Konrad Stępień przejmuje piłkę w środku pola. Zbiega do lewej strony i biegnąc wzdłuż linii bocznej szukał miejsca do dośrodkowania w pole karne. W ostatniej chwili poradził sobie z nim Patryk Sikora.

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką Michała Buchalika.

• Zakotłowało się w polu karnym "Niebieskich". Michał Koj ucierpiał w starciu, ale jeszcze goście wybijają za linię końcową.

• Atak Puszczy lewą stroną został przerwany. Marcel Pięczek szykuje się do dalekiego wyrzutu zza linii bocznej.

• Dalekie zagranie od obrony przed "szesnastkę" Ruchu. Pomysł byłby dobry, gdyby w tym miejscu był adresat. Michał Buchalik czekał, aż piłka po koźle wpadnie do jego rękawic.

• Przerwa w grze. Kamil Zapolnik zderzył się z rywalem. Przez moment nie podnosił się z murawy.

• Podanie w pole karne do Tomasza Swędrowskiego. Ten nie zdołał uderzyć w stronę bramki Puszczy.

• Chorzowianie radzą sobie z dośrodkowaniem z rzutu wolnego.

• Tomass Podstawski szybko, już w 2. minucie, został upomniany żółtą kartką. Ostrym wejściem skosił Jakuba Serafina w środku boiska.

• Patryk Sikora posyła piłkę w pole karne gospodarzy. Oliwier Zych pewnie łapie piłkę.

• Karol Arys zaczyna gwizdkiem spotkanie!

• Pierwszy gwizdek sędziego poprzedza minuta ciszy.

• Obie drużyny wychodzą na murawę. Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania.

• Ławka rezerwowych Puszczy: Wróblewski, Siemaszko, Walski, Hajda, Bartosz, Stec, Majchrzak, Mesanović, Kramarz.

• Ławka rezerwowych Ruchu: Potoczny, Szur, Letniowski, Foszmańczyk, Sedlak, Steczyk, Feliks, Barański, Skwierczyński.

• Puszcza radzi sobie niewiele lepiej. Ugrała osiem punktów. Ostatnio zremisowała z Radomiakiem Radom 1:1.

• Poza kadrą Ruchu m.in. Starzyński, Kasolik oraz Barnowski.

• Bilans Ruchu to jedno zwycięstwo, trzy remisy i sześć porażek (bramki 9-15).

• Z Ruchu uleciał cały entuzjazm po awansie. Zespół zamyka tabelę. W dziewięciu meczach ugrał ledwie sześć punktów. Mimo zaciętej postawy tydzień temu przegrał z Rakowem Częstochowa 3:5.

• Przed nami mecz beniaminków w Krakowie przy Kałuży. Najważniejsze pytanie brzmi: czy trener Niebieskich faktycznie gra o posadę? Media sugerują, że do roli następcy przymierzany jest Marcin Brosz, do niedawna pracujący z młodzieżówką, wcześniej m.in. w Górniku Zabrze.

Puszcza - Ruch LIVE! Niebiescy pod ścianą. Dwa karne, dwa gole
1/3
przejdź do galerii

Puszcza - Ruch LIVE! Niebiescy pod ścianą. Dwa karne, dwa gole ©Canal+ Sport

Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów ONLINE. Czas na starcie beniaminków. Mecz będzie niezwykle ważny dla trenera gości. Mówi się, że Jarosław Skrobacz niedługo może pożegnać się z posadą. Gdzie oglądać mecz Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Pierwszy gwizdek o godz. 17:30 w sobotę. Zapraszamy do relacji LIVE w GOL24!

Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów ONLINE

Sytuacja obydwu klubów jest bardzo skomplikowana. Oba zespoły kilka miesięcy temu awansowały do Ekstraklasy, dlatego niskie pozycje nie mogą być zaskoczeniem. Puszcza jest na 16. pozycji, natomiast Ruch na 18.
miejscu (ostatnie). "Niebiescy" prezentują się fatalnie nie tylko w lidze. Ostatnio podopieczni Jarosława Skrobacza przegrali z rezerwami Legii Warszawa w Pucharze Polski i odpali z tych rozgrywek. Nad szkoleniowcem zbierają się czarne chmury.

Jak informuje Łukasz Pawlik z goal.pl bardzo możliwe, że w ten weekend Jarosław Skrobacz będzie grał o posadę. Włodarzom Ruchu kończy się cierpliwość, a sytuacja w tabeli robi się bardzo trudna: Ruch zamyka ligową tabelę z 6 punktami na koncie. Zdaniem medialnych doniesień beniaminka Ekstraklasy może przejąć Marcin Brosz.

Jarosław Skrobacz, trener Ruchu Chorzów: - Ogrom sytuacji prowokowaliśmy sami i mogło się skończyć jeszcze kilkoma bramkami przy lepszym wykorzystaniu okazji przez gospodarzy. Gratulacje raz jeszcze za przejście do kolejnej rundy, bo dla tych chłopaków to duże wydarzenie. A my… Trzeba jechać dalej i myśleć o sobocie. To już się stało i niestety nie da się tego odmienić. (sportdziennik.com)

Tomasz Tułacz, trener Puszczy Niepołomice: - Przed nami kolejny bardzo trudny mecz, ale w ekstraklasie wszystkie takie będą. My mierzyliśmy się z Ruchem w pierwszej lidze, ten rywal nie leżał nam do tej pory. W kontekście wynikowym, bo w ostatnim meczu u siebie byliśmy, moim zdaniem, zespołem lepszym, a na pewno zespołem, który stworzył więcej sytuacji mogących dawać zwycięstwo. Niestety, zostaliśmy ukarani w ostatniej sekundzie meczu.

Kto nie zagra w meczu Puszcza - Ruch?
Puszcza: Kewin Komar, Tomasz Wojcinowicz, Rok Kidrić
Ruch: Łukasz Moneta, Artur Pląskowski, Konrad Kasolik

Gdzie oglądać mecz Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów?

Spotkanie między Puszczą Niepołomice i Ruchem Chorzów będzie transmitowane w CANAL+ Sport. Mecz dostępny także w Internecie w Canal+ Online. Pierwszy gwizdek o godz. 17:30 w sobotę. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej w GOL24!