Radomiak Radom - Legia Warszawa ONLINE. "Mecz przyjaźni" na...

Radomiak Radom - Legia Warszawa ONLINE. "Mecz przyjaźni" na trybunach, jak będzie na boisku? TRANSMISJA TV NA ŻYWO [5.11.2023]

• Albert Posiadała - 3
    • Jan Grzesik - 3 (Damian Jakubik - bez oceny)
    • Raphael Rossi - 3
    • Mike Cestor - 4
    • Dawid Abramowicz - 3
    • Michał Kaput - 3 (Christos Donis - bez oceny)
    • Luizao - 3
    • Edi Semedo - 4 (Leandro - bez oceny)
    • Rafał Wolski - 3 (Leonardo Rocha - 2)
    • Frank Castaneda - 2 (Lisandro Semedo - 3)

• Bartosz Slisz - 3
    • Jurgen Celhaka - 3 (Juergen Elitim - 3)
    • Gil Dias - 4
    • Josue - 4 (Maciej Rosołek - bez oceny)
    • Blaz Kramer - 3 (Tomas Pekhart - 2)
    • Marc Gual - 2 (Ernest Muci - 3)
  • Koniec meczu! Legia Warszawa wywozi z Radomia komplet punktów. Jedyną bramkę, z rzutu karnego w pierwszej połowie, strzelił Josue.

• A teraz zakotłowało się pod bramką Legii. Uderzał Christos Donis i po rykoszecie piłka mija bramkę w nieznacznej odległości! Ale rykoszet był od zawodnika Radomiaka!

• Juegen Elitim rozrzuca akcję do lewej strony, gdzie był Ernest Muci. Jego dośrodkowanie było za krótkie, nie zdążył do niego Tomas Pekhart.

• Piłkarze Kosty Runjaica całym zespołem przed bramką. Wybijają na uwolnienie, a po chwili piłkę na raty łapie Kacper Tobiasz.

• Zdaniem Łukasza Kuźmy Maciej Rosołem faulował Pedro Henrique w kole środkowym. Rzut wolny dla Radomiaka; to może być jedna z ostatnich okazji w tym meczu.

• Goście szybko wznawiają grę z rzutu rożnego. Zdaniem liniowego piłka nie była ustawiona w narożniku, co zasygnalizował głównemu arbitrowi. Poprawka i po zgraniu Mike Cestor uderza głową obok słupka! Pomylił się nieznacznie!

• Łukasz Kuźma dolicza aż 5 minut do drugiej połowy.

• A teraz Damian Jakubik zagrywa w "szesnastkę" do Lisandro Semedo, Ten zgrywa przed pole karne do Christosa Donisa, ale jego strzał został zablokowany.

Z kontrą ruszył Ernest Muci. Albańczyk zwlekał ze strzałem z pola karnego. Kiwał, kiwał i.. "zakiwał się", tracąc piłkę.

• Dośrodkowanie w pole karne Legii w okolice narożnika pola bramkowego. Wyskoczyli Raphael Rossi z Pedro Henrique, którzy wzajemnie sobie przeszkadzali.

• Maciej Rosołek zmienia Josue. Opaskę kapitana przejmuje Paweł Wszołek.

• Chaotyczna gra w środku pola. Legionistom w to graj - w taki specyficzny trzymają rywali na dystans od własnego pola karnego.

• Bartosz Slisz dostaje piłkę ok. 20 metrów od bramki gospodarzy. Wyraźnie odchylony uderza wysoko nad bramką.

• Na razie bez okazji...

• ... a za Jana Grzesika melduje się Damian Jakubik.

• ... Christos Donis zastępuje Michała Kaputa...

• Potrójna zmiana w Radomiaku: Leandro zastępuje Ediego Semedo...

• Rzut wolny dla Legii z lewej strony. Josue zagrywa przed bramkę gdzie był tylko Albert Posiadała,. Ten czekał, aż piłka wpadnie do jego "koszyczka".

• 8 569 widzów w Radomiu.

• Po krótkim rozegraniu wrzutka na bliższy słupek, gdzie pewnie interweniuje Bartosz Slisza. Po chwili Rafał Augustyniak wybija piłkę sprzed bramki.

• Edi Semedo dostaje piłkę na lewej stronie pola karnego. Jego strzał blokuje Rafał Augustyniak, wybijając na rzut rożny.

