• Sędzia kończy męki Jagiellonii! Raków wygrywa 5:0 i jest na podium!

• A Courtney-Perkins za Wdowiaka.

• Szelągowski za Kuna.

• Arak za Lopeza.

• Niebywałe sceny. Co Raków zaatakuje to strzeli! Wrzucił Lopez, w polu karnym wykończył były gracz Jagi, Arsenić.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! ARSENIĆ. 5:0!!!

• Jednak nie ma jedenastki. Sędzia obejrzał powtórkę na ekranie i uznał, że Steinbors nie sfaulował.

• Trwa analiza VAR. Chyba będzie rzut karny dla Rakowa!

• Czy Wdowiak został sfaulowany przez Steinborsa? Czekamy na ocenę.

• Matysik nieudanie wyprowadził piłkę, Raków szybko przeniósł się pod bramkę, gdzie piłkę dziubnął Wdowiak. Trzeci mecz z rzędu z golem!

• GOOOOOOOOOOOOOOL! WDOWIAK NA 4:0! Trener Papszun bije brawo!

• Koncert Rakowa po przerwie. Świetna kontra. Wdowiak wystawia piłkę Lopezowi, który przyjmuje udem do lewej nogi, po czym oddaje strzał na bliższy słupek. Jest po wszystkim!

• GOOOOOOOOOOOL! Lopez na 3:0!

• Stoper Niewulis bliski dubletu! Piłkę wyłożył mu Lopez, ale Pazdan jakoś zdołał obronić groźny strzał.

• Pojawia się Żyro. Zmienia właśnie Puerto.

• Puerto nie dokończy meczu. Sugeruje kontuzję

• Schodzi Sturgeon, za niego Musiolik.

• - Hej Raków gol! - skanduje publiczność.

• Przecież to powinien być gol kontaktowy! Nalepa nieczysto kopie z kilku metrów.

• Lopez z wolnego. Steinbors dla pewności piąstkuje.

• Struski ukarany kartką.

• Struski w miejsce Cernycha.

• Z wolnego idealnie wrzucił Lopez, a w polu karnym głową zwieńczył Niewulis.

• GOOOOOOOOOOOOL! Jest po meczu! Niewulis na 2:0!

• Lopez nie może się wstrzelić. Drugi raz nie trafia czysto w piłkę. Miał doskonałą okazję na podwyższenie prowadzenia.

• Kovacević łapie piłkę po strzale Matysika. To była słaba próba.

• Po chwili gol zostaje zaliczony. W wirtualnej tabeli Raków wskoczył na podium.

• Tymczasem piłkarze Jagiellonii dyskutują z arbitrem. Czekamy na potwierdzenie gola.

• Lederman do Kuna, ten odgrywa w polu karnym do Sturgeona, któremu wystarczyło dostawić nogę, co uczynił. Pierwszy gol w naszej lidze.

• GOOOOOOOOOOOL! STURGEON NA 1:0! Zasłużył sobie na tego gola.

• W odpowiedzi próbuje Cernych. Z dostawki kopnął nad bramką! Podawał Nalepa.

• W tej samej akcji Sturgeon padł w polu karnym. Kibice domagali się karnego.

• Raków w natarciu! Kometę odpalił Tudor! Bardzo mocny strzał z dystansu, po którym nie ma gola. Zabrakło niewiele.

• Rozpoczęła się druga połowa meczu. Od środka zaczął Raków. Nie ma kolejnych zmian w składach.

• Jagiellonia jako pierwsza wróciła z szatni.

• Przerwa. Dwie kontuzje, dwie sygnalizacje karnego i kilka naprawdę fajnych akcji. Oglądamy niezły mecz. Przewagę ma Raków, ale Jagiellonia też stworzyła przynajmniej jedną okazję na gola.

• Nie ma rzutu karnego. Sędzia ponownie mówi, że gramy dalej.

• Raków chce karnego! Tudor nabił Matysika bądź Trubehę.

• Ładne wypuszczenie Lopeza przez Tudora. Sytuację wyjaśnia Puerto.

• Cernych nie dokręcił piłki. Kopnął z dystansu.

• Sędzia doliczył pięć minut.

• Nastić strzela bezpośrednio z lewej nogi przy lewym słupku. Kovacević łapie bez problemu.

• Obaj piłkarze wymagają pomocy medycznej. Trwa przerwa w grze.

• Niewulis fauluje Trubehę tuż przed szesnastką. Zasłużona kartka.

• Ajj! Jagiellonia przed szansą po rożnym. Głową uderza Trubeha. Piłka mija prawy słupek.

• Jeszcze jedna próba Rakowa - tym razem nad poprzeczką kopie Wdowiak.

• Lopez spróbował z półobrotu. Nie udało się. Strzał zupełnie niecelny.

• Sturgeon chętny na gola. Akcję kończy jednak faulem na Tiru. Nadepnął mu na stopę.

• Trubeha zarobił już kartkę.

• Kotłuje się pod bramką Jagiellonii! Po rożnym i przedłużeniu wrzutki przez Arsenicia głową pudłuje wprowadzony Długosz.

• Trubeha w miejsce kontuzjowanego Bidy.

• Sturgeon połasił się na gola z dystansu! Było blisko. Piłka mija prawy słupek.

• Chyba dojdzie do drugiej zmiany. Bida znów leży na boisku.

• Tudor pospieszył się z finalizacją akcji. Chyba podał niż strzelił - w każdym razie piłkę złapał Steinbors.

• Bida ma problem po faulu. Utyka.

• Papanikolaou utrzymał kartkę. Po jego faulu sędzia puścił grę. Jagiellonia miała szansę na gola, ale oddała kiepski strzał.

• Długa piłka od Arsenicia do Wdowiaka - niedokładna.

• To jednak Długosz wchodzi za Rundicia.

• 72 procent posiadania piłki przez gospodarzy.

• Rundić schodzi za linię o własnych siłach, ale twarz ukrywa w koszulce. Za chwilę dojdzie do wymuszonej zmiany.

• Rundić wymaga interwencji sztabu medycznego. Rozgrzewkę zaczął Courtney-Perkins.

• Zrobiło się... pięknie! Lopez wprawdzie nieczysto trafia w piłkę, ale Rundić poprawia przewrotką! Broni Steinbors, jest spalony i kontuzja gracza Rakowa...

• Bramkowa szansa dla Jagiellonii. Bida uderza, ale piłka zostaje podbita i z tego powodu ląduje za bramką, a nie w niej. Podawał Matysik.

• Nalepa strzela. Piłka zostaje podbita przez mur i ląduje za poprzeczką. Róg dla białostoczan.

• Szansa dla gości na wrzutkę lub bezpośredni strzał z wolnego. Gdyby okazję miał Raków, to Lopez na pewno by uderzał.

• Na siatce bramki Steinbors zawiesił szalik Jagiellonii.

• Szansa na gola dla Rakowa. Sturgeon uderza z powietrza po zgraniu Lopeza. Piłka kozłuje przed Steinborsem, ale Łotysze daje radę z interwencją.

• Trener Papszun przechadza się tradycyjnie w czapce i rozpiętej kurtce.

• Sędzia uznał, że było to przypadkowe zagranie, więc nie ma mowy o karnym.

• Tiru po strzale najpierw został trafiony w nogę, a potem piłka zahaczyła o jego lewą rękę.

• Sygnalizacja zagrania ręką. Rundić domaga się karnego dla Rakowa. Będzie? Czekamy na decyzję.

• Duży tłok na połowie Jagiellonii. Raków szuka miejsca, ale nie jest to łatwe.

• Próba wstrzelenia ze strony Nasticia. Po koźle piłkę łapie Kovacević.

• Sędzia Musiał rozpoczął mecz. Od środka przyjezdni.

• Odezwali się kibice Jagiellonii. Śpiewają: Jesteśmy zawsze tam...

• Wychodzą na boisko. Raków w podstawowym, czerwono-niebieskim komplecie, zaś Jagiellonia na biało.

• Trwa rozgrzewka drużyn. W Częstochowie chłodno, ale przynajmniej nie pada. Warunki do gry są przyzwoite jak na tę porę roku.

• W zaległym meczu Raków przegrał z Górnikiem 1:2. Jagiellonia za to w poprzedniej kolejce pokonała Lechię 2:1.

• Ławka rezerwowych Rakowa: Trelowski, Petrasek, Szelągowski, Długosz, Courtney-Perkins, Arak, Udovicić, Musiolik.

