Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin ONLINE. Mistrz chciałby...

Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin ONLINE. Mistrz chciałby wrócić do wygrywania. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 14. kolejka
2023-11-05 15:00

Raków Częstochowa

5

Zagłębie Lubin

0

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanej niedzieli!

• Za tydzień Raków Częstochowa pojedzie do Szczecina na bardzo ważny mecz z Pogonią, natomiast Zagłębie Lubin zagra u siebie z Widzewem Łódź.

• Oceny piłkarzy po meczu Raków Częstochowa - Zagłebie Lubin (w skali 1-6):

• Vladan Kovacević - 3
    • Fran Tudor - 4
    • Bogdan Racovitan - 4
    • Kamil Pestka - 3
    • Jean Carlos Silva - 4, (Patryk Malamis - bez oceny)
    • Gustav Berggren - 3, (Władysław Koczerhin - 3)
    • Ben Lederman - 3
    • Srdjan Plavsić - 4, (Dawid Drachal - 3)
    • Bartosz Nowak - 4, (Fabian Piasecki - 2)

• Damian Dąbrowski - 2
    • Marko Poletanović - 2, (Tomasz Makowski - 2)
    • Mateusz Wdowiak - 3, (Arkadiusz Woźniak - bez oceny)
    • Serhij Bułeca - 2, (Marek Mróz - 2)
    • Kacper Chodyna - 2, (Tomasz Pieńko - 3)
    • Dawid Kurminowski - 2
  • Całkowity nokaut w Częstochowie. Raków wyraźnie odkuł się po ostatnich nienajlepszych meczach, natomiast Zagłębie pokazuje, że jest w coraz głębszym kryzysie.

• Koniec meczu w Częstochowie. Raków rozbija Zagłębie 5:0.

• Damian Dąbrowski dorzucił do Aleksa Ławniczaka, ale ten uderzył zbyt lekko.

• Kolejna wrzutka w pole karne Rakowa, niepewnie, ale skutecznie interweniował Vladan Kovacević.

• Damian Dąbrowski z rzutu wolnego uderzył wprost w mur.

• Zmiana w Zagłębiu Lubin. Arkadiusz Woźniak zastąpił Mateusza Wdowiaka.

• Bartłomiej Kłudka wrzucił do Damiana Dąbrowskiego, ten ten uderzył niecelnie.

• Mateusz Wdowiak dośrodkował z prawej strony, ale Bogdan Racovitan spokojnie wybił futbolówkę.

• Ostatnia zmiana w Rakowie Częstochowa. Patryk Malamis zastąpił Jeana Carlosa SIlvę.

• Wrzutka z narożnika boiska zupełnie bez zagrożenia.

• Fran Tudor próbował dośrodkować, ale piłka po odbiciu od rywala, wyszła na rzut rożny.

• Kolejne zagranie w pole karne gości, ale fatalnie przyjmował Fabian Piasecki.

• Jean Carlos Silva ruszył lewą stroną, wrzucił w pole karne, ale tam dwójka graczy Rakowa przeszkodziła sobie w oddaniu strzału.

• Ben Lederman ze strzałem z dystansu, ale bardzo niedokładnym.

• Uderzenie Sonnyego Kittela z rzutu wolnego spokojnie wybronił bramkarz.

• Czwarta zmiana w szeregach gospodarzy. Fabian Piasecki zmienił Bartosza Nowaka.

• Dawid Drachal faulowany blisko pola karnego rywala. Będzie szansa na kolejną bramkę.

• Jean Carlos Silva wpadł w pole karne Zagłębia, ale Bartłomiej Kłudka odebrał piłkę.

• Kontratak Zagłębia, ale Mateusz Wdowiak nie zagrał dokładnie.

• Sonny Kittel dostał piłkę przed polem karnym Zagłębia, wpadł w "szesnastkę" i mocnym strzałem zdobył bramkę na 5:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Sonny Kittel zaraz po wejściu zdobywa bramkę!!!

• Natomiast Sonny Kittel zmienił Johna Yeboaha.

• Władysław Koczerhin pojawił się w miejsce Gustava Berggrena

• Trzy zmiany w Rakowie Częstochowa. Dawid Drachal zastąpił Srdjana Plavsića

• Aleks Ławniczak ukarany żółtą kartką.

• Obraz gry nieszczególnie się zmienia. Raków atakuje, a Zagłębie czeka na kolejne bramki.

• Natomiast Tomasz Makowski pojawił się w miejsce Marko Poletanovića.

• Dwie roszady w Zagłębiu Lubin. Marek Mróz zmienił Serhija Bułecę

• Raków spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola. Zagłębie nie potrafi wyjść z własnej połowy.

• Bartosz Nowak wpadł w pole karne, zagrał do Ante Crnaca, a precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Ante Crnac także ma swojego gola!!!

