0

Szachtar Donieck

1

• My tymczasem dziękujemy już Państwu za uwagę, zapraszamy oczywiście na kolejne relacje. Miłej nocy!

• Koniec meczu w Wiedniu! Szachtar skromnie, ale w sumie zasłużenie wygrywa 1:0 i jest bardzo bliski awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

• Sędzia do podstawowego czasu meczu dolicza co najmniej trzy minuty.

• Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Philipp Prosenik wchodzi na boisko w miejsce Roberta Berića.

• Dużo mamy zmian w końcowych minutach tego spotkania. Teraz Bernard pojawia się w miejsce Taisona.

• Druga zmiana w zespole z Wiednia. Za Steffana Hofmanna na boisku pojawia się Deni Alar.

• Zmiana także w zespole Rapidu. Za Floriana Kainza na boisku melduje się Philipp Schobesberger,

• Druga zmiana w zespole Szachtara. Eduardo wchodzi na boisko w miejsce strzelca bramki - Marlosa.

• Dużo niezdrowych emocji towarzyszy nam w końcówce tego meczu. Przed momentem przed rzutem rożnym dla Rapidu w polu karnym gospodarzy leżał Fred, teraz z bólu zwija się Piatow. Jednak są to bardziej teatralne zagrywki niż prawdziwe grymasy bólu.

• Wydawało się fantastyczna kontra Rapidu, ale pogubili się w decydującym momencie i całą akcję przerwał gwizdek sędziego oznajmiający pozycję spaloną.

• Zrobiło się teraz groźnie pod bramką Szachtara. Do wybijanej piłki z pola karnego gości doszedł młody Mario Povelić i zdecydował się na natychmiastowy strzał z dystansu, który jednak minimalnie minął bramkę rywali.

• Ale ostro nam grają dzisiaj piłkarze obu ekip. Żółtą kartką za faul w środku pola w zespole Szachtara ukarany Fred.

• Zakotłowało się teraz w polu karnym Szachtara! Fatalny błąd popełnił Piatov, który źle obliczył tor lotu piłki i minął się z nią, jednak chwilę później rozbrzmiał gwizdek arbitra po faulu zawodnika Rapidu na jednym z rywali.

• Steffan Hoffmann dośrodkował z rzutu wolnego, ale Malyshev z poświęceniem zdołał wybić piłkę na rzut rożny mimo ostrego nacisku zawodnika rywali.

• Florian Kainz ukarany żółtą kartką za faul przy bocznej linii boiska.

• Błąd obrony Rapidu i przed szansą stanął Alex Teixeira, jednak niepilnowany Brazylijczyk bardzo niecelnie uderzył z woleja.

• Ależ teraz mogła paść piękna bramka dla gospodarzy! Louis Schaub swoją indywidualną akcję zakończył strzałem z linii pola karnego, futbolówka jednak o centymetry minęła słupek bramki Szachtara!

• Drugą część spotkania bardzo ofensywnie zacząć Szachtar, mocno naciskają gospodarzy, którzy jednak jak na razie jeszcze wytrzymują napór przeciwników.

• W przerwie nastąpiła zmiana w zespole Szachtara, której się podziewaliśmy. Za kontuzjowanego Tarasa Stepanenkę na boisko wychodzi Maksym Malyshev.

• Zabrzmiał właśnie gwizdek oznajmiający początek drugiej połowy, zaczynamy!

• Na murawie pojawiają się już jedenastki obu ekip, za moment początek drugiej części spotkania w Wiedniu.

• Na drugą część meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• W pierwszej części pierwszej połowy meczu lepiej prezentował się zespół gospodarzy, jednak z każdą kolejną minutą do głosu coraz bardziej do głosu dochodził Szachtar, czego efektem w końcowym rozrachunku była bramka Marlosa.

• Koniec pierwszej połowy spotkania. Szachtar Donieck prowadzi na wyjeździe z Rapidem Wiedeń po bramce Marlosa kilka minut temu.

• Srdjan Grahovac również oblany krwią, ale opuszcza boisko o własnych siłach.

• Taras Stepanenko opuszcza boisko na noszach z mocno rozciętą głową, wydaje się, że nie zobaczymy go już w drugiej połowie meczu.

• W walce o górną piłkę zderzyli się piłkarze obu drużyn, pojawiła się krew. Bardzo ostry mecz dzisiaj obserwujemy w Wiedniu.

• Sędzia do podstawowego czasu pierwszej połowy dolicza co najmniej jedną minutę.

• Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Rakickiego piłkę w polu karnym gospodarzy przyjął Marlos, minął jednego rywala i dokładnym strzałem od słupka otworzył wynik tego spotkania!

• GOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Szachtar tuż przed przerwą obejmuje prowadzenie za sprawą trafienia Marlosa!

• To powinna być bramka dla Rapidu Wiedeń! Stephan Auer dośrodkował w pole karne, a świetnym woleje popisał się Florian Kainz, ale fenomenalną interwencją popisał się Andrij Piatov!

• I jeszcze jedna kartka dla gracze gości! Tym razem ukarany Olexandr Gladkiy i w żółtych kartkach mamy już remis.

• Piłkarze Szachtara bardzo szybko kolekcjonują żółte kartki. Tym razm ukarany nią Dario Srna.

• No i mamy pierwszą żółtą kartkę dla gracza Szachtara. Ukarany nią Taras Stepanenko.

• Taison bez zastanowienia zdecydował się na strzał zza pola karnego gospodarzy, ale zrobił to nieco niedokładnie.

• Ładna, kombinacyjna akcja gości, Taison dostał wpadł w pole karne Rapidu i zagrał do Alexa Teixeiry, który wydawało się że fantastycznie przyjął sobie piłkę, jednak jako pierwszy dopadł do niej Jan Novota.

