2

Borussia Dortmund

2

• Koniec spotkania! Borussia remisuje z Realem 2:2!

• Padł w polu karnym Pierre-Emerick Aubameyang. Zdaniem sędziego nie było przewinienia.

• Szymon Marciniak doliczył trzy minuty do drugiej połowy.

• Emre Mor zagrał do Aubameyanga, który znakomicie obsłużył Marco Reus zagraniem między dwóch obrońców Realu. Reus wślizgiem wpakował futbolówkę do siatki!

• GOOOOOOL! MARCO REUS!

• Alvaro Morata zmienił strzelca dówch goli - Karima Benzemę.

• Ni to strzał, ni to dośrodkowanie Emre Mora. Piłka w rękach Keylora Navasa.

• Sebastian Rode wszedł w miejsce Gonzalo Castro.

• Nieprawdopodobne! Lucas Vazquez wystawił piłkę Cristiano Ronaldo, a ten z najbliższej odległości trafił w słupek!

• Jak tego nie strzelił Marcelo?! Piłka po akcji Vazqueza spadła na 12. metr do niepilnowanego Brazylijczyka, który huknął nad poprzeczką.

• Szymon Marciniak pokazał kolejna żółtą kartkę. Tym razem ukarany został Sokratis.

• Żółtą kartkę obejrzał Casemiro.

• Główkował Benzema, a piłka wpadłaby do siatki, gdyby nie Marco Reus, który odbił futbolówkę, wyręczając Weidenfellera.

• Znakomita parada Weidenfellera! Strzelał mocno z 15 metrów Ronaldo, ale bramkarz Borussii sparował piłkę na rzut rożny!

• Pierwszą zmianę przeprowadził też Zidane. Toni Kroos zastąpił Lukę Modricia.

• W miejsce Andre Schurrle pojawił się Marco Reus.

• Podwójna zmiana w Borussii. Za Pulisicia wszedł Emre Mor.

• Marcel Schmelzer fantastycznie podał z lewej strony do Pierre-Emericka Aubameyanga, a Gabończyk nie mógł zmarnować tej okazji. Borussia przegrywa już tylko 1:2.

• GOOOOOOL! AUBAMEYANG!

• Andre Schurrle miał sporo miejsca, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. Ostatecznie skrzydłowy Borussii stracił piłkę.

• Dembele z rzutu rożnego w kierunku Sokratisa, ale Grek przegrał pojedynek z królującym w powietrzu Sergio Ramosem.

• Świetne dośrodkowanie z lewego skrzydła Jamesa Rodrigueza między dwóch obrońców BVB. Do piłki wyskoczył Benzema i strzałem głową nie dał szans Weidenfellerowi.

• GOOOOOOL! KARIM BENZEMA!

• Cristiano Ronaldo oddał piłkę do Benzemy. Napastnik Realu w stuprocentowej sytuacji uderzył prosto w bramkarza BVB.

• Uderzenie Gonzalo Castro, ale reprezentant Niemiec nieco nieczysto trafił w futbolówkę. Piłka w rękach Navasa.

• Łukasz Piszczek wyprowadził akcję środkiem pola i odegrał do Ousmane Dembele, a ten bez kompleksów wpadł w szesnastkę i oddał minimalnie niecelny strzał!

• Drugą połowę rozpoczęli zawodnicy Borusii Dortmund!

• Minęło 60 sekund doliczonych przez Szymona Marciniaka do pierwszej połowy. Do przerwy Real prowadzi z Borussią 1:0.

• Po rzucie rożnym futbolówka trafiła do ustawionego poza polem karnym Marcelo. Brazylijczyk uderzył z woleja prawą nogą, ale wyraźnie ponad poprzeczką.

• Mogło być 2:0 dla Królewskich. Cristiano Ronaldo minimalnie spóźnił się do podania Karima Benzemy.

• Ousmane Dembele wyprowadził błyskawiczny kontratak. Borussia miała przewagę liczebną, ale akcję fatalnie zepsuł Gonzalo Castro.

• Znakomity refleks Navasa! Andre Schuerrle uderzył z rzutu wolnego, a piłka przeleciała przez dziurę w murze. Golkiper Realu fantastycznie odbił futbolówkę.

• Luka Modrić obejrzał pierwszą żółtą kartkę w dzisiejszym spotkaniu.

• Kontratak Borussii, po którym piłkę w prawej stronie pola karnego otrzymał Christian Pulisić. Skrzydłowy BVB miał sporo czasu, ale uderzył w Keylora Navasa!

• Dośrodkowanie Ousmane Dembele, ale w polu karnym Realu przewinił Sokratis.

