Mecz Raków Częstochowa - Cracovia ONLINE. Gra o ćwierćfinał...

Mecz Raków Częstochowa - Cracovia ONLINE. Gra o ćwierćfinał Fortuna Pucharu Polski. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

0 dogrywka 1 połowap.

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczora. Dobranoc!

• W najbliższy weekend "Medaliki" w hicie kolejki zagrają na wyjeździe z Jagiellonią Białystok, natomiast Cracovia u siebie podejmie Stal Mielec.

• Władysław Koczerhin - 3
    • Ben Lederman - 2, (Gustav Berggren - 3)
    • Deian Sorescu - 3, (Srdjan Plavsić - bez oceny)
    • Marcin Cebula - 2, (Ante Crnac - 2)
    • Bartosz Nowak - 3,
    • Łukasz Zwoliński - 2, (Fabian Piasecki - 2)

Cracovia

• Lukas Hrosso - 3
    • Otar Kakabadze - 2
    • Cornel Rapa - 3
    • Arttu Hoskonen - 3
    • Virgil Ghita - 2
    • Andreas Skovgaard - 3, (Patryk Zaucha - bez oceny)
    • Jani Atanasov - 3, (Bartłomiej Kolec - bez oceny)
    • Karol Knap - 3, (Filip Rózga - 2)
    • Takuto Oshima - 3
    • Kacper Śmiglewski - 3, (Szyom Doba - 2)
    • Benjamin Kallman - 2, (Mateusz Bochnak - 3)
  • Raków był dzisiaj lepszy, ale "Pasy" postawiły ciężkie warunki gry. Mocno walczyły, ale nie potrafiły zdobyć choćby jednej bramki. O wyniku zadecydował stały fragment gry.

• Koniec meczu! Raków w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski!

• Ante Crnac z kolejnym strzałem, ale znowu lepszy Lukas Hrosso!

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

• Ostatnia roszada w tym meczu. Srdjan Plavsić zastąpił Deiana Sorescu.

• Filip Rózga wpadł w pole karne, chciał minąć rywala, ale upadł. Arbiter nie dopatrzył się faulu.

• Dobra wrzutka w pole karne Rakowa, bardzo źle interweniował Vladan Kovacević, ale żaden z rywali z tego nie skorzystał.

• Raków utrzymuje się przy piłce na połowie rywali. Cracovia nie potrafi jej odebrać.

• Kolejna koronkowa akcja gospodarzy, ale pogubili się w decydującym momencie.

• W odpowiedzi ruszył Raków, ale Ante Crnac w stuprocentowej sytuacji trafił wprost w bramkarza!

• Mateusz Bochnak dostał piłkę w "szesnastce" gospodarzy, zwiódł bramkarza i wyłożył do Szymona Doby, ale ten nie zdołał oddać strzału!

• Bartosz Nowak wpadł z piłką w pole karne gości, ale został zatrzymany.

• Fabian Piasecki ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Czas na drugą połowę dogrywki!

• Natomiast Bartłomiej Kolec pojawił się w miejsce Andreasa Skovgaarda.

• Dwie roszady w Cracovii. Patryk Zaucha zmienił Jani Atanasova

• Koniec pierwszej połowy dogrywki. Za chwilę wrócimy do gry.

• Jedna minuta doliczona do pierwszej części dogrywki.

• Jani Atanasov zagrał prostopadle, ale zupełnie nieudanie.

• Fabian Piasecki dostał piłkę w "szesnastce" rywali, ale jego strzał najpierw trafił w rywala, a potem do rąk Lukasa Hrosso.

• Otar Kakabadze świetnie uderzył z dystansu, z problemami interweniował Vladan Kovacević, ale żaden z graczy gości nie dopadł do dobitki!

• Roszada w składzie Cracovii. Filip Rózga zastąpił Karola Knapa.

• To powinna być druga bramka dla Rakowa! Ante Crnac doszedł do pozycji strzeleckiej, ale trafił wprost w Lukasa Hrosso!

• Dominik Bochnak oddał strzał z dystansu, ale uderzył niecelnie.

