2

Valencia CF

2

• "Żółtko" na koncie Carlosa Solera.

• Koniec meczu! Dublet Marco Asensio daje Realowi punkt z Valencią w hicie kończącym drugą kolejkę La Liga!

• (1:2) GOL GEOFFREYA KONDOGBII

(2:2) DRUGIE TRAFIENIE MARCO ASENSIO

• Ależ to była kontra Valencii! Simone Zaza chciał ją sam skończyć, ale pogubił się przed Keylorem Navasem - powstrzymał go Casemiro.

• Żółta kartka dla Simone Zazy za faul na Casemiro w walce o górną piłkę.

• Neto ratuje swój zespół przed utratą gola! Paruje piłkę na słupek po główce Karima Benzemy!

• Cztery minuty doliczone do drugiej odsłony.

• Kontrę Valencii psuje Simone Zaza. Goście wychodzili nawet trzech na dwóch, ale uderzenie Włocha przyjmuje na ciało Casemiro. Po chwili Marcelo pada w "szesnastce" rywala w starciu z Nacho Gilem. Sędzia puszcza grę.

• Ależ to sp... artolił Karim Benzema! Stojąc na wprost bramki, kilka metrów od niej, strzela metr-półtora obok lewego słupka!!!

• Santi Mina wchodzi w miejsce Rodrigo Moreno.

• To nie jest wieczór Karima Benzemy! Nabiega na piłkę wrzuconą przez Marco Asensio, ale strzela z kilku metrów na wiwat!

• Za Toniego Kroosa pojawia się Borja Mayoral.

• Żółta kartka dla Mateo Kovacicia za faul

• Kapitalne uderzenie obok muru tuż przy lewym słupku. Neto wzrokiem odprowadził piłkę!

• MARCO ASENSIO WYRÓWNUJE BEZPOŚREDNIO Z RZUTU WOLNEGO!!!

• Nacho Gil zmienia kontuzjowanego Antonio Latorre.

• Antonio Latorre, przy jednej z ofiarnych interwencji, naciągnął mięsień. Z pomocą medyczną opuszcza murawę.

• Rodrigo Moreno fauluje tuż przed polem karnym Lukę Modricia. Rzut wolny i żółta kartka.

• Kontra Valencii po nieudanym ataku gospodarzy. Wrzutkę z lewej strony spokojnie chwyta Keylor Navas.

• Jeden z nielicznych po przerwie wypadów Valencii przynosi niespodziewane prowadzenie! Po zamieszaniu w polu karnym "Królewskich" piłka toczy się na 15, metr do nabiegającego Francuza, który plasowanym strzałem tuż przy lewym słupku uciszył Santiago Bernabeu!

• GEOFFREY KONGODBIA WPISUJE SIĘ NA LISTĘ STRZELCÓW!!!

• Nacho Vidal zmienia Martina Montoyę. Marcelino wzmacnia prawą stronę przed Marcelo.

• Casemiro fauluje Antonio Latorre przy centrze z rzutu rożny.

• Lucas Vazquez melduje się na placu gry. W stronę ławki udaje się wygwizdywany Gareth Bale.

• Gospodarze wybijają piłkę po wrzutce z narożnika pod nogi Martina Montoyi. Ten wolejem "kosi" powietrze, a poprawka była w postaci "świecy".

• Keylor Navas z trudem paruje piłkę po uderzeniu Daniego Parejo na rzut rożny!

• Faul Daniela Carvajala za faul ok. 24 metrów od własnej bramki. Jeszcze kartka dla obrońcy "Królewskich".

• Simone Zaza wyskakuje do wrzutki z prawej strony. Uderza głową nad poprzeczką bramki Realu.

• Dzieje się! Najpierw Rodirgo Moreno nie poradził sobie w polu karnym gospodarzy z Casemiro, a po chwili ostre wstrzelenie piłki przez Daniego Carvajala pewnie chwyta Neto.

