Raków Częstochowa - Karabach Agdam ONLINE. Mistrz Polski...

Raków Częstochowa - Karabach Agdam ONLINE. Mistrz Polski walczy o Ligę Mistrzów. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Liga Mistrzów, 2. runda eliminacji
2023-07-26 20:15

Raków Częstochowa

3

Karabach Agdam

2

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

• Raków Częstochowa zagrał wyrównany mecz i wynik chyba wydaje się być sprawiedliwy. Co prawda jest wielki niedosyt, bo Raków prowadził już 2:0, ale potem rozprężenie spowodowało duże problemy. Na szczęście geniusz Sonnyego Kittela dał Rakowowi minimalną zaliczkę przed rewanżem.

• Koniec meczu w Częstochowie! Raków wygrywa z Karabachem Agdam 3:2.

• Richard Almeida ukarany żółtą kartką.

• Dośrodkowanie na głowę jednego z graczy gości, ale pewnie interweniował Vladan Kovacević.

• Karabach wywalczył rzut wolny blisko pola karnego Rakowa.

• Sonny Kittel zdecydował się na zaskakujący strzał z dystansu i piłka wpadła niemal w samo okienko bramki gości!!! Przepiękny gol!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Cudowna bramka Sonnyego Kittela!!!

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• W odpowiedzi zagranie w pole karne Karabachu i po strzale jednego z graczy Rakowa piłka została wybita z linii bramkowej!

• Mocno zakotłowało się w polu karnym Rakowa, ale dwukrotnie Abdellah Zoubir nie potrafił skierować piłki do bramki!

• Ostatnia zmiana także w Rakowie Częstochowa. Deian Sorescu zastąpił Jeana Carlosa Silvę.

• Natomiast Richard Almeida pojawił się w miejsce Leandro Andrade.

• Dwie zmiany w Karabachu Agdam. Nariman Akhundzade zmienił Redona Xhixhaę

• Debiut w Rakowie Częstochowa. Sonny Kittel zmienił Władysława Koczerhina.

• John Yeboah popędził z piłką, ale łatwo ją stracił tuż przed bramką rywali.

• Raków wydaje się rozbity, spadła intensywność gry, ale miejmy nadzieję, że w ostatnich minutach się to odmieni.

• Redon Xhixha ukarany żółtą kartką.

• John Yeboah zdecydował się na indywidualną akcję, ale jego wrzutka trafiła do rywala.

• Hamidou Keyta ruszył prawą stroną, wpadł w pole karne i praktycznie nabił Redona Xhixhay, który zdobył swoją drugą bramkę.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Coś niesamowitego!!! Remis w Częstochowie...

• Świetne dośrodkowanie na głowę Redona Xhixhay, który zupełnie niepilnowany zdobył ładnego gola głową!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Karabach Agdam łapie kontakt po trafieniu Redona Xhixhay.

• Stratos Svarnas dośrodkował na głowę Fabiana Piaseckiego, ten uderzył lekko w sam środek bramki, ale fatalny błąd bramkarza, który nie złapał piłki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Wejście smoka Fabiana Piaseckiego!!! 2:0 dla Rakowa!!!

• Natomiast Maksim Medvedev zastąpił Elvina Cafarguliyeva.

• Patrick Andrade pojawił się w miejsce Marko Jankovića

• Trzy zmiany w Karabachu Agdam. Hamidou Keyta zmienił Yassinea Benziae

• Jeden z zawodników Karabachu zmaga się z problemami zdrowotnymi.

• Natomiast Fabian Piasecki zastąpił Łukasza Zwolińskiego.

• John Yeboah pojawił się w miejsce Marcina Cebuli

• Trzy zmiany w Rakowie Częstochowa. Gustav Berggren zmienił Bena Ledermana

• Władysław Koczerhin stanął przed szansą na drugą bramkę, ale uderzył wprost w rywala!

• Fran Tudor odebrał piłkę na połowie rywala, ale chwilę później zagrał do rywala.

• Po oskrzydlającej akcji gości jest rzut rożny.

• Raków wyprowadzał dobrze zapowiadający się kontratak, ale łatwo stracił piłkę.

