Raków Częstochowa - FC Kopenhaga ONLINE. Walka o Ligę...

Raków Częstochowa - FC Kopenhaga ONLINE. Walka o Ligę Mistrzów w Sosnowcu. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO [22.08.2023]

Liga Mistrzów, 4. runda eliminacji
2023-08-22 21:00

Raków Częstochowa

0

FC Kopenhaga

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

• Mecz był bardzo wyrównany. Oba zespoły bardziej skupiły się na defensywie. Zadecydował przypadek i Kopenhaga ma zaliczkę przed rewanżem. Na własnym stadionie Duńczycy nie przegrywają więc to będzie bardzo ciężka batalia.

• Koniec meczu w Sosnowcu! FC Kopenhaga wygrywa z Rakowem Częstochowa 1:0. Pierwsza część rywalizacji za nami.

• Elias Jelert ukarany żółtą kartką.

• Raków naciska, ale brakuje dokładności.

• Fran Tudor zdecydował się na indywidualną akcję i podał do Łukasza Zwolińskiego, ale ten łatwo stracił piłkę.

• Do podstawowego czasu gry drugiej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Orri Oskarsson ukarany żółtą kartką za dyskusję z arbitrem.

• W końcówce meczu niewiele się dzieje. Raków utrzymuje się przy piłce, ale goście stoją w obronie i widzą, że Raków nie ma wielu argumentów by zaskoczyć z ataku pozycyjnego.

• Ostatnia zmiana w Kopenhadze. Oscar Hojlund zastąpił Rasmusa Falka.

• Srdjan Plavsić ruszył lewą stroną, zagrał w pole karne, ale tam Łukasza Zwolińskiego wyprzedził Kamil Grabara.

• Po wrzutce w pole Kopenhagi do piłki dopadł Łukasz Zwoliński, ale uderzył fatalnie!

• Srdjan Plavsić dobrze wrzucił z rzutu rożnego, ale żaden z partnerów nie zdołał oddać strzału.

• Natomiast Christian Sorensen zmienił Diogo Goncalvesa.

• Dwie roszady także w Kopenhadze. Nicolai Bojlesen pojawił się w miejsce Mohameda Elyounoussiego

• Natomiast Ben Lederman zastąpił Władysława Koczerhina.

• Srdjan Plavsić pojawił się w miejsce Milana Rundića

• Trzy zmiany w Rakowie. Łukasz Zwoliński zmienił Fabiana Piaseckiego

• Sonny KIttel najpierw dobrze popędził prawym skrzydłem, ale chwilę później sfaulował rywala.

• Kopenhaga znowu dłużej rozgrywała piłkę, ale na końcu łatwo ją straciła.

• Teraz Deian Sorescu dośrodkował z lewej strony, ale bardzo niedokładnie.

• Sonny KIttel z rzutu rożnego świetnie dośrodkował na głowę Adnana Kovacevića, jednak ten uderzył minimalnie niecelnie!

• Sonny Kittel wrzucił w pole karne gości, ale Fabian Piasecki nie dopadł do piłki.

• Jordan Larsson dostał piłkę w polu karnym Rakowa, ale uderzył wysoko ponad bramką.

• Kopenhaga od dłuższego czasu rozgrywa piłkę w środku pola.

• Wrzutka Sonnyego Kittela w pole karne rywali bez zagrożenia.

• Po oskrzydlającej akcji Raków wywalczył rzut rożny.

• Mohamed Elyounoussi oddał mocny strzał z linii pola karnego, ale świetnie interweniował Vladan Kovacević!

• Vladan Kovacević pokusił się o drybling, minął rywala i odegrał do partnera.

• Świetny wrzut z autu w pole karne Kopenhagi do Sonnyego Kittela, ale ten uderzył minimalnie ponad poprzeczką!

• Natomiast Lukas Lerager pojawił się w miejsce Viktora Claessona.

