Rozwój Katowice

1

Legia Warszawa

4

• Koniec spotkania. Legia pokonała Rozwój 4:1 i gra dalej w rozgrywkach Pucharu Polski.

• Ogromne problemy mają gospodarze z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy.

• Żak wpadł w pole karne ale na raty powstrzymał jego zapędy Astiz.

• Wiśniewski przytomnie interweniował ustawiony na słupku swojej bramki. Będzie rzut rożny.

• Górski wypuszczony w pole karne, ale piłka odskoczyła mu za bardzo od klatki piersiowej.

• Piłka krąży między obrońcami Legii. Gospodarze już najwidoczniej pogodzili się z porażką i wyczekują na końcowy gwizdek sędziego Podgórskiego.

• Swobodnie i spokojnie legioniści prowadzą grę. Co i rusz zmuszają formację obronną gospodarzy do interwencji.

• Płaskie dośrodkowanie Koseckiego po nogach jednego z obrońców trafiło ostatecznie w ręce bramkarza.

• Ostatnia zmiana w meczu. Adam Żak w miejsce Mielnika.

• Srdja Kneżević w miejsce Borysiuka.

• GOOOOLLL!!! 4:1!! Wolski minął dwóch obrońców i techniczne przerzucił piłkę nad bramkarzem.

• Obrońcy Rozwoju wybili ostre dośrodkowanie Komorowskiego, z pierwszej piłki wysoką piłkę wziął na wolej Ohayon i zabrakło centymetrów. Bardzo ładne uderzenie Izraelczyka.

• Arkadiusz Kowalczyk melduje się na murawie. Zszedł Dariusz Rucki.

• Bawią się z piłką w polu karnym zawodnicy Legii. Górski do Komorowskiego, ten do Borysiuka, który uderzył z woleja i fantastyczna obrona Widawskiego.

• Druga zmiana w Legii. Maciej Górski wchodzi za Macieja Rybusa.

• Sadowski nabawił się urazu. W jego miejsce niezwykle popularny Jacek Wiśniewski.

• Trybuna główna na stadionie Rozwoju.Rozwój Katowice - Legia Warszawa

• GOOOOLLL!!! 3:1 dla Legii! Komorowski pewnie wykorzystał jedenastkę!

• Rzut karny i żółta kartka dla Mielnika.

• Rozwój Katowice - Legia Warszawa

• Uderzenie Żyry zablokowane i wylądowało ostatecznie na siatce.

• W przerwa trwał piknik na stadionie. Rozwój Katowice - Legia Warszawa

• Obudzili się wyraźnie legioniści. Przed momentem Żyro zmusił do najwyższego trudu Widawskiego, który z najwyższym trudem przerzucił piłkę nad poprzeczką.

• Lekkie uderzenie Ohayona wprost do koszyka Widawskiego.

• Zmiana w Legii: Rafał Wolski w miejsce Vrdoljaka.

• Gielza zupełnie niepilnowany na prawej stronie pola karnego, uderzył jednak bardzo anemicznie.

• Skaba wyciągnął się jak struna i obronił w fantastycznym stylu uderzenie jednego z zawodników Rozwoju!

• Uderzenie Borysiuka sprzed pola karnego przeszło dobre kilka metrów nad poprzeczką.

• Akcja Legii 3 na 3, lecz Kosecki podał prosto do obrońcy katowiczan.

• Groźnie pod bramką Legii. Dość szczęśliwie piłka doszła do Gackiego, ten wszedł w pole karne, ale w końcu przegrał pojedynek jeden na jednego. Rozwój odważnie atakuje. Uskrzydliło ich chyba tu pudło Vrdoljaka.

• Tutaj siedzimy... Rozwój Katowice - Legia Warszawa

• Ivica Vrdoljak przestrzelił! To był fatalny strzał kapitana Legii. Piłka przeleciała kilka metrów nad bramką Widawskiego. Na trybunach gromki śmiech.

• Rzut karny dla Legii! Prostopadła piłka do Michała Żyro, który jest podcięty przez bramkarza. Sędzia nie miał wątpliwości.

• Oba zespoły bez zmian. Zaczynamy.

• Piłkarze Legii są już na boisku. Są też gospodarze.

• Na trybunach trwa piknik. W drugiej połowie zaprezentujemy zdjęcia z obleganego punktu gastronomicznego.

• Koniec pierwszej połowy, do przerwy Legia prowadzi z Rozwojem 2:1.

• Brutalnie sfaulowany Rzeźniczak, który krzyknął bardzo głośno, ale szybko wstał z murawy.

• GOOOOLLL!!! 2:1!!! Fatalny błąd Gałeckiego, który zderzył się z jednym z legionistów i pozostawił pustą bramkę, a Rybus dopełnił formalności!

• GOOOOOLL!!!! 1:1!! Piękne dośrodkowanie z prawej strony i pięknym strzałem z głowy, Przemysław Gałecki wyrównał wynik spotkania!

• Nieporozumienie w narożniku pola karnego między Rzeźniczakiem, a Rybusem.

