Mecz Radomiak Radom - Górnik Zabrze ONLINE. Gospodarze liczą...

Mecz Radomiak Radom - Górnik Zabrze ONLINE. Gospodarze liczą na marsz w górę tabeli. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Michał Kaput - 3
    • Luizao - 3 (Christos Donis - bez oceny)
    • Edi Semedo - 4 (Krystian Okoniewski - bez oceny)
    • Rafał Wolski - 4 (Leonardo Rocha - bez oceny)

• Michal Siplak - 3
    • Daisuke Yokota - 3 (Kamil Lukoszek - bez oceny)
    • Dani Pacheco - 3 (Filipe Nascimento - bez oceny)
    • Adrian Kapralik - 4 (Robert Dadok - bez oceny)
    • Damian Rasak - 3
    • Lawrence Ennali - 4
    • Sebastian Musiolik - 3 (Paweł Olkowski - 4)
  • Koniec meczu! Grający od 51. minuty w "dziesiątkę" Górnik Zabrze wywozi z Radomia 1 punkt. Na bramkę. Bramki w pierwszej połowie strzelili Lawrence Ennali i Raphael Rossi.

• TO BYŁA PIŁKA MECZOWA!!!

Daniel Bielica "trzyma" wynik! Po główce Leonardo Rochy z kilku metrów wyciągnął się jak struna i zbija piłkę za linię końcową!

• (Poza boiskiem) Jan Urban trzymał piłkę poza zasięgiem zawodnika Radomiaka. Widział to sędzia, który pokazuje trenerowi Górnika żółtą kartką. To jego trzecie takie upomnienie w tym sezonie.

• Lawrence Ennali urwał się lewą stroną, Kontrę skasował Michał Kaput wybiciem za linię końcową.

• Zacięta walka Daniela Pika z Lawrence'em Ennalim na prawym skrzydle. Pierwszy z wymienionych musiał wycofać piłkę pod linię środkową.

• Damian Kos dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

• Zabrzanie radzą sobie z dośrodkowaniem.

• Michal Siplak i Filipe Nascimento wzięli w kleszcze Daniela Pika. Rzut wolny dla gospodarzy z prawej strony, ok. 10 metrów do narożnika pola karnego.

• Adrian Kapralik schodzi, Robert Dadok wchodzi. To jego 100. występ na boiskach Ekstraklasy.

• Lawrence Ennali przejmuje piłkę przed własnym polem karnym i ruszył co sił na połowę gospodarzy! W kluczowym momencie "przespał" możliwość podania do lepiej ustawionego Adriana Kapralika, który mógłby znaleźć się w sytuacji oko w oko z Albertem Posiadałą!

• Walczysz Radom! Walczysz!

- niesie się z trybun. Radomiak gra w przewadze od pół godziny i na razie nie jest w stanie to wykorzystać

• KAPITALNA PARADA DANIELA BIELICY!!!

Bramkarz Górnika przenosi piłkę nad poprzeczką po główce Pedro Henrique! Brazylijczyk wyskoczył znacznie wyżej od rywala po dośrodkowaniu Leandro z prawej strony!

• Damian Rasak chciał mocnym zagraniem uruchomić na lewej stronie Lawrence'a Ennaliego. Piłka odbiła się tak od murawy, że nie opanował jej niemiecki skrzydłowy.

• ... a za Daniego Pacheco na murawie melduje się Filipe Nascimento, były zawodnik Radomiaka.

• Podwójna zmiana w Górniku: Kamil Lukoszek wchodzi za Daisuke Yokotę...

• Leonardo Rocha zmienia Rafała Wolskiego.

• Dani Pacheco upomniany żółtą kartką za "skrobnięcie" po kostkach Leandro.

• ... a za Luizao na murawie melduje się Christos Donis.

• Krystian Okoniewski zmienia Ediego Semedo...

• Lisandro Semedo uderza z lewej strony pola karnego. Sporo brakowało mu do celu.

• Rafał Wolski wrzuca miękko z linii 16. metra w pole karne. W walce w powietrzu górą był Pedro Henrique, ale Paweł Olkowski wybija poza linię boczną.

• 5 647 widzów w Radomiu na meczu Radomiaka z Górnikiem Zabrze.

