Raków Częstochowa - ŁKS Łódź ONLINE. Spacerek dla...

Raków Częstochowa - ŁKS Łódź ONLINE. Spacerek dla "Medalików"? Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO! [16.09.2023]

• Milan Rundić - 3
    • Dawid Drachal - 3 (Bogdan Racovitan - 3)
    • Giannias Papanikolaou - 4 (Gustav Berggren - 3)
    • Władysław Koczerhin - 3 (Ben Lederman - 3)
    • Srdjan Plavsić - 3
    • Marcin Cebula - 4 (John Yeboah - 3)
    • Bartosz Nowak - 3
    • Fabian Piasecki - 3 (Łukasz Zwoliński - bez oceny)

ŁKS Łódź

• Aleksander Bobek - 3
    • Kamil Dankowski - 3
    • Nacho Monsalve - 3
    • Marcin Flis - 3
    • Piotr Głowacki - 3 (Artemijus Tutyskinas - bez oceny)
    • Engjëll Hoti - 4
    • Michał Mokrzycki - 3
    • Piotr Janczukowicz - 3 (Stipe Jurić - 1)
    • Jakub Letniowski - 3 (Dani Ramirez - 4)
    • Bartosz Szeliga - 3 (Pirulo - 3)
    • Kay Tejan - 4 (Maciej Śliwa - bez oceny)
  • Koniec meczu! Raków Częstochowa pokonuje ŁKS Łódź (1:0). Jedyną bramkę, już w 8. minucie, strzelił Giannis Papanikolaou.

• Nacho Monsalve ofiarnie przyjmuje na ciało piłkę po strzale z dystansu. Trochę go zamroczyło.

• Żółta kartka anulowana! Sędzia sięga po czerwoną kartkę!

• Ostre wejście Stipe Juricia w nogę Adnana Kovacevicia na monitorze VAR! Stipe Jurić

• Ale moment! Sędzia Łukasz Kuźma biegnie do monitora VAR! To może być czerwona kartka dla Stipe Juricia!

• Odrobinę za lekkie dośrodkowanie Daniego Ramireza przed bramkę do Engjëlla Hotiego. Vladan Kovacević łapie piłkę.

• Kibice gospodarzy zaczynają świętowanie. Wymęczone zwycięstwo z beniaminkiem jest na wyciągnięcie ręki.

• Artemijus Tutyskinas zmienia Piotra Głowackiego.

• Srdjan Plavsić wrzuca na dalszy słupek, gdzie piłkę pewnie łapie Aleksander Bobek.

• Rzut wolny dla Rakowa z prawej strony. Sędzia wstrzymuje grę - nad murawą ponownie unosi się dym z rac.

• Łukasz Kuźma dolicza 6 minut do drugiej połowy.

• Engjëll Hoti w roli prawoskrzydłowego zagrywa przed pole karne, skąd prostym podbiciem huknął Marcin Flis. Piłka była poza zasięgiem Vladana Kovacevicia, ale skutecznie zaasekurował go na linii bramkowej Bogdan Racovitan!

• Ostre starcie Engjëlla Hotiego z Łukaszem Zwolińskim w środku pola. Odczuł to napastnik Rakowa, ale sędzia dyktuje rzut wolny dla beniaminka.

• W Częstochowie

• Przerwa w grze. Kibice Rakowa odpalili flary. Gęsty dym unosi się nad murawą.

• Dani Ramirez upomniany żółtą kartką za faul. Powalił Srdjana Plavsicia

• ... a za Kaya Tejana na murawie melduje się Maciej Śliwa.

• Stipe Jurić zmienia Piotra Janczukowicza...

• Łukasz Zwoliński zmienia Fabiana Piaseckiego.

• Fabian Piasecki za lekko podaje w polu karnym do Bartosza Nowaka. Ta akcja powinna dać podwyższenie prowadzenia.

• 5 489 widzów w Częstochowie.

• Mocne uderzenie z dystansu Pirulo! Wyciągnięty jak struna Vladan Kovacević paruje do boku!