• Dośrodkowanie w pole karne Rakowa, tam Leandro Andrade oddał strzał, ale zrobił to niedokładnie.

• Marcin Cebula wpadł w pole karne Karabachu, minął rywala i zagrał w pole bramkowe, tam w ogromnym zamieszaniu piłka poodbijała się od rywali, a bramkarz próbując ją złapać, wepchnął ją do własnej bramki! Gol w stylu esencji naszej kochanej PKO Ekstraklasy.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Raków Częstochowa obejmuje prowadzenie po samobójczym trafieniu bramkarza!!!

• Kolejny ostry faul gracza Karabachu, ale ponownie bez żółtej kartki.

• Łatwa strata Rakowa. Najpierw źle wyrzucony aut, a potem nierozważny faul pod polem karnym gości.

• Jean Carlos Silva chciał zagrać w pole karne Karabachu, ale piłkę łatwo przejęli rywale.

• Dużo chaosu na początku drugiej połowy. Żaden z zespołów nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Częstochowie. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• W ważnym dla nas meczu Aris Limassol rozbił na Cyprze BATE Borysow aż 6:2, a bramkę z rzutu karnego zdobył Mariusz Stępiński.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Częstochowie. Do przerwy bezbramkowy remis.

• Dośrodkowanie Marcina Cebuli nie trafiło do żadnego z graczy gospodarzy.

• Faul dla Rakowa Częstochowa blisko pola karnego gości.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

• Wrzutka ze stałego fragmentu gry bez zagrożenia pod bramką Rakowa.

• Wrzutka na pole karne Rakowa i kolejny rzut rożny dla gości.

• Kolejna wrzutka w pole karne Rakowa, ale pewnie interweniował Vladan Kovacević.

• Znowu goście przejęli inicjatywę. Karabach długo rozgrywa piłkę na połowie Rakowa.

• Dośrodkowanie z narożnika boiska bez zagrożenia pod bramką gości.

• Jean Carlos Silva popędził lewą stroną, ale wywalczył tylko rzut rożny.

• Yassine Benzia ukarany żółtą kartką, ale nie za faul, a za próbę wpłynięcia na decyzję arbitra.

• Kolejne zagranie na pole karne gospodarzy, ale tym razem wyłapał piłkę Vladan Kovacević.

• Leandro Andrade wpadł w pole karne Rakowa i oddał potężny strzał, który trafił w słupek bramki Vladana Kovacevića!

• W ostatnich minutach dużo więcej z gry mają goście. Na szczęście na razie nie przekłada się t na wynik.

• Żółtą kartką ukarany jeden z członków sztabu Rakowa Częstochowa.

• Dużo niedokładności i fauli w środku pola. Arbiter nie jest skory karania kartkami graczy gości.

• Jean Carlos Silva popędził skrzydłem, ale teraz to on faulował.

• Ostry faul na graczu Rakowa, ale teraz arbiter nie zdecydował się na pokazanie żółtej kartki.

• Teraz Elvin Cafarguliyev uderzył z dystansu, ale pewnie interweniował Vladan Kovacević.

• Po rzutce w pole karne Rakowa zakotłowało się pod bramką gospodarzy, ale Leandro Andrade uderzył minimalnie niecelnie z woleja!

• Złe wyprowadzenie piłki przez Raków i znakomita kontra gości, Najpierw po strzale z pola karnego piłkę z bramki wybił Stratos Svarnas, a chwilę później gracz Karabachu uderzył bardzo niecelnie!

• Zagranie w pole karne Rakowa, ale arbiter odgwizdał spalonego.

• Rzut rożny Karabachu przerodził się w kontratak Rakowa, ale finalnie Jean Carlos Silva uderzył fatalnie.

• Kolejna oskrzydlająca akcja gości i kolejny rzut rożny.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego, ale bez zagrożenia pod bramką Rakowa.

• Odpowiedź gości, którzy po akcji skrzydłem wywalczyli rzut rożny.

• Marcin Cebula zdecydował się na indywidualną akcję, minął rywala i oddał mocny strzał, który z problemami, ale obronił bramkarz Karabachu!

