FC Barcelona

2

• Za wspólnie spędzony czas bardzo Państwu dziękuje Tomasz Górski.

• Oby kolejne spotkania Primera Division były równie emocjonujące. Może tak być nawet jutro - Valencia podejmie u siebie Real Madryt. Już teraz zapraszam Państwa na relacje NA ŻYWO z tego (i nie tylko) spotkania, który będę miał przyjemność dla Państwa relacjonować.

• Fenomenalna postawa gospodarzy została nagrodzona zwycięstwem nad FC Barcelona. Trzeba jednak wziąć poprawkę na czerwoną kartkę dla Pique i... wejście Mascherano, który kilka minut później skierował piłkę do własnej siatki. Nie zmienia to faktu, że piłkarze Realu Sociedad rozegrali bardzo dobre spotkanie.

• Koniec! Real Sociedad 3, FC Barcelona 2

• Jeszcze żółta kartka dla Antoine'a Griezmanna.

• Rezerwowy snajper Sociedad posyła piłkę do siatki po świetnym dośrodkowaniu z prawej flanki! Sensacja na Anoeta!

• GOL, Imanol Agirretxe

• Alberto Undiano Mallenco dolicza 2 min do kończącej się druga połowa spotkania.

• Adriano za Pedro.

• 3 minuty do końca regulaminowego czasu spotkania. Bliżej strzelenia gola są gospodarze, który cały czas atakują.

• De la Bella fatalnie dośrodkowuje z lewej strony boiska. Od bramki Valdes.

• Agirretxe wchodzi za Velę. To ostatnia zmiana w Sociedad.

• Od kilku minut Barcelona nie oddała ŻADNEGO strzału w kierunku bramki Bravo.

• Wolny dla Barcelony z ponad 30 metrów, ale - tak jak potrzebnie - fatalnie rozegrany.

• Gospodarze spokojnie radzą sobie z atakiem Barcelony i do tego zyskali rzut z autu.

• Druga zmiana w Sociedad: Pardo zmienia Prieto.

• Illarramendi ukarany żółtą kartką za faul taktyczny.

• Rzut rożny dla Barcelony. Messi słabo rozegrał ten fragment gry.

• Barcelona "gra" statycznie, długą piłką. Zupełnie nie w jej stylu. Zupełnie nie "leży" to spotkanie.

• Valdes zmuszony do piąstkowania po dośrodkowaniu Veli. Uczynił to wprost pod nogi zawodnika Sociedad, ale ten poślizgnął się i stracił futbolówkę.

• Ifran zastępuje żegnanego brawami i owacjami na stojąco Castro.

• Żółta kartka dla Busquetsa.

• Niecelny strzał po centrze Argentyńczyka. Bravo od bramki.

• Rzut wolny dla Barcelony. Przy piłce Messi, który przez kilkanaście minut był kompletnie niewidoczny.

• Znowu Barcelona ma problem by opuścić okolice własnego pola karnego. Świetnie dysponowani są gospodarze!

• Nie idzie dzisiaj piłkarzom Vilanovy. Pierwsza połowa wyglądała przyzwoicie, ale druga, poza czerwoną kartką dla Pique, to rozczarowująca postawa lidera Primera Division.

• Szał radości na trybunach, Barcelona w szoku!

• Mocne wstrzelenie w pole karne i piłka ostatecznie wpada do bramki Katalończyków!

• Mascherano kieruje piłkę do własnej bramki! Remis

• I trzeci rzut rożny. Gospodarze "poczuli krew"!

• Valdes nie utrzymał piłki na boisku i jeszcze jeden rożny.

• Strzał Griezmanna w polu karnym zablokowany, jednak gospodarze mają korner.

• A jednak: Mascherano zmienia Fabregasa.

• Żółta kartka dla Iniesty. Robi się żółto-czerwono w FCB, nie tylko z powodu stroju w dzisiejszym meczu.

• Do wejścia szykuje się Mascherano. Podejrzewam, że zmieni Pedro.

• Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Pique za spóźniony faul!

• Jordi Alba wpadł w pole karne rywala, ale dośrodkował za głęboko co wykorzystał Bravo.