• Dwie zmiany w Kopenhadze. Orri Oskarsson zmienił Roonyego Bardghjiego

• Szybka akcja Rakowa, ale Fabian Piasecki fatalnie podał na skrzydło.

• Raków miał okazję, by zaskoczyć rywali, ale Deian Sorescu nie zdołał przyjąć piłki w łatwej sytuacji.

• Wrzutka w pole karne Rakowa, ale zupełnie bez zagrożenia.

• Zmiana w Rakowie Częstochowa. Sonny Kittel zmienił Marcina Cebulę.

• Gustav Berggren ruszył z piłką, zagrał do Deiana Sorescu, ale ten odegrał bardzo niecelnie.

• Fabian Piasecki oddał strzał z dystansu, piłka odbiła się od rywala i trafiła do Deiana Sorescu, ten także uderzył, ale minimalnie ponad bramką!

• Fran Tudor ruszył dynamicznie, ale niecelnie podał w kierunku Fabiana Piaseckiego.

• Dłuższa akcja Rakowa, ale Deian Sorescu był na pozycji spalonej.

• W odpowiedzi wrzutka w pole karne Rakowa, ale tam spokojnie interweniował Vladan Kovacević.

• Fran Tudor dośrodkował na głowę Fabiana Piaseckiego, ale ten uderzył niecelnie.

• Błąd Rakowa w wyprowadzeniu piłki, dopadł do niej Viktor Claesson i oddał mocny, ale niecelny strzał.

• Zagranie w pole karne Rakowa, ale tam skutecznie interweniował Vladan Kovacević, a dodatkowo gracz Kopenhagi był na spalonym.

• Giannis Papanikolaou cierpi po starciu z rywalem, ale chyba za chwilę wróci do gry.

• Prostopadłe podanie w pole karne gości, ale tam spokojnie interweniował Kamil Grabara.

• Zakotłowało się w polu karnym Kopenhagi po wrzucie z autu, ale żaden z graczy Rakowa nie zdołał oddać strzału.

• Deian Sorescu przedarł się lewą stroną, minął rywala, ale jego dośrodkowanie wybił rywal.

• Bardzo ostry faul na początku drugiej połowy na korzyść Kopenhagi.

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę ArcelorMittal Park w Sosnowcu. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Pierwsza połowa meczu w Sosnowcu wydaje się być wyrównana. Raków stwarza więcej sytuacji, ale brakuje ostatniego podania lub skuteczniejszego wyrównania. Kopenhaga prowadzi po szczęśliwie zdobytej bramce.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Kopenhaga prowadzi z Rakowem 1:0.

• Teraz Marcin Cebula popędził prawą stroną, był bliski wywalczenia rzutu rożnego, ale piłka odbiła się od gracza Rakowa.

• Marcin Cebula zagrał prostopadle, ale świetnie interweniował jeden z graczy Kopenhagi.

• Kombinacyjna akcja Rakowa, ale arbiter dopatrzył się spalonego pod polem karnym gości.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

• Dalekie zagranie w pole karne Kopenhagi, ale tam spokojnie interweniował Kamil Grabara.

• Kamil Grabara faulowany przez Deiana Sorescu.

• Raków spokojnie rozgrywa piłkę od własnej bramki. Przyzwyczailiśmy się już do tego schematu.

• Świetna rozegranie rzutu rożnego przez Raków i Giannis Papanikolaou trafia do bramki rywala, ale wcześniej był spalony jednego z graczy Rakowa.

• Prostopadłe podanie do Frana Tudora, ten zagrał w pole karne, ale w "szesnastce" gości nie było żadnego z graczy Rakowa.

• Kombinacyjna akcja gości, Jordan Larsson dostał piłkę w polu karnym Rakowa i oddał mocny strzał, ale uderzenie zostało zablokowane w ostatniej chwili!

• Zrobiło się groźnie pod bramką Rakowa, ale wcześniej Władysław Koczerhin faulowany przy linii bocznej.