• Marcelo wrzucił wyższy bieg na lewym skrzydle. Zagrywa na bliższy słupek, gdzie skutecznie interweniuje Ruben Vezo, uprzedzając Karima Benzemę.

• Neto z najwyższym trudem paruje piłkę do boku po atomowym płaskim strzale Luki Modricia!

• Żółta kartka dla Daniego Parejo za nakładkę na Tonim Krossie.

• Gareth Bale! Wyskakuje znienacka zza placów Antonio Latorre do wrzutki Marcelo. Uderza głową po koźle nad poprzeczką.

• Martin Montoya ruszył prawą stroną do prostopadłego podania. Skutecznie od piłki odciął go Nacho, pozwalając piłce wyjść poza linię końcową.

• Rodrigo Moreno strzela zza pola karnego bardzo niecelnie.

• Dani Parejo zagrywa na lewą stronę do Jose Gayi. Ten wrzuca na 5. metr, skąd Geoffrey Kondogbia strzela głową - po koźle - nad bramką! Sędzia dopatrzył się jednak pozycję spaloną.

• Źle rozegrany rzut wolny zapoczątkował kontrę Valencii. Przerwał ją faulem taktycznym Casemiro, za co dostał żółtą kartką, Dodatkowo Brazylijczyk ucierpiał w starciu z Carlosem Solerem.

• Toni Kross powalony na lewej stronie przez Carlosa Solera. Może być groźnie

• Gareth Bale dostaje piłkę w ok. prawego narożnika "szesnastki" Valencii. W ostatniej chwili Ruben Vezo blokuje jego strzał - rzut rożny.

• Marco Asensio strzela z linii pola karnego metr-półtora obok dalszego słupka bramki gości.

• Geoffrey Kondogbia podaje do własnego bramkarza na granicy ryzyka. Niewiele brakowało, by Karim Benzema przejął w "szesnastce" piłkę. A teraz Luka Modrić chciał uderzyć jak Edin Dżeko z Interem. Huknął wysoko nad bramkę.

• Żółta kartka dla Nacho za faul na Simone Zazie.

• Pewna, i co ważne skuteczna, interwencja Keylora Navasa poza własnym polem karnym. Uprzedza szarżującego Rodrigo Moreno po podaniu Daniego Parejo. W odpowiedzi Karim Benzema nie sięgnął piłki wrzuconej przez Marcelo na 8. metrze.

• I korner dla gospodarzy po zblokowany centrostrzale Marcelo przez Rubena Vezo. "Nietoperze" radzą sobie z zagrożeniem.

• Atak pozycyjny "Królewskich" ok. 25-30 metrów od bramki rywala. Płaskie uderzenie z dystansu Casemiro sprawiło trochę problemów Neto - piłka odbiła się od kępki trawy, ale po interwencji bramkarza Valencii wychodzi na rzut rożny!

• Pierwsza żółta kartka dla Martina Montoyi za faul na Marco Asensio.

• Casemiro przecina atak "Nietoperzy" na swojej prawej stronie. Valencia nie kwapi się do ataku - spokojnie wycofuje piłkę na własną połowę, by przenieść ciężar gry na drugą flankę. I przed linią 16. metra Simone Zaza traci futbolówkę na rzecz Nacho.

• Druga połowa rozpoczęta Ekipa gości przystępuje do niej bez zmian personalnych.

• Zinedine Zidane przeprowadza zmianę na drugą połowę. Mateo Kovacić będzie grać za Isco.

• Wracamy na Santiago Bernabeu na drugie trzy kwadranse meczu Real Madryt - Valencia. W spotkaniu kończącym drugą kolejkę La Liga mamy, po bardzo dobrym widowisku w wykonaniu obu stron, remis 1:1. Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. Wygwizdywany Real Madryt remisuje z Valencią (1:1). Na listę strzelców wpisali się Marco Asensio oraz Carlos Soler.