• Po krótkim rozegraniu Leandro wyraźnie przeciągnął dośrodkowanie. Piłka po koźle przekracza linię końcową.

• Leandro przedzierał się prawą stroną. Jego centrę blokuje Dani Pacheco; rzut rożny.

• Zabrzanie radzą sobie z dośrodkowaniem Rafała Wolskiego. Nie dopuścili jeszcze rywali do poprawki.

• Po chwili Niemiec zostawia piłkę Daisuke Yokocie na 18. metrze. Uderzył w środek bramki, czyli tam, gdzie stał Albert Posiadała .

• Lawrence Ennali uderza z ok. 25 metrów ok. metr obok bramki. Albert Posiadała miał tę sytuację pod kontrolą.

• Miał już kapitalną okazję do wpisania się na listę strzelców

• Raphael Rossi upomniany żółtą kartką. Przed swoim polem karnym "wyciął" Damiana Rasaka.

• Leandro zmienia Lisandro Semedo. Przejął opaskę kapitana od Raphaela Rossiego.

• Zbyt wysokie dośrodkowanie Daniego Pacheco z rzutu wolnego. Paweł Olkowski wyskoczył wysoko, ale nie na tyle, by sięgnąć piłkę głową i uderzyć w stronę bramki.

• W odpowiedzi piłka po strzale z niespełna 20 metrów poszybowała wysoko nad bramką.

• Mocne zagranie Michala Kapralika na wolne pole do rozpędzonego Adriana Kapralika! Ten ograł w "szesnastce" Alberta Posiadałę, ale nie zdołał uderzyć celnie w stronę bramki!

• Michał Kaput upomniany żółtą kartką za faul taktyczny.

• DANI PACHECO!!!

Hiszpan dopada do bezpańskiej piłki na 25. metrze. Podholował ją kilka metrów, po czym uderza płasko sprzed linii 16. metra MINIMALNIE OBOK lewego słupka!

• Mimo gry w osłabieniu piłka w posiadaniu zabrzan.

• Daisuke Yokota wystawia piłkę z prawej strony pola karnego do Daniego Pacheco. Ten odchylony uderza na wiwat kilka metrów nad bramką. Niewiele brakowało, by piłka opuściłaby stadion.

• [WIDEO] DRUGA ŻÓŁTA I W KONSEKWENCJI CZERWONA KARTKA NORBERTA BARCZAKA

• Jan Urban łata dziurę na prawej obronie kosztem napastnika - Paweł Olkowski zmienia Sebastiana Musiolika.

• Siła złego na jednego Osaczony przez dwóch rywali Rafał Wolski nie przedarł się prawą stroną.

• Jeszcze żółtą kartką upomniany został Rafał Janicki. który próbował przekonać sędziego Damiana Kosa do cofnięcia poprzedniej decyzji o wykluczeniu Norberta Barczaka. Bezskutecznie.

• DRUGA ŻÓŁTA I W KONSEKWENCJI CZERWONA KARTKA DLA NORBERTA BARCZAKA!!!

Młodzieżowiec Górnika gonił Rafała Wolskiego i w pewnym momencie wytrącił go z biegu, po czym padł na murawę! Sędzia bez wahania sięga najpierw po żółtą, a po chwili czerwoną kartkę!

• Jeden gol już jest

• Nieatakowany Rafał Wolski ruszył środkiem. Podaje przed pole karne do Ediego Semedo, który nie opanował piłki.

• Edi Semedo przedarł się prawą stroną. Poradził sobie z dwoma rywalami, ale dla swojej drużyny zyskał tylko aut na wysokości "szesnastki". Nie było zagrożenia pod bramką po dalekim wyrzucie Daniela Bielicy.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Daniel Pik wychodzi na drugą połowę za Damiana Jakubika.

• Wracamy do Radomia, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Radomiaka z Górnikiem. Po pierwszej (ciekawej) odsłonie mamy remis (1:1).

Co nas czeka po zmianie stron?

• [WIDEO] GOL RAPHAELA ROSSIEGO (1:1)

• +3' Koniec pierwszej połowy. Radomiak Radom remisuje z Górnikiem Zabrze (1:1). Na trafienie Lawrence'a Ennaliego odpowiedział Raphael Rossi.