• Prostopadłe podanie do Marcina Cebuli, ale ten na pozycji spalonej.

• Raków spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie. Kopenhaga czeka na rywala.

• Wrzutka w pole karne Kopenhagi, ale tam faulował jeden z graczy gospodarzy.

• Mohamed Elyounoussi popędził lewą stroną, ale sfaulował gracza Rakowa.

• Próba kontrataku Rakowa, ale Deian Sorescu nie dopadł do prostopadłego podania.

• Fabian Piasecki pracuje niesamowicie w odbiorze. Teraz napastnik rywala sfaulował rywala.

• Wrzutka Diogo Goncalvesa bez zagrożenia.

• Zagrania ręką gracza Rakowa pod własnym polem karnym. Będzie okazja dla gości na podwyższenie rezultatu.

• Gustav Berggren ucierpiał po zderzeniu głowami.

• Do wrzutki z prawej strony dopadł Fabian Piasecki, ale ten z bliska nie trafił w światło bramki!

• Raków odebrał piłkę na połowie rywala i zaczyna rozgrywać piłkę.

• Wymuszona zmiana w Rakowie. Deian Sorescu zmienił Jeana Carlosa Silvę.

• Kopenhaga rozgrywa piłkę w środku pola. Arbiter przerywa grę, bo na murawie znowu leży Jean Carlos Silva.

• Jean Carlos Silva ucierpiał chyba bez kontaktu z rywalem. Może być potrzebna zmiana.

• Szybka kontra Kopenhagi, ale z czasem przerodził się w akcję pozycyjną.

• Jean Carlos Silva popędził lewą stroną, dograł na środek pola karnego, ale tam Marcin Cebula poślizgnął się.

• Giannis Papanikolaou faulowany na własnej połowie.

• Znowu akcja tej dwójki i znowu Jean Carlos Silva był zbyt wolny dla piłki.

• Władysław Koczerhin zagrał prostopadle, ale Jean Carlos Silva nie zdołał dopaść do tego podania.

• Raków spokojnie rozgrywa piłkę spod własnej bramki. Na razie nic nie zmienia się w poczynaniach obu ekip.

• Mohamed Elyounoussi wpadł w pole karne Rakowa, chciał dośrodkowywać, ale trafił w Bogdana Racovitana, piłka odbita od gracza Rakowa zmyliła Vladana Kovacevića i wpadła do bramki.

• GOL DLA FC KOPENHAGI! Bogdan Racovitan pakuje piłkę do własnej bramki.

• Znakomity kontratak Rakowa, Fabian Piasecki oddał zaskakujący strzał z dystansu, ale skutecznie interweniował Kamil Grabara!

• Ofensywna akcja Rakowa, ale Fabian Piasecki zagrał niecelnie pod polem karnym gości.

• Goście są już na połowie Rakowa, powoli i konsekwentnie rozgrywają akcję.

• Kopenhaga odebrała piłkę i spowalnia grę.

• Dalekie podanie na połowę Kopenhagi, ale zbyt mocne, by Jean Carlos doszedł do piłki.

• Fran Tudor faulowany przy linii bocznej, ale na własnej połowie.

• Dalekie podanie do Fabiana Piaseckiego, ale ten nie zdołał utrzymać piłki.

• Kopenhaga spokojnie rozgrywa piłkę od własnej bramki, ale gra niezbyt dokładnie.

• Ogromna ulewa w Sosnowcu ale zaczynamy!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie ArcelorMittal Park w Sosnowcu. Za chwilę rozpoczniemy batalię o Ligę Mistrzów!

• Kamil Grabara wraca do Polski. Raczej nie sądził, że zagra w Lidze Mistrzów w Sosnowcu.

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Irfan Peljto z Bośni i Hercegowiny.

• Natomiast oto zestawienie FC Kopenhagi! W bramce oczywiście Kamil Grabara.

• Tak prezentuje się skład Rakowa Częstochowa na to arcyważne spotkanie!