• Karim Benzema znowu w roli głównej. Główkuje jednak metr obok lewego słupka bramki Neto.

• Nie ma gola dla gospodarzy! Składna akcja na lewej stronie Marcelo z Isco. Po wrzutce drugiego z wymienionych Karim Benzema strzela w niecodzienny sposób z 6. metrów na wiwat!

• Tak było tuż przed rozpoczęciem meczu. "Królewscy" odbierają puchar za mistrzostwo Hiszpanii w poprzednim sezonie.

• Isco! zbiegając z piłką w stronę środka pola karnego Valencii za mocno ją sobie wypuścił. Wykorzystał to Ruben Vezo, który wybija na uwolnienie.

• Ostro bita piłka przez Daniela Carvajala z prawej strony. Zblokowany strzał głową Karima Benzemy wychodzi na rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Neto.

• Dani Parejo wznawia grę z rożnego - po wrzutkę piłkę łapie Keylor Navas. Dalekim wyrzutem "uruchomił" Karima Benzemę, który przebiegł sam przez całe boisko! Uderzenie Francuza z linii 16. metra z trudem na korner paruje Neo! A po wrzutce słupek ratuje gości przed utratą gola. Główkował.. Jeison Murillo!

• Jose Gaya wywalczył rzut rożny. Krótkie rozegranie i sędzia przerywa grę - na boisku leży Nacho, który upadając "nadział" się na rękę Jeisona Murillo.

• Kontra Realu spaliła na panewce - niepotrzebne zagranie na zapalenie płuc do Garetha Bale'a było skazane na porażkę. Nawet przy "depnięciu" Usaina Bolta nie zdołałby opanować piłki w boisku.

• W odpowiedzi Valencii uderzenie Rodrigo Moreno nie sprawiło problemu Keylorowi Navasowi.

• Marcelo decyduje się na strzał z dystansu. Posyła piłkę wysoko nad poprzeczką.

• TAK WYRÓWNAŁ CARLOS SOLER

• Luka Modrić na lewej stronie wrzuca w pole zbyt głęboko do swoich kolegów. Neto pewnie chwyta piłkę.

• I jeszcze jeden rzut wolny, tym razem przewinił Daniel Carvajal blisko pola karnego. W walce o piłkę wrzuconą przez Daniego Parejo walczący o pozycję Ruben Vezo powalił Casemiro.

• Gospodarze radzą sobie z centrą z prawego narożnika, ale piłka wraca w pole karne. Rodrigo Moreno był na spalonym.

• Ostro bita na bliższy słupek. Tam Karim Benzema wślizgiem kieruje ją poza linię boczną.

• Carlos Soler faulowany na prawej stronie przez Nacho. Dani Parejo ustawia piłkę przy linii bocznej, do bramki ok. 35 metrów

• GOL MARCO ASENSIO Z 10. MINUTY

• "Królewscy" chcą szybko wrócić na prowadzenie. Wywalczyli rzut rożny, po którym nie udało się zagrozić "Nietoperzom".

Po chwili Karim Benzema "poklepał" na jeden kontakt z Isco. Francuz strzela z ostrego kąta w boczną siatkę!

• Antonio Latorre dostaje podanie w "uliczkę" od Jose Gayi na lewej stornie "szesnastki". Zagrywa płasko, niemal z linii końcowej, na 5. metr, skąd Carlos Soler dostawiając odpowiednio stopę kieruje piłkę do siatki!

• VALENCIA WYRÓWNUJE! CARLOS SOLER!!!

• Marco Asensio na prawej stronie. Zbiega do narożnika pola karnego i centruje do Karima Benzemy. Temu zabrakło centymetrów, by sięgnąć piłkę. Neto z "piątki".

• Simone Zaza znowu na ofsajdzie. Nie może "wyczuć" linii obrony gospodarzy.