• Ławka rezerwowych Jagiellonii: Abramowicz, Tabiś, Struski, Majsterek, Trubeha, Toporkiewicz, Lutostański, Żyro.

• Raków gra dziś o to, żeby awansować na podium. Jagiellonii ewentualne zwycięstwo pozwoli wskoczyć na dziewiąte miejsce.

red

Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Wojciech Wojtkielewicz

Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok ONLINE. Cena niespodziewanego zwycięstwa Jagi w Gdańsku z Lechią (2:1) była słona. Na Wybrzeżu czwarte żółte kartki zobaczyli Taras Romanczuk i Tomas Prikryl. Biorąc po uwagę zakażenia i kontuzje, Jagiellonia kończy rok mocno osłabiona. Raków natomiast złapał ostatnio zniżkę formy, która objawiła się porażkami z Lechią (1:3) i Górnikiem (1:2).

Raków - Jagiellonia ONLINE

Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych, ale czasami jest o to wyjątkowo trudno. Wiadomo, jak ważnymi postaciami w ekipie Żółto-Czerwonych są zarówno kapitan drużyny Romanczuk, jak też czeski wahadłowy Prikryl.

- Gdzieś z tyłu głowy już to mam, że muszę myśleć, jak zastąpić tych wykartkowanych zawodników. Zwłaszcza, jeśli chodzi o Tarasa, to musimy szukać rozwiązania na pozycji numer sześć - przyznał na konferencji prasowej po zwycięstwie w Gdańsku trener Jagiellonii Ireneusz Mamrot.

Rzeczywiście, Romanczuk to ścisła czołówka PKO Ekstraklasy jeśli chodzi o przechwyty, walkę w powietrzu, czy liczbę przebiegniętych kilometrów podczas meczu. Ale to też boiskowy przywódca Jagiellonii, to piłkarz, który potrafi w trudnych momentach poderwać zespół, a także - jak to było na Lechii - strzelić gola. Krótko mówiąc - prawdziwy kapitan.

Brak Prikryla, chyba najlepszego w Jadze specjalisty od asyst, też może być bardzo odczuwalny. Jego kunszt można było podziwiać w sobotę przy decydującym o triumfie Jagi golu Bartosza Bidy, któremu nie pozostało nic innego, jak dopełnić formalności po perfekcyjnym dograniu Czecha.

Po stronie Rakowa również będziemy mieli kilka absencji, ale są one jak najbardziej od zastąpienia. Igor Sapała nie był pierwszym wyborem Marka Papszuna. Pod nieobecność Marcina Cebuli zagra w roli ofensywnego pomocnika Ivi Lopez, natomiast napastnika Gutkovskisa zastąpi Mateusz Wdowiak.

Raków jest w lekkim dołku. W ostatnim czasie traci dużo goli i choć ostatnio wygrał 1:0, to przeciwko Lechii oraz Górnikowi stracił łącznie pięć bramek. Zespół Marka Papszuna zamierza złapać kontakt ze ścisłą czołówką. Do liderującego Lecha traci sześć punktów, a do wicelidera ze Szczecina - cztery. Ewentualna wygrana Jagiellonii pozwoli skrócić dystans, jeśli inni rywale stracą punkty. Porażka oznacza jeszcze bardziej pracowitą zimę niż zazwyczaj.

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Raków: Kovacević - Arsenić, Niewulis, Rundić - Kun, Lederman, Poletanović, Tudor - Lopez, Musiolik, Wdowiak

Jagiellonia: Steinbors - Tiru, Puerto, Pazdan - Nastić, Nalepa, Pospisil, Tabiś - Mystkowski, Bida, Cernych

OSTATNIE MECZE

Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa 3:0 (01.08.2021, Ekstraklasa)
Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa 0:0 (28.04.2021, Ekstraklasa)
Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok 3:2 (13.12.2020, Ekstraklasa)
Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok 2:1 (01.12.2019, Ekstraklasa)

Raków - Jagiellonia TRANSMISJA TV

Spotkanie Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok odbędzie się w sobotę, 18 grudnia o godz. 20:00. Transmisja w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Internetowy stream online dostępny jest na platformach Canal+ - ncplusgo.pl i canalplus.com.

Relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem sędziego Daniela Stefańskiego.

20:00 Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok (Canal+ Sport oraz Canal+ Sport 3).