• Natomiast FC Kopenhaga w ostatnią sobotę wygrała na wyjeździe z Hvidovre IF 2:0 po bramkach Orriego Oskarssona i Mohameda Elyounoussiego. Dzisiaj tylko ten drugi zawodnik jest w wyjściowym składzie mistrza Danii.

• W ubiegły weekend Raków Częstochowa spokojnie poradził sobie ze Stalą Mielec wygrywając 2:0. Trener Dawid Szwarga wymienił aż siedmiu zawodników w porównaniu z poprzednim meczem, a i tak nie było żadnego problemu ze zdobyciem punktów. Dzisiaj w Sosnowcu rywal jest o kilka klas lepszy.

• FC Kopenhaga w poprzedniej rundzie kwalifikacji po szalonym dwumeczu poradziła sobie z czeską Spartą Praga, ale dopiero po rzutach karnych. W rewanżowym meczu w Czechach był remis 1:1, który dawał dogrywkę, a w niej oba zespoły zdobyły jeszcze po dwie bramki i do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne, w których lepsza okazała się drużyna z Danii. Jeden rzut karny obronił Kamil Grabara, co na pewno pomogło drużynie w awansie. We wcześniejszej rundzie FC Kopenhaga rozbiła islandzki Breidablik w dwumeczu aż 8:3.

• W drużynie Rakowa Częstochowa tylko na ławce rezerwowych zasiądzie dzisiaj Zoran Arsenić, który zmagał się z urazem w poprzednich dniach, natomiast na ten mecz miał być już gotowy John Yeboah, jednak nie ma go nawet na ławce rezerwowych. Na środku obrony zagra dzisiaj Adnan Kovacević.

• Dla Rakowa Częstochowa to jest już czwarty dwumecz w tej edycji europejskich pucharów. "Medaliki" wyeliminowały Florę Tallin, Qarabach Agdam i Aris Limassol. Teraz rywalem będzie zdecydowanie najtrudniejszy przeciwnik. Rywalem będzie drużyna, które regularnie gra w europejskich pucharach, a udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów nie jest dla niej nowością. Można powiedzieć, że jeśli Raków Częstochowa wygra ten dwumecz, będzie już gotowy by rywalizować na najwyższym poziomie.

• Tak prezentuje się ArcelorMittal Park w Sosnowcu! Z oprawą Ligi Mistrzów wygląda dumnie!

• Witamy serdecznie! To jest ten dzień, który może zapamiętać nie tylko Częstochowa, ale i cała Polska! W pierwszym meczu fazy Play-off piłkarskiej Ligi Mistrzów na ArcelotMittal Park w Sosnowcu zmierzy się z duńską FC Kopenhaga! Na relację na żywo z tej rywalizacji zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.

1/3
przejdź do galerii

©TVP Sport screen

Mecz Raków Częstochowa - FC Kopenhaga ONLINE. Do Ligi Mistrzów zostały dwa ostatnie kroki. Tylko dwa i aż dwa, bo to mistrz Danii z reprezentantem Polski Kamilem Grabarą jest faworytem tego dwumeczu. Dziś pierwsze emocje IV rundy eliminacji wyjątkowo na stadionie w Sosnowcu. Właśnie tam po raz pierwszy wybrzmi hymn elitarnych rozgrywek. Relacja LIVE od godziny 21:00 w GOL24.

Eliminacje Ligi Mistrzów. Mecz Raków Częstochowa - FC Kopenhaga ONLINE

Już siedem lat czekamy w Polsce na Ligę Mistrzów z udziałem naszego mistrza. Ostatni raz dokonała tego Legia Warszawa. Dzisiejszy Raków nie jest od niej słabszy, ale wyzwanie wydaje się równie trudne jak wtedy, skoro Kopenhaga w ostatnich latach tylko raz nie zakwalifikowała się do elity.

