Puszcza Niepołomice - Śląsk Wrocław ONLINE. Goście walczą o...

Puszcza Niepołomice - Śląsk Wrocław ONLINE. Goście walczą o pozycję lidera. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO! [15.09.2023]

PKO Ekstraklasa, 8. kolejka
2023-09-15 18:00

Puszcza Niepołomice

1

Śląsk Wrocław

3

• Dziękujemy serdecznie za relację LIVE!

• Oceny piłkarzy po meczu Puszcza Niepołomice - Śląsk Wrocław (w skali 1-6):

• Oliwier Zych - 2
    • Piotr Mroziński - 3 (Michał Koj - 3)
    • Artur Craciun - 2
    • Roman Jakuba - 2
    • Marcel Pięczek - 2
    • Mateusz Cholewiak - 2 (Artur Siemaszko - 3)
    • Jakub Serafin - 2
    • Bartłomiej Poczobut - 3 (Jakub Bartosz - 2)
    • Konrad Stępień - 2
    • Hubert Tomalski - 3 (Wojciech Hajda - 2)
    • Muris Mesanović - 3

• Rafał Leszczyński - 4
    • Martin Konczkowski - 4
    • Aleksander Paluszek - 3 (Łukasz Bejger - 3)
    • Aleks Petkow - 4
    • Patryk Janasik - 4
    • Mateusz Żukowski - 3 (Nahuel Leiva - 4)
    • Petr Schwarz - 4
    • Patrick Olsen - 4
    • Piotr Samiec-Talar - 3 (Burak Ince - 5)
    • Kenneth Zohore - 2 (Michał Rzuchowski - 4)
    • Erik Exposito - 5
  • Emocji było co nie miara. Ostatecznie Śląsk pokonał beniaminka z Niepołomic 3:1 i jest liderem tabeli.

• I koniec spotkania!

• I po raz drugi Erik Exposito! Po meczu!

• Ależ końcówka! Kolejny karny w tym meczu! Żółtą kartkę, w konsekwencji czerwoną obejrzał Konrad Stępień. Goście z szansą na podwyższenie wyniku.

• I mamy gola dla Śląska! Burak Ince trafił! Ależ zmiana!

• Ciekawa próba Puszczy z rzutu rożnego. Główkował Muris Mesanović, ale złapał piłkę bramkarz.

• Konrad Stępień ukarany żółtą kartką.

• I jest gol dla Śląska! Erik Exposito z karnego!

• MAMY RZUT KARNY! BURAK INCE FAULOWANY W POLU KARNYM PUSZCZY!

• I mamy gola! Ale... w górę powędrowała chorągiewka sędziego. Muris Mesanović złapany na spalonym. Już byłoby najpewniej po meczu.

• ...opuścił murawę także Mateusz Cholewiak, w jego miejsce Artur Siemaszko.

• ...zszedł także Hubert Tomalski. Za niego Wojciech Hajda...

• Trzy zmiany w drużynie Puszczy. Opuścił murawę Bartłomiej Paczobut, w jego miejsce Jakub Bartosz...

• Śląsk cały czas przy piłce. Gol na 1:1 wisi w powietrzu.

• Jakub Serafin obejrzał żółtą kartkę za faul. Jednocześnie sam ucierpiał i opuścił w asyście sanitariuszy murawę.

• ...zszedł także Mateusz Żukowski. Zastąpił go Nahuel Leiva.

• Zmiany w Śląsku. Zszedł Piotr Samiec-Talar, w jego miejsce Burak Ince...

• Niezła próba gości! Najpierw próbował Erik Exposito, ale piłka zablokowana. Później uderzał Martin Konczkowski, ale bramkarz Puszczy złapał.

• Ukarany kartką teraz Mateusz Cholewiak. Pomocnik gospodarzy przesadził w interwencji.

• Zakotłowało się pod bramką Puszczy. Niezły atak Śląska, ale bez finalizacji.

• Imponująco zapowiadał się rajd pomocnika Puszczy Huberta Tomalskiego. Zabrakło lepszego podania w ostatniej fazie akcji.

• Piłka dla Puszczy. Niecelne zagranie w wykonaniu gości i gospodarze przy futbolówce.

• Śląsk szuka szansy w ataku pozycyjnym. Gra w środkowej strefie boiska.

• Ciekawa akcja Puszczy. Długa piłka w pole karne, ale nie zdołał jej sięgnąć Hubert Tomalski.