• Rzut rożny dla Barcelony, ale znowu radzą sobie zawodnicy Biało-niebieskich.

• Tici-taca w wykonaniu... gospodarzy piłki nie opanował Vela. Katalończycy chyba są jeszcze w szatni...

• Siedmiu zawodników Realu Sociedad ustawionych przed własnym polem karnym. Katalończycy bezskutecznie próbują przebić się przez ten mur.

• Vela przed szansą, ale piłka po jego strzale z niespełna 20 metrów poszybowała w trybuny.

• De la Bella faulowany przez Busquetsa. Jeszcze kilka podobnych zagrań i może zostać ukarany żółtą kartką.

• Real Sociedad przeważa! A może w przerwie doszło do wymiany koszulek?

• Gospodarze chcieli zacząć drugą odsłonę jak pierwszą. Jednak Vela w momencie podania był na pozycji spalonej.

• Oba zespoły bez zmian personalnych.

• I wracamy na drugą połowę, którą zaczynają goście.

• Garść statystyk z pierwszej odsłony:

• 29% Posiadanie piłki 71%
    • 3/3 Strzały celne/niecelne 5/1
    • 5 Faule 8
    • 4 Spalone 2
    • 10 Rzuty wolne 9
  • Zdążyliśmy już się przyzwyczaić do miażdżącej przewagi FCB nad rywalem. Momentami tutaj tego nie było! Real wywierał presję na przeciwniku już na wysokości jego pola karnego do czego piłkarze Tito Vilanovy nie są przyzwyczajeni. Druga połowa może obfitować w jeszcze większe emocje, na którą zapraszam za kilka minut.

• Koniec pierwszej połowy. Real Sociedad przegrywa z FC Barcelona (tylko) 1:2.

• Minuta doliczona.

• Vela fatalnie podał do Prieto czym zaprzepaścił świetną okazję na kontrę.

• Messi z woleja i brawo dla Bravo, który paruje strzał na rzut rożny.

• Valdes broni strzał Castro! Pogubiła się obrona Barcelony.

• Idealne, mierzone uderzenie z 13 metrów w długi róg i Valdes bez szans! Zapowiada się ciekawe spotkanie!

• Gonzalo Castro i Real łapie kontakt!

• Messi znowu trafia w słupek! Argentyńczyk uprzedził wychodzącego z bramki Bravo i piłka po uderzeniu w 17 metrów zatrzymuje się na słupku!

• De la Bella wybija głową przed pole karne. Piłka jak bumerang wraca w "16" Realu i liniowy unosi chorągiewkę. Pedro był na spalonym, a powtórki pokazały co innego.

• Trzeci rzut rożny dla Barcelony. Z lewego narożnika Xavi.

• Katalończycy spokojnie wymieniają 5-10 podań, gospodarze grają na 2-3 kontakty: podanie(-podanie)-strata.

• Martinez ostro potraktował Messiego, za co został ukarany żółtą kartką. Mamy... remis w żółtych kartkach.

• Piłka w siatce Barcelony, ale gol nieuznany! Illarramendi na minimalnym spalonym.

• Żółta kartka dla Pique. Uniemożliwił przeciwnikowi wznowienie gry.

• Valdes bez problemu broni strzał Griezmanna.

• Sędzia odgwizduje faul Messiego w polu karnym Biało-niebieskich.

• Zdaniem sędziego Fabregas czysto odebrał piłkę przeciwnikowi, który padł na murawę. Kibice byli zgoła odmiennego zdania "domagając" się gwizdami rzutu wolnego.

• Martinez ratuje Real przed stratą trzeciej bramki wybiciem piłki na rzut rożny. Po nim Puyol znalazł się w polu karnym Realu, lecz nie zdołał podwyższyć prowadzenia.

• Vela na spalonym.

• Strata Griezmanna naraziła jego kolegów na kontrę, ale nawet Blaugrana może podawać niecelnie...

• Tici-taca zakończona dalekim podaniem Xaviego w pole karne do Dani Alvesa, a ten wykłada piłkę Pedro na 3. metr. Nie pozostało mu nic innego jak skierować piłkę do pustej bramki.

• Pedro i 0:2.

