Mecz Raków Częstochowa - Ruch Chorzów online. Ekstraklasa...

Mecz Raków Częstochowa - Ruch Chorzów online. Ekstraklasa wraca do gry po przerwie. Gdzie oglądać w telewizji? Transmisja tv na żywo

• Dawid Drachal - 4
    • Władysław Koczerhin - 3 (Peter Barath - bez oceny)
    • Gustav Berggren - 3
    • Jean Carlos Silva - 3 (Erick Otieno - bez oceny)
    • John Yeboah - 2 (Marcin Cebula - 3)
    • Bartosz Nowak - 3 (Łukasz Zwoliński - 3)
    • Ante Crnac - 4 (Ivi Lopez - bez oceny)

• Dante Stipica - 3
    • Patryk Stępiński - 3
    • Szymon Szymański - 4
    • Josema - 3
    • Robert Dadok - 3 (Wiktor Długosz - bez oceny)
    • Patryk Sikora - 3 (Łukasz Moneta - 4)
    • Adam Vlkanova - 3 (Daniel Szczepan - 4)
    • Juliusz Letniowski - 3
    • Filip Starzyński - 2 (Miłosz Kozak - 4)
    • Tomasz Wójtowicz - 3 (Mateusz Bartolewski - 3)
    • Soma Novothny - 3
  • [WIDEO] 90+5' GOL ŁUKASZA MONETY (1:1)

• Koniec meczu! Ruch Chorzów rzutem na taśmą urywa punkt mistrzom Polski!

• Łukasz Moneta bohaterem ostatniej akcji!!!

Miłosz Kozak posłał piłkę w okolice prawego narożnika pola bramkowego do Szymona Szymańskiego, który głową zgrywa do Łukasza Monety! Ten uderza wolejem NIE DO OBRONY w stronę lewego (dalszego) okienka!

• GOL DLA RUCHU!!! ŁUKASZ MONETA!!!

• Piłka meczowa dla Ruchu! Rzut wolny z okolicy koła środkowego. Przy piłce Miłosz Kozak i Dante Stipica, który jednak cofa się na własną połowę.

• Wiktor Długosz ruszył prawą stroną, gdzie pada na murawę przy starciu ze Stratosem Svarnasem. Kontrę gospodarzy zdecydowanym wejściem "z bara" przerywa Juliusz Letniowski. Żółta kartka.

• Damian Sylwestrzak dolicza 4 minuty.

Chwilę wcześniej Daniel Szczepan powstrzymany na linii 16. metra.

• Szymon Szymański upomniany żółtą kartką za faul.

• Ta kontra powinna postawić kropkę nad "i"! Ivi López ruszył w "szesnastkę" i miękko zagrywa na dalszy słupek do Petera Baratha. Ten na wślizgu nie trafił w piłkę!

• Gospodarze wywalczyli rzut rożny. Zrobiło się groźnie po dośrodkowaniu Iviego Lópeza.

• .. a za Paryka Sikorę melduje się Łukasz Moneta.

• Podwójna zmiana w Ruchu: Wiktor Długosz wchodzi za Roberta Dadoka...

• Ożywiły się sektory zajmowane przez kibiców Rakowa. To nie za sprawą strzelonej drugiej bramki! Na murawę wchodzi Ivi López, który zmienia Ante Crnaca! Ivi López

• Dante Stipica z trudem paruje płaski strzał Gustava Berggrena z pola karnego!

• Mateusz Bartolewski upomniany żółtą kartką za faul bez piłki. To jego czwarte "żółtko", więc nie zagra w następnej kolejce z Puszczą Niepołomice (sobota 6 kwietnia, godz. 17:30).

• ... a za Władysława Koczerhina wchodzi Peter Barath.

• Erick Otieno zmienia Jeana Carlosa Silvę...

• Rzut wolny dla Rakowa z lewej strony. Zupełnie nieudane, wyraźne przeciągnięte dośrodkowanie Marcina Cebuli.

• Centymetry... Daniel Szczepan na spalonym

• Mocne zagranie na wolne pole do Daniela Szczepana, który od razu ruszył w "szesnastkę" i uderzył do bramki obok Vladana Kovacevicia! Radość "Niebieskich" nie trwała długo - SPALONY!!!