• Ernest Muci zmienia Marca Guala.

• Mocne zagranie na Tomasa Pekharta, który nie tylko nie uderzył w stronę bramki, lecz także był na spalonym.

• Radomiak Radom zagra na Dwie wieże. Leonardo Rocha zmienia Rafała Wolskiego.

• NIE MA GOLA DLA RADOMIAKA!!!

Lisandro Semedo wygarnął piłkę wślizgiem na prawej stronie, Uderza z ostrego kąta w stronę bliższego rogu, ale po interwencji Kacpra Tobiasza obija SŁUPEK!

• Na razie zapisał się w protokole w dziale "żółte kartki"

• Tomas Pekhart upomniany żółtą kartką za zbyt wysoko podniesioną nogę względem Mike'a Cestora.

• Radomiak Radom - Legia Warszawa

• 7 Strzały 6
    • 0 Strzały celne 4
  • ... a za Blaza Kramera melduje się Tomas Pekhart.

• Juergen Elitim zmienia Jurgena Celhakę...

• NIE MA GOLA DLA RADMOIAKA!! Luizao wrzuca z prawej strony na bliższy słupek, gdzie zawahał się Kacper Tobiasz! W ostatniej chwili udało się odciąć rywala od piłki!

• Jurgen Celhaka upomniany żółtą kartką za faul taktyczny. Powalił Rafała Wolskiego.

• Luizao zbiegł między stoperów i to była bardzo dobra decyzja. Przecina podanie kierowane do Blaza Kramera.

• Pedro Henrique mógł wycisnąć więcej z tej akcji. I jego strzał pozostawił wiele do życzenia.

• Przerwa w grze. Sztab medyczny Legii zajmuje się Gilem Diasem, który ucierpiał w starciu z Lisandro Semedo.

• Lisandro Semedo zmienia Franka Castanedę.

• Odrobinę przeciągnięte dośrodkowanie z lewej strony przed bramkę Legii. Pedro Henrique nie miał szans, by sięgnąć piłki.

• O czym myśli Pan Sławek? Pan Sławek

• Odchodzące dośrodkowanie Rafała Wolskiego. Po zgraniu przed bramkę Kacper Tobiasz piąstkuje. Po chwili Gil Dias blokuje centrę Ediego Semedo.

• Składna akcja gospodarzy prawą stroną. Ruszył odważnie Jan Grzesik, którego dośrodkowanie blokuje Marc Gual. Rzut rożny.

• Ten strzał Bartosza Slisza nie mógł sprawić problemu Albertowi Posiadale.

• Będzie remontada?

• Edi Semedo urwał się prawą stroną. Wrzuca przed bramkę, gdzie pewnie interweniuje Kacper Tobiasz.

• Kacper Tobiasz kopie piłkę na połowę gospodarzy do Blaza Kramera. W to zagranie bramkarz Legii włożył zdecydowanie za dużo siły. Za darmo oddana piłka.

• Mocne zagranie na prawą stronę do Pawła Wszołka. Poradzili sobie z nim Dawid Abramowicz i Mike Cestor.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Wracamy do Radomia, gdzie kończy się przerwa w meczu 14. kolejki PKO Ekstraklasy między Radomiakiem a Legią Warszawa. Po pierwszej połowie prowadzą goście.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +5' Czas na przerwę. Radomiak przegrywa z Legią po bramce Josue z rzutu karnego

• +4' NIE, GRAMY DALEJ!!!

• +3' Ale chwila! Mamy analizę VAR!! Czyżby doszło do przewinienia?Radomiak - Legia

• +2' Artur Jędrzejczyk wrzuca w pole gdzie Michał Kapiut przejmuje piłkę przed Bartoszem Sliszem. Ten pada na murawę, ale nie ma mowy o rzucie karnym.

• Łukasz Kuźma dolicza 2 minuty do pierwszej połowy.

• Dośrodkowanie nie znalazło adresata i piłkarze Radomiaka ruszyli z kontrą. Została ona zduszona przed linią środkową.

• GIl Dias zablokowany na lewej stronie. Rzut rożny.

• Josue uderza z pola karnego. Albert Posiadała broni mocniejsze strzały na treningach.

• Seria zostanie przedłużona?

• Jan Grzesik zagrywa przed pole karne do Rafała Wolskiego. Ten zagrywa górą w "szesnastkę" do... No właśnie, nikogo nie było 7 metrów od bramki gości poza Kacprem Tobiaszem.