• +1' Nobert Barczak upomniany żółtą kartką za faul. Zatem boczni obrońcy Górnika muszą grać ostrożnie.

• Damian Kos dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• Michal Siplak upomniany żółtą kartką za faul. Pociągając za koszulkę powalił Pedro Henrique.

• NIE MA GOLA DLA GÓRNIKA!!!

Rzucili się do ataku piłkarze Jana Urbana i było bardzo blisko gola! Strzał Adriana Kapralika z 5 metrów trafia w stojącego tuż przed bramką... Sebastiana Musiolika!

• GOL DLA RADOMIAKA! STRZELCEM RAPHAEL ROSSI!!!

• Rafał Wolski uderza z pola karnego w stronę lewego dolnego rogu! Piłka wypadła z rękawic Daniela Bielicy i dopada do niej Pedro Henrique. Jeszcze na murawę padł Rafał Janicki, a uderzenie napastnika Radomiaka blokuje ofiarnie Kryspin Szcześniak!

• Dawid Abramowicz podłączył się do akcji ofensywnej gospodarzy. Wywalczył aut, po którym wrzuca piłkę w pole karne Górnika. Goście radzą sobie bez zarzutu.

• Sędzia nie sięga do kieszonki po ostrym starciu Ediego Semedo z rywalem.

• Po chwili Luizao decyduje się na strzał z dystansu. Posłał piłkę daleko od bramki Daniela Bielicy.

• Zabrzanie radzą sobie z podaniem Rafałem Wolskim. Uprzedzili Lisandro Semedo.

• Seria zostanie przedłużona?

• Daisuke Yokota zagrywa do Lawrence'a Ennaliego. Jego strzał został zablokowany w ostatniej chwili.

• Mocne zagranie na wolne pole do Sebastiana Musiolika. Szybszy od niego był Albert Posiadała.

• Luizao upomniany żółtą kartką za faul.

• Górne dośrodkowanie do Sebastiana Musiolika. Zdaniem sędziego faulował Sebastian Musiolik.

• [WIDEO] GOL LAWRENCE'A ENNALIEGO (0:1)

• Gospodarze mogli szybko wyrównać! Lisandro Semedo zagrywa z lewej strony w "szesnastkę", skąd strzał Ediego Semedo paruje Daniel Bielica!

• Mocne zagranie z głębi pola do rozpędzonego Lawrence'a Ennaliego. Ten wykorzystał swoją szybkość - "zabrał się" z piłką w pole karne, po czym płaskim uderzeniem wpisał się na listę strzelców!

• GOL DLA GÓRNIKA! STRZELCEM LAWRENCE ENNALI!!!

• Pedro Henrique

• Pedro Henrique cały czas ma problemy z orientacją w terenie. Trzyma się za głowę. Przy linii bocznej rozgrzewa się Leonardo Rocha.

• Sebastian Musiolik przeniósł się z "dziewiątki" na pozycję lewoskrzydłowego. Wywalczył rzut rożny, po którym nie było zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• Albert Posiadała pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z lewej strony.

• Michal Siplak urwał się lewą stroną. Jego dośrodkowanie w ostatniej chwili blokuje Mateusz Cichocki. Rzut rożny dla Górnika.

• Pedro Henrique wraca na boisko.

• Przerwa w grze. Napastnikiem Rakomiaka zajmuje się sztab medyczny, który w walce w powietrzu zderzył się z Rafałem Janickim głowami. Przez moment obaj zawodnicy będą poza boiskiem.

• Atak gospodarzy lewą stroną przynosi rzut wolny. Po dośrodkowaniu Rafała Wolskiego Pedro Henrique główkuje tuż obok lewego słupka!

• Po błędzie Michała Kaputa z groźną kontrę ruszyli goście. Lawrence Ennali podaje na prawą stronę pola karnego do Damiana Kapralika. Jego "wystawka" nie znalazła adresata przed linią 16. metra.

• Damian Kos gwiżdże i spotkanie w Radomiu rozpoczęte!