• Robert Dadok uderza zza linii 16. metra lewą nogą. Piłka ledwie doturlała się do Vladana Kovacevicia.

• 5 500 widzów w Częstochowie. Komplet!

• Coraz więcej rannych na boisku. Mateusz Bartolewski "ostemplował" Łukasza Zwolińskiego i jeszcze powalił go na murawę w środku pola.

A co ciekawe, sędzia Damian Sylwestrzak przez te niecałe pięć kwadransów ani razu nie sięgnął do kieszonki...

• JEAN CARLOS SILVA!!!

Miał sporo miejsca na lewej stronie po górnym zagraniu. Zbiega w pole karne, po czym huknął na wiwat.... W momencie strzału Brazylijczyk był wyraźnie odchylony.

• Dawid Drachal pada na murawę na prawej stronie. Sędzia nakazuje grać dalej, choć młodzieżowiec cierpi. Odczuł zdecydowane wejście Juliusza Letniowskiego. Po kilkunastu sekundach wraca do tej sytuacji.

• Rzut wolny dla Rakowa z lewej strony. Marcin Cebula wrzuca, ale sędzia nakazuje powtórzenie.

Po ponownej wrzutce Łukasz Zwoliński uderza wyraźnie obok bramki.

• Jeszcze przy tej sytuacji w bramce zamiast piłki znalazł się... Robert Dadok. Ten przypadkowo został uderzony przez Szweda.

• Zakotłowało się przed bramką "Niebieskich". Gustav Berggren "nadział się" na łokieć interweniującego w polu bramkowym Dante Stipicy.

• Łukasz Zwoliński ruszył do prostopadłego podanie w pole karne. Wyczekał rywala, który przeliczył się ze wślizgiem. Strzał paruje Dante Stipica!

• Prosta strata Marcina Cebuli przed swoją "szesnastką" na rzecz Daniela Szczepana. Ten "zabrał się" z piłką w pole karne, gdzie nie zdołał się przebić, by następnie uderzyć w stronę bramki.

• Łukasz Zwoliński zmienia Bartosza Nowaka.

• Daniel Szczepan ustawiony najwyżej rozciąga grę na prawo, gdzie był Miłosz Kozak. Jego strzał z pola karnego, z ostrego kąta, broni Vladan Kovacević.

• Od kilku minut przewaga jest po stronie gości. Nie są jednak w stanie przełożyć tego na zagrożenie pod bramką Vladana Kovacevicia.

• Raków Częstochowa - Ruch Chorzów 1:0

• 7 Strzały 7
    • 1 Strzały celne 1
  • ... a za Tomasza Wójtowicza melduje się Mateusz Bartolewski.

• Wiele na to wskazuje: Daniel Szczepan wchodzi za Adama Vlkanovę...

• Prosta strata Jeana Carlosa Silvy blisko prawego narożnika pola karnego. Piłkę przejął Miłosz Kozak, który po "złamaniu" do środka uderza z pola karnego nad poprzeczką.

• Na prawej stronie chcieli pograć Robert Dadok i Adam Vlkanova. Zabrakło zrozumienia.

• Miłosz Kozak w roli prawoskrzydłowego (!) wrzuca PRAWĄ NOGĄ (!!) w pole karne. Soma Novothny był trochę spóźniony i interweniujący na wślizgu Zoran Arsenić trącił piłkę w stronę bramki. Vladan Kovacević spokojnie ją łapie.

• Bartosz Nowak uderza blisko dwa metry nad poprzeczką.

• Ante Crnac zahaczony przez Patryka Stępińskiego ok. 25 metrów od bramki Ruchu. Może być groźnie!

• Wysoki pressing Rakowa nie pozwolił gościom składne rozpoczęcie krótkiej gry z "piątki". Po przechwycie Jean Carlos Silva zagrał prostopadle do Bartosza Nowaka w pole karne. Sęk w tym, że ten spodziewał się zagrania do nogi...

• Mistrzowska defensywa

• Z pierwszą wrzutką poradził sobie beniaminek. Przy poprawce na dalszy słupek Zoran Arsenić uderza głową wysoko nad bramką.

• Marcin Cebula w roli prawoskrzydłowego powalony przez rywala. Piłkę do rzutu wolnego ustawia Bartosz Nowak.