• Raków utrzymuje się przy piłce. Nie chce dać nadziei rywalom na wyrównanie.

• Bartosz Nowak świetnie wrzucił w pole karne, tam jeden z graczy Rakowa zgrał do Milana Rundića, który sytuacyjnym uderzeniem wpakował piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Milan Rundić daje prowadzenie Rakowowi!!!

• Po oskrzydlającej akcji Raków wywalczył rzut rożny.

• Rozpoczynamy dogrywkę w Częstochowie!

• Koniec podstawowego czasu gry. Będziemy mieli dogrywkę.

• Szymon Doba z żółtą kartką.

• Dopiero druga zmiana w Cracovii. Mateusz Bochnak zastąpił Benhamina Kallmana.

• Fabian Piasecki upadł tuż przed polem karnym Cracovii, ale arbiter nie użył gwizdka.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty, ale wciąż trwa pomoc bramkarzowi Cracovii.

• Lukas Hrosso wymaga pomocy medycznej.

• Zakotłowało się w polu karnym Cracovii. Deian Sorescu zderzył się z bramkarzem i arbiter odgwizdał faul na Lukasie Hrosso.

• Znakomity kontratak Rakowa, ale Ante Crnac źle przyjął piłkę i nie zdołał oddać strzału.

• Karol Knap wpadł w pole karne i zupełnie niepilnowany oddał strzał, ale jego uderzenie zostało zablokowane w decydującym momencie!

• Gustav Berggren ukarany żółtą kartką.

• Natomiast Fabian Piasecki zmienił Łukasza Zwolińskiego.

• Dwie zmiany w Rakowie. Ante Crnac pojawił się w miejsce Marcina Cebuli

• Dobra wrzutka w pole karne Rakowa, ale tam żaden z graczy gości nie zdołał oddać strzału.

• Dawid Drachal ukarany żółtą kartką za faul tuż pod własnym polem karnym.

• Łukasz Zwoliński powalczył o piłkę w polu karnym Cracovii, ale pierwszy przy niej był Lukas Hrosso.

• Virgin Ghita ukarany żółtą kartką za ostry faul na Marcinie Cebuli.

• Zmiana w Cracovii. Szymon Doba zastąpił Kacpra Śmiglewskiego.

• Niewiele dzieje się w drugiej połowie. Piłkarze nie rozgrzewają kibiców swoimi poczynaniami.

• Zakotłowało się w polu karnym Cracovii, ale żaden z graczy gospodarzy nie zdołał oddać strzału.

• Marcin Cebula dostał piłkę po prawej stronie, spróbował dośrodkować, ale został zablokowany.

• Kacper Śmiglewski ruszył z kontratakiem, ale w decydującym momencie stracił piłkę.

• Raków częściej utrzymuje się przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

• Zupełnie nieudana wrzutka z narożnika boiska zupełnie bez zagrożenia.

• Takuto Oshima wpadł z piłką w pole karne Rakowa, ale jego dogranie zostało wybite na rzut rożny.

• Druga połowa meczu nie może nam się rozkręcić. Na razie dominuje walka w środku pola.

• Wymuszona zmiana w Rakowie. Gustav Berggren pojawił się w miejsce Bena Ledermana.

• Ben Lederman ucierpiał po starciu z rywalem. Kontuzję sygnalizuje też Milan Rundić.

• Spokojne pierwsze minuty drugiej połowy. Raków rozgrywa piłkę w środku pola.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Zmiana w Rakowie. Stratos Svarnas pojawił się w miejsce Frana Tudora.

• Piłkarze obu drużyn wracają na murawę. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Raków przeważa, ale nie potrafi przebić się przez defensywę rywali. Cracovia na razie mądrze się broni, ale nic poza tym. Na relację z drugiej połowy zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy bezbramkowy remis.

• Fran Tudor wrzucił w pole karne gości, ale arbiter dopatrzył się faulu na graczu Cracovii.

• Łukasz Zwoliński dopadł do prostopadłego podania, ale gracz Rakowa był na spalonym.