• Kamil Dankowski wrzuca w pole karne. Nieczysto w piłkę trafił Marcin Flis i na uwolnienie wybija Milan Rundić.

• Ben Lederman zmienia Władysława Koczerhina.

• Adnan Kovacević z żółtą kartką za faul na Pirulo w środku pola.

• Kamil Dankowski wrzuca w pole karne poza zasięgiem Kaya Tejana. Adnan Kovacević chciał wybić bez kalkulacji, ale tak skiksował, że piłka obija LEWY SŁUPEK i wpada do rękawic lekko zdezorientowanego Vladana Kovacevicia!!!

• Piotr Głowacki uderza z ok. 25 metrów! Piłka w nieznacznej odległości minęła dalszy (prawy) słupek!

• Zawodnikom Dawida Szwargi nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką beniaminka.

• John Yeboah zablokowany na prawej stronie "szesnastki" gości. Wywalczył rzut rożny.

• John Yeboah podaje w pole karne do Bartosza Nowaka. Ten nie dysponuje taką szybkością jak Niemiec. Atak mistrza Polski spalił na panewce.

• Siła złego na jednego. Piotr Janczukowicz nie poradził sobie w "szesnastce" z TRZEMA rywalami.

• ... a Pirulo zastępuje Bartosza Szeligę.

• Podwójna zmiana w ŁKS-ie: Dani Ramirez za Jakuba Letniowskiego...

• Rzut wolny dla gospodarzy. Nieudane zagranie Frana Tudora.

• ... a Bogdan Racovitan wchodzi za Dawida Drachala.

• ... John Yeboah zastępuje Marcina Cebulę...

• Trzy zmiany w Rakowie: Gustav Berggren w miejsce Giannisa Papanikolaou...

• Raków Częstochowa - ŁKS Łódź

• 5 Strzały 7
    • 2 Strzały celne 3
  • A teraz Kay Tejan ruszył sam na trzech rywali środkiem boiska! Płaski strzał z "szesnastki" broni Vladan Kovacević!

• Piłkę po dośrodkowaniu z lewego narożnika wybija Giannis Papanikolaou.

Po chwili działo się pod bramką gości .Fabian Piasecki uderza z ostrego kąta wzdłuż linii bramkowej! Zabrakło "zamknięcia!

• Bartosz Szeliga wystartował po linii do mocnego zagrania. Złamał akcję do środka, po czym uderzył w stronę bliższego słupka! Vladan Kovacević paruje na rzut rożny!

• Akcja "Dorzuć Misie" w Częstochowie

• W odpowiedzi okazję mieli gospodarze. Dośrodkowanie z prawej strony zostało zablokowane.

• Vladan Kovacević zwlekał z wybiciem piłki. Wreszcie kopnął tak, że trafił w Kaya Tejana! Ten dopada do futbolówki, ale uderza daleko od bramki Rakowa!

• Dobry przerzut na prawą stronę do Dawida Drachala. ten przyjął dobrze piłkę, ale nie ograł Piotra Głowackiego.

• Marcin Cebula pada w polu karnym gości po kontakcie z Marcinem Flisem! Zdaniem sędziego zawodnik Rakowa dodał sporo od siebie; żółta kartka za próbę wymuszenia rzutu karnego!

• Druga połowa rozpoczęta!

• +2' Koniec pierwszej połowie. Po bramce Giannisa Papanikolaou Raków Częstochowa prowadzi z ŁKS-em Łódź (1:0).

• +2' Za mocne podanie Srdjana Plavsicia w pole karne do Bartosza Nowaka.

• 2 minuty doliczone do pierwszej połowy.

• VLADAN KOVACEVIĆ!!! ALEŻ REFLEKS!!!

Dośrodkowanie z prawego narożnika na bliższy słupek, gdzie był Marcin Flis. Wyżej od niego wyskoczył... Fabian Piasecki i ten zmienił tor lotu piłki tak, że leciała w stronę bramki! Czujny Kovacević odbija piłkę z linii bramkowego!