• Dośrodkowanie Marcina Cebuli na głowę Frana Tudora, ale ten uderzył wprost w bramkarza gości.

• Zakotłowało się w polu karnym gości, ale żaden z graczy Rakowa nie zdołał oddać strzału.

• Jean Carlos ruszył lewą stroną boiska, minął rywala i wywalczył faul pod polem karnym Karabachu.

• Marcin Cebula ukarany żółtą kartką za ostry faul przy linii bocznej.

• Raków stracił piłkę w środku pola, ale goście nie zdołali tego wykorzystać.

• Fran Tudor dośrodkował wprost w ręce bramkarza Karabachu.

• Wrzutka Marcina Cebuli została wybita poza końcową linię.

• Ostry faul na graczu Rakowa na połowie rywala i będzie okazja na dobre dośrodkowanie ze stojącej piłki.

• Giannis Papanikolaou ruszył skrzydłem, ale sfaulował rywala przy linii bocznej.

• Władysław Koczerhin spróbował prostopadłego zagrania, ale ponownie żaden z partnerów nie ruszył do piłki.

• Karabach próbuje przedostać się na połowie Rakowa, ale na razie w poczynaniach gości dominuje chaos.

• Raków spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola. Chyba chce pokazać rywalom że czuje się pewnie.

• Fran Tudor zagrał prostopadle, ale żaden z zawodników Rakowa nie ruszył do piłki.

• Rozpoczynamy walkę o 3. rundę kwalifikacji Ligi Mistrzów!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Częstochowie! Za chwilę rozpoczniemy rywalizację!

• raków

• Sędzią dzisiejszego spotkania będzie szwajcarski arbiter Lukas Fähndrich.

• Warto odnotować, że Aris Limassol do przerwy prowadzi z BATE Borysow aż 3:0.

• Piłkarze Rakowa Częstochowa już na murawie!

• Zwycięzca tej pary w przypadku awansu do 3. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu pomiędzy cypryjskim Arisem Limassol, a białoruskim BATE Borysow. Natomiast w przypadku porażki w 3. rundzie kwalifikacji Ligi Europy trafi na przegranego dwumeczu pomiędzy fińskim HJK Helsinki, a norweskim FK Molde. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem HJK 1:0.

• Tak prezentuje się zestawienie Rakowa Częstochowa na dzisiejsze spotkanie:

• Po raz ostatni oba zespoły spotkały się ostatniej zimy w Turcji w okresie przygotowawczym. Wtedy Raków Częstochowa rozbił Karabach Agdam aż 3:0 po dwóch bramkach Vladislavsa Gutkovskisa i trafieniu Ivi Lopeza. Jednak wiadomo, że mecze towarzyskie rządzą się swoimi prawami i nie warto przywiązywać do tego zbyt wielkiej wagi.

• W poprzedni weekend Raków Częstochowa rozbił u siebie Jagiellonię Białystok aż 3:0 w meczu 1. kolejki PKO Ekstraklasy. Dwie ramki dla "Medalików zdobył Łukasz Zwoliński i jedno trafienie dołożył Bartosz Nowak. Karabach Agdam swoich ligowych rozgrywek jeszcze nie rozpoczął.

• Karabach Agdam to pogromca polskich klubów w europejskich pucharach. Azerski potentat od 2010 roku czterokrotnie trafiał na polskie drużyny w kwalifikacjach europejskich pucharów i za każdym razem wychodził z dwumeczu zwycięsko. W 2010 ograł Wisłę Kraków wygrywając oba mecze 1:0 i 3:2, potem okazał się lepszy od Piasta Gliwice wygrywając u siebie 2:1 i remisując w Gliwicach 2:2, następnie w tylko jednym meczu rozbił przy Łazienkowskiej Legię Warszawa aż 3:0 i przed rokiem co prawda najpierw przegrał z Lechem Poznań 0:1, ale w rewanżu rozbił "Kolejorza" aż 5:1.

