• Koniec! Ruch wygrał 2:0 i awansował na drugie miejsce w tabeli!

• Rafał Grzelak za Arkadiusza Piecha

• Jakub Smektała za Łukasza Janoszkę

• Kolejna świetna centra Zieńczuka i głową strzelał Jankowski. Obok bramki

• Maciej Jankowski za Pawła Abbotta

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Zieńczuka wybili piłkę krakowianie, a futbolówka trafiał ponownie do skrzydłowego Ruchu. Tak więc Zieńczuk ponownie zdecydował się na centrę i tym razem Paweł Abbott nie dał szans bramkarzowi Cracovii, strzelając tuż przy słupku głową

• Goooool! 2:0 dla Ruchu po bramce Pawła Abbotta!

• Abbott nie trafił głową z pięciu metrów

• Piech zagrywał przed bramkę Cracovii, piłkę prosto pod nogi Zieńczuka wybił Nawotczyński. Na jego szczęście strzał Zieńczuka nie był groźny i dobrze interweniował Kaczmarek

• Mieli przewagę w kontrze chorzowianie, ale Abbott zwolnił akcję i stracił ostatecznie piłkę

• Kaczmarek czujny przed swoją bramką i pewnie złapał piłkę po centrze Piecha

• A Marek Zieńczuk do tej pory dośrodkowywał dziewiętnaście razy. Niesamowita liczba

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Zieńczuka i Piech nie sięgnął piłki

• Świetne długie podanie Szyndrowskiego w pole karne do Zieńczuka, który zagrał wzdłuż bramki Cracovii. Nawotczyński wślizgiem wpakowal futbolówkę do własnej bramki, a tuż za jego plecami był już Piech

• Piech uderzał z narożnika pola karnego. Za wysoko

• Piech przyjął piłkę, od razu odwrócił się w stronę bramki Cracovii, przebiegł kilka metrów i oddał strzał zza pola karnego. Piłka odbiła się jeszcze od ziemi zanim złapał ją Kaczmarek

• Janoszka wyskoczył w górę, ale nie sięgnął piłki zagrywanej z prawej strony przez Zieńczuka

• Strzał Suvorova z rzutu wolnego przy słupku, ale miał czas żeby dobrze się ustawić i załapać piłkę Pesković

• Piłka spadła przypadkowo pod nogi Grodzickiego, który na szóstym metrze nie zdołała jednak opanować futbolówki i spokojnie złapał ją Kaczmarek

• Mateusz Bartczak - za faul

• Struna już składał się do strzału przed polem karnym, jednak Janoszka wybił mu piłkę

• Po słabym początku meczu w Chorzowie jest coraz ciekawiej. Obie drużyny zaczynają stwarzać sobie strzeleckie okazje, czekamy na gole

• Szyndrowski wrzucił miękko piłkę w pole karne, gdzie głową strzelał Lisowski i trafił w słupek!

• Stuprocentowa okazja dla Cracovii! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Suvorova w doskonałej sytuacji znalazł się Puziagca, ale nie zdołał pokonać bramkarza Ruchu strzałem głową z pięciu metrów. Futbolówka przeleciała nad poprzeczką

• Marek Szyndrowski - za faul na Van der Biezenie

• Po centrze z narożnika boiska groźnie głową pod poprzeczkę strzelał Van der Biezen i z trudem odbił futbolówkę Pesković

• Zablokowany strzał z czternastu metrów Puzigacy i rzut rożny dla gości

• Strzelał głową Piech po dośrodkowaniu Zieńczuka, ale nie trafił w bramkę

• Ntibazonkiza w starciu ze Stawarczykiem i Burglią stracił piłkę i równowagę

• Szyndrowski powstrzymał, atakującego lewą stroną Nykiela

• Gra w ostatnich minutach przeniosła się do środka pola i obie drużyny próbują skonstruować akcję zaczepną, ale niewiele z tego wynika. Głównie straty i niedokładnie zagrania

• Kolejny strzał Piecha i piłka poszybowała wysoko nad bramką Kaczmarka

• Piech znowu zablokowany, ale tym razem było dużo groźniej. Bo snajper Ruchu uderzał z pięciu metrów i gdyby nie udana interwencja defensorów "Pasów" mogła być bramka dla gospodarzy

• Strzelał Piech, ale został zablokowany przez Nawotczyńskiego, próbował jeszcze dobijać Janoszka, ale nie zdołał dojść do piłki

• Rozpoczęli chorzowianie

• Cracovia - rezerwowi: Gąsiński, Kosanović, Boljević, Cahalon, Dudzic, Żytko, Visnakovs

• Ruch - rezerwowi: Perdijić, Grzyb, Jankowski, Smektała, Djokić, Grzelak

• Dla obu ekip to drugi mecz w Chorzowie w w tym miesiącu. Bo przed dziesięcioma dniami Ruch i Cracovia rywalizowały ze sobą w 1/8 Pucharu Polski. Lepsi okazali się chorzowianie, którzy dzięki bramce Marka Zieńczuka w doliczonym czasie gry w dogrywce wygrali 2:1

• Ruch Chorzów w tym sezonie spisuje się rewelacyjnie i w tabeli zajmuje trzecie miejsce z 22 punktami na koncie. Cracovia natomiast jest po drugiej stronie, bo okupuje ostatnią pozycję z zaledwie dziewięcioma "oczkami"