Puszcza Niepołomice 0 - 1 Sandecja Nowy Sącz

Puszcza Niepołomice

0

Sandecja Nowy Sącz

1

• O wyniku meczu w Niepołomicach zadecydował jeden kluczowy błąd obrony - w trakcie meczu trudno było wyłonić jednoznacznego faworyta. Celne podanie Grzeszczyka, kiks Wallace'a i dobre wykończenie Traore przerywa skandaliczną passę napastników Sandecji bez gola. To już wszystko z Niepołomic - za uwagę dziękuje Państwu Jakub Podsiadło.

• Koniec meczu! Sandecja przerywa wyjazdową niemoc i dzięki błyskowi instynktu strzeleckiego Mouhamadou Traore wygrywa 1:0 i wywozi trzy punkty z Niepołomic!

• Jeden z ostatnich fauli w dzisiejszym meczu, tym razem na Pablo Gómezie. Marcin Cabaj wybija piłkę daleko pod bramkę Puszczy.

• Główka za główką w środku pola, obie drużyny czyhają na ostatni atak.

• Ani my, ani kibice nie mają pojęcia, co zauważył sędzia Bukowczan w polu karnym Sandecji, że podyktował rzut wolny na korzyść gości.

• Żelazne nerwy Marcina Cabaja - bramkarz i kapitan Sandecji skacze wyżej niż dwóch głowkujących piłkarzy gospodarzy i piąstkuje piłkę poza pole karne.

• Rzut wolny + Łukasz Nowak + niewiele czasu na wyrównanie = ?

• Druga żółta i czerwona kartka dla Mateusza Bartkowa (Sandecja). Sędzia Bukowczan miał już dość brutalnych wejść prawego obrońcy gości w Łukasza Staronia. Sandecja będzie kończyć mecz w dziesiątkę!

• Niedbałe przyjęcie Traorego psuje okazję na dobry atak dla sądeczan.

• Magdziński solidnie przygotował się do woleja, piłka z niecodzienną trajektorią lotu kilkadziesiąt centymetrów nad poprzeczką bramki Cabaja!

• Puszcza zwiększa tempo, tym razem do główki składał się Dawid Kałat, również pudło rekonwalescenta z Niepołomic!

• Jacek Magdziński wzięty w kleszcze przez dwóch obrońców Sandecji już w polu karnym.

• Jedna z ostatnich szans Puszczy na wyrównanie zmarnowana przez niecelny strzał głową Wallace'a.

• Ostatnie minuty meczu, akcja solidarnie przenosi się spod jednej bramki pod drugą.

• Szczepaaański! Niesygnalizowane uderzenie z kilkunastu metrów mija bramkę Sobieszczyka.

• Wallace stara się rehabilitować za poprzednie wpadki i wybija dośrodkowanie Mójty.

• Żółty kartonik dla Pawła Strózika (Puszcza). Sandecja będzie wkręcać piłkę z rzutu wolnego w pole karne.

• Powracający po kontuzji kolana Dawid Kałat wszedł na boisko za Petera Borovićanina (Puszcza).

• Maciej Kononowicz zmienił zmęczonego Macieja Bębenka.

• Łukasz Staroń został poszkodowany przy okazji starcia z Bartkowem, kibice domagają się czerwonej kartki dla obrońcy Sandecji. Sędzia Bukowczan nie przychyla się do sugestii sympatyków gospodarzy i puszcza grę.

• Fatalny błąd Wallace'a, Brazylijczyk ograny jak dziecko przez Traore! Senegalczyk zanim stanie oko w oko z Sobieszczykiem tańczy przed Wełną, młody obrońca Puszczy nie daje się oszukać tak łatwo, jak jego bardziej doświadczony partner z defensywy.

• Dośrodkowanie Borovićanina zatrzymane przez solidnego dzisiaj Mateusza Bartkowa. Puszcza i Sandecja wyprowadzają akcję za akcją, mimo prowadzenia gości końcówka zapowiada się emocjonująco.

• Przy próbie wyprowadzenia kontrataku kompletnie pogubił się Łukasz Staroń i traci piłkę na rzecz Bartkowa.

• Bardzo blisko drugiej bramki Sandecji! Zablokowane podanie Grzeszczyka plącze się między nogami stoperów Puszczy i zakręca obok zaskoczonego Sobieszczyka, ani Grzeszczyk, ani Traore nie są w stanie dobić piłki do opuszczonej bramki!