• W odpowiedzi sporo miejsca na prawej stronie miał Ante Crnac! Pognał w stronę "szesnastki" "Niebieskich", gdzie zbyt czytelnie zbiega do lewej nogi. Jego strzał blokuje trzech (!) rywali.

• Po źle rozegranym rzucie rożnym z kontrą ruszyli piłkarze Janusza Niedźwiedzia. Juliusz Letniowski "łamie" akcję z prawej strony do środka, po czym podaje trochę za plecy do Miłosza Kozaka. Ten podaje w pole karne do Somy Novothny'ego, gdzie bez trudu poradzili sobie defensorzy mistrza Polski.

• Błąd gości mógł dać drugą bramkę Ante Crnaca! Najpierw jego strzał z dystansu został zablokowany, a po chwili uderzenie głową Chorwata blokuje Patryk Sikora!

• Ruch Chorzów zaczyna drugą odsłonę.

• Marcin Cebula wychodzi na drugą połowę za Johna Yeboaha.

• Wracamy do Częstochowy, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Raków - Ruch. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzą pod bramce Ante Crnaca zza pola karnego.

Co nas czeka po zmianie stron?

• Żałujemy, że daliśmy sobie strzelić bramkę w pierwszej połowie. Nie taki był plan; z "przodu" nie udało się nam strzelić. No ale mamy nadzieję, że teraz w szatni skorygujemy to, co źle działało w pierwszej połowie i odwrócimy jeszcze do losy meczu

- powiedział w przerwie Tomasz Wójtowicz, pomocnik Ruchu Chorzów.

• W rundzie jesiennej było... 8 goli

• +1' Koniec pierwszej połowy. Po bramce Ante Crnaca Raków Częstochowa prowadzi z Ruchem Chorzów (1:0) . Asystę zanotował Dawid Drachal.

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• John Yeboah ruszył lewą stroną w pole karne. Podaje na środek do Bartosza Nowaka, który był tutaj wyraźnie spóźniony. Po drodze był jeszcze rykoszet od zawodnika Ruchu.

• Zdaniem sędziego Szymon Szymański przekroczył przepisy w walce z Ante Crnacem o piłkę w środku pola.

• Od razu pokazał się Miłosz Kozak. Z prawej strony "łamie" akcję do lewej nogi w polu karnym. Zdecydował się na płaskie wycofanie do kolegi, ale to było czytelne dla obrony Rakowa.

• Jednak nie.

W ostatnich dniach Filip Starzyński miał podkręcony staw skokowy i dzisiaj widocznie ten uraz się przypomniał i dlatego potrzebna była zmiana

. - przekazał tuż po zmianie reporter Canal+.

• Miłosz Kozak zmienia Filipa Starzyńskiego. "Wędka"?

• Dawid Drachal dostaje piłkę na prawej stronie pola karnego Ruchu! Ograł rywala ale odrobinę za mocno ją sobie wypuścił, z czego skorzystał Dante Stipica.

• Pokazał się teraz Robert Dadok. Ten na prawym skrzydle przełożył piłkę do lewej nogi, ale przeciągnął dośrodkowanie. Okazję do poprawki miał Tomasz Wójtowicz. Sęk w tym, że jego płaskie zagranie przed bramkę nie dotarło do adresata.

• Rozpędzony Adam Vlkanova wpada na Zorana Arsenicia. Chorwat z przeraźliwym krzykiem padł na boisko. Wydaje się, że będzie w stanie grać dalej.

• Gol z Koroną Kielce - z dystansu ✅
    Gol z Ruchem Chorzów - z dystansu ✅

• Adam Vlkanova przekłada futbolówkę i rywala w polu karnym. Uderza jednak nad bramką

• Kolejna próba uruchomienia Johna Yeboaha, który zameldował się na "dziewiątce". Może następne podanie będzie dokładniejsze.

• Mocne zagranie na prawą stroną do rozpędzonego Johna Yeboaha. W porę zorientował się Szymon Szymański, który bez kalkulacji kopie najprawdopodobniej nie pobliski parking, co przy wielkości trybun stadionu w Częstochowie nie jest rzeczą wielką.

• Przerwa w grze. Jean Carlos Silva nie podnosi się z murawy. Sędzia Damian Sylwestrzak pomógł mu wstać, by w asyście sztabu medycznego opuścił plac gry.

• Beniaminek nie stworzył zagrożenia po rzucie rożnym.