• Uderzenie z rzutu wolnego Rakickiego z dalszej odległości, ale tym razem pewnie łapie piłkę Jan Novota.

• No i mamy kolejną żółtą kartkę dla zawodnika Rapidu. Christopher Dibon ukarany kartką za trzymanie za noge przeciwnika.

• Ależ była teraz okazja dla Szachtara! Po fatalnym błędzie obrońcy gospodarzy piłkę przejął Alex Teixeira i popędził sam na sam z bramkarzem Rapidu, w decydującej fazie akcji został powalony przez jednego z rywali, ale sędzia nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

• Stephan Auer ukarany żółtą kartką po błędzie kolegi, po niedokładnym podaniu piłkarz Rapidu chciał ratować piłkę wślizgiem, jednak trafił w nogi rywala i kartka w tej sytuacji była całkowicie zasłużona.

• Thanos Petsos stanął przed szansą na zdobycie bramki z rzutu wolnego, piłka ustawiona na trzydziestym metrze przed bramką rywali, ale Grek posłał piłkę wysoko nad bramką gości, można powiedzieć że w stylu zawodników rugby.

• Louis Schaub fantastycznie przyjął sobie piłkę i minął dwójkę przeciwników, jednak przy próbie dośrodkowania został zablokowany przez kolejnego z graczy Szachtara.

• Teraz w odpowiedzi zawodnicy Rapidu próbowali stworzyć zagrożenie pod bramką gości, ale dośrodkowanie z lewej strony boiska nie znalazło adresata.

• I kolejna świetna interwencja bramkarza Rapidu! Ponownie na strzał z dystansu zdecydował się Rakicki i powonie górą w pojedynku Jan Novota.

• Bardzo groźnie odpowiedział teraz Szachtar! Po dośrodkowaniu Srny piłkę w polu karnym przyjął Gladkiy, oddał strzał, który instynktownie wybronił Novota!

• Na murawę z bandażem na głowie wraca Kucher, a tymczasem nad stadionem dość mocno nam się rozpadało.

• Rapid mógł teraz objąć prowadzenie! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do strzału głową doszedł Mario Sonnleitner, uderzył jednak tuż nad poprzeczką bramki Piatowa.

• Ależ była okazja dla gospodarzy na objęcie prowadzenia! Po wstrzeleniu piłki przez Pavelića w pole karne Szachtaru jeden z ukraińskich obrońców interweniował na tyle niefortunnie że niemal wpakował futbolówkę do własnej bramki. Mamy tylko rzut rożny dla Rapidu.

• Kucher opuszcza boisko z rozciętą głową po starciu z przed chwili.

• Starcie Berića z Kucherem w powietrzu, w którym ucierpiał ten drugi, mamy żółtą kartkę dla Roberta Berića.

• Pierwsza w tym meczu ofensywna akcja Rapidu, po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Floriana Kainza do strzału głową doszedł Louis Schaub, ale pomylił się nieznacznie.

• Ze stałego fragmentu gry jednak nic nie wyszło i austriaccy obrońcy mogą odetchnąć z ulgą.

• Mocne uderzenie z dystansu Jaroslava Rakickiego i bramkarz Rapidu z problemami wybija piłkę na rzut rożny.

• Kolejny raz piłkarze Szachtara znaleźli się pod polem karnym Austriaków, dośrodkowanie Srny, ale obrońcom gospodarzy udało się oddalić zagrożenie.

• Pierwsza ofensywna akcja Ukraińców, ale finalizacja daleko od oczekiwań, od własnej bramki rozpocznie za moment Jan Novota.

• Perfekcyjna murawa, komplet widzów na trybunach, za to kochamy Ligę Mistrzów, rozpoczynamy mecz!

• Przed momentem rozbrzmiał hymn Ligi Mistrzów, piłkarze obu zespołów już powoli rozstawiają się na swoich pozycjach na boisku.

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie Ermst Happel Stadium w Wiedniu! Za moment początek tego spotkania.

• Rapid Wiedeń jest liderem ligi austriackiej, w pięciu meczach zgromadził na swoim koncie trzynaście oczek, cztery razy wygrywając i tylko raz remisując.

• W lidze Szachtar Donieck zajmuje trzecią pozycję za Dinamem Kijów i Zoryą Ługańsk. W dotychczasowych pięciu meczach ligi ukraińskiej Szachtar na swoim koncie zgromadził dziesięć "oczek", trzy razy wygrał, raz zremisował i raz przegrał przed tygodniem z Dnipro Dniepropietrovsk.

• Natomiast Szachtar Donieck w poprzedniej rundzie podejmował Fenerbathce Stambuł, pierwszy mecz w Stambule zakończył się bezbramkowym remisem, a w rewanżu ekipa z Donbasu triumfowała aż 3:0 pewnie awansując do fazy play-off rozgrywek.

• Obie drużyny miały trudne zadanie w poprzedniej rundzie. Rapid Wiedeń niespodziewanie wyeliminował ekipę Ajaxu Amsterdam. W pierwszym meczu w Wiedniu padł remis 2:2, natomiast w Amsterdamie to Rapid okazał się zwycięski wygrywając 3:2.

• Ławka rezerwowych Rapidu: Strebinger (GK), M. Hofmann, Schimpelsberger, Schobesberger, Huspek, Alar, Prosenik

• Ławka rezerwowych Szachtara: Kanibolotskiy (GK), Shevchuk, Kryvtsov, Bernard, Malyshev, Kovalenko, Eduardo.

• Drugi dzień z piłkarską Ligą Mistrzów! Na relację LIVE ze spotkania Rapidu Wiedeń z Szachtarem Donieck zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb!