Raków Częstochowa - Warta Poznań ONLINE. Mistrz Polski wraca...

Raków Częstochowa - Warta Poznań ONLINE. Mistrz Polski wraca do gry. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO! [5.08.2023]

PKO Ekstraklasa, 3. kolejka
2023-08-05 15:00

Raków Częstochowa

2

Warta Poznań

2

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego weekendu!

• Za tydzień Warta Poznań zmierzy się w Grodzisku Wielkopolskim z Ruchem Chorzów, natomiast Raków Częstochowa jeśli nie przełoży swojego meczu, zmierzy się z Piastem Gliwice. W najbliższy wtorek Raków czeka mecz u siebie z cypryjskim Arisem Limassol w 3. rundzie kwalifikacji Ligi Mistrżów.

• Oceny piłkarzy po meczu Raków Częstochowa - Warta Poznań (w skali 1-6):

• Kacper Bieszczad - 2
    • Bogdan Racovitan - 3
    • Stratos Svarnas - 3
    • Giannis Papanikolaou - 3
    • Deian Sorescu - 3
    • Ben Lederman - 3, (Gustav Berggren - 3)
    • Władysław Koczerhin - 3
    • Srdjan Plavsić - 3, (Jean Carlos Silva - 4)
    • Bartosz Nowak - 3, (Zoran Arsenić - 3)
    • Sonny Kittel - 2, (Marcin Cebula - 3)
    • Łukasz Zwoliński - 4, (Fabian Piasecki - 2)

• Mateusz Kupczak - 3
    • Filip Borowski - 3, (Dimitris Stavrópoulos - 3)
    • Kajetan Szmyt - 3, (Maciej Żurawski - 4)
    • Stefan Savić - 3, (Wiktor Kamiński - bez oceny)
    • Dario Vizinger - 4, (Adam Zrelak - 3)
  • Warta zagrała świetne spotkanie, godnie stawiła czoło rywalom i zasłużenie przywiezie punkt z Częstochowy. Raków w końcówce przycisnął, ale nie miał już czasu, by doprowadzić do wyrównania.

• Koniec meczu w Częstochowie! Raków remisuje z Wartą Poznań 2:2.

• Dośrodkowanie Marcina Cebuli trafiło na głowę Stratosa Svarnasa, ale ten trafił wprost w bramkarza!

• Deian Sorescu po akcji prawą stroną wywalczył ostatni rzut rożny.

• Jean Carlos Silva wpadł z impetem w pole karne Warty, ale w decydującym momencie zagrał minimalnie niecelnie!

• Kolejna wybita wrzutka i teraz strzał Jean Carlosa Silvy! Jednak piłka powędrowała ponad bramką Warty.

• Gospodarze atakują coraz intensywniej, mają nadzieję na zdobycie kompletu punktów. Po wybiciu piłki z pola karnego do strzału doszedł GIannis Papanikolaou, ale uderzył wprost w rywala.

• Do podstawowego czasu gry drugiej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej siedem minut.

• Władysław Koczerhin wrzucił w pole karne Warty do Deiana Sorescu, a ten z bliskiej odległości trafił w rywala!

• Ostatnia zmiana w Warcie Poznań. Wiktor Kamiński zmienił Stefana Savića.

• Dobre dośrodkowanie w pole karne gości, tam odbijana od graczy obu zespołów piłka trafiła do Jeana Carlosa Silvy, który sytuacyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Jean Carlos Silva trafia do bramki Warty i znowu mamy remis!!!

• Deian Sorescu z prawej strony boiska próbował dośrodkować, ale trafił wprost w rywala.

• Adrian Lis zgłasza potrzebę pomocy medycznej.

• Zagranie w pole karne Warty, ale tam na spalonym Deian Sorescu.

• Natomiast Zoran Arsenić zastąpił Bartosza Nowaka.

• Dwie ostatnie zmiany w Rakowie Częstochowa. Gustav Berggren zmienił Bena Ledermana

• Wrzutka na głowę Fabiana Piaseckiego, ale ten trafił wprost w bramkarza rywali.

• Natomiast Niilo Maenpaa pojawił się w miejsce Miguela Luisa.

