Real Madryt

1

ACF Fiorentina

2

• Fiorentina, mimo że nie błyszczała w drugiej połowie, potrafiła jednak za sprawą Marcosa Alonso zdobyć zwycięską bramkę! Trofeum za SuperMecz trafia do podopiecznych Vincenzo Montelli, a Real musi obejść się smakiem. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Ostatni rzut wolny dla Realu, Włosi wybijają piłkę centrowaną przez Kroosa i koniec! Fiorentina pokonuje Real 2:1!

• Ostatnia minuta.

• Jak doliczony czas gry to Sergio Ramos? Możliwe, ale tym razem uderzenie głową Hiszpana po centrze Kroosa zostało zablokowane.

• Jeszcze kartka dla Savicia, pierwsza w tym meczu.

• Spóźniony Savić bardzo ostro potraktował teraz Di Marię. Rzut wolny dla Realu z lewego skrzydła.

• Powinno być 3:1! Po świetnej kontrze Fiorentiny z kilkunastu metrów nieznacznie pudłuje Ilicić!

• Pięć minut doliczonych do tego spotkania!

• Jeszcze jedna zmiana we Fiorentinie. Gigli za Valero.

• Kontra Realu, długa piłka od Di Marii w pole karne i przejmuje ją Neto. Argentyńczyk jeszcze ucierpiał chyba przy swoim dośrodkowaniu.

• Kolejny rzut rożny dla Włochów.

• Rzut rożny dla Fiorentiny przyniósł tylko zablokowane uderzenie z dystansu Brillante.

• ...oraz Lazzari za Vargasa.

• Hegazi za Gonzalo...

• Pasqual za Alonso...

• Cztery zmiany w Violi. Piccini za Tomovicia.

• Di Maria!!! Po fatalnym błędzie defensywy Violi, Argentyńczyk przejął piłkę na połowie rywala, minął obrońcę siatką i chciał przelobować Neto, ale uderzył tuż obok bramki!

• Dziesięć minut do końca! Czy Real jest jeszcze w stanie wyrównać i doprowadzić do karnych?

• Jeszcze Bernardeschi w Violi zmienia Pizarro.

• Na boisku pojawił się też Rafał Wolski, który zmienił Babacara

• ...oraz Vazquez za Illarramendiego

• Medran za Khedirę...

• Arbeloa zmieniony przez Burguiego

• Kibic w koszulce Realu na boisku, a porządkowi nie ogarniają i myślą że to piłkarz. :)

• Zmiany. Ramos za Varane'a...

• Tomović zdobywa korner dla Violi. Czterech piłkarzy Realu czeka na zmianę.

• Bliski drugiego gola Marcos Alonso! Gracz Violi huknął z dystansu, ale świetnie obronił ten strzał Navas!

• Carvajal obrócił się z piłką przed polem karnym i uderzył zza szesnastki, jednakże wprost w ręce Neto!

• Di Maria zdobywa korner dla Realu.

• Wychowanek Realu, Marcos Alonso, w znakomity sposób poradził sobie przy linii pola karnego z dwójką obrońców Królewskich, wpadł w szesnastkę i płaskim strzałem pokonał Navasa! Jeszcze piłkę mógł wybić Nacho, ale nie dał rady! 2:1 dla Włochów!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOLL! Marcos Alonso!

• Brillante z kolei zmienia Aquilaniego.

• Zmiany we Fiorentinie. Ilicić za Gomeza...

• Świetna kombinacyjna akcja Realu, Arbeloa zagrywa z prawego skrzydła pod bramkę do Benzemy, ale tego uprzedza Gonzalo.

• Długa prostopadła piłka w kierunku Gomeza i Babacara przechwycona przez Navasa.

• Gonzalo w efektowny sposób powstrzymał wbiegającego z piłką w obronę Violi Benzemę. Kluczowa interwencja.

• Meksykańska fala na Narodowym.

• Godzina gry za nami. Wciąż 1:1, choć Real nieco podkręcił tempo po przerwie.

• Real Madryt - Fiorentina

• Kolejny efektowny rajd Di Marii zakończony jednak zupełnie nieudanym strzałem Argentyńczyka. Kilku kolejnych piłkarzy Realu ruszyło na rozgrzewkę.

• Benzema, który z Kroosem znacznie ożywili ofensywę Realu, uderza z narożnika pola karnego obok bramki Fiorentiny!

