Raków Częstochowa - Stal Mielec ONLINE. "Medaliki" nie...

Raków Częstochowa - Stal Mielec ONLINE. "Medaliki" nie przekładają meczu! Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO! [19.08.2023]

• Bogdan Racovitan - 3
    • Zoran Arsenić - 4 (Adnan Kovacević - 3)
    • Milan Rundić - 3
    • Fran Tudor - 3 (Jean Carlos Silva - 3)
    • Ben Lederman - 3
    • Giannis Papanikolaou - 4
    • Deian Sorescu - 3
    • Dawid Drachal - 4 (Marcin Cebula - bez oceny)
    • Bartosz Nowak - 4 (Sonny Kittel - 3)
    • Łukasz Zwoliński - 3 (Fabian Piasecki - bez oceny)

Stal Mielec

• Mateusz Kochalski - 4
    • Kamil Pajnowski - 3 (Leandro - 3)
    • Mateusz Matras - 4
    • Marco Ehmann - 3
    • Krystian Getinger - 3 (Krzysztof Wołkowicz - 3)
    • Piotr Wlazło - 3 (Matthew Guillaumier - 3)
    • Michał Trąbka - 3
    • Łukasz Gerstenstein - 3 (Mateusz Stępień - 3)
    • Koki Hinokio - 3
    • Maciej Domański - 3
    • Ilja Szkurin - 3 (Kai Meriluoto - 2)
  • Koniec meczu! Raków Częstochowa wypunktował Stal Mielec (2:0). Bramki dla gospodarzy strzelili Giannis Papanikolaou i (po zmianie stron) Bartosz Nowak.

• Jean Carlos Silva uderza z pola karnego nad poprzeczką! Pomylił się nieznacznie!

• Fabian Piasecki uderza z ok. 30 metrów. Posłał piłkę na wiwat.

• Mateusz Stępień dostaje dobre podanie od Macieja Domańskiego. Strzał młodzieżowca w bezpiecznej odległości minął bramkę Rakowa w bezpiecznej odległości.

• Deian Sorescu na prawej stronie. Wrzuca w pole karne, gdzie Fabiana Piaseckiego uprzedzają obrońcy Stali.

• Sonny Kittel za mocno podaje na lewą stronę stronę do Jeana Carlosa Silvę.

• Paweł Malec dolicza 5 minut do drugiej połowy.

• Ależ bliski szczęścia był Deian Sorescu! Dostał idealne podanie w pole karne, po czym uderza w stronę dalszego rogu! Piłka odbija się od prawego słupka i łapie ją Mateusz Kochalski!

• Marco Ehmann upomniany żółtą kartką. Złapał w pasie Jeana Carlosa Silvę i powalił go na murawę.

• Ale nie na długo. Na murawie leży Milan Rundić, który ucierpiał w starciu z rywalem. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Z kontrą ruszył prawą stroną Koki Hinokio. ten pada w "szesnastce" po starciu bark w bark z Jeanem Carlosem Silvą. Sędzia nakazuje grać dalej.

• Głębokie dośrodkowanie Sonny'ego Kittela przed bramkę. Mateusz Kochalski piąstkuje.

• Mocne prostopadłe podanie na wolne pole do rozpędzonego Fabiana Piaseckiego. Tu przed narożnikiem pola karnego fauluje go Mateusz Matras. Sędzia dyktuje rzut wolny dla mistrza Polski.

• Nestor polskich boisk

• Marcin Cebula odbiera piłkę w środku pola. Kopie na uwolnienie w stronę prawej chorągiewki... Albo to była (nieudana) próba lobowania

• .. a za Dawida Drachala wchodzi Marcin Cebula...

• Fabian Piasecki zmienia Łukasza Zwolińskiego...

• NIE MA GOLA DLA STALI!!!

Do odbitej piłki dopada Leandro, który uderza prostym podbiciem w stronę lewego rogu! Wyciągnął się jak struna Antonis Tsiftsis, ale z linii bramkowej piłkę wybija Deian Sorescu!

• Maciej Domański wrzuca na bliższy słupek, skąd Giannis Papanikolaou wybija na rzut rożny.