• Gospodarze idą za ciosem. Tym razem atak został skutecznie zduszony w zarodku przez defensywę "Nietoperzy".

• Fatalnie na 30. metrze zachował się Geoffrey Kondogbia, który podaje wszerz boiska wprost pod nogi skrzydłowego Realu. Ten podholował piłkę kilkanaście metrów, by uderzyć wewnętrzną częścią stopą nie do obrony tuż przy lewym słupku!

• GOL DLA REALU! MARCO ASENSIO!!!

• Kontra gości, w której solową akcję prawą stroną przeprowadził Carlos Soler. "Łamie" akcję do środka przed linią 16. metra, by zagrać do Simone Zazy. Ten "wypchnięty" na lewą stronę pola karnego podaje w jego centralną część do do nikogo.

• Atak Realu prawa stroną. Rajd Garetha Bale'a przerywa Jeison Murillo wybiciem na rzut rożny. Wrzutka na bliższy słupek nie sprawiło problemów obronie Valencii.

• Po chwili Włoch był na spalonym.

• Dobre prostopadłe podanie z głębi pola "uruchomiło" Simone Zazę. Poza "szesnastką" pewnie interweniował Keylor Navas.

• Starcie Geoffreya Kondogbii z Isco w środku pola. Francuz zastawiając się trafił ręką w twarz rywala. Rzut wolny, bez konsekwencji kartkowej.

• Piłka trafia w rękę Rubena Vezo w "jego" polu karnym. Sędzia nie decyduje się dyktować rzutu karnego dla "Królewskich".

• Karim Benzema w roli lewoskrzydłowego centruje w pole karne do Garetha Bale'a. Walijczyk nie miał szans, by sięgnąć piłkę po tym przeciągnięciu zagraniu.

• Gwizdek sędziego i "Nietoperze" zaczynają ze środka!

• I przenosimy się na Santiago Bernabeu! Zanim zawodnicy wyjdą na murawę, ceremonia odebrania przez "Królewskich" trofeum za mistrzostwo Hiszpanii w poprzednim sezonie.

• Zinedine Zidane nie może dzisiaj postawić na pauzujących za kartki Sergio Ramosa i Cristiano Ronaldo. Dodatkowo z urazami zmagają się Raphael Varane oraz Jesus Vallejo.

Natomiast Marcelino nie desygnował do gry kontuzjowanych Ezequiela Garaya, Naniego oraz Gabriela Paulisty.

• Rezerwowi Realu Madryt: Kiko Casilla - Dani Ceballos, Theo Hernandez, Mateo Kovacić, Marcos Llorente, Borja Mayoral, Lucas Vazquez.

• Narada przed meczem

• Rezerwowi Valencii: Jaume Domenech - Nacho Gil, Javier Jimenez, Nemanja Maksimović, Alvaro Medran, Santi Mina, Nacho Vidal.

• Na inaugurację Primera Division obie strony zanotowały komplet punktów. "Nietoperze" skromnie ograły przed własną publicznością UD Las Palmas po golu Simone Zazy, z kolei "Królewscy" bez problemu uporali się na wyjeździe z Derpotivo La Coruna 3:0. Na listę strzelców wpisali się Gareth Bale, Casmiro oraz Toni Kross.

A jak obie strony prezentowały się w poprzednim sezonie w bezpośrednich starciach? Wówczas górowali gospodarze. Valencia wygrała 2:1 (gole: Simone Zaza, Fabian Orellana - Cristiano Ronaldo), a na Santiago Bernabeu Real był górą w podobnym stosunku (gole: Cristiano Ronaldo, Marcelo - Dani Parejo).

Jak będzie dzisiaj?

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania!

• Na zakończenie weekendu i drugiej kolejki La Liga dojdzie do najciekawszego starcia - zmierzający od tytułu do tytułu Real Madryt zmierzy się z przemeblowaną Valencią. Początek spotkania już za 25 minut!