• Mateusz Cholewiak za Longinusa Uwakwego (Puszcza).

• Borovićanin stratą piłki prokuruje szarżę Bębenka przerwaną dopiero przez Uwakwego. Nigeryjczyk ku uciesze kibiców Puszczy ogrywa jednego z sądeczan i oddaje piłkę Strózikowi.

• Obrona Puszczy poważnie przysnęła i dopuściła Traore do przejęcia dobrego podania Nathera.

• Kamień z serca dla piłkarzy i kibiców Sandecji - to pierwsza bramka nominalnego napastnika od 10 listopada!

• GOOOOL! 1:0 dla Sandecji Po sprytnym podaniu Mateja Nathera Traore zwinnie urywa się obrońcom i strzela obok Sobieszczyka!

• Po piekielnie mocnym dośrodkowaniu Mójty z rzutu rożnego piłkę z problemami wybijał Sobieszczyk! W polu karnym czaiło się już kilku zawodników Sandecji, obrona Puszczy nie pęka i wyprowadza piłkę przynajmniej poza strefę bezpośredniego zagrożenia.

• Szybkie i sprawne rozegranie rzutu wolnego przez Sandecję, piłkarze gości reklamują zagranie ręką Borovićanina w polu karnym. Ostatecznie, goście mają kolejny rzut wolny z narożnika boiska.

• Spalony Mouhamadou Traore po przyjęciu piłki w polu karnym Puszczy.

• Optyczną przewagę na boisku zyskuje Sandecja. Petar Borovićanin ratuje się wybiciem na oślep.

• Przed rzutem rożnym dla Sandecji zmiana w zespole gości - za Fabiana Fałowskiego wszedł Mouhamadou Traore.

• Pierwsza roszada Dariusza Wójtowicza - Marcel Kotwica (Puszcza) opuszcza boisko, w jego miejsce Krzysztof Zaremba.

• Na murawie za kilka chwil pojawi się Krzysztof Zaremba.

• Trzeci w krótkim odstępie czasu rzut wolny w wykonaniu Łukasza Nowaka - mocno podkręcona piłka ląduje nad poprzeczką bramki Sandecji.

• Pierwsza zmiana w Sandecji, Sebastian Szczepański zmienia niewidocznego Rudolfa Urban.

• Kotwica zdołał wyskoczyć do centry, strzał głową ląduje daleko za bramką Cabaja.

• Godzina gry za nami, kolejna szansa na dośrodkowanie w pole karne dla Łukasza Nowaka.

• Borovićanin doskakuje do Frańczaka i zapobiega dośrodkowaniu skrzydłowego Sandecji.

• Niepołomiczanie tracą piłkę po kompletnie nieudanym strzale Uwakwego i teraz to oni muszą cofnąć się do defensywy.

• Główka Cicmana zażegnuje niebezpieczeństwo pod bramką Cabaja. Puszcza w całości na połowie drużyny z Nowego Sącza.

• Sandecja cofnięta do obrony, faul na Staroniu prokuruje rzut wolny z około 30 metrów.

• Niezbyt produktywny dzisiaj Maciej Bębenek przyłapany na spalonym.

• Dośrodkowanie Nowaka z rzutu wolnego mija Biernata i ląduje w "koszyczku" Marcina Cabaja.

• Żółtą kartkę za faul na Nowaku obejrzał Mateusz Bartków (Sandecja).

• Staroń dobrze wypatrzył Uwakwego, podanie od skrzydłowego Puszczy przerwane. Do bezpańskiej piłki dopadł Marcel Kotwica i oddał strzał z szesnastki, ale spudłował.

• xdalanx: ogólnie mecz ogląda jakieś 350 widzów, w tym 30 na sektorze gości.

• Poważny błąd Borovićanina przy rozegraniu mógł słono kosztować Puszczę, do piłki od razu wystartował Fałowski - sytuację uratował Tomasz Wełna.

• Dośrodkowanie z drugiej strony spada na głowę Marcina Biernata, który przy strzale myli się nieznacznie!

• Faul Bartkowa na Jacku Magdzińskim, centra Nowaka wybita przez obronę Sandecji.

• Uaktywniają się spokojni jak dotąd kibice Sandecji i Cracovii w sektorze gości.

• Rozpoczynamy drugie 45 minut w Niepołomicach! Od koła środkowego piłkę rozegrają gospodarze.

• Na murawie mamy już obie drużyny, za moment początek drugiej części spotkania.