• NIE MA GOLA DLA RUCHU!!!

Gustav Berggren dostał piłkę od Vladana Kovacevicia blisko linii 16. metra i odegrał do bramkarza. Zrobił to za lekko i wmieszał się w to Soma Novothny! Ten w sytuacji oko w oko z bośniackim bramkarzem został w ostatniej chwili zablokował wracający Berggren!

• Rzut wolny dla Rakowa z lewej strony. Dośrodkowanie nie przynosi zagrożenia.

• [WIDEO] 14' GOL ANTE CRNACA (1:0)

• Vladan Kovacević spokojnie łapie piłkę po przeciągniętym dośrodkowaniu z lewej strony.

• Adam Vlkanova ugrał na lewej stronie Dawida Drachala, ale za mocno wypuścił sobie piłkę w "szesnastkę" Rakowa. Młodzieżowca skutecznie zaasekurował Bogdan Racovitan.

• Filip Starzyński przewrócił się na piłce blisko lewego narożnika pola karnego Rakowa. Co ważne, w tej sytuacji nie był za bardzo atakowany.

• Gospodarze poszli za ciosem! Dogodnej okazji nie wykorzystał Bartosz Nowak, który uderzył z "szesnastki" obok bramki.

• Reakcja po strzale Ante Crnaca Radość władz Rakowa

• Ante Crnac dostaje piłkę będąc tyłem ok. 25 metrów od bramki Ruchu. Szybko się obrócił z przyjęciem kierunkowym, po czym huknął w stronę prawego słupka. Dante Stipica "podbił" strzał pod poprzeczkę!

• GOL DLA RAKOWA! STRZELCEM ANTE CRNAC!!!

• Soma Novothny cofnął się do koła środkowego. Od razu Josema posłał do niego górną piłkę i Węgier głowa "przedłuża" za siebie. Nie zorientował się w porę Adam Vlkanova.

• "Medaliki" podeszły wyżej i przyniosło to skutek w postaci błędu Ruchu w rozegraniu na prawej stronie. Aut na połowie beniaminka.

• Ruch w ataku pozycyjnym w centralnej części boiska. Wszyscy piłkarze Rakowa na własnej połowie czyhają na błąd i okazję do wyjścia szybkim kontratakiem.

• Tomasz Wójtowicz odebrał piłkę Dawidowi Drachalowi na skrzydle i zapoczątkował groźną kontrę gości. Po krótkiej wymianie podań dostał piłkę na lewej stronie, po czym wrzuca na głową Somy Novothny'ego. Ten uderza głową za siebie, a nie przed - gdzie była bramka.

• Wysoki pressing "Niebieskich" blisko pola karnego Rakowa. Mimo to poradzili sobie piłkarze Dawida Szwargi, ale zabrakło dokładności u Ante Crnaca przy rozciągnięciu gry do boku. Zagrał trochę za mocno do Dawida Drachala.

• Ostre starcie Juliusza Letniowskiego z Johnem Yeboahem w środku boiska. Przewinił pierwszy z wymienionych; kartki nie ma.

• W odpowiedzi nieudana kontra gospodarzy. Gustav Berggren zagrał zdecydowanie za mocno na prawą stronę do Dawida Drachala. Dante Stipica wznawia grę z "piątki".

• Adam Vlkanova w roli lewoskrzydłowego podaje przed pole karne. Po wystawce kolejki na soczyste uderzenie prostym podbiciem z ok. 25 metrów zdecydował się Patryk Sikora! Vladan Kovacević na raty łapie piłkę, która leciała w środek bramki.

• Na gwizdek Damiana Sylwestrzaka spotkanie ze środka zaczynają piłkarze Rakowa Częstochowa!

• Kapitanami są Zoran Arsenić i Patryk Sikora.

• Zoran Arsenić odebrał nagrodę dla najlepszego zawodnika lutego w PKO Ekstraklasie Zoran Arsenić

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Spotkanie obu drużyn w rundzie jesiennej może określić mianem "szalonego". Wówczas na Stadionie Miejskim w Gliwicach, gdzie "Niebiescy" grali w roli gospodarza, kibice zobaczyli aż 8 bramek. Ostatecznie górą byli mistrzowie Polski po zwycięstwie 5:3.

Jak będzie dzisiaj?