• Do pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

• Kocówka pierwszej połowy. Chyba nie zobaczymy goli przed przerwą.

• Jani Atanasov tym razem uderzył z akcji, ale efekt podobny jak wcześniej.

• Jani Atanasov z rzutu wolnego uderzył wprost w mur.

• Raków od dłuższego czasu utrzymuje się przy piłce, ale na razie wciąż nie może znaleźć drogi do bramki rywali.

• Władysław Koczerhin znalazł się w polu karnym rywali, ale uderzył wprost w przeciwnika.

• Szybka akcja Rakowa, jednak najpierw Milan Rundić uderzył wprost w rywala, a chwilę później Ben Lederman posłał piłkę obok bramki.

• Raków przeważa coraz bardziej, ale defensywa "Pasów" wciąż nie daje za wygraną.

• Dawid Drachal wrzucił w "szesnastkę" gości, ale tam Łukasz Zwoliński przegrał pojedynek z bramkarzem.

• Dobre podanie w pole karne Cracovii, tam znalazł się Łukasz Zwoliński, ale uderzył wprost w gracza rywali.

• Te warunki gry nie sprzyjają grze w piłkę. Dawid Drachal potrzebuje pomocy medycznej.

• Następna wrzutka "Pasów", ale tym razem bez zagrożenia.

• Zakotłowało się w polu karnym "Medalików". Do pozycji strzeleckiej doszedł Virgil Ghita, ale jego uderzenie skutecznie wybronił Vladan Kovacević!

• Dobra wrzutka w pole karne Rakowa, ale żaden z graczy gości nie doszedł do piłki.

• Teraz Ben Lederman zwija się z bólu.

• Bartosz Nowak uderzył z rzutu wolnego, ale piłka minęła światło bramki gości.

• Fran Tudor potrzebuje pomocy medycznej.

• Karol Knap sfaulował Frana Tudora na własnej połowie i będzie dobra okazja na wrzutkę. Gracz Cracovii ukarany żółtą kartką.

• Gospodarze dłużej utrzymują się przy piłce, ale na razie nic z tego nie wynika.

• Otar Kakabadze ruszył skrzydłem, dośrodkował w pole karne, ale żaden z partnerów nie sfinalizował akcji.

• Od pierwszych minut to Cracovia rozgrywa piłkę.

• Rozpoczynamy starcie przy Limanowskiego!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Częstochowie. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Rozjemcą tego spotkania będzie międzynarodowy arbiter Daniel Stefański z Bydgoszczy. W tym sezonie prowadził dwa mecze z udziałem Cracovii. W pojedynku przeciwko Zagłębiu podyktował rzut karny dla rywali. Stefański tydzień temu sędziował mecz Ligi Europy, w którym Servetta zmierzyła się z AS Romą.

• Natomiast oto zestawienie Cracovii:

• Tak prezentuje się skład Rakowa Częstochowa na dzisiejszą rywalizację:

• Dwa lata temu te drużyny trafiły na siebie w półfinale Fortuna Pucharu Polski. Przez większość meczu Raków prowadził 1:0 po trafieniu Jakuba Araka, ale w końcówce wyrównał Matej Rodin. Gdy wydawało się, że będzie potrzebna dogrywka, zwycięską bramkę dla "Medalików" zdobył Vladislavs Gutkovskis.

• W ostatnich latach Cracovia ma patent na Raków. Co prawda w poprzednim sezonie "Medaliki" rozbiły rywali aż 4:1, ale w od momentu awansu do Ekstraklasy przegrały aż cztery mecze z "Pasami", a wygrały tylko właśnie na wiosnę tego roku.

• Natomiast dla Rakowa ostatnie trzy mecze na krajowych podwórkach to trzy remisy. Jedyny wygrany mecz to wyjazdowa rywalizacja w Lidze Europy ze Sturmem Graz. Wiele wskazuje na to, że dzisiaj może również dojść do remisu i do rozstrzygnięcia będzie potrzebna nam będzie dogrywka. Jednak wydaje się, że Raków za wszelką cenę będzie dążyć, by rozstrzygnąć ten mecz w podstawowym czasie gry, gdyż w tym sezonie rozegrał znacznie więcej meczów od rywali.

