3

3 1 połowa

Malaga CF

0

• Koniec meczu. Betis Sewilla- Malaga 3:0. Drużyna gospodarzy zasłużenie wygrywa to spotkanie. Po pierwszej połowie, w której miała miażdżącą przewagę, w drugiej spokojnie kontrolowała grę. Zwycięstwo to pozwala Betisowi przerwać serię pięciu ligowych meczów bez porażki. Goście natomiast zagrali równie słaby mecz, co w Lidze Mistrzów z Porto. Czy to początek kryzysu? Zobaczymy. Za uwagę dziękuje Michał Kopciński.

• 2 minuty doliczone do podstawowego czasu gry II połowy.

• Obie drużyny czekają już na ostatni gwizdek arbitra.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Nono wchodzi za zdobywcę jednej z bramek- Molinę.

• Molina po raz drugi w tym meczu przegrywa sytuację sam na sam Caballero- bramkarz Malagi wyczekał rywala do samego końca i odbija jego strzał.

• Pabon uderza w trybuny.

• Sergio Rodriguez na boisku- Cambell opuścił plac gry.

• Wydaje się, że wszystko , co najciekawsze w tym spotkaniu jest już za nami.

• Pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy- w miejsce Juana Carlosa wchodzi Alejandro Pozuelo.

• Kolejna próba strzału dystansu nieudana. Próbował Cambell.

• Juan Carlos z ostrego kąta strzela w boczną siatkę- nie zauważył Pabona, który stał sam przed pustą bramką.

• Niecelne uderzenie z dystansu Pabona.

• Ostatnia zmiana w szeregach Betisu. Iturra wchodzi w miejsce kompletnie niewidocznego dziś Javiera Savioli.

• Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Ignacio Camacho za faul na Juanie Carlosie. To chyba najgorszy mecz Malagi w tym sezonie.

• Druga połowa znacznie nudniejsza- Betis nie daje się rozwinąć rywalowi, kontroluje grę i pewnie zmierza po 3 punkty do ligowej tabeli.

• Żółta kartka za próbę wymuszenia rzutu karnego dla Juana Carlosa.

• Spokojny początek drugiej połowy. Gospodarze kontrolują wynik- goście niespecjalnie starają się by go poprawić.

• Piłka po uderzeniu Benata przelatuje wysoko nad poprzeczką.

• Rzut wolny dla Betisu Sewilla- coraz ostrzej grają zawodnicy Malagi.

• Żółta kartka dla Portillo.

• .. a Piazon za Isco.

• Drużyna gości przystępuje do II połowy z dwoma zmianami. Baptista wchodzi w miejsce Toulalana...

• Rozpoczynamy drugie 45 minut.

• To spotkanie potwierdza tezę, iż spotkania derbowe rządzą się swoimi prawami. Mimo, iż to drużyna gości wygrała pierwsze spotkanie w tym sezonie 4:0 i grała ostatnio lepiej, to Betis w dzisiejszym meczu jest drużyną o dwie klasy lepszą. Gdyby nie błąd arbitra, byłoby 4:0, a może i więcej, gdyż gospodarze zmarnowali kilka innych, klarownych okazji. Co może zrobić Manuel Pellegrini, by poprawić tragicznie wyglądającą grę swych piłkarzy? Nie wiadomo, ale ma na to zaledwie 15 minut.

• Koniec pierwszej połowy. Betis-Malaga 3:0.

• Po wstrzeleniu piłki w pole karne dobrym uderzeniem głową popisał się Pabon- jego uderzenie z trudem broni Caballero, jednak przy dobitce nie ma już szans. Ten mecz może skończyć się pogromem.

• 3-0 ! Pabon! Nokaut.

• Szybka kontra drużyny z Sewilli. Dośrodkowanie Pabona i fatalny strzał Cambella, który znajdował się sam przed bramkarzem. Malaga jest dziś upokarzana.

• Strzał z dystansu Isco bez problemu broni Adrian.

• Powtórki pokazują wyraźnie, iż sędzia prowadzący to spotkanie powinien uznać bramkę po uderzeniu z 11. metra. Piłka po odbiciu od poprzeczki całym obwodem przekroczyła linię bramkową.

• I nie ma trzeciej bramki dla gospodarzy. Piłka po uderzeniu Nacho Perezaz jedenastu trafia w poprzeczkę, dobitkę tego samego zawodnika broni bramkarz, trzecie uderzenie- tym razem w wykonaniu Carlosa przechodzi obok bramki.

• Żółty kartonik dla Ignacio Camacho za sprokurowanie karnego.

• Będzie rzut karny dla Betisu za zagranie ręką jednego z przeciwników!

• Malagi idzie za ciosem. Uderzenie Juana Carlosa z najwyższym trudem przenosi nad poprzeczką Caballero

• Ponownie dośrodkowanie z rzutu rożnego z lewej strony boiska, ponownie uderzenie głową ( praktycznie z tego samego miejsca) i znów gol. Jedyną różnicą zdobywca bramki- na listę strzelców wpisuje się Mario Alvarez.

• I mamy kopię sytuacji z pierwszej minuty! 2-0! Mario Alvarez strzelcem gola!

• Drużyna gości powoli stara się dochodzić do głosu- ich akcje stają się coraz bardziej płynne, gra się wyrównuje.

• Po dośrodkowaniu Demichelisa głową uderza Lugano- piłka przechodzi nad bramką.

• Żółta kartka dla Nacho Pereza za faul niedaleko swojego pola karnego.

• Pierwszy kwadrans to miażdżąca przewaga gospodarzy- Malaga kompletnie nie istnieje na boisku.

• Po mądrym, krzyżowym podaniu w sytuacji sam na sam znalazł się Molina. Jego strzał na rzut rożny odbija bramkarz Malagi.

• Kolejny korner dla drużyny ze stolicy Andaluzji.

• Prostopadłe podanie do Pabona- napastnik Betisu znajdował się jednak na pozycji spalonej.

• Ależ napór drużyny z Sewilli. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska uderzał Molina- piłka minęła nieznacznie lewy słupek bramki strzeżonej przez Caballero.

• I było blisko gola samobójczego. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Betisu i jeden z zawodników gości tak nieczysto zagrał głową, iż o mało co nie pokonał własnego bramkarza.

• Stracona bramka wyraźnie wzbudziła popłoch w drużynie gości. Mnożą się niecelne podania i nieprzemyślane decyzje.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego fantastycznym uderzeniem głową popisuje się Molina i mamy 1-0 dla gospodarzy.

• I mamy gola! Molina! Cóż za początek!

• Pierwszy gwizdek arbitra. Spotkanie rozpoczęte.

• Spotkanie rozpocznie się już za chwilę

• Obie drużyny spotkały się już raz w rozgrywkach Primera Division w sezonie 2012/2013. Malaga rozbiła wtedy na własnym stadionie drużynę ze stolicy Andaluzji aż 4:0.

• Faworytem spotkaniaq będzie drużyna gości, uczestnik 1/8 finału Ligi Mistrzów.

• Za 10 minut na Estadio Benito Villamarin w Sewilli Real Betis zmierzy się z Malagą. Na ławce rezerwowych gospodarzy usiadł reprezentant Polski Damien Perquis.