• Centra w pole karne Realu, ofiarna interwencja Arbeloi i korner dla Violi.

• Piłka za linię obrony do Angela Di Marii, ale ten naciskany przez rywala nie zdołał oddać groźnego strzału lewą nogą. Piłka w rękach Neto!

• Benzema przedarł się lewym skrzydłem i odwdzięczył się znakomitym podaniem Di Marii, ale ten skiksował w polu karnym rywala! Po chwili Carvajal wywalczył jeszcze korner.

• Zamieszanie w polu karnym Realu wyjaśnia teraz Keylor Navas.

• Drugi gol nieuznany dla Realu! Po kapitalnym slalomie i podaniu Di Marii, Benzema trafił z ostrego kąta do siatki, ale Francuz był jednak wcześniej na wyraźnym spalonym!

• Dośrodkowanie Carvajala z prawego skrzydła pewnie łapie Neto.

• Carvajal jeszcze zmienił Rodrigueza.

• Gramy!

• ...Coentrao za Marcelo...

• ... schodzi także Ronaldo, a w jego miejsce Benzema...

• W Realu sporo zmian... Kroos za Alonso...

• Piłkarze Violi wrócili na murawę i rozpoczną drugą połowę w takim samym zestawieniu, jak pierwszą.

• Widać, że jest to mecz towarzyski, ponieważ tempo spotkania nie jest specjalnie zawrotne, ale obejrzeliśmy dwie bardzo ładne bramki i kilka ciekawych zagrań z obu stron. Do przerwy zasłużony remis po bramkach Ronaldo i Gomeza, ale przypomnijmy, że w razie remisu po 90 minutach będzie konkurs rzutów karnych.

• Koniec pierwszej połowy! Mamy remis 1:1.

• Fiorentina przycisnęła. Najpierw kilka rzutów rożnych bez powodzenia, teraz Aquilani sygnalizował zagranie ręką jednego z rywali na skraju pola karnego, ale bez reakcji sędziego.

• Blisko samobója był Alonso, po którego interwencji piłka trafiła tylko w boczną siatkę bramki Navasa!

• Real stara się jeszcze przed przerwą wyjść na prowadzenie, ale Królewskim brakuje ostatniego podania.

• Znowu fatalna strata Gonzalo w wyprowadzeniu piłki! Khedira podaje na czystą pozycję do Di Marii, ten uderza pod poprzeczkę bramki Neto, ale gol nie zostaje uznany, bowiem Argentyńczyk był na spalonym!

• Kolejne niecelne uderzenie. Tym razem Gomeza z 18 metrów.

• Ronaldo! Marcelo dostrzegł Portugalczyka na szesnastym metrze, ten przyjęciem od razu wprowadził się w pole karne, po czym huknął z kilkunastu metrów ponad poprzeczką!

• W odpowiedzi po bardzo ładnej akcji Fiorentiny z dystansu wysoko nad bramką strzela Babacar.

• Khedira! Po nie najlepszej interwencji Navasa piłka spadła na linię pola karnego pod nogi Niemca, ale ten uderzył jednak bardzo niedokładnie!

• Cristiano Ronaldo z dystansu uderza wysoko ponad bramką rywala.

• Aquilani! Mogło być 2:1 dla Włochów, po tym jak Aquilani otrzymał bardzo dobre podanie w pole karne, ale w dobrej okazji uderzył ponad poprzeczką!

• Znakomite dośrodkowanie z prawej strony pola karnego Aquilaniego i Gomez pięknym szczupakiem doprowadza do remisu! 1:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Mario Gomez!!!

• Rodriguez z daleka trafia w bramkę Fiorentiny, ale w sam jej środek, gdzie spokojnie interweniuje Neto!

• Rzut rożny dla Realu. Obrońcy Violi jednak wybijają piłkę po centrze Marcelo.

• Vargas uderza z dystansu i piłka szybuje nieznacznie obok bramki Królewskich.

• Ćwierć meczu za nami. Tempo się uspokoiło, a Real wciąż prowadzi po bramce Cristiano Ronaldo.

• Gomez! Niemiec obrócił się z piłką przed polem karnym Realu i oddał zaskakujący płaski strzał, który nieznacznie minął bramkę Navasa!

• Ronaldo zabawił się z Tomoviciem, ale dośrodkował minimalnie zbyt wysoko dla Jamesa. Po chwili obrońcy Fiorentiny zablokowali potężny strzał z dystansu Xabiego Alonso.