• W rozgrywkach Ekstraklasy "Pasy" po raz ostatni wygrały pod koniec września z ŁKS-em. Od tego momentu zanotowała cztery remisy i trzy porażki. W międzyczasie wygrała też mecz 1/32 Fortuna Pucharu Polski pokonując Zagłębie Lubin 1:0.

• Te drużyny mierzyły swoje siły niecałe dwa tygodnie temu. W 16. kolejce PKO Ekstraklasy Raków niespodziewanie tylko zremisował u siebie z "Pasami" 1:1. Wtedy w pierwszej połowie prowadzenie Cracovii dał Virgil Ghita, a do wyrównania w końcówce meczu doprowadził Bartosz Nowak. Dzisiaj taki wynik da nam dogrywkę.

• Stadion przy Limanowskiego gotowy do walki o ćwierćfinał Fortuna Pucharu Polski.

• Witamy serdecznie! Finalista poprzedniej edycji Fortuna Pucharu Polski, Raków Częstochowa w 1/8 finałów zmierzy się u siebie z Cracovią. Na relację na żywo z tego wydarzenia zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Raków - Cracovia LIVE! Mistrz walczy z Pasami o awans w Pucharze Polski

Raków - Cracovia LIVE! Mistrz walczy z Pasami o awans w Pucharze Polski ©Marek Tęcza

Fortuna Puchar Polski. Mecz Raków Częstochowa - Cracovia ONLINE. Mistrz Polski albo Pasy znajdujące się w lidze tuż nad kreską. Tylko jeden z tych zespołów wywalczy awans do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski. Odpowiedź poznamy jeszcze dzisiaj. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 18:00.

Fortuna Puchar Polski. Mecz Raków Częstochowa - Cracovia ONLINE

Raków z Cracovią spotkał się pod koniec listopada - też w Częstochowie. Wtedy padł remis 1:1. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry na bramkę Virgila Ghity z rzutu karnego odpowiedział Bartosz Nowak.

Do tej pory Raków musiał rozegrać tylko jeden mecz w Pucharze Polski. W poprzedniej rundzie dopiero po dogrywce wyeliminował ŁKS Łódź (2:0 pd.). Cracovia nie występuje w europejskich pucharach, więc nie dostała wolnego losu w I rundzie. Za nią zwycięskie mecze z pierwszoligowym Górnikiem Łęczna (4:3) oraz Zagłębiem Lubin (1:0).

Jedni i drudzy wystąpi w okrojonych składach. W Rakowie za kartki pauzuje Jean Carlos Silva, ponadto kontuzję dalej leczą Ivi Lopez, Giannis Papanikolaou, Kamil Pestka, Zoran Arsenić czy Adrian Gryszkiewicz. Cracovii przez uraz wypadł Jakub Jugas. Za kartki muszą pauzować Michał Rakoczy i Patryk Makuch, dalej do gry nie jest przewidziany Mathias Hebo Rasmussen.

Mecz Raków - Cracovia poprowadzi sędzia Daniel Stefański z Bydgoszczy. Początek o godzinie 18:00. W niedzielę w hicie kolejki czwarty Raków zremisował 1:1 z pierwszym Śląskiem Wrocław. Remisem 4:4 zakończył się natomiast domowy mecz Cracovii z Ruchem Chorzów - mimo czerwonej kartki dla Otara Kakabadze.

Relacja NA ŻYWO z meczu Stal Mielec - Widzew Łódź

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Raków - Cracovia 1:1 (Ekstraklasa, 25.11.2023)
Raków - Cracovia 4:1 (Ekstraklasa, 18.03.2023)

Mecz Raków Częstochowa - Cracovia TRANSMISJA TV

Transmisja wyłącznie na kanale Polsat Sport. Komentują Przemysław Iwańczyk i Artur Skowronek. W internecie mecz dzięki stronie oraz aplikacji Polsat Box Go. Dostęp na miesiąc kosztuje 40 złotych. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 18:00 - zapraszamy!