• Zawodnicy Puszczy wracają na boisko, za kilka chwil powinni do nich dołączyć piłkarze gości.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Niepołomicach. Puszcza bezbramkowo remisuje z Sandecją Nowy Sącz. Niech naszych czytelników nie zwiedzie obfitość wpisów - klarownych sytuacji bramkowych dla obu zespołów do tej pory jak na lekarstwo.

• Szarżujący Nowak odbija się od Mateja Nathera jak od ściany - nici z kontry gospodarzy.

• Sobieszczyk wyskakuje wyżej od Grzeszczyka i pewnie łapie opadającą piłkę w jego pole karne.

• Biernat kontra Nather - główka obrońcy Puszczy wychodzi na rzut rożny. W kierunku chorągiewki w rogu boiska już biegnie Adam Mójta.

• Żółta kartka dla Tomasza Wełny (Puszcza) za atak na Macieja Bębenka w środku pola.

• Bębenek cały czas zmienia się stronami z Frańczakiem, to żaden problem dla Wallace'a - brazylijski stoper Puszczy radzi sobie dobrze i z jednym, i z drugim.

• W oddali błyskają pioruny, a Marcin Cabaj zwinnie broni fantastyczne, mierzone uderzenie Staronia z 25 metrów! Było blisko!

• Ambitny Frańczak nie daje żyć Marcinowi Biernatowi. Prawy obrońca pressowany przez skrzydłowego Sandecji z przekroczeniem przepisów przez tego drugiego.

• Na uderzenie z trzydziestu metrów zdecydował się Paweł Stróżik. Piłka leciała nisko i prędko, ale nie na tyle, żeby zaskoczyć Marcina Cabaja. Przytomna obrona bramkarza Sandecji!

• Płaskie uderzenie Frańczaka po dośrodkowaniu Mójty grzęźnie w nogach obrońców Puszczy.

• Wallace wybija piłkę na rzut rożny. W narożniku boiska już jest Adam Mójta.

• Staroniowi brakło dodatkowej pary nóg, żeby umiejętnie przełożyć sobie piłkę w polu karnym Sandecji. Chwilę później głową uderzał Magdziński, bardzo niecelnie.

• Osaczony przez pomocników Sandecji Strózik upadł na murawę, przewinienie na korzyść gospodarzy.

• Powietrzna walka Uwakwego z wszechobecnym Gómezem o piłkę kończy się wygraną Hiszpana.

• Magdziński sprytnie urywa się Cicmanowi, traci piłkę tuż pod linią końcową. Aut dla Sandecji.

• Pomyłka Gómeza przy zagraniu po przekątnej przez całe boisko. Od rzutu z autu zacznie Puszcza.

• Łukasz Nowak nie pozostaje dłużny Gómezowi i ostro atakuje Hiszpana. Kibice gospodarzy oskarżają stopera Sandecji o symulowanie, sędzia Bukowczan ma inne zdanie i wycenia przewinienie kapitana Puszczy na żółtą kartkę.

• Spalony Adriana Frańczaka po podaniu Łukasza Grzeszczyka.

• Jeśli rzut wolny, to Łukasz Nowak. Kapitan Puszczy podchodzi do piłki ustawionej na 20. metrze i... strzela minimalnie nad poprzeczką!

• Pierwsza indywidualna kara w dzisiejszym spotkaniu - za groźny wślizg żółtą kartkę obejrzał Pablo Gómez.

• Frańczak był zbyt nachalny przy naciskaniu Biernata w narożniku boisk i przekroczył przepisy.

• Nad Niepołomicami zaczynają się zbierać czarne chmury. Dla dobra widowiska miejmy nadzieję, że nie spadnie deszcz.

• Akrobatyczne wybicie Tomasza Wełny powstrzymuje Macieja Bębenka przed przejęciem piłki w okolicach pola karnego Puszczy.

• Na boisku oglądamy faul za faulem. Udanym rajdem i dośrodkowaniem popisał się Uwakwe, główkę Magdzińskiego ubiegł Bartków. Akcję gospodarzy przerywa gwizdek sędziego Bukowczana.

• Dobrze pilnowany Fabian Fałowski nie jest w stanie przejąć podania Mójty z rzutu wolnego, nadbiegający z odsieczą Frańczak fauluje.

• Ostre starcie Uwakwego z Frańczakiem, arbiter uznał, że Nigeryjczyk przekroczył przepisy.