• Ciekawa akcja beniaminka na flance, ale spalił to Jakub Serafin. Piłka dla gości.

• Mateusz Cholewiak nieprzepisowo zatrzymany teraz przez Erika Exposito. Żółtą kartkę obejrzał kapitan Śląska.

• Długa piłka w wykonaniu Puszczy. Nie zdołał do niej dojść Bartłomiej Poczobut.

• ...nie ma także napastnika Kennetha Zohore. W jego miejsce Michał Rzuchowski.

• Dwie zmiany w ekipie gości. Nie pojawił się na boisku Aleksander Paluszek. W jego miejsce Łukasz Bejger.

• Czas zacząć drugą połowę.

• Jak wyglądają statystyki I połowy?

• W posiadaniu piłki lepsi formalni gospodarze, a więc Puszcza: 55%.
    • Jeśli chodzi o strzały, to lepiej wypada Śląsk: 7 do 4.
  • Koniec pierwszej odsłony. Puszcza prowadzi dzięki jedenastce. Wracamy za kwadrans.

• Sędzia doliczył cztery minuty.

• Śląsk bez pomysłu. Potrzebuje przerwy, wskazówek trenera Magiery i zmian w składzie.

• - Hej Puszcza gol! - skanduje publiczność.

• Kontuzja Mrozińskiego. Obrońcę zmienia Koj.

• Ależ to była szansa na drugą bramkę dla Puszczy. Cholewiak kopnął z okolicy szesnastki, nastąpił rykoszet od Paluszka i w efekcie piłka otarła o lewy słupek! Leszczyński nie miałby szans zareagować, gdyby wyszło trochę bardziej po myśli rywali.

• Tak padła bramka dla Puszczy:

• Dobra, pewna interwencja Leszczyńskiego. Od razu uruchomił długim podaniem Exposito, ale przy napastniku Śląska znowu TRZECH przeciwników!

• Szansa dla Puszczy na dośrodkowanie z rzutu wolnego. Sfaulowany został debiutant - Poczobut.

• Dwóch, w pewnym momencie nawet trzech rywali przy Exposito. Hiszpan nie ma dziś łatwego zadania.

• Wreszcie dobra sytuacja Śląska. Kopnął sytuacyjnie Zohore. Nie ma gola.

• Nadal nie działa transmisja meczu w Canal+ Sport - zgłaszają widzowie. Bezpośrednim powodem miał być brak prądu na stadionie w Krakowie.

• canal

• Nieudana odpowiedź Janasika. Kopnął wysoko nad bramką.

• Craciun uderzył bliżej lewego słupka. Wcześniej jedenastkę wykorzystał także z ŁKS Łódź.

• GOOOOOOOOOL! Craciun na 1:0. Puszcza na prowadzeniu! Mocny, pewny strzał pod poprzeczkę.

• RZUT KARNY DLA PUSZCZY! Samiec-Talar zagrał ręką we własnej szesnastce.

• Z dalszej odległości spróbował Schwarz. Zabrakło precyzji. Piłka wyraźnie minęła lewy słupek.

• Janasik sfaulowany na połowie Puszczy. Na razie bez kartki w meczu.

• Na razie mecz nie jest zbyt interesujący. W ostatniej akcji Śląsk nie wykorzystał niezdecydowania gospodarzy pod swoją bramką.

• Mroziński wrzuca w pole karne. Jego akcję przerywa interwencja Petkowa.

• Puszcza ma okazję z rzutu wolnego.

• Po faulu Schwarza Śląsk oddalił zagrożenie. Goście dzisiaj w zielonych strojach. Gospodarze na biało.

• Atakował Śląsk. Sytuację miał Rzuchowski, jednak został zablokowany.

• Mecz właśnie się rozpoczął.

• Pierwsi kibice Śląska wchodzą na sektor gości. Powodem opóźnienia są korki na dojeździe.

• Za chwilę piłkarze wyjdą z tunelu. Zawody prowadzi sędzia Stefański z Bydgoszczy. W Krakowie około 21 stopni Celsjusza.

• Ławka rezerwowych Puszczy: Wróblewski, Walski, Siemaszko, Bartosz, Koj, Majchrzak, Stec, Sołowiej, Hajda.

• Ławka rezerwowych Śląska: Trelowski, Bejger, Leiva, Łukasik, Kurowski, Zylla, Macenko, Ince, Rzuchowski.