• Deian Sorescu ręką zablokował dośrodkowanie Krzysztofa Wołkowicza. Rzut wolny z lewej strony.

• WIDEO] 63. MINUTA. GOL BARTOSZA NOWAKA (2:0)

• Rzut wolny dla Stali. Dośrodkowanie nie znalazło adresata. Antonis Tsiftsis wznawia grę z "piątki".

• 5 255 widzów w Częstochowie.

• Leandro zmienia kontuzjowanego Kamila Pajnowskiego.

• Do wejścia szykuje się Leandro.

• Przerwa w grze. Do piłki ruszyli Kamil Pajnowski i Łukasz Zwoliński. Szybszy był pierwszy z wymienionych, który przy sprincie złapał się za nogę. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego i najprawdopodobniej zmiana.

• Po dośrodkowaniu z prawego narożnika strzał z kilku metrów zatrzymuje się na słupku!

• Mateusz Kochalski paruje nogą strzał z pola karnego. Dobitka Dawida Drachala z pola bramkowego została zablokowana wślizgiem! Tylko rzut rożny dla Rakowa!

• ... a za Bartosza Nowaka pojawia się Sonny Kittel.

• Podwójna zmiana także w Rakowie. Jean Carlos Silva wchodzi za Frana Tudora...

• .. a Matthew Guillaumier wchodzi za Piotra Wlazło.

• Podwójna zmiana w Stali: Kai Meriluoto zastępuje Ilję Szkurina...

• To mogła, a właściwie powinna, być trzecia bramka dla Rakowa! Po błędzie gości Fran Tudor zagrał prostopadle w pole karne do Łukasza Zwolińskiego. Ten zwolnił, a jego strzał w ostatniej chwili zablokował wślizgiem Mateusz Matras!

• Ben Lederman przedarł się środkiem i podcinką zagrywa w "szesnastkę" do Bartosza Nowaka. Ten mocnym uderzeniem z ok. lewego narożnika pola bramkowego w stronę dalszego rogu wpisuje się na listę strzelców!

• GOL DLA RAKOWA! STRZELCEM BARTOSZ NOWAK!!!

• Łukasz Zwoliński upomniany żółtą kartką za faul.

• ... a za Krystiana Getingera melduje się Krzysztof Wołkowicz.

• Podwójna zmiana w Stali: Mateusz Stępień zastępuje Łukasza Gerstensteina...

• Rzut wolny dla Rakowa. Po krótkim rozegraniu Fran Tudor wrzuca w pole karne, gdzie poradzili sobie zawodnicy Kamila Kieresia. Przy poprawce Kamila Drachala zabrakło adresata na dalszym słupku.

• Ilja Szkurin wystartował do piłki zagranej za linię obrony mistrza Polski. Białorusin dopadł do futbolówki w polu karnym, ale jego płaski strzał nie sprawił problemu Antonisowi Tsiftsisowi. Dodatkowo sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

• Mateusz Kochalski trochę zwlekał z wybiciem piłki i trafił w nabiegającego Łukasza Zwolińskiego! Bramkarz Stali miał sporo szczęścia, że piłka nie poleciała w stronę bramki.

• Koki Hinokio upomniany żółtą kartką za "stempel" na stopie Milana Rundicia.

• To powinna być bramka dla Rakowa! Po dośrodkowaniu z prawego narożnika najwyżej do piłki wyskoczył Adnan Kovacević! Ten niepilnowany uderza głową minimalnie obok dalszego słupka!

• Dawid Drachal poczuł luz. Dostaje piłkę na prawej stronie. Ograł bez trudu Krystiana Getingera, ale dośrodkowanie przed bramkę blokuje w ostatniej chwili Mateusz Matras.

• Fran Tudor z żółtą kartką za próbę wymuszenie rzutu wolnego.

• Po chwili Chorwat zagrywa mocno do Bartosza Nowaka. Przy przyjmowaniu piłki ta odbiła się od jego nogi i przeturlała w pole karne, gdzie łapie ją Mateusz Kochalski.