• Dwie kolejne zmiany w Warcie Poznań. Dimitris Stavrópoulos zmienił Filipa Borowskiego

• Raków Częstochowa próbuje atakować rywala, ale wiele niedokładności powoduje, że ciężko jest się zbliżyć do bramki.

• Deian Sorescu najpierw łatwo stracił piłkę, a chwilę później faulował rywala.

• Znowu mocno zakotłowało się w polu karnym Rakowa, ale żaden z graczy gości nie oddał celnego strzału!

• Zmiana w Warcie Poznań. Adam Zrelak zmienił Dario Vizingera.

• Przepiękna interwencja Kacpra Bieszczada po potężnym strzale z rzutu wolnego Miguela Luisa!

• Giannis Papanikolaou ukarany żółtą kartką po ostrym faulu pod własnym polem karnym.

• Ben Lederman świetnie dośrodkował w pole karne Warty, tam niepewnie interweniował Adrian Lis, ale chwilę później fantastycznie obronił strzał Fabiana Piaseckiego! Dobitka snajpera Rakowa powędrowała wysoko nad bramką!

• Złe dośrodkowanie z narożnika boiska. Od bramki rozpocznie Adrian Lis.

• Bartosz Nowak dostał piłkę w polu karnym Warty, ale zdołał wywalczyć tylko rzut rożny.

• Natomiast Marcin Cebula zastąpił Sonnyego Kittela.

• Jean Carlos Silva pojawił się w miejsce Srdjana Plavsića

• Trzy zmiany w Rakowie Częstochowa. Fabian Piasecki zmienił Łukasza Zwolińskiego

• Dario Vizinger świetnie zgrał piłkę do Macieja Żurawskiego, ten wpadł w pole karne i płaskim strzałem pokonał bramkarza gospodarzy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Warta Poznań znów na prowadzeniu po trafieniu Macieja Żurawskiego!!!

• Łukasz Zwoliński ostro sfaulował Jakuba Kiełba. Bez kartki dla snajpera Rakowa.

• Wiktor Pleśnierowicz oddał strzał z dystansu, ale piłka powędrowała wysoko nad bramką Rakowa.

• Mateusz Kupczak blisko straty piłki pod własnym polem karnym, ale ostatecznie wyszedł z opresji obronną ręką.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Łukasz Zwoliński doprowadza do wyrównania!!!

• Rzut karny dla Rakowa Częstochow po faulu na Deianie Sorescu!

• Deian Sorescu popędził prawą stroną, wpadł w pole karne i wywalczył rzut rożny.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Zmiana w przerwie, ale w Warcie Poznań. Maciej Żurawski zmienił Kajetana Szmyta.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Częstochowie. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Warta Poznań gra bardzo zorganizowanie i uważnie. Raków nie potrafi poradzić sobie dzisiaj z rywalem. Za pewne od początku drugiej połowy w drużynie gospodarzy dojdzie do zmian.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Warta prowadzi z Rakowem 1:0.

• Sonny Kittel z rzutu wolnego dośrodkował wprost w ręce Adriana Lisa.

• Faul i rzut wolny dla Rakowa blisko pola karnego rywali.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

• Mocna wrzutka z rzutu wolnego na głowę Dario Vizingera, ale ten uderzył fatalnie.

• Kajetan Szmyt oraz jeden z członków sztabu Rakowa ukarani żółtymi kartkami.

• Ostre starcie Kajetana Szmyta z Srdjanem Plavsićem pod ławką rezerwowych Rakowa zaogniło nam sytuację na placu gry.

• Wrzutka w pole karne Rakowa, ale bez żadnego zagrożenia.

• Dużo chaosu w ostatnich minutach. Początek meczu wyglądał zdecydowanie lepiej.

• Kolejny atak pozycyjny w wykonaniu gospodarzy. Ale zatrzymali się na trzydziestym metrze przed bramką rywali.

• Daleki wrzut z autu przez Jakuba Bartkowskiego w pole karne Rakowa, ale tam żaden z graczy gości nie oddał celnego strzału.

• Deian Sorescu ucierpiał po starciu z rywalem.

• W odpowiedzi mocny strzał Kajetana Szmyta, ale piłka minęła bramkę Rakowa o niewielką odległość!