• Kibice Puszczy początkowo zakpili z Gómeza, który zdecydował się na mocny lob z połowy boiska. Strzał Hiszpana ostrym łukiem wpadł w ręce Sobieszczyka - gdyby bramkarz Puszczy odpuścił, piłka wpadłaby mu za kołnierz!

• Centra Staronia numer jeden, poprawka z półobrotu numer dwa - wszystko bez powodzenia. Przewinienie Biernata i piłka znowu po stronie podopiecznych Ryszarda Kuźmy

• Faul zawodników Sandecji w ofensywie, Andrzej Sobieszczyk wybija piłkę już spoza własnego pola karnego.

• Kapitan Puszczy Łukasz Nowak nie doszedł do płaskiej, prostopadłej piłki. Coraz śmielej do głosu dochodzą goście, Puszcza skupia się na kontrach.

• Mójta zagrywa długą piłkę na wbiegającego Roberta Cicmana, Słowak myli się przy próbie przejęcia futbolówki już w polu karnym Puszczy.

• Rzut wolny dla Sandecji z odległości 25 metrów od bramki Sobieszczyka, prawie spod linii bocznej.

• Adrian Frańczak błyskawicznie pojawił się na prawej stronie boiska, jego zagranie przyblokowane przez Biernata.

• "Świeca" Gómeza przy walce o górną piłkę z Łukaszem Staroniem, błąd hiszpańskiego stopera bez konsekwencji dla gości.

• Nieudana próba dośrodkowania ze strony Mójty. Przy okazji ucierpiał Łukasz Staroń, ale skrzydłowy Puszczy już pozbierał się z murawy.

• Niezły wyczyn Marcina Biernata - wygrał główkę z dwoma zawodnikami Sandecji naraz.

• Wallace fauluje Grzeszczyka, Mójta spróbuje zacentrować w pole karne, gdzie już kotłują się piłkarze Sandecji.

• Uwakwe skrzętnie wykorzystuje nieuwagę piłkarzy Sandecji, ogrywa jednego, drugiego... zatrzymuje się dopiero na Robercie Cicmanie.

• Sprytna próba Łukasza Grzeszczyka z kilkunastu metrów mija okienko bramki Puszczy! Pierwszy strzał na bramkę w dzisiejszym meczu był dziełem zawodników Sandecji.

• Magdziński do końca walczył o piłkę z Gómezem pod samą bramką Sandecji. Hiszpan nie daje się oszukać napastnikowi Puszczy, piłka dla Marcina Cabaja.

• Spalony Adriana Frańczaka podczas kontrataku Sandecji lewą stroną boiska.

• Wysoki pressing zawodników Puszczy zmusza sądeczan do koronkowego rozgrywania piłki między własnymi obrońcami.

• Oba zespoły rozpoczęły z animuszem, od pierwszego gwizdka sędziego na boisku trwa zacięta walka bez wyraźnego faworyta.

• SandecjaKKS: Na sektorze gości na razie około 30 kibiców. Nie jesteśmy w stanie policzyć tych, którzy w Niepołomicach są incognito :)

• Puszcza zdecydowała się na dośrodkowanie z dość odległego rzutu wolnego, niespodziewanie do piłki najwyżej wyskakuje Wallace i strzela dobre kilka metrów obok słupka.

• Na płaskie dośrodkowanie w pole karne z lewego skrzydła nabiegał Jacek Magdziński i napędził niezłego stracha obronie Sandecji.

• Niewiele zabrakło, żeby wbiegający w pole karne Staroń przejął instynktowne, prostopadłe podanie od Marcela Kotwicy. Na posterunku była obrona Sandecji.

• Adrian Frańczak zapędził się lewym skrzydłem i wyjechał z piłką poza linię końcową. Od bramki rozpocznie Sobieszczyk.

• Z pola karnego Sandecji piłkę wybija Pablo Gómez.

• Frańczak faulował Biernata, gospodarze dośrodkują w pole karne z rzutu wolnego. Do piłki podchodzi kapitan Puszczy, Łukasz Nowak.

• Podkręcone dośrodkowanie Mójty nie stworzyło zagrożenia pod bramką Sobieszczyka. Okazja dla Puszczy na szybki kontratak.

• Piłka cofnięta do samego Macieja Cabaja, Sandecja spróbuje rozegrać atak od swojej bramki.

• Niedokładne wybicia piłkarzy Puszczy na własnej połowie, od samego początku inicjatywę przejmują goście z Nowego Sącza.