• Fran Tudor uderza tuż nad poprzeczką!

• Piotr Wlazło fauluje Bartosza Nowaka tuż przed swoim polem karnym. Pomocnik Stali szybko został upomniany żółtą kartką.

• Raków zaczyna drugą połowę!

• Adnan Kovacević wychodzi na murawę za Zorana Arsenicia.

• Wracamy do Częstochowy, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Rakowa ze Stalą Mielec. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze.

Co nas czeka po zmianie stron?

• [WIDEO] 45+2'. MINUTA. GOL GIANNISA PAPANIKOLAOU (1:0)

• +4' Koniec pierwszej połowy. Raków Częstochowa, po bramce Giannisa Papanikolaou, prowadzi ze Stalą Mielec (1:0)

• +4' Gospodarze idą za ciosem. Wywalczyli rzut wolny. Z dośrodkowaniem Bartosza Nowaka poradzili sobie goście. Dobitka zza pola karnego była również zablokowana.

• +2' Klasyczna bramka do szatni!

Dawid Drachal dostał górną piłkę od Frana Tudora w stronę linii końcowej. Wzorcowo ograł Krystiana Getingera, przerzucając nad nim piłkę. Po "zgaszeniu" na klatkę piersiową zagrał płasko w okolice bliższego narożnika pola bramkowego, skąd uderzenie Giannisa Papanikolaou zatrzymało się dopiero w siatce!

• +2' GOL DLA RAKOWA! STRZELCEM GIANNIS PAPANIKOLAOU!!!

• +1' Atak Rakowa przynosi rzut rożny. Mielczanie poradzili sobie bez zarzutu z dośrodkowaniem z lewego narożnika w stronę dalszego słupka

• Paweł Malec dolicza 3 minuty do pierwszej połowy.

• Łukasz Zwoliński pomagał sobie ręką ok. 25 metrów od własnej bramki. Dośrodkowanie Macieja Domańskiego nie znalazło adresata.

• A teraz Maciej Domański decyduje się na płaski strzał zza linii 16. metra. Antonis Tsiftsis odbija piłkę przed siebie, na szczęście żaden z rywali nie zdążył z dobitką!

• Dobre dośrodkowanie Milana Rundicia z lewej strony. Piłka nie dotarła do Łukasza Zwolińskiego.

• Zoran Arsenić niespodziewanie pojawił się na pozycji lewoskrzydłowego. Tak go przyblokował rywal, że ostatecznie grę z "piątki" wznawia Mateusz Kochalski.

• Gospodarze domagają się rzutu karnego. Sędzia wysłuchał argumentów Giannisa Papanikolaou, ale widocznie nie przekonały go. Nakazuje grać dalej.

• Fran Tudor wykłada piłkę Benowi Ledermanowi. Jego strzał z 18. metra został zablokowany.

• Zdaniem sędziego Deian Sorescu faulował Łukasza Gerstensteina. Rumun był wyraźnie takim obrotem spraw.

• Ben Lederman upomniany żółtą kartką za faul. Skosił Michała Trąbkę.

• Gramy!

• Przerwa na napoje.

• Ilja Szkurin próbował przedrzeć się środkiem w stronę bramki mistrza Polski. Został czysto powstrzymany przez Milana Rundicia.

• Zakotłowało się w centralnej części "szesnastki" po dośrodkowaniu z prawego narożnika. Sędzia dopatrzył się jeszcze przewinienia Zorana Arsenicia na Mateuszu Matrasie.

• I jeszcze jeden korner po interwencji obrony.

• Giannis Papanikolaou poradził sobie z Michałem Trąbką przed polem karnym Stali. Grek uderzył technicznie w stronę prawego rogu, ale wyciągnięty jak struna Mateusz Kochalski wybija na rzut rożny!

• Deian Sorescu wykłada piłkę na 18. metr do Bartosza Nowaka, którego strzał został zablokowany. Jednak w momencie zagrania do Rumuna ten był na spalonym.