• Borussia nie radzi sobie z pressingiem Realu. Ekipa Tuchela zbyt często ma dziś kłopoty z płynnym wyprowadzenie piłki z własnej połowy.

• Casemiro źle przyjął sobie piłkę, ale upadł zaatakowany przez Andre Schurrle. Rzut wolny dla Realu.

• Dani Carvajal miał bardzo dużo miejsca na prawym skrzydle. Hiszpan posłał znakomitą piłkę w kierunku Karima Benzemy, a ten bez problemów pokonał Weidenfellera. Za francuskim obrońcą nie zdążył Łukasz Piszczek.

• GOOOOOL! KARIM BENZEMA!

• Sokratis Papastathopoulos może kontynuować grę.

• Sokratis ma problemy ze zdrowiem. Grek został nadepnięty przez Benzemę. Polski sędzia wezwał masażystów BVB.

• Cristiano Ronaldo sfaulował Marcela Schmelzera. Gwizdek Marciniaka, a CR 7 miał pretensje do Niemca, że ten symulował.

• Strzał Jamesa Rodrigueza, ale bez trudu złapał futbolówkę Roman Weidenfeller.

• Długo rozgrywali piłkę piłkarze Borussii, ale nadziali się na kontrę Realu. Przejął futbolówkę Benzema, a następnie pociągnął z nią Rodriguez. Kolumbijczyk oddał piłkę Ronaldo, a ten odegrał z powrotem do Jamesa, który spróbował podciąć futbolówkę nad Weidenfellerem. Golkiper Borussii wyszedł z opresji!

• Przewaga Realu rośnie, ale Królewskim brakuje trochę dokładności. Marcelo nie zrozumiał się na lewym skrzydle z Lucasem Vazquezem.

• Lucas Vazquez zdecydował się na strzał niemal z narożnika pola karnego. Uderzenie bardzo niecelne.

• Łukasz Piszczek skutecznie przerwał atak Realu. Polak przeciął podanie adresowane do Lucasa Vazqueza.

• Cristiano Ronaldo znakomicie odegrał piłkę piętą do Karima Benzemy. Strzał Francuza z trudem odbił przed siebie Wiedenfeller!

• Marcelo napędził akcję Realu na lewym skrzydle. Dograł w pole karne, a tam dobrze ustawiony Sokratis nieco skiksował, ale wybił jednak futbolówkę na rzut rożny.

• Pociągnął lewą stroną Marcel Schmelzer. Piłka tuż za linią pola karnego trafiła do Andre Schuerrle, który potężnie huknął, ale ponad poprzeczką.

• Gwizdek Szymona Marciniaka. Cristiano Ronaldo na pozycji spalonej.

• Sporo miejsca miał Cristiano Ronaldo, ale nie zdecydował się na strzał. Ostatecznie piłka po dośrodkowaniu Lucasa Vazqueza w rękawicach Weidenfellera.

• Pierwszy gwizdek Szymona Marciniaka! Rozpoczęli od środka boiska piłkarze Realu.

• Zawodnicy Realu i Borussii wychodzą już na murawę. Za moment hymn Ligi Mistrzów!

• Real nie przegrał ani razu w ostatnich 33 meczach o stawkę. Piłkarze Borussii zamierzają przerwać tę znakomitą serię. - Nie jedziemy tam, żeby podać im punkty na tacy - zapowiada dyrektor sportowy BVB Michael Zorc. - Musimy w tym meczu przejść samych siebie - dodaje Roman Weidenfeller.

• Jeśli Real chce zająć pierwsze miejsce, musi wygrać. - Wytoczymy najcięższe armaty. Chcemy szybko zdobyć bramkę. Liczy się tylko zwycięstwo, zależy nam na wyjściu z grupy z pierwszego miejsca. Moi zawodnicy są doświadczeni, ale przy tym wciąż głodni sukcesów. To spotkanie będzie dla nas jak finał Ligi Mistrzów - zapowiada Zinedine Zidane.

• Zarówno Królewscy, jak i Borussia zapewnili już sobie awans z grupy. Stawką środowego meczu będzie wyjście z niej z pierwszego miejsca. Po pięciu kolejkach Real traci do rywali dwa punkty.

• Łukasz Piszczek nie będzie jedynym Polakiem uczestniczącym w środowym meczu Realu z Borussią na Santiago Bernabeu. Spotkanie poprowadzi nasz eksportowy arbiter Szymon Marciniak, a pomagać mu będą asystenci Paweł Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz.

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu 6. kolejki Champions League. Na Santiago Bernabeu w Madrycie dojdzie do pojedynku Realu Madryt z liderującą w grupie F Borussią Dortmund.