• Deian Sorescu wrzucił z lewej strony, a chwilę później Srdjan Plavsić zrobil to z prawej strony. Wciąż nie jest to wszystko zbyt dokładne.

• Kolejne dośrodkowanie w "szesnastkę" Warty, ale bez zagrożenia.

• Srdjan Plavsić wrzucił wprost na głowę Deiana Sorescu, ten jednak uderzył wprost w Adriana Lisa.

• Srdjan Plavsić teaz popędził prawą stroną, ale dośrodkował wprost w ręce bramkarza rywali.

• Nieporozumienie w szeregach ofensywnych Rakowa i łatwo stracona piłka.

• Zakotłowało się w polu karnym Warty, ale Adrian Lis wyłapał piłkę w ręce.

• Raków coraz częściej i spokojniej utrzymuje się przy piłce. Zawodnicy gospodarzy próbują przechytrzyć defensywę rywali.

• Kolejna wrzutka w pole karne gości, ale Srdjan Plavsić zagrywał już zza końcowej linii boiska.

• Złe dośrodkowanie z rzutu rożnego bez zagrożenia pod bramką Warty.

• Raków zamknął rywali w ich polu karnym. Piłka trafiła do Władysława Koczerhina, ale ten uderzył wprost w rywala. Tylko rzut rożny dla gospodarzy.

• Próba kontrataku gospodarzy, ale Bartosz Nowak nie dopadł do mocno zagranej piłki.

• Po nieporozumieniu w obronie Rakowa przed szansą stanął Dario Vizinger, ale jego uderzenie, a potem dobitkę fenomenalnie wybronił Kacper Bieszczad!

• Dużo twardej gry w środku pola. Teraz ucierpiał Ben Lederman.

• Ostry faul w środku pola, ale Władysław Koczerhin jeszcze nie otrzymał żółtej kartki.

• Kolejna dynamiczna akcja gospodarzy. Najpierw dośrodkowywał Sonny Kittel, potem Srdjan Plavsić, ale za każdym razem wrzutki nie zagroziły bramce Warty.

• Srdjan Plavsić świetnie popędził lewą stroną boiska, dograł na głowę Bogdana Racovitana, a ten uderzył wprost w Adriana Lisa.

• Pierwsza ofensywna akcja Rakowa i Srdjan Plavsić wywalczył rzut wolny na połowie rywala.

• Miguel Luis dopadł do piłki przed polem karnym Rakowa i zdecydował się na płaski, techniczny strzał, który wpadł w róg bramki, obok chyba trochę spóźnionego Kacpra Bieszczada!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Warta Poznań obejmuje prowadzenie po zaskakującym uderzeniu Miguela Luisa!!!

• Mocna wrzutka z narożnika boiska, ale arbiter odgwizdał spalonego, gdy piłka wracała do gracza w narożniku boiska.

• Kombinacyjna akcja Warty prawym skrzydłem i udało się wywalczyć rzut rożny.

• Raków Częstochowa próbował spokojnie wyprowadzić piłkę z własnej połowy, ale pressing Warty przyniósł pozytywny efekt.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Częstochowie. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Mateusz Wdowiak pożegnał się z kibicami Rakowa.

• Fanów Rakowa Częstochowa, ale również polskich klubów w europejskich pucharach na pewno ucieszy fakt, że oba mecze z Arisem Limassol zostaną pokazane na antenie TVP Sport!

• Natomiast oto zestawienie Warty Poznań:

• Tak prezentuje się skład Rakowa Częstochowa na dzisiejsze spotkanie:

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Karol Arys ze Szczecina.

• Tak padła bramka w ostatnim meczu obu zespołów tutaj w Częstochowie.

• Rok temu Raków Częstochowa wygrał u siebie z Wartą Poznań 1:0 po bramce Vladislavsa Gutkovskisa w 79. minucie meczu. Łotysza już w Częstochowie nie ma, ale wydaje się, że Raków posiada obecnie znacznie bardziej skutecznego napastnika. Zimą w Grodzisku Wielkopolskim padł remis 1:1, a Raków kończył ten mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce jeszcze w pierwszej połowie Frana Tudora. W pierwszej połowie gospodarze wyszli na prowadzenie po trafieniu Jana Grzesika, ale w drugiej odsłonie meczu Stratos Svarnas doprowadził do wyrównania.