• Z dośrodkowaniem Frana Tudora poradzili sobie na moment goście. Okazję do poprawki z drugiej strony miał Deian Sorescu. Łukasz Zwoliński nie wyskoczył na tyle wysoko, by głową skierować piłkę w stronę bramki.

• A teraz Deian Sorescu "łamie" akcję z lewej strony do środka. Uderza zza linii 16. metra wysoko nad poprzeczką.

• Mielczanie próbowali zaatakować prawą stroną. Dośrodkowanie nie znalazło przed bramką Ilję Szkurina.

• Bartosz Nowak wykłada piłkę na lewej stronie Deiana Sorescu. Zabrakło jednak zrozumienia. Mateusz Kochalski wznawia grę z "piątki".

• Dawid Drachal dostaje dobre prostopadłe podanie z głębi pola. "Zabrał się" z piłką w "szesnastkę", po czym zagrywa płasko na środek za plecy Łukasza Zwolińskiego.

• Gospodarze przez moment będą grać w "dziesiątkę". Dawid Drachal pokazuje, że wszystko jest w porządku i jest gotów wrócić na boisko.

• Przerwa w grze. Sztab medyczny gospodarzy zajmuje się Dawidem Drachalem, któremu po przewróceniu na murawę przypadkowo na kolanie stanął Ilja Szkurin.

• Nie wyszło lewą stroną, to zawodnicy Dawida Szwargi chcieli zaatakować prawą. Sęk w tym, że do zagrania Zorana Arsenicia nie zdążył Fran Tudor.

• Ivi Lopez w Częstochowie

• Akcję Bartosza Nowaka przerywa gwizdek sędziego. W momencie zagrania Milana Rundicia dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Po chwili dalekie zagranie Zorana Arsenicia do Bartosza Nowaka. Piłka tak odbiła się od murawy, że była poza jego zasięgiem. Łapie ją Mateusz Kochalski.

• W odpowiedzi dwie okazje miał Dawid Drachal. Najpierw na skrzydle nie poradził sobie rywalem, a po chwili w "szesnastce" nie opanował piłki.

• Mielczanie niespodziewanie chcieli przetestować Antonisa Tsiftsisa uderzeniem z połowy boiska. Ten nie dał się zaskoczyć.

• Na gwizdek Pawła Malca spotkanie ze środka zaczynają goście!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Mecz Rakowa Częstochowa ze Stalą Mielec w piątej kolejce poprowadzi sędzia Paweł Malec z Łodzi. System VAR będą obsługiwać Paweł Raczkowski oraz Paweł Sokolnicki. Pomagać sędziemu głównemu mają w sobotnim spotkaniu asystenci w postaci Radosław Siejka i Michał Gajda.

• Stal Mielec podobnie jak Raków w nowym sezonie wygrała tylko raz. Było to w ostatniej kolejce ze Śląskiem Wrocław (3:1). Podopieczni Kamila Kieresia zanotowali dwa remisy z Cracovią (2:2) i Piastem Gliwice (1:1) oraz porażkę z beniaminkiem - Puszczą Niepołomice (0:1).

• Skład Stali Mielec

• Raków Częstochowa w ostatniej kolejce PKO Ekstraklasy niespodziewanie poległ z niżej notowanym Piastem Gliwice. Drużyna Aleksandara Vukovicia potrafiła postawić się u siebie mistrzowi Polski z ubiegłego sezonu i wygrać 2:1. Z kolei podopieczni Dawida Szwargi myślami byli już bardziej przy rewanżu z cypryjskim Arisem Limassol. Porażka w Gliwicach jednak nie zdemotywowała "Medalików" przed wylotem na Cypr.

