• Serhij Krykun - 3 (Damian Kądzior - bez oceny)
    • Jorge Felix - 3
  • Koniec spotkania. Radomiak nie dał rady pokonać Piasta. To pierwszy podział punktów na nowym stadionie przy Struga.

• Leżą Katranis i E. Semedo.

• Sędzia doliczył siedem minut. W wirtualnej tabeli Radomiak ma dziesięć punktów. Piast - osiem.

• No i proszę. Wprowadzony E. Semedo mógł zaliczyć wejście smoka. Dośrodkował, ale dwumetrowy Rocha o dziwo nie sięgnął piłki. Niecelna próba nad poprzeczką.

• I jeszcze E. Semedo za Henrique.

• Schodzi Semedo, za niego Cestor.

• Kirejczyk! Płasko, w środek. Broni Posiadała.

• Zasłużona kartka dla Chrapka.

• Zamieszanie w szesnastce Radomiaka! Kirejczyk najpierw wykłada piłkę, ta do niego wraca, ale kopie w mur utworzony z gospodarzy. Vuković szaleje przy linii!

• I jeszcze Katranis za Holubka.

• Kądzior za Krykuna.

• Holubek cierpi pod bramką Radomiaka. Tymczasem Rocha za Castanedę.

• Semedo kontra Mosór. Ofensywny gracz Radomiaka oddaje strzał z nieprzygotowanej pozycji. Nie trafia w światło bramki. Czas na zmiany.

• 8481 widzów ogląda mecz w Radomiu.

• Donis ukarany kartką. Piast w natarciu. Poczuł krew.

• GOOOOOOOOOOOL! Wyrównanie w Radomiu. Dla Piasta strzela Chrapek. W sam środek bramki.

• Rzut karny dla Piasta! Łokieć Cichockiego wylądował na twarzy Feliksa. Strzelać będzie Chrapek...

• piast

• Robi się ciekawie. Sędzia Przybył biegnie do monitora VAR. Czyżby karny dla Piasta?

• Ameyaw mocno uderza z bliska! Piłka odbija się od nogi obrońcy Radomiaka.

• - Leo, Leo - krzyczą kibice. Wejdzie Leandro?

• Gra się zaostrza. Sędzia na razie nie sięga po kartki.

• Wchodzi Machado. Za Wolskiego.

• Ameyaw cierpi na murawie. Przerwa na pomoc medyczną.

• Semedo zrobił wszystko dobrze do samego uderzenia. Dobrze zabrał się z piłką, uciekł Czerwińskiego, ale sama próba nie tylko była słaba, ale też niecelna.

• Kirejczyk za Dziczka.

• Castaneda odwraca się z piłką, kopie z prawej nogi, ale nie dokręca. Wyraźnie niecelny strzał.

• Posiadała jest dzisiaj talizmanem Radomiaka. Tym razem obronił celne uderzenie Dziczka z dalszej odległości.

• Spalony w sytuacji Pyrki. Wcześniej zablokowana próba Tomasiewicza.

• radomiak

• Z lewej flanki dośrodkował Abramowicz, a Henrique głową wbił piłkę do siatki. To jego trzecie trafienie w sezonie.

• GOOOOOOOOOOOOOL! Szał radości na trybunach. Radomiak prowadzi, trafił niepilnowany Henrique!

• Chrapek! Kopnął z lewej nogi. Szukał chyba okienka, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

• Semedo wzięty w kleszcze przez dwóch defensorów. Dobra interwencja. Wcześniej w polu karnym Radomiaka padł Krykun. Karny po faulu Grzesika? Gramy dalej.

• Semedo wysoko atakuje graczy Piasta. Holubek wybił przed siebie. Bez straty piłki po stronie gości.

• radomiak

• Od razu goście sprawdzili czujność Posiadały. Celny strzał Krykuna. Bez zarzutu broni młody bramkarz Radomiaka.

• Gramy dalej w Radomiu. Od środka wznowił Piast.

• Statystyki z I połowy:

• Strzały: 12 do 7 na korzyść Piasta
    • Posiadanie piłki: 52% również na korzyść ekipy gości
  • Koniec pierwszej części meczu. Bezbramkowy remis, ale znacznie bliżej prowadzenia goście z Gliwic.

• Fantastyczna akcja Piasta i znów bramkarz Radomiaka, Albert Posiadała ratuje swój zespół. Mamy rzut rożny, cóż za obrona!

• I mamy pierwszą indywidualną karę w meczu. Rafał Wolski ogląda żółtą kartkę za faul na Michaelu Ameyaw.

• Ta akcja Radomiaka miała potencjał, ale źle podał Rafał Wolski. Piłka dla gości.

• Piast w akcji. Ciekawa próba Michaela Ameyawa zakończona strzałem, ale obronił bramkarz.

• Kapitan Radomiaka, a więc Raphael Rossi obejrzał żółty kartonik.

• To była sytuacja bramkowa! Dogranie w pole karne i główka Pedro Henrique, ale strzał jeszcze po głowie Arkadiusza Pyrki niecelny. Mamy korner dla gospodarzy.

• Teraz piłkarze Radomiaka doszli do głosu. Goście z Gliwic na własnej połowie.

• Pedro Henrique zatrzymany nieprzepisowo przez kapitana gości Jakuba Czerwińskiego. Sędzia musiał użyć gwizdka.

• Bardzo ładnie oskrzydlił Jakub Holubek. Dogranie w pole karne, ale piłka nie dotarła. Mamy rzut rożny dla gości.