• Rozlegają się gwizdy kibiców Realu Sociedad. Alba nie spiesząc się wznowił grę z autu. Katalończycy nie forsują tempa.

• Faul Griezmanna w ofensywie. Zawodnikowi gospodarzy nie spodobała się ta decyzja sędziego.

• Dośrodkowanie Dani Alvesa z prawej strony zablokowane, ale goście mają aut na wysokości pola karnego.

• Kolejny wysoki pressing Realu u Puyol przyciśnięty tuż przed swoim polem karnym zmuszony został wybić piłkę na aut.

• Po krótkiej rozmowie z zawodnikami zdecydował się kontynuować spotkanie.

• Sędzia na chwilę przerywa spotkanie. Nie działa... część oświetlenia na stadionie.

• Indywidualna akcja Griezmanna i piłka po jego strzale mija o ponad metr bramkę Valdesa. Spokojnie poradził sobie z 3 przeciwnikami.

• Iniesta niecelnie podaje w pole karne. Piłkę przejmuje Bravo.

• Kapitalny mierzony strzał skrzydłowego FCB. Bravo wyciągnął się jak struna, lecz nie sięgnął piłki.

• Słupek ratuje Bravo po strzela Pedro!

• Ale blisko gospodarze byli doprowadzenia do remisu. Prostopadłe podanie do Prieto w "16" a ten trafia w boczną siatkę! Niewiele brakowało do szczęścia.

• Vela faulowany przez Busquetsa 25 metrów od bramki Valdesa. Dobra okazja do strzału.

• Rzut rożny Katalończyków nie przyniósł zagrożenia pod bramką Bravo, ale pozwolił na wyprowadzenie kontry. W porę przerwana na środku boiska.

• Złe wybicie bramkarza, przechwyt Iniesty, który podał do Messiego, a ten plasowanym strzałem tuż przy słupku z linii pola karnego strzela nie do obrony.

• Messi już się nie pomylił!

• Messi pudłuje z 8 metrów. Dostał kapitalne podanie na wolne pole, wbiegł w pole i strzelił obok słupka!

• Wysoki pressing Realu uniemożliwia Katalończykom narzucenia swojego tempa gry z tiki taką w roli głównej. Ciekawe na jak długo starczy sił.

• Gospodarze chcieli zacząć z wysokiego C. Dośrodkowanie w pole karne i górą Pique. Ten wybił piłkę wprost do Illarramendiego, który strzelił z woleja z ponad 20 metrów obok bramki Valdesa.

• Real Sociedad rozpoczyna pierwszą połowę.

• Jeszcze rzut oka na tabelę: gospodarze są na 9. miejscu z dorobkiem 26 punktów. FC Barcelona, lider, ma 55 "oczek".

• Obie drużyny już na murawie. Za kilka minut rozpocznie się to spotkanie.

• 5 miesięcy później, 10 września, Katalończycy wyjechali z tylko jednym punktem? Czy któryś z tych scenariuszy powtórzy się?

• Zawodnicy gospodarzy będą chcieli sprawić niespodziankę. Nie trzeba daleko sięgać pamięcią - 30 kwietnia 2011 r. Real Sociedad wygrał na stadionie Anoeta 2:1. Bramki strzelili Ifran i X. Prieto (z karnego).

• W tym tygodniu głośno zrobiło się o bramkarzu FC Barcelony, Viktorze Valdesie, którego agenci zapowiedzieli, że po następnym sezonie opuści on kataloński zespół, nie przedłużając wygasającego wówczas kontraktu. Dzisiaj jednak ponownie stanie on między słupkami Dumy Katalonii.

• Znamy już składy obu zespołów. Ławka rezerwowych Realu: Zubikarai, Gorka Urkola. Rubén Pardo, Jose Angel, Daniel Estrada, Imanol Agirretxe i Diego Ifrán. Rezerwowi Barcelony: José Manuel Pinto, Alexis Sánchez, Thiago, Javier Mascherano, Adriano, Alex Song i Cristian Tello.

• Witamy w relacji na żywo ze spotkania 20. kolejki Primera Division w którym Real Sociedad podejmie liderującą FC Barcelonę. Czy Blaugrana powiększy przewagę nad rywalami? Przekonamy się już niedługo. Zostańcie z nami!