• Piłka posłana na dalszy słupek. Vladan Kovacević paruje na rzut rożny.

• W odpowiedzi strzał Michała Mokrzyckiego z dystansu został zablokowany. Dopadł do odbitej piłki i zagrał na lewo do Bartosza Szeligi. Ten wywalczył rzut rożny.

• Na lewej stronie pograli Milan Rundić i Srdjan Plavsić. Podanie zwrotne do Serba było jednak niedokładne.

• Przerwa w grze. O piłkę powalczyli Fran Tudor i Piotr Janczukowicz. Zdaniem drugiego z wymienionych Chorwat przesadził z agresją. Szybko do akcji wkroczył sędzia Łukasz Kuźma.

• Dawid Drachal urwał się prawą stroną Zagrywa płasko w pole karne do Fabiana Piaseckiego, któremu nie udało się uderzyć piętką w stronę bramki.

• Srdjan Plavsić dostaje piłkę na lewej stronie! Miał przed sobą sporo miejsca, ale zdecydował się na płaskie podanie w pole karne. Łodzianie nerwowo wybijają na uwolnienie.

• Miękkie dośrodkowanie Frana Tudora do Fabiana Piaseckiego. Ten był na spalonym.

• Marcin Cebula faulowany przez Jakuba Letniowskiego. Do bramki beniaminka ok. 25 metrów.

• Ze Stalą Mielec i Puszczą Niepołomice

• KAY TEJAN!!!

Holender wystartował do lagi. "Przestawił" Adnana Kovacecivia i pognał w stronę bramki Rakowa! W polu karnym "objechał" Vladan Kovacević, po czym jego strzał z ostrego kąta mija bramkę mistrza Polski!

• Nacho Monsalve upomniany żółtą kartką za faul taktyczny. Faulował Dawida Drachala.

• Przeciągnięte dośrodkowanie na dalszy słupek, ale mimo to piłkę chciał łapać Vladan Kovacević! Wyślizgnęła mu się z rękawic, ale na jego szczęście nie było nikogo po stronie gości, kto kopnąłby w stronę pustej bramki!

• Kamil Dankowski podłączył się do akcji ofensywnej. Srdjan Plavsić nie widział innej możliwości na przerwanie rajdu kapitana ŁKS-u jak sfaulować. Kartki nie ma.

• Srdjan Plavsić wrzuca z lewej strony w pole karne. Nie dość, że nie znalazł adresata, to jeszcze był na spalonym.

• Bartosz Nowak nie opanował piłki po dalekim zagraniu Adnana Kovacevicia. Piłkę przejmuje Nacho Monsalve, który... zbiegł z nią za linię boczną.

• Kapitalna akcja ŁKS-u powinna dać wyrównanie!!!

Najpierw Kay Tejan zbiega z piłką z prawej strony pola karnego do środka. Holender uderza w stronę bramki, ale został zablokowany. Dobitkę Piotra Głowackiego przenosi nad poprzeczką Vladan kovacević!

• [WIDEO] 8. MINUTA. GOL GIANNISA PAPANIKOLAOU (1:0)

• Niedokładne zagranie do Srdjana Plavsicia. Spodziewał się piłki do nogi, a nie na wolne pole. Ruszył na Aleksandra Bobka, który nie spanikował.

• Częstochowianie grają blisko swojego pola karnego. Liczą na to, że ŁKS podejdzie wyżej.

• Beniaminek przez moment grał w "dziesiątkę". Marcin Flis pokazał, że jest gotowy do powrotu .

• Marcin Cebula poradził sobie na skrzydle z rywalem, ale za mocno wypuścił sobie piłkę. Wykorzystał to Marcin Flis, który wybija za linię boczną Dodatkowo został staranowany przez "dziesiątkę" Rakowa, który asystował kilka minut temu przy bramce Giannisa Papanikolaou.

• Ciekawie zapowiadała się dwójkowa akcja Michała Mokrzyckiego z Engjëllem Hotim. Wmieszał się w to Adnan Kovacević, który jeszcze sprytnie nabił rywala. Mistrz Polski wznawia grę z autu.