• Trwa napór gości. Gracze Radomiaka zepchnięci.

• Ruszył teraz flanką Frank Castaneda, ale zatrzymany przez Arkadiusza Pyrkę. Nici z ataku, a zapowiadało się groźnie.

• Kolejny atak Piasta - uderzał głową po dograniu z rzutu rożnego Jakub Holubek, ale czujnie bramkarz Radomiaka. Nie ma bramki!

• Szybki atak Radomiaka zakończony uderzeniem Rafała Wolskiego. Ale zbyt słaba siła strzału. Z łatwością obronił to bramkarz.

• Ciekawa próba uderzenia z dalszej odległości w wykonaniu pomocnika Piasta Grzegorza Tomasiewicza.

• Radomiak szuka rozegrania od tyłu. Pressing Piasta jednak imponuje.

• Statystyki po blisko 20 minutach: 6 do 2 na korzyść gości.

• Zakotłowało się pod bramką Piasta, ale obronną ręką wyszli goście.

• Ależ było groźnie pod bramką Radomiaka. Zbyt słabo uderzył jednak Jorge Felix, wcześniej fantastycznie obronił bramkarz gospodarzy próbę Michael Ameyaw.

• Radomiak próbuje rozegrać od tyłu, a goście wysoko stoją. Gospodarze mają problem, by wyjść z własnej połowy.

• Podanie z rzutu rożnego Piasta i uderzenie głową Jakuba Czerwińskiego. Piłka obok bramki.

• Ależ błąd piłkarzy z Radomia. Piłka odskoczyła Luizao i odebrali ją zawodnicy Piasta w polu karnym gospodarzy. Zdecydował się na strzał, zamiast na podanie Jorge Felix. Powinno być 0:1!

• Ależ akcja Radomiaka! Lisandro Semedo mocno w środek bramki, bramkarz Piasta czujny. Mamy korner.

• Gliwiczanie próbują się przedrzeć. Za piłką biegają piłkarze Radomiaka.

• Ciekawa akcja gospodarzy, ale zbyt mocno zagrał Rafał Wolski. Piłka dla Piasta.

• Wybrzmiał pierwszy gwizdek. Zaczynamy!

• Piłkarze już na murawie. Za chwilę zaczynamy!

• Już za kwadrans rozpoczyna się pierwsze sobotnie spotkanie 7. kolejki PKO Ekstraklasy. Zapraszamy na relację LIVE ze spotkania Radomiak Radom - Piast Gliwice!

Radomiak - Piast LIVE! Goście atakowali, gospodarze strzelili gola
1/3
przejdź do galerii

Radomiak - Piast LIVE! Goście atakowali, gospodarze strzelili gola ©Canal+ Sport

PKO Ekstraklasa. Mecz Radomiak Radom - Piast Gliwice ONLINE. Sobotę z 7. kolejką PKO Ekstraklasy zaczynamy na stadionie, który niedawno otwarto. Gospodarze zdążyli przy Struga przegrać i wygrać. Jak wypadną za trzecim podejściem? Relacja LIVE od godziny 15:00.

PKO Ekstraklasa. Mecz Radomiak Radom - Piast Gliwice ONLINE

Piast to wyjątkowo niewdzięczny rywal. W tym sezonie przegrał tylko na inaugurację i to mimo prowadzenia - z Lechem Poznań (1:2). Potem zaliczył cztery remisy. Jedyne, ale jakże cenne zwycięstwo odniósł nad mistrzem Polski, czyli Rakowem Częstochowa (2:1).

W zeszłej kolejce Piast bezbramkowo zremisował u siebie z Ruchem Chorzów. Widowisko nie porwało. Przy odrobinie szczęścia gliwicki zespół sięgnąłby po komplet punktów. Na drodze stanął jednak Michał Buchalik.

Piast ma dwa punkty mniej od Radomiaka. To zespół, który nie cierpi kompromisów; albo wygrywa, albo przegrywa. Ostatnio uległ Stali Mielec (0:2), ale wcześniej potrafił z Wartą Poznań (3:2) i Pogonią Szczecin (2:0).

Póki co Radomiak rozegrał na nowym stadionie przy Struga dwa mecze. Wygraną nad Wartą poprzedziła pechowa porażka z Cracovią (0:1). Do kompletu brakuje zatem remisu.

Aleksandar Vuković, trener Piasta: - Będziemy szukać okazji na zdobycie bramki, ale nie możemy tym kosztem zapominać, że dalej musimy bardzo solidnie bronić. Nie zdobywamy zbyt wielu bramek, to prawda, ale jestem spokojny o poziom gry, treningów. To mnie zapewnia, że bardziej chodzi o powstrzymanie pewnych nawyków niż potrzebę wielkich zmian. Wydaje mi się, że w ten sposób można by jedynie sporo zepsuć. Nie jest źle.

Nie zagrają w meczu Radomiak - Piast:
Radomiak: Alves, Kaput
Piast: Kostadinov, Wilczek, Huk, Mucha

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Radomiak - Piast 0:1 (Ekstraklasa, 06.05.2023)
Piast - Radomiak 1:2 (Ekstraklasa, 24.10.2022)

Mecz Radomiak Radom - Piast Gliwice TRANSMISJA TV

Transmisja na kanałach Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. W internecie mecz na stronie oraz w aplikacji Canal+ Online. Komentują Michał Mitrut i Rafał Nahorny. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 15:00 - zapraszamy!