• Skład Rakowa Częstochowa

• Medaliki" nie przekładają ligowego meczu z uwagi na rywalizację za pare dni o fazę grupową Ligi Mistrzów z FC Kopenhagą w IV rundzie eliminacji. Podopieczni Dawida Szwargi w sobotę będą rywalizować w 5. kolejce Ekstraklasy ze Stalą Mielec przy Limanowskiego

©fot. k_kapica_afk

PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa - Stal Mielec ONLINE. "Medaliki" nie przekładają ligowego meczu z uwagi na rywalizację za pare dni o fazę grupową Ligi Mistrzów z FC Kopenhagą w IV rundzie eliminacji. Podopieczni Dawida Szwargi w sobotę będą rywalizować w 5. kolejce Ekstraklasy ze Stalą Mielec przy Limanowskiego. Sprawdź, gdzie obejrzeć mecz Raków - Stal w TV i internecie. Pierwszy gwizdek w sobotę o 17:30, relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa - Stal Mielec ONLINE

Drużyna z Limanowskiego w eliminacjach do Ligi Mistrzów idzie jak burza. Marsz po fazę grupową rozpoczęli od I rundy z estońską Florą Tallin (1:0, 3:0), następnie rozprawili się z azerskim Karabachem Agdam (3:2, 1:1), a w ostatnim tygodniu poradzili sobie w III rundzie z cypryjskim Arisem Limassol (2:1, 1:0). W ostatniej, decydującej potyczce zmierzą się z duńską FC Kopenhagą... polskiego bramkarza Kamila Grabary. Przed tym jednak drużynę Dawida Szwargi będzie czekać ligowy mecz ze Stalą Mielec u siebie.

Na cztery pierwsze kolejki "Medaliki" zanotowały jedynie zwycięstwo z Jagiellonią Białystok (3:0). Poza tym były remis z Wartą Poznań (2:2) oraz porażka ze wspomnianym już Piastem (1:2). Warto wspomnieć, że podopieczni Szwargi w drugiej kolejce skorzystali ze swojego prawa i przełożyli spotkanie z Koroną Kielce, aby lepiej przygotować się do rewanżu w Azerbejdżanie z Karabachem.

Władze klubu z Częstochowy zadbały o to, żeby kadra była szeroka i wyrównana. Wydaje się być jeszcze lepsza niż w zeszłym sezonie, skoro nikt ważny nie ubył, a w letnim okienku dołączył m.in. Sonny Kittel z HSV. Niemiec z polskimi korzeniami to uznane nazwisko zaplecza Bundesligi.

W teorii "Medaliki" są gotowe na grę na wszystkich frontach. Jak będzie ze Stalą w sobotę?

W ostatnim starciu pomiędzy tymi drużyna górą był Raków Częstochowa, który przy Limanowskiego zdołał wygrać z niżej notowanym rywalem 3:2. Natomiast na początku zeszłego sezonu w Mielcu padł bezbramkowy remis.

Mecz Rakowa Częstochowa ze Stalą Mielec w piątej kolejce poprowadzi sędzia Paweł Malec z Łodzi. System VAR będą obsługiwać Paweł Raczkowski oraz Paweł Sokolnicki. Pomagać sędziemu głównemu mają w niedzielnym spotkaniu asystenci w postaci Radosław Siejka i Michał Gajda.

Dawid Szwarga, trener Rakowa: Stal gra w podobnej strukturze jak my, czyli 3-4-3, a więc można zakładać, że będzie dużo walki jeden na jeden. Od moich zawodników wymagam w sobotę pełnej koncentracji, a dopiero potem mogą myśleć o meczach z FC Kopenhaga. Liczymy też bardzo na wsparcie ze strony naszych kibiców

Kamil Kiereś, trener Stali: Nie lubię słowa obawa, jest to wyzwanie. Wiadomo, że Raków ma swoje argumenty, jest to drużyna bardzo mocna, bardzo wszechstronna. Z jednej strony musimy patrzeć na Raków, ale z drugiej strony, żeby zdobyć tam korzystny wynik musimy też spojrzeć co my chcemy zrobić i przede wszystkim my musimy zaistnieć

Nie zagrają w meczu Raków - Stal:
Raków: Stratos Svarnas, John Yeboah, Ivi Lopez czy Adrian Gryszkiewicz (kontuzje)
Stal: ----

Raków Częstochowa - Stal Mielec TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo wyłącznie w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacji i na stronie Canal+ Online. Komentuje duet Piotr Glamowski - Marcin Baszczyński. Relacja LIVE od godziny 17:30 w GOL24 - zapraszamy!