• Fatalny błąd gości w defensywie, Ante Crnac przejął piłkę i wyłożył do Johna Yeboaha, który uderzył na pustą bramkę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! John Yeboah zdobywa swoją drugą bramkę!!!

• Dwa kolejne dośrodkowania w pole karne Zagłębia, ale żadne z nich nie przyniosło strzału na bramkę gości.

• Jean Carlos Silva wpadł z piłką w pole karne gości, ale zagrał nieudanie.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu.

• W przerwie roszada w Zagłębiu Lubin. Tomasz Pieńko zmienił Kacpra Chodynę.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Częstochowie. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej połowy zapraszamy za kilkanaście minut.

• Całkowita dominacja Rakowa. Goście nie mają argumentów by zagrozić rywalom. W drugiej połowie musi się wiele zmienić, jeśli Zagłębie chce tutaj powalczyć o cokolwiek.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Raków prowadzi z Zagłębiem 2:0.

• Mateusz Wdowiak ukarany żółtą kartką.

• Jean Carlos Silva oddał strzał z dystansu, ale piłka trafiła wprost w rywala.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• Uderzenie z wolnego nie zagroziło bramce gości.

• Rzut wolny dla Rakowa tuż przed polem karnym rywala.

• John Yeboah wpadł z prawej strony w pole karne Zagłębia, minął kilku rywali i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! John Yeboah podwyższa prowadzenie Rakowa!

• John Yeboah zagrał w pole karne do Ante Crnaca, ale ten w stuprocentowej sytuacji przegrał pojedynek z bramkarzem gości!

• Zła wrzutka z narożnika boiska, a później skutecznie interweniował Sokratis Dioudis.

• Kolejna oskrzydlająca akcja "Medalików" i kolejny rzut rożny.

• Dobra wrzutka Mateusza Wdowiaka, ale pierwszy do piłki dopadł Vladan Kovacević.

• Na połowie gości faulowany gracz Zagłębia.

• Marko Poletanović ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Wrzutka w pole karne Zagłębia, tam interweniował Sokratis Dioudis, a było blisko żeby wypadł z piłką poza pole karne.

• Ante Crnać ze strzałem z dystansu, ale uderzenie zostało zablokowane.

• Koronkowa akcja Zagłębia, Mateusz Wdowiak zagrał w pole bramkowe, ale tam partner z zespołu nie zdołał oddać strzału.

• Ben Lederman pokusił się o strzał z dystansu, ale uderzył bardzo niecelnie.

• Jean Carlos Silva ruszył prawą stroną, ale podał fatalnie.

• Słaba wrzutka Bartosza Nowaka, do piłki dopadł jeszcze Fran Tudor, ale jego strzał trafił w rywala.

• Po akcji lewą stroną boiska Bartosz Nowak wywalczył rzut rożny.

• Mateusz Wdowiak wpadł w pole karne Rakowa, oddał mocny, ale bardzo niecelny strzał.

• Jean Carlos Silva wrzucił z drugiej strony, ale tym razem bez zagrożenia.

• Srdjan Plavsić świetnie wrzucił z lewej strony, do piłki dopadł John Yebaoh, ale uderzył niecelnie.

• Dużo gry w środku pola. Raków zwolnił tempo, by znowu szybciej zaatakować.

• John Yeboah chyba za chwilę wróci do gry.

• John Yeboah ucierpiał po starciu z rywalem.

• Jean Carlos Silva zagrał na skrzydło, ale tam John Yeboah nie zdołał dopaść do piłki.

• Dobra wrzutka w pole karne Zagłębia, Ante Crnac uderzył głową, świetnie interweniował bramkarz, ale dobitka Bogdana Racovitana była już skuteczna!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Bogdan Racovitan już teraz zdobywa bramkę!!!

• John Yeboah wpadł w pole karne Zagłębia, oddał strzał, ale piłka odbita od rywala wyszła na rzut rożny.

• Spokojny początek meczu. Raków rozgrywa piłkę w środku pola.

• Rozpoczynamy starcie w Częstochowie!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie obiektu w Częstochowie. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Piłkarze obu drużyn już na rozgrzewce.

• Sędzią dzisiejszego spotkania będzie międzynarodowy arbiter Tomasz Kwiatkowski z Warszawy. W ubiegły czwartek ten sędzia prowadził mecz 1/16 FORTUNA Pucharu Polski, gdzie Raków po dogrywce ograł ŁKS.

• Natomiast oto zestawienie Rakowa Częstochowa:

• Tak prezentuje się skład Zagłębia Lubin na dzisiejsze spotkanie:

• W poprzednim sezonie Raków Częstochowa tylko zremisował u siebie z Zagłębiem Lubin 1:1. Mecz był rozgrywany w końcówce sezonu kiedy "Medaliki" jeszcze walczyły o mistrzostwo kraju. Pierwszy mecz w Lubinie goście wygrali 2:1 po trafieniach Deiana Sorescu i Stratosa Svarnasa.