• Gospodarze niesieni żywiołowym dopingiem idą za ciosem. Na lewym skrzydle szukał miejsca do dośrodkowania Srdjan Plavsić. Nie udało mu się go znaleźć.

• Składna akcja zakończona dokładnym dośrodkowaniem z prawej strony. Na piątym metrze był Giannis Papanikolaou, który uderzeniem głową kieruje piłkę do siatki!

• GOL DLA RAKOWA! STRZELCEM GIANNIS PAPANIKOLAOU!!!

• Fabian Piasecki urwał się na 25. metrze. Podaje do Bartosza Nowaka, którego płaskie uderzenie zza linii 16. metra mija lewy słupek w bezpiecznej odległości.

• Mocne prostopadłe podanie z głębi na wolne pole do Bartosza Szeligi. Dobrze przed polem karnym interweniuje Vladan Kovacević.

• Zagranie z lewego narożnika przed "szesnastkę", gdzie stał niepilnowany Fran Tudor. Ten uderza bez przyjęcia wysoko nad bramką

• W odpowiedzi na lewej stronie pograli Srdjan Plavsić z Władysławem Koczerhinem. Ukrainiec z linii końcowej zagrywa płasko przed bramkę, gdzie nie znalazł adresata. Po chwili drużyna prowadzona przez Dawida Szwargę wywalczyła rzut rożny.

• Za mocne zagranie Kaya Tejana na prawą stroną. Atak ŁKS-u spalił na panewce.

• Na gwizdek Łukasza Kuźmy spotkanie ze środka zaczynają gospodarze!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Mecz Raków Częstochowa - ŁKS Łódź w ósmej kolejce poprowadzi sędzia Łukasz Kuźma z Białegostoku. System VAR będą obsługiwać Szymon Marciniak oraz Daniel Stefański. Pomagać sędziemu głównemu mają w sobotnim spotkaniu asystenci w postaci Marek Arys i Piotr Podbielski.

• Z kolei podopieczni Kazimierza Moskala notują bardzo przeciętny start. Beniaminek dotychczas wygrał tylko dwa razy na siedem rozegranych spotkań. Aktualnie zajmują przedostatnie miejsce w tabeli wyprzedzając jedynie Koronę Kielce z dorobkiem sześciu punktów. "Rycerze Wiosny" potrafili tylko wygrać z Pogonią Szczecin (1:0) oraz właśnie z drużyną z województwa świętokrzyskiego (2:1).

• Skład ŁKS-u Łódź

• Drużyna prowadzona przez Dawida Szwargę przeżywa całkiem ciekawy okres w ostatnich tygodniach. "Medaliki" po raz pierwszy doświadczą poważnej gry w fazie grupowej Ligi Europy, gdzie rywalami będą włoska Atalanta Bergamo, portugalski Sporting Lizbona oraz austriacki Sturm Graz.

W tym samym czasie w PKO Ekstraklasie notują również nie najgorsze wyniki. Dotychczas najgorszym rezultatem dla "Medalików" zakończył się mecz z Piastem Gliwice, który mistrzowie Polski z zeszłego sezonu sensacyjnie przegrali 1:2.

"Medaliki" na pięć spotkań wygrały trzy razy i tyle oraz zremisowały. Z łatwością drużyna Szwargi poradziła sobie z Jagiellonią Białystok (3:0), Stalą Mielec (2:0) oraz Puszczą Niepołomice (2:0). Z kolei z Wartą Poznań wyszarpali jedynie remis 2:2 po szalonym meczu przy Limanowskiego.