• Kapitanami są defensorzy - Raphael Rossi i Rafał Janicki.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Rozjemcą spotkania będzie Damian Kos z Wejherowa. W tym sezonie prowadził jeden mecz z udziałem Górnika. Zabrzanie zremisowali u siebie z Widzewem 1:1. Jeszcze nie sędziował spotkania z udziałem Radomiaka. W środku tygodnia był rozjemcą w rywalizacji 1/8 Fortuna Pucharu Polski, w której Widzew ograł na wyjeździe Stal Mielec 2:1.

• Dzisiejsi rywale są sąsiadami w ligowej tabeli, ale przewaga psychologiczna działa na korzyść Radomiaka. Świetny ostatni mecz w Łodzi i wygrana w pierwszym pojedynku z Górnikiem sprawia, że podopieczni Macieja Kędziorka mogą wierzyć w drugą wygraną z rzędu. Jeszcze latem radomianie wywieźli z Zabrza trzy punkty po bramkach Pedro Henrique i Rafała Wolskiego. Teraz mają nadzieje na podobny rezultat i marsz w górę tabeli.

• Skład Górnika Zabrze

• Do Radomia przyjeżdża drużyna Górnika, po której ciężko się spodziewać jak zagra w każdym kolejnym meczu. W środku tygodnia podopieczni Jana Urbana odpadli z rozgrywek o Puchar Polski przegrywając z Pogonią Szczecin, a przecież kilka dni wcześniej ograli w dobrym stylu tego samego rywala.

• Skład Radomiaka Radom

• Radomiak do spotkania z Górnikiem przystępuje w znakomitych nastrojach. Przed tygodniem w zespole z Radomia zadebiutował nowy szkoleniowiec, Maciej Kędziorek, a jego drużyna rozbiła na wyjeździe Widzew aż 3:0.

Trener specjalizujący się w rozpracowywaniu stałych fragmentów chce pokazać na polskich stadionach, że ma również wiele innych atutów. Dzisiaj rozegra pierwszy mecz przed własną publicznością i na pewno będzie chciał się pokazać z jak najlepiej strony kibicom Radomiaka.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Sobotni maraton z "wiosenną", 18. kolejką PKO Ekstraklasy, zaczynamy w Radomiu, gdzie Radomiak podbudowany efektowną wygraną z Widzewem Łódź (3:0 zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Obie ekipy mają na koncie po 22 punkty i zajmują odpowiednio 8. i 9. miejsce w tabeli.

Mecz Radomiak - Górnik poprowadzi Damian Kos...

Radomiak - Górnik LIVE! To będą męki gości. Sędzia wyjął czerwoną kartkę
1/3
przejdź do galerii

Radomiak - Górnik LIVE! To będą męki gości. Sędzia wyjął czerwoną kartkę ©TVP Sport

PKO Ekstraklasa. Mecz Radomiak Radom - Górnik Zabrze ONLINE. Radomiak w niezłych nastrojach przystąpi do rywalizacji z Górnikiem. Gospodarze po świetnym meczu w Łodzi i udanym debiucie Macieja Kędziorka liczą na kolejne zwycięstwo. Natomiast Górnik chce udowodnić, że porażka w Fortuna Pucharze Polski to tylko wypadek przy pracy. Początek meczu w sobotę o godzinie 15:00, relacja LIVE w GOL24.

Mecz Radomiak Radom - Górnik Zabrze ONLINE

PKO Ekstraklasa. Radomiak liczy na marsz w górę tabeli

Nie zagrają w meczu Radomiak Radom - Górnik Zabrze:
  • Radomiak Radom: R.Alves, L.Machado (kontuzje),
  • Górnik Zabrze: E.Janża (czerwona kartka), B.Sekulić (żółte kartki)

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Górnik - Radomiak 0:2 (PKO Ekstraklasa, 23.07.2023)
Górnik - Radomiak 0:0 (PKO Ekstraklasa, 12.02.2023)
Radomiak - Górnik 0:3 (PKO Ekstraklasa, 30.07.2022)

Gdzie oglądać mecz Radomiak Radom - Górnik Zabrze na żywo w telewizji?

Pierwszy sobotni mecz 18. kolejki, w którym Radomiak Radom zmierzy się z Górnikiem Zabrze będzie transmitowany w CANAL+Sport oraz CANAL+Sport 3. Spotkanie będzie dostępne także w internecie w serwisie CANAL+online. Mecz skomentują Adam Marchliński i Rafał Nahorny.