• Frank Castaneda urwał się lewą stroną. Wrzuca przed bramkę gdzie piłkę łapie Kacper Tobiasz.

• Przeraźliwy krzyk Josue, gdy w kleszcze wzięli go Dawid Abramowicz i Rafał Wolski. Ostatni z wymienionych jeszcze postawił "stempel" na lewej stopie Portugalczyka. Żaden nie został upomniany kartką.

• Paweł Wszołek upomniany żółtą kartką za powalenie Franka Castanedę. Chwilę wcześniej kartonik wypadł sędziemu z ręki na murawę. Szybko ją podniósł i pokazał wahadłowemu Legii.

• [WIDEO] 28. MINUTA. GOL JOSUE Z KARNEGO (0:1)

• Rafał Wolski, po kontakcie bark w bark z Gilem Diasem, pada w polu karnym Legii i sędzia momentalnie gwiżdże! Żółta kartka.. dla pomocnika Radomiaka za próbę wymuszenia rzutu karnego!

• Rzut rożny dla Radomiaka. Po krótkim rozegraniu Frank Castaneda przeciągnął dośrodkowanie. Kacper Tobiasz piąstkuje.

• EDI SEMEDO!!! TO POWINIEN BYĆ REMIS!!!

Michał Kaput zagrywa na prawą stronę do Ediego Semedo, który zostawił w blokach rywali, ale z narożnika pola bramkowego uderza obok dalszego spojenia! To była najlepsza okazja gości w tym spotkaniu

• 2 Strzały 5
    • 0 Strzały celne 3
  • Zrobiło się sporo miejsca, co chcieli wykorzystać gości! Mocne zagranie na prawą stronę do Pawła Wszołka, który ruszył po linii i wrzuca na dalszy słupek. Blaz Kramer nie sięgnął piłki, ale akcję zamykał Gil Dias! Jego strzał odbija Albert Posiadała!

• Frank Castaneda chciał odkupić winę zagraniem w pole bramkowego do Pedro Henrique. Ten liczył na piłkę do nogi, a nie na dobieg..

• JOSUE NIE MYLI SIĘ Z KARNEGO!!!

Pewne wykonanie "jedenastki" przez kapitana Legii. Delikatny nabieg, podskok i strzał w środek bramki; Albert Posiadała rzucił się w stronę prawego słupka!

• Albert Posiadała odbija piłkę po strzale Bartosza Slisza, ale sędzia wskazuje na "wapno"! Spóźnionym wejściem Frank Castaneda kosi Pawła Wszołka!

• Oprawa kibiców

• Przy drugiej wrzutce Kacper Tobiasz pewnie i spokojnie łapie futbolówkę.

• Rafał Wolski wrzuca na bliższy słupek. Zakotłowało się przed bramką i w ostatniej chwili obrońcy Legii wybijają na rzut rożny!

• Mocne dośrodkowanie Rafała Wolskiego z rzutu wolnego na 6. metr. Kacper Tobiasz piąstkuje za linię boczną. Nie chciał ryzykować i łapać mokrą piłkę, która mogła wypaść z jego rękawic.

• Steve Kapuadi upomniany żółtą kartką. Pociągał za koszulkę rozpędzonego Ediego Semedo.

• Josue wrzuca z narożnika na dalszy słupek, gdzie pojedynek powietrzny wygrywa Steve Kapuadi! Jego strzał głową broni Albert Posiadała tuż przed linią bramkową!

• Nie wyszło lewą, to Legia zaatakowała prawą stroną Josue uruchomił mocnym prostopadłym podaniem Pawła Wszołka. Jego dośrodkowanie z pola karnego blokuje wślizgiem Dawid Abramowicz, który ma wyraźne pretensje do kolegów, że nie ruszyli do piłki. Rzut rożny.

• Kolejne mocne dośrodkowanie Gila Diasa niemal z linii końcowej. Bez problemu poradzili sobie zawodnicy Constantina Galki.

• Gil Dias wrzuca w pole karne. Blaz Kramer liczył na strzał, ale "przeliczył się".

• Przerwa w grze. Rafał Wolski ucierpiał w starciu z rywalem. Wydaje się, że będzie w stanie grać dalej.

