Raków Częstochowa

1

Wigry Suwałki

2

• Koniec meczu! Wigry wygrywają z liderem, ale nagrody chyba nie będzie! GKS Katowice remisuje z Bytovią i przy takim wyniku to drużyna z Suwałk spada do II Ligi!

• Świetna akcja gości! Daniel Smuga musiał ją tylko wykończyć z najbliższej odległości!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Daniel Smuga! Wigry wychodzą na prowdzenie!

• Sebastian Musiolik przegrywa pojedynek sam na sam z bramkarzem Wigier! Sędzia natomiast dolicza 3 minuty.

• Ostatnia zmiana tego meczu. Miłosz Szczepański zmieniony przez Sebastiana Musiolika.

• Arkadiusz Kasperkiewicz ukarany żółtą kartką za faul pod swoim polem karnym.

• Daniel Smuga zmienia Łukasza Sosnowskiego.

• Piotr Malinowski żegna się z murawą, gdyż zmienia go Daniel Bartl.

• Bartosz Bida został staranowany przez Jakuba Szumskiego, ale sędzia uznał, że wszystko było zgodne z przepisami.

• Dobre uderzenie Sosnowskiego, ale jeszcze lepsza interwencja Jakuba Szumskiego!

• Patryk Kun dograł idealnie na głowę Szymona Lewickiego! Napastnik Rakowa nie mógł się pomylić! Wszystko miał przygotowane jak na tacy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Szymon Lewicki doprowadza do remisu!

• Miłosz Szczepański ogląda żółtą kartkę.

• Znakomite uderzenie Roberta Bartczaka! Gdyby piłka leciała kilka centymetrów niżej to zatrzepotałaby w okienku bramki!

• Boisko opuszcza również Filip Karbowy, a zmienia go Dawid Polkowski.

• Podwójna zmiana w ekipie gości. Karol Mackiewicz schodzi, a wchodzi Kamil Sabiłło.

• Rafał Figiel schodzi z boiska i tym samym żegna się z Rakowem. Kapitan zespołu jest oczywiście żegnany owacjami na stojąco! W jego miejsce wchodzi Maciej Domański.

• Świetna interwencja bramkarza gości! Końcówkami palców przenosi piłkę nad poprzeczkę!

• Rafał Figiel uderza sprzed pola karnego! Zabrakło bardzo niewiele!

• Seria dośrodkowań z rzutu rożnego zawodników Rakowa. Każde nie dociera jednak do celu.

• Wracamy do Częstochowy! Czas na drugą część meczu!

• Koniec pierwszej części meczu. Wigry wygrywają 1:0 i utrzymują szansę na utrzymanie. Muszą jednak liczyć na potknięcie GKS-u Katowice, który remisuje z Bytovią. Gospodarze mają gorszę sytuację, gdyż przy tych wynikach które mamy spadają na drugie miejsce.

• Paweł Olszewski za brzydki faul ogląda żółtą kartkę.

• Bartosz Bida uderza z bliskiej odległości, ale Jakub Szumski bardzo dobrze broni!

• Jakub Szumski z dużym trudem odbija piłkę lecącą bezpośrednio z rzutu rożnego!

• Wiktor Biedrzycki ukarany żółtym kartonikiem.

• Tomas Petrasek doszedł do strzału głową, jednak został zablokowany.

• Igor Spała ukarany żółtą kartką.

• Mocne, ale niecelne uderzenie Wróblewskiego.

• Dominik Kąkolewski ratuje swój zespół! Igor Spała uderzył sprzed pola karnego, ale przegrał pojedynek z bramkarzem gości!

• Łukasz Sosnowski ukarany żółtą kartką.

• Patryk Kun miał piłkę na 3 metrze, ale przerzucił piłkę nad bramką!

• Zakotłowało się w polu karnym gospodarzy! Bartosz Bida wyłożył piłkę Mackiewiczowi, który trafia jednak w rywala!

• Wiktor Biedrzycki fauluje w ofensywie i goście tracą szansę na bramkę.

• Świetna interwencja Jakuba Szumskiego! Golkiper Rakowa naprawił swój błąd sprzed 10 minut!

• Mocne uderzenie Filipa Karbowego. Zabrakło bardzo niewiele!

• Bartosz Bida przewrócił się w polu karnym, tylko że gwizdek sędziego milczy!