Raków musiał przejść wszystkie rundy, żeby znaleźć się w decydującej. Ograł kolejno Florę Tallin, Karabach Agdam i Aris Limassol. Niestety, na czwartą rundę został "eksmitowany" z Częstochowy - do Sosnowca. Tutaj po raz pierwszy w tej edycji usłyszymy hymn Ligi Mistrzów.

W porównaniu do rewanżu z Arisem w składzie Rakowa nie zobaczymy Stratosa Svarnasa. To bolesna strata. Grek od roku jest kluczowym zawodnikiem w trzyosobowym bloku obronnym. Zamiast niego wystąpi jeden ze stoperów wracających do zdrowia po urazie: Milan Rundić albo Adnan Kovacević.

Mecz poprowadzi sędzia Irfan Peljto (Bośnia i Hercegowina). Organizatorzy spodziewają się kompletu widzów. To oznacza, że na trybunach ArcelorMittal Park w Sosnowcu zasiądzie około 11 tys. kibiców. Z powodu zakazu zabraknie gości.

Nigdy dotąd Raków nie grał w fazie grupowej którychkolwiek europejskich rozgrywek. Ostatnio dwa razy został wyeliminowany z czwartej rundy el. Ligi Konferencji. Teraz w przypadku niepowodzenia z Kopenhagą na pewno zagra w grupie Ligi Europy. Ale wszyscy marzą o Lidze Mistrzów...

FC Kopenhaga ma za sobą dwumecz ze Spartą Praga. Pierwszy mecz zremisowała 0:0, w drugim po dogrywce było 3:3. Dopiero w karnych udało się wyeliminować Czechów - także dzięki obronie Kamila Grabary, wychowanka i kibica Ruchu Chorzów.

Dawid Szwarga, trener Rakowa: - W Częstochowie jesteśmy bardzo mocną drużyną. Zrobimy wszystko, żeby się zaadaptować do grania w Sosnowcu i liczymy, że liczba kibiców zrekompensuje to, że nie gramy w Częstochowie i nie będziemy odczuwać aż takiej różnicy.

Jacob Neestrup, trener Kopenhagi: - Raków to zespół o podobnej jakości, co Sparta. Stanowi bardzo dobry kolektyw, o czym świadczą wyniki w polskiej ekstraklasie. Nasz cel pozostaje niezmienny – niezależnie od tego, czy gramy z mistrzami Hiszpanii, Anglii czy Polski.

Liga Mistrzów. Raków - FC Kopenhaga: kiedy i gdzie oglądać mecz?

Przewidywany skład Rakowa na FC Kopenhagę: Vladan Kovacević - Bogdan Racovitan, Zoran Arsenić, Milan Rundić - Fran Tudor, Gustav Berggren, Giannis Papanikolaou, Jean Carlos Silva - Władysław Koczerhin, Marcin Cebula, Fabian Piasecki.

Nie zagrają w meczu Raków Częstochowa - FC Kopenhaga:
Raków: Stratos Svarnas, Ivi Lopez, Adrian Gryszkiewicz (kontuzje), Dawid Drachal, Kacper Bieszczad, Kamil Pestka, Tomasz Walczak (niezgłoszeni).
FC Kopenhaga: Elias Achouri (kontuzja).

Ostatnie mecze bezpośrednie:
- - - - -

Mecz Raków Częstochowa - FC Kopenhaga TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo na trzech kanałach. Bezpłatnie w TVP Sport oraz w kodowanych Polsacie Sport i Polsacie Sport Premium 1. W internecie mecz za darmo w aplikacji oraz na stronie TVP Sport, a także w HbbTV oraz Smart TV. Odpłatnie (40 złotych) w Polsat Box Go. Początek o godzinie 21:00. W TVP widowisko skomentują Mateusz Borek i Marcin Żewłakow, w Polsacie Bożydar Iwanow i Przemysław Łagożny. Relacja LIVE z meczu Raków Częstochowa - FC Kopenhaga w GOL24 - zapraszamy!