• Natomiast w poprzedniej rundzie kwalifikacji poradził sobie z Lincoln City FC z Gibraltaru wygrywając na wyjeździe skromnie 2:1 i rozbijając rywali u siebie aż 4:0. Po jednej bramce w obu meczach zdobył wydaje się bardzo groźny albański napastnik Redon Xhixha. Warto odnotować, że w obronie drużyn z Azerbejdżanu występuje na co dzień Marko Vesović, czyli były gracz Legii Warszawa. Jednak dzisiaj zabraknie go w kadrze meczowej.

• W 1. rundzie kwalifikacji Raków Częstochowa bez problemów poradził sobie z estońską Florą Tallin. W Częstochowie mistrzowie Polski wygrali tylko 1:0 po bramce Władysława Koczerhina, natomiast w meczu wyjazdowym Raków rozbił rywali aż 3:0 po dwóch trafieniach Łukasza Zwolińskiego i bramce Giannisa Papanikolaou.

• Pogoda w Częstochowie wydaje się idealna do grania! Może być delikatnie zbyt chłodno dla drużyny z Azerbejdżanu, która jest przyzwyczajona do upałów.

• Witamy serdecznie! W 2. rundzie kwalifikacji piłkarskiej Ligi Mistrzów Raków Częstochowa trafił na azerski Karabach Agdam. Na pierwsze spotkanie rozgrywane w Częstochowie zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.

Raków - Karabach LIVE! Nareszcie gol. Azerowie strzelili "swojaka"!
1/5
przejdź do galerii

Raków - Karabach LIVE! Nareszcie gol. Azerowie strzelili "swojaka"! ©TVP Sport

Raków Częstochowa - Karabach Agdam ONLINE. Czas na drugą rundę eliminacji Ligi Mistrzów. Mistrz Polski zmierzy się z najlepszą drużyną azerskiej ekstraklasy. Zwycięstwo przed rewanżem wydaje się konieczne do awansu. Pierwszy gwizdek meczu o godz. 20:15. Zapraszamy na relację z tego meczu na GOL24.

Raków Częstochowa - Karabach Agdam ONLINE

Czas na drugi etap rywalizacji w walce o upragnioną Ligę Mistrzów. Początek mistrzowie Polski mieli bardzo udany - pokonali w dwumeczu estońską Florę Tallinn aż 4:0. Skromnie pokonali rywali w Częstochowie 1:0, jednak w rewanżu podopieczni Dawida Szwargi byli bardzo skuteczni i pozostawili złudzeń gospodarzom.

Druga runda oznacza trudniejszego rywala.
Raków spotka się z mistrzem Azerbejdżanu - Karabachem Agdam. Polscy kibice z pewnością pamiętają ten klub z dwumeczu sprzed roku z Lechem Poznań. Ówczesny mistrz Polski w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów otrzymał solidne baty od rywali przegrywając w dwumeczu aż 2:5.

Trener Rakowa, Dawid Szwarga: Cieszymy się, że przed nami kolejne wyzwanie z bardzo silnym rywalem, mającym swoje atuty i doświadczenie w europejskich pucharach. Natomiast Raków ma za sobą przetarcie w eliminacjach i jestem przekonany, że to zaprocentuje już z Karabachem.

Karabach funkcjonuje w określonym modelu gry od dłuższego czasu. Myślę, że jego atuty są takie jak każdego dobrego zespołu, czyli wysoki pressing, odwaga w grze piłką, próba gry jeden na jeden. Jesteśmy na to przygotowani.

Przewidywany skład Rakowa: Vladan Kovacević - Bogdan Racovitan, Stratos Svarnas, Zoran Arsenić - Fran Tudor, Ben Lederman, Giannis Papanikolaou, Jean Carlos Silva - Bartosz Nowak, John Yeboah, Łukasz Zwoliński.

Gdzie oglądać Raków - Karabach?

Transmisja z meczu Raków Częstochowa - Karabach Agdam w TVP Sport oraz w internecie na stronie tvpsport.pl. Pierwszy gwizdek o godz. 20:15, studio rozpocznie się o godz. 19:45. Komentować mecz będzie duet Mateusz Borek - Robert Podoliński.

Zapraszamy także na relację tekstową na GOL24 - zaczynamy o godz. 20:15.