• Steve Kapuadi wyskakuje najwyżej do centry Josue z lewego narożnika, ale nie zdołał odpowiednio uderzyć głową.

• Bartosz Slisz trącił piłkę do Josue, który podholował kilka metrów, by posłać ją na dalszy słupek do Blaza Kramera. Radomianie wybijają za linię końcową.

• Atak piłkarzy Kosty Runjaica prawą przynosi rzut wolny.

• Luizao dopada do piłki ok. 20 metrów od bramki gości. Jego strzał w znacznej odległości mija bramkę.

• Dzieje się na trybunach!

• Josue podaje płasko na 25. metr do Blaza Kramera. Ten trąca ją w stronę pola karnego idealnie pod nogi... obrońców Radomiaka.

• Frank Castaneda łapie za koszulkę rozpędzonego Bartosza Slisza. Przerwał jego sprint, ale okupił to upomnieniem - żółta kartka wędruje na jego konto.

• Edi Semedo ruszył prawą flanką! W ostatniej chwili Gil Dias tak zablokował dośrodkowanie, że piłka odbiła się od nogi skrzydłowego Radomiaka i opuściła plac gry.

• Trochę czasu minęło...

• Dobra zagranie w "szesnastkę" do Marca Guala. Piłka odskoczyła jednak Hiszpanowi, z czego skorzystał Mike Cestor.

• Josue traci piłkę w środku pola na rzecz Michała Kaputa. Obaj znaleźli się w parterze, ale kapitan Legii zdążył kopnąć do obrońców, uniemożliwiając Radomiakowi wyjście z kontrą.

• Edi Semedo chciał ruszyć prawa stroną. Nie pozwolił mu na to Gil Dias. Gospodarze szybko odzyskali piłke, ale przerzut Dawida Abramowicza był niedokładny.

• Na gwizdek Łukasza Kuźmy spotkanie ze środka zaczynają piłkarze Radomiaka!!!

• Kapitanami są Raphael Rossi i Josue.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron!

• Nie zagrają w meczu Radomiak - Legia:

• Radomiak: :Luis Machado czy Roberto Alves (urazy)
    • Legia: Bartosz Kapustka, Ramil Mustafajew (kontuzje)
  • Mecz Radomiak - Legia w czternastej kolejce poprowadzi sędzia Łukasz Kuźma z Białegostoku. System VAR będą obsługiwać Szymon Marciniak oraz Tomasz Marciniak. Pomagać sędziemu głównemu mają w niedzielnym spotkaniu asystenci w postaci Radosław Siejka i Piotr Podbielski.

• Skład Legii Warszawa

• Z kolei Radomiak Radom w ostatnim czasie radzi sobie naprawdę dobrze. Podopieczni Constantina Galcy zdaję się, że wyszli z kryzysu i z meczu na mecz zbierają punkty do ligowej tabeli i od meczu z Rakowem (0:3) na początku października nie przegrali meczu. W ostatniej kolejce przeciwko Zagłębie Lubin udało się im wyszarpać zwycięstwo 3:2.

• Skład Radomiaka Radom

• "Wojskowi" przyjeżdzają do Radomia po fatalnej serii czterech porażek z rzędu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Podopieczni Kosty Runjaicia ostatni raz wygrali w PKO Ekstraklasie przeciwko Pogoni Szczecin (4:3) jeszcze we wrześniu.

W poprzedniej serii gier czara goryczy się przelała wśród kibiców stołecznego klubu, którzy pokazali co myślą o swoich piłkarzach. Przy Łazienkowskiej "Legioniści" ulegli Stali Mielec 1:3. Po meczu jedynym którego fani oszczędzili był właśnie trener Runjaić, który w Warszawie ma ogromne wsparcie.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• Ostatnim niedzielnym punktem na mapie 14. kolejki PKO Ekstraklasy jest Radom, gdzie dojdzie do starcia mazowieckich drużyn - Radomiaka z Legią Warszawa. Na trybunach będzie to "mecz przyjaźni", a na boisku?

Spotkanie poprowadzi Łukasz Kuźma...

1/4
przejdź do galerii

©Canal+ Sport screen

PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom - Legia Warszawa ONLINE. Spotkanie określane mianem "meczu przyjaźni", gdyż kibice obydwu klubów mają ze sobą tzw. zgodę. Trudno więc będzie oczekiwać na trybunach piekielnie ostrej atmosfery, ale jak będzie na boisku? Piłkarze z pewnością odpuszczać nie będą. Gdzie oglądać? Zapraszamy na relację LIVE na GOL24 w niedzielę od godziny 17:30.

PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom - Legia Warszawa ONLINE

Można powiedzieć, że po części "Wojskowi" zrehabilitowali się swoim kibicom czwartkowym zwycięstwem w Pucharze Polski przeciwko GKS-owi Tychy (3:0) i gładkim przejściem do następnej rundy krajowego pucharu.

- W ostatnim spotkaniu dominowaliśmy, oddaliśmy ponad 20 strzałów, a przegraliśmy 1:3. Spotkania pucharowe są inne. To tylko jeden mecz, wszystko może się wydarzyć. Zależało mi przede wszystkim na mocnej grze ofensywnej. W pierwszej połowie pokazaliśmy dużą jakość piłkarską, ale w drugiej połowie trochę jej zabrakło, szczególnie w ataku. Dla mnie bezpieczny wynik jest wtedy, gdy mecz się skończy
- mówił trener Kosta Runjaić po meczu w Tychach, cytowany przez Legia.com.

Legia obecnie zajmuje dopiero szóste miejsce w ligowej stawce. Do liderującej Jagiellonii Białystok, która w piątek wygrała ze Stalą Mielec (4:0) traci dziewięć punktów. Drugi jest Śląsk Wrocław, który niedzielnym meczem z ostatnim ŁKS-em Łódź ma szansę znowu wskoczyć na pierwsze miejsce.

– Istotne jest to, byśmy grali kompaktowo. Każdy musi dobrze kryć. Obrońcy muszą otrzymywać pomoc, by w momencie szansy na rozpędzenie Pawła Wszołka, udaremnić jego plany. Chodzi o to, by środkowi pomocnicy wspierali zawodników ze skrajnej defensywy, czyli np. Jana Grzesika i Dawida Abramowicza
- przyznał trener Radomiaka Radom, Constantin Galca przed meczem z Legią na konferencji prasowej, cytowany przez Legia.net.

Podopieczni Rumuna gonią w tabeli stołeczny zespół i tracą do niego raptem dwa "oczka". Niedzielne starcie tych drużyn będzie, więc piekielnie ważne jeśli chodzi o układ ligowej stawki. Aktualnie Radomiak zajmuje ósme miejsce, czyli... dwa miejsca niżej od Legii Warszawa.

Constantin Galca, trener Radomiaka:Nie myślę o indywidualnym kryciu, gdyż kiedy zaczynałem grać w piłkę, to wiedziałem, że jeśli będę pilnował konkretnego zawodnika, to on i tak zrobi swoją robotę. Musimy zagrać kompaktowo, starać się tworzyć sytuacje tak, by nie wychodzić przed rywali i nie dawać im szans. Trzeba być też bardzo uważnym, nie prowokować sobie żadnego problemu poprzez niedokładność czy brak koncentracji. Ważne jest to, by tacy piłkarze, jak Josue, Bartosz Slisz czy inni, nie dostawali futbolówki przed naszą "szesnastką" i nie mieli czasu na wykorzystanie własnej jakości (cyt. Legia.net).

Kosta Runjaić, trener Legii: - Myślę, że było to zasłużone zwycięstwo. Strzeliliśmy trzy gole w pierwszej połowie, kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Pierwsza odsłona była w naszym wykonaniu bardzo dobra. W drugiej połowie chcieliśmy zdobyć kolejne bramki, ale to nam się nie udało. Bardzo podobała mi się jednak stabilność mojej drużyny. Graliśmy z drużyną z czołówki I-ligi. Gratuluję mojemu zespołowi. Teraz koncentrujemy się na niedzielnym meczu z Radomiakiem (cyt. Legia.com).

Nie zagrają w meczu Radomiak - Legia:

Radomiak:Luis Machado czy Roberto Alves (urazy)
Legia: Bartosz Kapustka, Ramil Mustafajew (kontuzje)

Mecz Radomiak Radom - Legia Warszawa TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Transmisja na żywo wyłącznie w Canal+ Sport, na kanale Canal+ 4K Ultra HD. W internecie mecz w aplikacji i na stronie Canal+ Online. Komentuje duet Michał Mitrut - Tomasz Wieszczycki. Relacja LIVE od godziny 17:30 w GOL24 - zapraszamy!