• Mateusz Wdowiak po krótkiej przerwie wraca na stadion Rakowa Częstochowa, gdzie w poprzednim sezonie regularnie rozgrywał swoje mecze.

• Dzisiaj w pierwszym składzie Rakowa jest Gustav Berggren, który jest zagrożony pauzą w kolejnym meczu w przypadku otrzymania żółtej kartki. "Medaliki" zmagają się z wieloma urazami i kolejne absencje będą bardzo problematyczne. W Zagłębiu są dostępni wszyscy zawodnicy.

• Natomiast Zagłębie Lubin po świetnym początku sezonu wpadło w kryzy. W lidze nie wygrało trzech kolejnych meczów, a w FORTUNA Pucharu Polski okazało się gorsze od Cracovii. W pierwszych meczach tego sezonu "Miedziowi" imponowali pod wieloma aspektami, ale obecnie tracą wiele bramek i ciężko im gromadzić kolejne punkty. Dzisiaj w Częstochowie czeka ich bardzo trudna rywalizacja.

• Raków Częstochowa w ostatnich tygodniach nie prezentuje najlepszej formy. W lidze mistrzowie Polski nie wygrali dwóch kolejnych spotkań, a w rozgrywkach FORTUNA Pucharu Polski dopiero po dogrywce pokonali ŁKS Łódź. Dzisiaj naprzeciw staje bardzo wymagający rywal, a "Medaliki" mają w perspektywie bardzo ciężki mecz w fazie grupowej Ligi Europy z portugalskim Sportingiem CP.

• Za nieco ponad trzy kwadranse zobaczymy batalię o trzy punkty przy Limanowskiego!

• Witamy serdecznie! W drugim niedzielnym meczu 14. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa na własnym obiekcie zmierzy się z Zagłębiem Lubin. Na relację na żywo z tej rywalizacji zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

1/4
przejdź do galerii
PKO Ekstraklasa. Mecz Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin ONLINE. Jedni i drudzy złapali właśnie zadyszkę, co widać po osiąganych wynikach. Komu uda się przerwać niechlubną serię jako pierwszemu? Relacja LIVE z bezpośredniego spotkania w niedzielę od godziny 15:00.

PKO Ekstraklasa. Mecz Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin ONLINE

Raków jest daleki od optymalnej dyspozycji, o czym świadczą choćby męczarnie w środku tygodnia z ŁKS Łódź w Pucharze Polski. Bramki na wagę awansu padły dopiero w dogrywce. Wcześniej mistrz z Częstochowy zgubił punkty w lidze.
Zremisował z Widzewem Łódź (1:1) i przegrał z Górnikiem Zabrze (1:2). Mimo gry w przewadze nie wygrał także w Lidze Europy - choć tu akurat rywal był z wyższej półki. Do Sosnowca zawitał bowiem portugalski Sporting Lizbona (1:1).

Raków na wygraną w ekstraklasie czeka od blisko miesiąca. Ostatni raz, czyli 8 października wygrał w hicie z Legią Warszawa 2:1. Żeby utrzymać się ścisłej czołówki, musi wygrać z Zagłębiem. Póki co do liderującej Jagiellonii Białystok - przy dwóch rozegranych meczach mniej - traci sześć punktów. W sobotę spadł na piąte miejsce, bo swoje spotkanie wygrała Pogoń Szczecin.

Problemy Rakowa są dwa: liczne kontuzje i natłok meczów. Z powodu tego drugiego Zagłębie raczej nie będzie mieć handicapu, skoro w tygodniu również walczyło o awans w Pucharze Polski - bezskutecznie. Dalej gra Cracovia, która jako jedyna trafiła do siatki.

Zagłębie w lidze jest siódme, ale ostatnio nie punktuje. Przegrało i z Jagiellonią Białystok (0:3), i z Radomiakiem Radom (2:3).

Nie zagrają w meczu Raków - Zagłębie:
Raków: Papanikolaou (?), Arsenić, Sorescu, Ivi, Svarnas, Gryszkiewicz, Szelągowski
Zagłębie: - - - - -

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Raków - Zagłębie 1:1 (Ekstraklasa, 27.05.2023)
Zagłębie - Raków 1:2 (Ekstraklasa, 12.11.2022)

Mecz Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin TRANSMISJA TV

Transmisja meczu wyłącznie w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Komentuje duet Paweł Glamowski, Kamil Kosowski. W internecie mecz w aplikacji oraz na stronie Canal+ Online. Relacja LIVE od godziny 15:00 w GOL24 - zapraszamy!