• Patryk Kun dograł idealną piłkę na głowę Tomasa Petraska, ale czeski obrońca nie trafia w bramkę z 5 metrów!

• Jakub Szumski miał tylko spokojnie złapać piłkę, ale wypuścił ją z rąk! Bartosz Bida dopadł do futbolówki i z dużą łatwością pakuje ją do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Bartosz Bida wykorzystuje błąd bramkarza i zdobywa gola!

• Rafał Figiel dogrywa w pole karne, ale piłka ląduje w rękawicach bramkarza Wigier.

• Pierwsze uderzenie tego meczu padło łupem Igora Sapały. Piłka jednak znacznie minęła bramkę gości.

• Sebastian Jarzębak daje znak do rozpoczęcia meczu!

• Wigry Suwałki mają ostatnią szansę na utrzymanie! Muszą nie tylko wygrać z Rakowem, ale także liczyć na potknięcie GKS'u Katowice. Liderzy Fortuna 1 Ligi grają natomiast o utrzymanie pierwszego miejsca w tabeli.

• Dzień dobry! Witamy Państwa w relacji LIVE z meczu Raków Częstochowa - Wigry Suwałki!

Przemysław Drewniak

Raków Częstochowa - Wigry Suwałki

Raków Częstochowa - Wigry Suwałki ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Lucyna Nenow / Polska Press

Raków Częstochowa - Wigry Suwałki ONLINE. W jednym z sobotnich meczów ostatniej, 34. kolejki Fortuna 1. Ligi, Raków Częstochowa zmierzy się u siebie z Wigrami Suwałki. Gospodarze chcą wygrać, by obronić pierwsze miejsce w lidze, a goście muszą zdobyć komplet punktów, by mieć szanse na utrzymanie. Transmisja meczu Raków - Wigry w Polsat Sport News.

Raków Częstochowa - Wigry Suwałki ONLINE

W ostatniej kolejce pierwszej ligi tylko dwa spotkania będą miały stawkę - pojedynek o życie pomiędzy GKS-em Katowice a Bytovią Bytów oraz mecz Rakowa z Wigrami. W Częstochowie swoją ostatnią szansę na utrzymanie mają goście z Suwałk - muszą pokonać lidera i liczyć na to, że w równolegle rozgrywanym spotkaniu zwycięstwo przy Bukowej odniesie Bytovia.

Zadanie Wigier w Częstochowie określane jest mianem "mission impossible". Podopieczni Mirosława Smyły muszą dokonać czegoś, co nie udało się w tym sezonie pozostałym 16 drużynom pierwszej ligi - pokonać Raków pod Jasną Górą. Wigry spróbują powalczyć na fali entuzjazmu po wygranym spotkaniu z Puszczą Niepołomice (2-1), który przedłużył ich szanse na pozostanie w lidze.

Sobotni mecz nie będzie całkiem pozbawiony stawki także dla Rakowa. Drużyna prowadzona przez Marka Papszuna zdobyła tylko jeden punkt w trzech meczach, które rozegrała już po zapewnieniu sobie awansu do Ekstraklasy. W efekcie Raków może w ostatniej kolejce stracić zajmowane od wielu miesięcy pierwsze miejsce na rzecz ŁKS-u Łódź, który na ten moment ma tylko o dwa punkty mniej.

Dla gospodarzy stawką będzie nie tylko wygranie ligi, ale również nastroje podczas zaplanowanej na wieczór fecie. Najlepszy sezon w historii klubu drużyna wraz z kibicami będzie świętować na Placu Biegańskiego. Impreza rozpocznie się zaraz po spotkaniu z Wigrami, a około 20:40 spodziewany jest przyjazd piłkarzy. Dla niektórych z nich będzie to okazja do pożegnania z Częstochową - klub poinformował już, że nie przedłuży kontaktów z Damianem Michalikiem, Patrickiem Friday’em Eze, Karolem Mondkiem, Łukaszem Górą, Mateuszem Zacharą, Rafałem Figielem i Adamem Czerkasem.

Raków Częstochowa - Wigry Suwałki TRANSMISJA TV

Mecz Raków Częstochowa - Wigry Suwałki rozpocznie się o godz 17:30, a transmisję TV na żywo przeprowadzi Polsat Sport News. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.