• Skład Ruchu Chorzów

• Wydarzeniem tego meczu może być powrót do gry Iviego Lopeza po bardzo długiej przerwie. Hiszpan zerwał więzadło krzyżowe w kolanie podczas przygotowań do sezonu 2023/24. Trener Dawid Szwarga nie wyklucza, że wpuści go na boisko z ławki.

• Skład Rakowa

• Raków Częstochowa w obecnej kampanii nie radzi sobie tak dobrze jak w poprzedniej. Obecnie mistrz Polski zajmuje 3. miejsce w tabeli z dorobkiem 44 punktów, ale nadal marzy o końcowym triumfie.

Do liderującej Jagiellonii Białystok brakuje czterech "oczek", a koniec sezonu coraz bliżej. Dawid Szwarga ma bardzo mały margines błędu, dlatego z takimi ekipami jak Ruch Chorzów trzeba zdobywać trzy punkty. "Niebiescy" w najbliższych tygodniach będą walczyć o utrzymania w Ekstraklasie.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Po przerwie na mecze reprezentacji w barażach o EURO 2024 a... świętami wraca najlepsza liga świata - nasza PKO Ekstraklasa. Dzisiaj w Wielką Sobotę czeka nas maraton 4 spotkań. Na pierwszy ogień idą piłkarze Rakowa i Ruchu.

Spotkanie poprowadzi Damian Sylwestrzak...

Mecz Raków - Ruch już w sobotę.

Mecz Raków - Ruch już w sobotę. ©Fot Arkadiusz Gola

Mecz Raków Częstochowa - Ruch Chorzów to spotkanie 26. kolejki Ekstraklasy, które będzie pierwszym po przerwie reprezentacyjnej. Polska awansowała na Euro 2024, ale najwyższy czas wrócić do rozgrywek ligowych. Wyraźnym faworytem są gospodarze, którzy nadal marzą o mistrzostwie Polski. Relacja LIVE z meczu Raków - Ruch od godziny 12:30 w GOL24.

Raków Częstochowa - Ruch Chorzów ONLINE. Ekstraklasa wraca do gry

Wydarzeniem tego meczu może być powrót do gry Iviego Lopeza po bardzo długiej przerwie. Hiszpan zerwał więzadło krzyżowe w kolanie podczas przygotowań do sezonu 2023/24. Trener Dawid Szwarga nie wykluczona, że wpuści go na boisko z ławki.

Dawid Szwarga, trener Rakowa Częstochowa: - Jeżeli chodzi o mecz z Ruchem Chorzów to zmierzymy się z zespołem, który na pewno zasługuje na znacznie więcej punktów niż ma. Zmiana trenera w Ruchu i sposób, w jaki ten zespół gra pod wodzą Janusza Niedźwiedzia to jest na pewno zupełnie inny niż ten, z którym zmierzyliśmy się w poprzedniej rundzie. Drużyna ma jasny plan na to jak chce wychodzić spod pressingu, jak chce wciągać przeciwnika.

Gdzie oglądać mecz Raków Częstochowa - Ruch Chorzów?

Ruch Chorzów w obecnym sezonie postanowił zmienić trenera. Janusz Niedźwiedź, czyli były szkoleniowiec Widzewa Łódź miał wyciągnąć zespół z kryzysu, ale także zaszczepić w nim bardziej ofensywną grę. Już dawno temu podkreślał, że ma określoną filozofię skupia się na zdobywaniu kolejnych bramek. Obecnie Ruch zajmuje 17. miejsce z dorobkiem 18 punktów.

Janusz Niedźwiedź: - Od lat mamy określoną filozofię, ona się nie zmienia. W każdym spotkaniu, nawet w samych końcówkach, dążymy do tego, żeby zdobywać bramki. To przyświeca nam od samego początku mojej pracy w tym klubie

Raków Częstochowa - Ruch Chorzów w telewizji

Transmisja z meczu Raków Częstochowa - Ruch Chorzów na kanałach Canal+ Sport oraz Canal+ 4K. Komentuje duet Krzysztof Marciniak, Wojciech Jagoda.

Raków Częstochowa - Ruch Chorzów w internecie. Stream online, live

W internecie dostępny będzie płatny stream. Mecz Raków Częstochowa - Ruch Chorzów obejrzymy na stronie oraz w aplikacji mobilnej Canal+Online.