• Zaczynamy! Pierwszy gwizdek sędziego Bukowczana, od środka rozpoczęli goście - zespół Sandecji Nowy Sącz.

• Ostatnie mobilizacyjne okrzyki zawodników, od pierwszego gwizdka dzieli nas kilka chwil.

• Sędzia Bukowczan wyprowadza obie jedenastki na boisko. Puszcza wystąpi w białych strojach, Sandecja w rezerwowych, żółto-czarnych kompletach.

• Na sektorze gości pojawiają się pierwsi fani Sandecji i sympatyzujący z nimi kibice Cracovii.

• Frekwencja na stadionie w Niepołomicach nie jest tak duża, jak na meczach rozgrywanych w weekendy - na trybunach zasiadło około 150 widzów, w tym znany małopolski trener Marek Motyka.

• Piłkarze schodzą już z rozgrzewki do szatni, pierwszy gwizdek w Niepołomicach już za około dziesięć minut.

• W poprzedniej kolejce Sandecja odnotowała zwycięstwo w sądeckich derbach z Kolejarzem, zwyciężając kandydata do spadku w takich samych wymiarach. Bramkę dla "Bianconerich" strzelił Łukasz Grzeszczyk, którego zobaczymy dzisiaj w wyjściowym składzie.

• W wyjściowym składzie Puszczy brak strzelca jedynej bramki z wyjazdowego meczu w Świnoujściu, Krzysztofa Zaremby. Przed tygodniem Puszcza wygrała z Flotą 1:0.

• Sędzią głównym dzisiejszego meczu w Niepołomicach będzie Dawid Bukowczan (Śląski ZPN). W obecnym sezonie arbiter z Żywca sędziował po jednym meczu Sandecji i Puszczy. Pod jego okiem sądeczanie przegrali z Okocimskim, a Puszcza uległa Flocie Świnoujście.

• Sytuacja obu klubów w pierwszoligowej tabeli prezentuje się następująco:

• 8. Sandecja Nowy Sącz (35 punktów; 9 zwycięstw, 8 remisów, 8 porażek)
    • 12. Puszcza Niepołomice (30 punktów; 8 zwycięstw; 6 remisów; 11 porażek)
  • Za ławkami rezerwowych powoli rozkłada się straż pożarna ze specjalnym żurawiem dla operatorów kamer telewizyjnych.

• Pełną zapowiedź dzisiejszego spotkania można przeczytać [TUTAJ].

• Od 10 listopada 2013 do siatki nie trafił żaden nominalny napastnik drużyny z Nowego Sącza. Ostatnim strzelcem był Fabian Fałowski, który dziś wybiegnie w podstawowym składzie gości.

• Sandecja Nowy Sącz nie wygrała wyjazdowego meczu od 13 października ubiegłego roku. Wtedy podopieczni Ryszarda Kuźmy okazali się lepsi od Termaliki, wygrywając na jej boisku 3:1.

• Obie drużyny już rozgrzewają się na płycie boiska. Do startu spotkania pozostało niewiele ponad pół godziny.

• Dotychczasowa forma Puszczy: R-R-P-P-Z.
    • Dotychczasowa forma Sandecji: P-R-Z-P-Z
  • Na uwagę zasługuje obecność Dawida Kałata na ławce rezerwowych Puszczy. Pomocnik wraca do składu "Żubrów" po kontuzji kolana odniesionej w meczu z GKS-em Bełchatów.

• Pogoda w Niepołomicach dopisuje - nad stadionem przy ulicy Kusocińskiego świeci słońce. Nietypowy termin meczu w środku tygodnia nie sprzyja wysokiej frekwencji, póki co na trybunach kilkunastu kibiców gospodarzy.

• Rezerwowi Puszczy: Krystian Stępniowski, Mateusz Cholewiak, Michał Kiełtyka, Krzysztof Zaremba, Dawid Kałat, Damian Szymonik.

• Rezerwowi Sandecji: Marek Kozioł, Richard Kacala, Kamil Słaby, Maciej Kononowicz, Sebastian Szczepański, Mouhamadou Traore, Adrian Danek.

• Znamy już składy, w jakich obie drużyny rozpoczną dzisiejszy mecz. Za moment podamy ławki rezerwowych.

• Witamy serdecznie z kameralnego stadionu w Niepołomicach i zapraszamy na relację LIVE z meczu Puszczy z Sandecją Nowy Sącz. Start spotkania o 16:00.