• Prosta strata Gonzalo na własnej połowie, ale na szczęście dla Violi wszystko skończyło się dobrze dla Włochów.

• Jakiegoś drobnego urazu doznał chyba Cristiano Ronaldo w starciu z jednym rywali, ale Portugalczyk nie potrzebował jednak pomocy medycznej.

• Odbita przed pole karne piłka spada pod nogi Angela Di Marii, ale ten uderza zupełnie na wiwat.

• Marcelo faulowany przez Tomovicia na lewym skrzydle na wysokości pola karnego. Szansa dla Realu z rzutu wolnego.

• Grupka kibiców Realu Madryt za bramką Navasa stara się intonować swoje pieśni, ale nie znajdują one zbyt wielu osób, które je znają.

• Mario Gomez złapany na spalonym.

• Babacar! Po niezłej wrzutce Aquilaniego Babacar przeskoczył Varane'a, ale głową uderzył ponad poprzeczką!

• Babacar starał się odegrać klatką piersiową piłkę do Gomeza, ale weszli w paradę obrońcy Realu

• Super Mecz, oprawa

• Neto! Brazylijski bramkarz broni plasowane uderzenie Di Marii z 20 metrów, a następnie także dobitkę Ronaldo!

• Co za kontra Królewskich! Cristiano na wolne pole do rozpędzonego Di Marii, ten z prawej strony pola karnego wyłożył piłkę Portugalczykowi, który strzałem pod poprzeczkę zapewnia Realowi prowadzenie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!! Cristiano Ronaldo!!!

• Navas! Pierwsza szansa dla Fiorentiny! Strzela z kilkunastu metrów Babacar i Navas odbija piłkę na rzut rożny!

• Pizarro szukał zagrania w pole karne do Gomeza, ale zagrał niecelnie.

• Angel Di Maria z dystansu uderza bardzo niecelnie.

• Efektowne zagranie Cristiano Ronaldo wywołało owację na trybunach.

• Zaczynamy! Fiorentina przy piłce!

• Kibice Realu przygotowali sektorówkę upamiętniającą Alfredo di Stefano.

• Kapitanem Realu jest dzisiaj Marcelo, natomiast Fiorentinie przewodzi Mario Gomez.

• Piłkarze Realu i Fiorentiny wychodzą na murawę Stadionu Narodowego!

• Około 40-45 tysięcy kibiców na Stadionie Narodowym. Nie ma kompletu, ale wysokie ceny biletów mimo wszystko nie odstraszyły kibiców.

• Sędzią tego spotkania będzie Daniel Stefański. Na liniach pomogą mu Rafał Rostkowski oraz Marcin Boniek, a sędzią technicznym będzie Zbigniew Dobrynin.

• Piłkarze obu drużyn już zeszli do szatni po rozgrzewce. Za niespełna kwadrans początek spotkania.

• W Realu mamy debiut Keylora Navasa między słupkami, a także być może pożegnanie z drużyną Samiego Khediry oraz Angela Di Marii. We Fiorentinie najważniejszą dla nas wiadomością jest obecność ledwie na ławce rezerwowych Rafała Wolskiego.

• Rezerwowi Fiorentiny: Tatarusanu, Lezzerini, Pasqual, Piccini, Hegazi, Bernardeschi, Ilicić, Wolski, Lazzari, Brillante, Gigli.

• Rezerwowi Realu: Casillas, Pacheco, Ramos, Carvajal, Coentrao, Kroos, Burgui, Benzema, Bale, Medran, Vazquez.

• Obok prezentujemy już składy obu drużyn. Uprzedzając pytania o transmisje, to spotkanie można obejrzeć w TVP.

• Do rozpoczęcia sezonu La Liga pozostał już tylko tydzień, do rozpoczęcia rozgrywek Serie A dwa tygodnie, więc obie drużyny wchodzą w ostatni etap przygotowań do nowego sezonu. Co więcej, Real Madryt ma już za sobą jedno oficjalne spotkanie, w którym Królewscy pokonali Sevillę 2:0 i zdobyli Superpuchar Europy.

• Ekipa Ekstraklasa.net pozdrawia z biura prasowego na Stadionie Narodowym Super Mecz na Narodowym

• Witamy bardzo serdecznie ze Stadionu Narodowego i zapraszamy na relację na żywo z Super Meczu, w którym Real Madryt zmierzy się z Fiorentiną!