• O Śląsku w tygodniu było głośno za sprawą zmian personalnych w zarządzie. Nowym prezesem został Patryk Załęczny. Po politycznej burzy na wiceprezesa nie powołano natomiast dziennikarza Marcina Torza. W Puszczy wygasł już temat awantury z udziałem Kewina Komara. Dziś zastępuje go Oliwier Zych pozyskany z Aston Villi. 19-latek (rocznik 2004) debiutuje w ekstraklasie.

• W zeszłej kolejce Śląsk wygrał u siebie z Jagiellonią 2:1 dzięki dubletowi Exposito. Puszcza uległa mistrzowi, Rakowowi, przegrywając 0:2.

• W przypadku nawet remisu Śląsk przynajmniej na chwilę podmieni Legię na pierwszym miejscu. Na ławce zaczyna mecz pozyskany z wolnego transferu Łukasik.

• Ekstraklasa wraca do nas po dwunastu dniach przerwy wynikających z meczów reprezentacji w eliminacjach Euro 2024. Na starcie czeka nas rywalizacja w Krakowie. Trzynasty w tabeli beniaminek zagra z rewelacyjnym wiceliderem.

1/6
przejdź do galerii

©Canal+ Sport screen

PKO Ekstraklasa. Puszcza Niepołomice - Śląsk Wrocław ONLINE. Chyba nikt przed startem sezonu nie spodziewał się, że Śląsk Wrocław zacznie aż tak dobrze. Jeśli goście przynajmniej zremisują, wskoczą na pozycję lidera Ekstraklasy! Sprawdź, gdzie obejrzeć mecz Puszcza Niepołomice - Śląsk Wrocław w TV i internecie. Pierwszy gwizdek w piątek o 18:00, relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Puszcza Niepołomice - Śląsk Wrocław ONLINE

Przed startem 8. kolejki Ekstraklasy Śląsk Wrocław zajmuje 2. pozycję. WKS wygrał cztery spotkania, jedno zremisował, a dwa przegrał. Niekwestionowanym liderem drużyny jest Erik Exposito, który jest na szczycie klasyfikacji strzelców polskiej ligi. Hiszpan ma już sześć trafień.

Śląsk do Krakowa (tam Puszcza rozgrywa swoje mecze) pojedzie podbudowany czterema zwycięstwami z rzędu, co ostatni raz przydarzyło się wrocławianom pięć lat temu. Seria wygranych pozwoliła zespołowi trenera Magiery przesunąć się w tabeli na drugie miejsce.

Jacek Magiera, trener Śląska Wrocław: - Nie jest łatwo wygrać cztery mecze z rzędu, ale my tego dokonaliśmy. Nie chcemy się jednak zatrzymywać. Teraz jedziemy do Krakowa na ciężki bój z Puszczą, ale wierzę, że podtrzymamy świetną passę. Wierzę, że nasza dyscyplina i inteligencja boiskowa zaważą o końcowym rezultacie. Gramy z beniaminkiem, ale paradoksalnie to może być najtrudniejszy mecz do tej pory.

Puszcza Niepołomice jest na 13. pozycji z dorobkiem siedmiu punktów. Stadion Cracovii, na którym ekipa trenera Tułacza gra swoje domowe mecze jest niczym twierdza - dwie wygrane i jeden remis. Czy w piątek uda się zatrzymać Erika Exposito i jego kolegów? O to postara się przede wszystkim bramkarz gospodarzy. Szkoleniowiec Puszczy jeszcze nie wie, czy postawi na Wróblewskiego, czy na Zycha.

Tomasz Tułacz, trener Puszczy Niepołomice: - Rywalizują. Krzysiu (Wróblewski) pokazał się z niezłej strony w Częstochowie, teraz dostali informację, że kto wygra tę rywalizację, stanie w bramce przeciwko Śląskowi. Ale to nie jest tak, że ktoś jest "jedynką", ktoś "dwójką". To są dwaj młodzi zawodnicy i muszą mieć poczucie tej rywalizacji. Myślę, że to ich tylko rozwinie. (PAP, opracowanie własne)

Puszcza Niepołomice - Śląsk Wrocław TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo wyłącznie w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacji i na stronie Canal+ Online. Relacja LIVE od godziny 20:30 w GOL24 - zapraszamy!