• Gielza w starciu z dwoma zawodnikami gości, piłka opuściła linię końcową i sędzia ku rozpaczy kibiców, nakazał rozpoczęcie od bramki Skabie.

• Faulowany przy linii bocznej Komorowski. "Dobra, nic ci się nie stało" krzyknął jeden z kibiców miejscowej drużyny.

• Niezwykle odważne wyjście z bramki Widawskiego, który odważnym wślizgiem powstrzymał wybiegającego Żyro.

• a

• a

• Składna akcja Rozwoju. Gielza znakomitym zagraniem wystawił piłkę do nadbiegającego Lisa, lecz uderzenie blondwłosego zawodnika katowiczan zostało zablokowane.

• Kolejny bardzo brzydkie wejście Nowaka w nogi Astiza.

• Żyro sam na sam z bramkarzem, naciskał go Lis i młody zawodnik Legii uderzył wprost w Widawskiego! Będzie tylko rzut rożny.

• Żyro wystawił piłkę na 10. metr do Vrdoljaka, lecz Chorwat nieczysto trafił w futbolówkę, która ostatecznie doturlała się za linię autową.

• Zejście Koseckiego do linii pola karnego, przełożenie na lewą nogę i kąśliwy strzał przechodzi tuż obok słupka bramki Widawskiego.

• Znakomite rozciągnięcie Rzeźniczaka na drugą stronę do Żyry. Legioniście nie spieszą się i wycofują piłkę do tyłu.

• Rajd na lewej flance Dariusza Ruckiego, powstrzymany z łatwością przez Rzeźniczaka.

• Agresywne wejście Konrada Nowaka w nogi Astiza. Po chwili Hiszpan podniósł się z murawy.

• Spokojnie Legia buduje atak pozycyjny. Rzeźniczak do Koseckiego, ten zagrywa do ustawionego w polu karnym Żyry, ale poradzili sobie obrońcy katowiczan.

• Długie zagranie do Ohayona, ale spalony.

• Po rzucie rożnym dla Legii, piłka została wybita, dopadł do niej Ohayon i płaskim strzałem dał Legii prowadzenie. To pierwsza bramka tego piłkarza w Legii.

• Goool! Moshe Ohayon uderzeniem z 15 metrów pokonał Widawskiego.

• Znów groźnie pod bramką Legii! Rucki dostał piłkę na 16 metrze, ale w ostatniej chwili jego uderzenie zostało zablokowane. Ożywiły się aż trybuny.

• Astiz zmuszony, żeby w środku pola faulować taktycznie rywala. Rozwój ciągle w ofensywie. Damian Sadowski popędził prawą stroną, ale przy próbie dośrodkowania został zablokowany.

• Kilka minut naprawdę dobrej gry gospodarzy. Rozwój wyprowadza swoje akcje szybko i dokładnie.

• Będzie teraz groźnie pod bramką Legii. Rzut wolny dla Rozwoju, dobre dośrodkowanie i strzał głową Gałeckiego! Broni Skaba. To była najlepsza szansa w tym meczu.

• Kopalniana orkiestra przed meczem: Rozwój Katowice - Legia Warszawa

• Ładnie przyjął piłkę na prawym skrzydle Rzeźniczak. Dośrodkowanie też było niezłe, ale zostało wybite na korner. Dogranie z rzutu rożnego spokojnie wybili gospodarze.

• Dwójkowe rozegranie Koseckiego z Ohayonem. Po raz kolejny akcja Legii nie przynosi żadnego rezultatu. Piłkarze Rozwoju rozpoczną od własnej bramki.

• Na lewym skrzydle popędził Komorowski. Wdał się w drybling i stracił piłkę w narożniku boiska.

• W odpowiedzi akcja Legii. Borysiuk niedokładnie dogrywa na prawe skrzydło.

• Dobre rozegranie piłki przez gospodarzy. Dogranie do Ruckiego, który jest na spalonym.

• Przed meczem piłkarze i trenerzy Legii złożyli kwiaty pod pomnikiem zabitych górników z kopalni Wujek. legia warszawa

• Piłkarze Rozwoju rozpoczęli mecz.

• przed meczem działacze Rozwoju pożegnają Adriana Billa, który kończy karierę.

• Legia w zielono-białych strojach. Rozwój na biało-czarno.

• Piłkarze obu zespołów wychodzą na boisko.

• W Katowicach zrobiła się po południu piękna pogoda. Jest ciepło i świeci słońce.

• Na trybunach niestety nie ma kompletu, bo na mecz mogło wejść tylko 990 kibiców.

• Na stadionie rozbrzmiewa już orkiestra KWK Wujek.

• Na ławce Legii: Antolović, Kiełbowicz, Jędrzejczyk, Kneżević, Gol, Górski, Wolski

• Na ławce rezerwowych Rozwoju: Pietrek, Wiśniewski, Szepeta, Żak, Michalski, Kowalczyk, Wolny.

• Witamy z Katowic, gdzie o 15:30 Rozwój II Katowice podejmie warszawską Legię.