• Wiosną, pod koniec poprzedniego sezonu spekulowało się, kto zastąpi Marka Papszuna w roli szkoleniowca Rakowa Częstochowa. Jednym z głównych kandydatów mediów był Dawid Szulczek, czyli szkoleniowiec Warty Poznań. W poprzednim sezonie pojedynki obu drużyn były bardzo wyrównane i dzisiaj może być podobnie.

• Dzisiaj w social mediach Rakowa Częstochowa ukazała się informacja, że przygodę z klubem kończy Mateusz Wdowiak. Skrzydłowy prawdopodobnie na zasadzie transferu definitywnego przeniesie się do Zagłębia Lubin.

• Natomiast Warta Poznań w ubiegły weekend zagrała bardzo dobry mecz z Górnikiem Zabrze i wygrała 2:0 po trafieniach Kajetana Szmyta i Mateusza Kupczaka. W tamtym spotkaniu Warta była zdecydowanie lepsza od rywali, Górnik został zdominowany niemal w każdym obszarze boiska. Jednak dzisiaj poprzeczka idzie znacznie wyżej, gdyż rywalem jest mistrz Polski, który wydaje się być w wysokiej formie.

• Raków Częstochowa w ubiegłą środę zremisował w Baku z Karabachem Agdam 1:1, ale ten wynik dał mistrzom Polski awans do 3. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. To na pewno był wyniszczający mecz dla Rakowa, ponieważ rozgrywany był przy bardzo wysokiej temperaturze, a intensywność gry rywali również dała się we znaki graczom z Częstochowy. W najbliższy wtorek Raków zagra u siebie z cypryjskim Arisem Limassol.

• Pogoda w Częstochowie dzisiaj typowo piłkarska! Zapowiada się ciekawe spotkanie.

• Witamy serdecznie! Po dwutygodniowej przerwie Raków Częstochowa wraca do rywalizacji ligowej. Mistrz Polski zmierzy się dzisiaj na własnym obiekcie z Wartą Poznań, a na relację na żywo z tej rywalizacji zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Raków - Warta LIVE. Mistrz Polski wyrównał. Gol z karnego po faulu
1/3
przejdź do galerii

Raków - Warta LIVE. Mistrz Polski wyrównał. Gol z karnego po faulu ©Canal+ Sport

PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa - Warta Poznań ONLINE. "Medaliki" po wyeliminowaniu azerskiego Karabachu Agdam (3:2, 1:1) w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów wracają do rywalizacji w Ekstraklasie. W poprzedniej kolejce skorzystali ze swojego prawa i przełożyli spotkanie z Koroną Kielce. Jak drużyna Dawida Szwargi zaprezentuje się na własnym stadionie przeciwko niżej notowanej ekipie Dawida Szulczka? Sprawdź, gdzie obejrzeć mecz Raków Częstochowa - Warta Poznań w TV i internecie. Pierwszy gwizdek w sobotę o 15:00, relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa - Warta Poznań ONLINE

Raków Częstochowa udanie rozpoczął nową kampanię PKO Ekstraklasy. Od wysokiego zwycięstwa u siebie z Jagiellonią Białystok. "Medaliki" pewnie wygrały 3:0 i w dobrych nastrojach przygotowywały się do kwalifikacji Ligi Mistrzów z Karabachem Agdam.

W drugiej kolejce drużyna Dawida Szwargi skorzystała ze swojego prawa i w związku z rewanżowym starciem w Azerbejdżanie przełożyła swoje wyjazdowe spotkanie w Kielcach.

Teraz mimo, że na horyzoncie jest III runda z cypryjskim Arisem Limassol nikt w Częstochowie nie myśli lekceważyć drużyny z Poznania. Zdaniem trenera skład "Medalików" jest kompletny i gotowy na rywalizację we wszystkich rozgrywkach co trzy dni.