• raków

• Skład Rakowa Częstochowa

• Mistrz Polski z zeszłego sezonu w 8. kolejce trwającej kampanii będzie podejmował beniaminka PKO Ekstraklasy. Przed podopiecznymi Kazimierza Moskala nie lada trudne zadanie. Łódzki klub przyjeżdża do Częstochowy po dwóch porażkach z rzędu. Z kolei "Medaliki" przegrały tylko raz, kiedy sensacyjnie ulegli w delegacji z Piastem Gliwice (1:2)

Raków - ŁKS LIVE! Mistrz napoczął beniaminka już w 8 minucie. Gol Greka
1/5
przejdź do galerii

Raków - ŁKS LIVE! Mistrz napoczął beniaminka już w 8 minucie. Gol Greka ©Canal+ Sport

PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa - ŁKS Łódź ONLINE. Mistrz Polski z zeszłego sezonu w 8. kolejce trwającej kampanii będzie podejmował beniaminka PKO Ekstraklasy. Przed podopiecznymi Kazimierza Moskala nie lada trudne zadanie. Łódzki klub przyjeżdża do Częstochowy po dwóch porażkach z rzędu. Z kolei "Medaliki" przegrały tylko raz, kiedy sensacyjnie ulegli w delegacji z Piastem Gliwice (1:2). Gdzie oglądać mecz Raków - ŁKS? Pierwszy gwizdek w sobotę o godz. 17:30.

PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa - ŁKS Łódź ONLINE

Podopieczni Dawida Szwargi po pięciu meczach zdobyli 10 punktów i zajmują piąte miejsce, mając jeszcze dwa mecze zaległe.

- Naładowaliśmy akumulatory. Taki właśnie był plan i go zrealizowaliśmy. Energia w zespole jest na właściwym poziomie. Każdy zawodnik będzie ważny. Nawet ci, którzy będą siedzieć na ławce rezerwowych
- mówił Szwarga na konferencji prasowej przed meczem z ŁKS-em o zakończonej przerwie reprezentacyjnej.

- Jeśli chodzi o przerwę na mecze reprezentacji, to myślę, że wykorzystaliśmy każdą wolną godzinę nie tylko na boisku, ale i w szatni na różnego rodzaju analizy. Nie wiem, czy dla nas ta długa przerwa po porażce z Wartą była taka przyjemna. Zawsze lepiej w tą przerwę wejść po dobrym wyniku, ale stało się i trzeba było tą żabę przełknąć, przed nami kolejny mecz
- przyznał trener ŁKS-u na konferencji przed meczem z Rakowem.

Dawid Szwarga, trener Rakowa: ŁKS pokazał już kilkakrotnie, że nie tylko jest groźny w ofensywie, ale potrafi też bronić. Zdajemy sobie sprawę, że czeka nas poważne wyzwanie. Ale czujemy się bardzo dobrze. Zagramy w naszym domu, jesteśmy po bardzo dobrych przygotowaniach, po bardzo dobrym mikrocyklu. Jesteśmy więc przekonani, że nasza forma sportowa w meczu z ŁKS będzie na wysokim poziomie

Kazimierz Moskal, trener ŁKS-u: Faworytem jest Raków. Czy my coś musimy? Chcę, żebyśmy zagrali dobry mecz. Wynik zawsze jest sprawą otwartą, nawet jeśli wielu ekspertów uważa, że nic tam nie jesteśmy w stanie zrobić. Doceniamy klasę rywala, ale na pewno nie chcemy w Częstochowie wyłącznie przetrwać. Raków jest na fali. Przyjeżdża do nich beniaminek. Na pewno będą się czuli mocni. Pytanie, czy nie poczują się zbyt mocni. Oczywiście będą uważać na to, żeby nas nie zlekceważyć, ale czasami to siedzi głęboko i może mieć znaczenie

Nie zagrają w meczu Raków - ŁKS Łódź:
Raków: Zoran Arsenić, Jean Carlos Silva, Stratos Svarnas, Adrian Gryszkiewicz, Ivi Lopez (urazy),
ŁKS Adrian Małachowski (czerwona kartka)

Raków Częstochowa - ŁKS Łódź TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo wyłącznie w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacji i na stronie Canal+ Online. Komentuje duet Adam Marchliński - Tomasz Wieszczycki. Relacja LIVE od godziny 17:30 w GOL24 - zapraszamy!