- Cieszymy się z tego zwycięstwa, ale tak naprawdę jeszcze nic nie wygraliśmy. W sobotę Warta Poznań, potem Aris Limassol. Nawet jeżeli zawodnicy wypiją dziś po piwie to my jako sztab będziemy zmuszeni się powstrzymać od tego
- powiedział trener "Medalików" Dawid Szwarga po zwycięstwie z Karabachem Agdam w rozmowie z reporterem TVP Sport.

Z kolei Warta prowadzona przez Dawida Szulczka podejmowała u siebie ekipę Górnika Zabrze w drugiej serii gier.

Zielono-Biali pewnie wygrali z drużyną prowadzoną przez Jana Urbana 2:0 i zdobyli pierwsze punkty w tym sezonie, gdyż w pierwszej kolejce w delegacji ulegli Pogoni Szczecin (0:1).

Raków w sobotnim starciu wydaje się jednak murowanym faworytem. Drużyna Szwargi po środowym sukcesie w europejskich pucharach tym bardziej będzie chciała udowodnić swoją świetną dyspozycję na krajowym podwórku, zwłaszcza, że ominęli jedną serie gier. Skoro z powodzeniem rywalizują z mocniejszymi drużynami w Europie to tym bardziej nie powinni obawiać się polskich zespołów w lidze.

Mistrz Polski z zeszłego sezonu w sobotę będzie podejmować ósmą drużyną poprzedniej kampanii. Drużyna Dawida Szulczka była rewelacją tamtych rozgrywek. Na początku nowego sezonu "Warciarze" znacząco się osłabili po odejściach m.in. podstawowych obrońców w postaci Roberta Ivanova, czy Jana Grzesika.

Jednocześnie sprowadzając dotychczas tylko czterech piłkarzy w postaci Jakuba Bartkowskiego, Kacpra Przybyłko, Dario Vizingera oraz Filipa Borowskiego z Lecha Poznań.

W bezpośrednich starciach lepiej wypadła drużyna z Częstochowy wygrywając przy Limanowskiego na inaugurację poprzedniego sezonu 1:0 z "Warciarzami". W rundzie wiosennej pomiędzy tymi drużynami padł jedynie remis 1:1. Jak będzie tym razem w sobotnim starciu? "Medaliki" natchnione europejskimi pucharami pewnie rozprawią się z niżej notowaną drużyną Szulczka?

Mecz Raków Częstochowa - Warta Poznań w trzeciej kolejce poprowadzi sędzia Karol Arys ze Szczecina. System VAR będą obsługiwać Szymon Marciniak oraz Tomasz Marciniak. Pomagać sędziemu głównemu mają w piątkowym spotkaniu asystenci w postaci Marek Arys i Marcin Janawa.

Dawid Szwarga, trener Rakowa: Duży szacunek dla zespołu za wysiłek, jaki włożył w mecz. Na pewno chcieliśmy się lepiej przeciwstawić Karabachowi, zwłaszcza w drugiej połowie, w obronie wysokiej, ale to nie wyszło - z różnych przyczyn. To jednak nie moment, by o tym mówić. Wysiłek, jaki zrobiła drużyna w obronie niskiej, jak zawodnicy pracowali względem siebie, jak się uzupełniali, bronili w polu karnym

Dawid Szulczek, trener Warty: Nie myślę o tym. Nie patrzę na to, co robiliśmy w poprzednim sezonie. Trzeba patrzeć do przodu. Za nami jest inauguracja z Pogonią, która jest silną drużyną. Przed nami jest Raków, Ruch i Radomiak. Dalej nie patrzę w terminarz. Chcę, abyśmy utrzymywali średnią punktową na poziomie 1 i więcej

Nie zagrają w meczu Raków - Warta:
Raków: John Yeboah, Ivi Lopez, Milan Rundić, Adnan Kovacević, Adrian Gryszkiewicz (urazy)
Warta: Michał Kopczyński, Wołodymyr Kostewycz (urazy), Jakub Sangowski (wypożyczenie)

Raków Częstochowa - Warta Poznań TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo wyłącznie w Canal+ Sport. Komentują Michał Mitrut i Michał Trela. W internecie mecz w aplikacji i na stronie Canal+ Online. Relacja LIVE od godziny 15:00 w GOL24 - zapraszamy!